Radoznalost?

Ah,sad bi da potvrdim opravdanost prakticnog....jedno je probati radi licnog iskustva(ne zadovoljstva) i svesnosti o posledicama, drugo konzumirati sa opravdanjem - ja kontrolisem.Ne postoji kontrola nad narkoticima.

Glup je onaj ko misli da ima kontrolu.Inteligentan onaj ko je svesno izabrao put samounistenja.Ali za tako nesto mora imati uzasno dobar razlog.U suprotnom opet je nista osim glupe jedinke.

Ja verujem da postoje ljudi koji imaju kontrolu, sebe ne ubrajam u takve...
Iskreno verujem da je i Sigmund Frojd verovao u sopstvenu kontrolu nad istim. Proba se samo 1. put, a Sigmund Frojd je uzimao koku ceo zivot radi uzitka i kao stimulans za spoznavanje istine o dusi coveka . z:)
Njegova izjava, sa kojom ja ne kazem da se slazem, nam dosta govori o tome: " Kasicica koke svaki dan, drzi doktora podalje."
Mada sa tom kokom koju je on uzimao su se radile operacije na nosu i ocima. Nema veze sa ovom koju danasnji drogerasi upraznjavaju... :)
 
Ja verujem da postoje ljudi koji imaju kontrolu, sebe ne ubrajam u takve...
Iskreno verujem da je i Sigmund Frojd verovao u sopstvenu kontrolu nad istim. Proba se samo 1. put, a Sigmund Frojd je uzimao koku ceo zivot radi uzitka i kao stimulans za spoznavanje istine o dusi coveka . z:)
Njegova izjava, sa kojom ja ne kazem da se slazem, nam dosta govori o tome: " Kasicica koke svaki dan, drzi doktora podalje."
Mada sa tom kokom koju je on uzimao su se radile operacije na nosu i ocima. Nema veze sa ovom koju danasnji drogerasi upraznjavaju... :)

Niko nije rekao da su "veliki" ljudi savrseni.Oni su pre svega ljudi.Spoznati istinu o dusi coveka...? Hmmm....pre bih rekla da se ona oseti.
 
Niko nije rekao da su "veliki" ljudi savrseni.Oni su pre svega ljudi.Spoznati istinu o dusi coveka...? Hmmm....pre bih rekla da se ona oseti.

Ali su doprineli covecanstvu tim odsustvom inteligencije, kako ti rece? Zar ne?
Sto samim tim govori da i radoznalost uz "odsustvo" inteligencije moze izaci kao nesto produktivno.
Radoznalost ce uvek biti produktivna koliko i kontraproduktivna. A nikada ne mozemo sustinski znati kuda nas ona vodi, sve dok nova istina proistekla iz te radoznalosti se ne uspostavi.
 
Ali su doprineli covecanstvu tim odsustvom inteligencije, kako ti rece? Zar ne?
Sto samim tim govori da i radoznalost uz "odsustvo" inteligencije moze izaci kao nesto produktivno.
Radoznalost ce uvek biti produktivna koliko i kontraproduktivna. A nikada ne mozemo sustinski znati kuda nas ona vodi, sve dok nova istina proistekla iz te radoznalosti se ne uspostavi.
To jos nije odsustvo inteligencije...daleko od toga.
Uzgred,glup nije nikad radoznao,vec povodljiv...velika razlika.
 
To jos nije odsustvo inteligencije...daleko od toga.
Uzgred,glup nije nikad radoznao,vec povodljiv...velika razlika.

Radoznalost prema narkoticima... je u slucaju Sigmunda Frojda prouzrokovalo velika saznanja u odredjenim oblastima nauke.
Neko je spomenuo da radoznalost prema narkoticima, ti si dear lady rekla da glupost i radoznalost nisu jedno isto. z:kiss:
Radoznalost uz odsustvo inteligencije je glupost, tako si rekla koliko mi se cini... Radoznalost prema narkoticima je glupost. Sto znaci po toj teoriji produktivnost je proistekla iz gluposti. To je ono sto htedoh pojasniti... nista nije crno-belo. z:)

I da... "glupima" su od strane kolektiva smatrani filozofi, koji su tezili saznanjima van mitoloskih verovanja i dogmi. Njihovi ucenici su mogli biti smatrani povodljivim, a ne radoznalim... Ali vremenom se pokazalo da nista nije crno-belo, i da je nova istina uspostavljena iz neopravdane, od strane kolektiva, radoznalosti dovela do nove istine.
 
Poslednja izmena:
Radoznalost prema narkoticima... je u slucaju Sigmunda Frojda prouzrokovalo velika saznanja u odredjenim oblastima nauke.
Neko je spomenuo da radoznalost prema narkoticima, ti si dear lady rekla da glupost i radoznalost nisu jedno isto. z:kiss:
Radoznalost uz odsustvo inteligencije je glupost, tako si rekla koliko mi se cini... Radoznalost prema narkoticima je glupost. Sto znaci po toj teoriji produktivnost je proistekla iz gluposti. To je ono sto htedoh pojasniti... nista nije crno-belo. z:)

Naravno da nije...sivo je sredina i ono sto jeste...ostalo su krajnjosti.

A ti pokusavas da me navedes z:kiss: ali rekoh,za glupost je karakteristicna povodljivost.
 
Naravno da nije...sivo je sredina i ono sto jeste...ostalo su krajnjosti.

A ti pokusavas da me navedes z:kiss: ali rekoh,za glupost je karakteristicna povodljivost.

Razumem sta hoces da kazes. z;)
Ali ja mislim da mi nikada sa sigurnoscu ne mozemo znati da li ce nas neka radoznalost odvesti ka produktivnosti ili kontraproduktivnosti... i to je sve. z:)
 
Jednom čiki se nešto upljesnivilo u laboratoriju(da je bila žena,vjerovatno bi stalno briskala,perkala,pa se plijesan ne bi ni uhvatila) pa je on to izolovao i eto ..njegova radoznalost je obogatila čovječanstvo..penicilin..
Imamo i onu "radoznalost je ubila mačku.." pa se onda na uvodni post ne može odgovoriti jednostavno..produktivna,ali i razarajuća..koliko je samo veza narušeno jer su radoznale žene čeprkale po mobilnom telefonu partnera..šta će,.kad je daleko laboratorij...
 

Back
Top