Pritisak u predelu prsnog koša

Z

za dr.

Gost
Cenjena dr.molim vas za odgovor:
Poslednja dva dana osećam jak pritisak u predelu prsnog koša, kad duboko udahnem čuje se neko hroptanje. Ovo je već drugi put da se to ponavlja. Prvi put mi se to desilo u Augustu prošle godine, ali moja dr.kaže da to nije ništa! Čak se nije usudila ni uputnicu za specijalistu da mi da!
Sad ja vas pitam šta ovo može da bude????? Inače mi je 26.god i nikad nisam imala većih problema sa zdravljem!
 
A zasto mislite da se svaki put mora kod specijaliste da bi se dobila dijagnoza?
Mala digresija na temu ali zato nam ni ne funkcionise zdravstvo kako treba jer se pacijenti za svaku glupost salju u specijalizovane klinike.
Zna se sta lekar opste prakse moze sam da resi.

Sto se tice vasih tegoba dali ste malo podataka,to sto vi osecate neko hroptanje moze da bude posledica prisustva sekreta,koga naravno normalno ima u disajnim organima,ili koji se sliva niz zdrelo.
Jeli vas doktorka poslusala,ako nije bilo nalaza na plucima ona nije imala nijedan razlog da vas uputi specijalisti.Imate li temperaturu,kasljete li,jeste li pusac...taj pritisak jeli to u jednoj tacki ili na celom grudnom kosu,imate li osecaj da vam neko sedi na grudima da ne mozete da udahnete(ako imate takav osecaj ,to je cesto posledica uznemirenosti).

Dakle ako je auskultatorni nalaz bio normalan,ako vi ne patite od astme ili slicnih pulmoloskih oboljenja,ako imate normalan krvni pritisak,nemate istoriju kardioloskih oboljenja,ako niste anemicni(a to se vidi po krvnoj slici),ako nemate zeludacnu kilu... i ako nemate ni jedan simptom na osnovu koga bi se posumnjalo da nesto nije u redu onda jedino sto treba da uradite je da se opustite.
Ako imate nesto od simptoma onda ih morate prijaviti svojoj doktorki,detaljno ih opisati a ona ce sprovesti adekvatno ispitivanje.
 
dr:
A zasto mislite da se svaki put mora kod specijaliste da bi se dobila dijagnoza?
Mala digresija na temu ali zato nam ni ne funkcionise zdravstvo kako treba jer se pacijenti za svaku glupost salju u specijalizovane klinike.
Zna se sta lekar opste prakse moze sam da resi.

Sto se tice vasih tegoba dali ste malo podataka,to sto vi osecate neko hroptanje moze da bude posledica prisustva sekreta,koga naravno normalno ima u disajnim organima,ili koji se sliva niz zdrelo.
Jeli vas doktorka poslusala,ako nije bilo nalaza na plucima ona nije imala nijedan razlog da vas uputi specijalisti.Imate li temperaturu,kasljete li,jeste li pusac...taj pritisak jeli to u jednoj tacki ili na celom grudnom kosu,imate li osecaj da vam neko sedi na grudima da ne mozete da udahnete(ako imate takav osecaj ,to je cesto posledica uznemirenosti).

Dakle ako je auskultatorni nalaz bio normalan,ako vi ne patite od astme ili slicnih pulmoloskih oboljenja,ako imate normalan krvni pritisak,nemate istoriju kardioloskih oboljenja,ako niste anemicni(a to se vidi po krvnoj slici),ako nemate zeludacnu kilu... i ako nemate ni jedan simptom na osnovu koga bi se posumnjalo da nesto nije u redu onda jedino sto treba da uradite je da se opustite.
Ako imate nesto od simptoma onda ih morate prijaviti svojoj doktorki,detaljno ih opisati a ona ce sprovesti adekvatno ispitivanje.

Temperaturu nemam,ne kašljem,nisam anemična,ne pušim,a pritisak je na celom grudnom košu i imam osećaj da će da eksplodira od pritiska. NE ZNAM imam li kakvo pulmološko oboljenje jer mi nije data šansa da napravim pretrage! Ovo je već drugi put da se ovo stanje ponavlja i ne čini mi se da je to u mojim godinama normalno. Pokušala sam da vam dam više informacija, sad da li vi na osnovu ovih podataka možete da odgovorite usled čega se ovakav pritisak može da javi (kod kojih bolesti)???Hvala!
 
Imate li gusenje?Kad i kakvo?Koliko traje taj pritisak,opisite ga malo bolje,"hoce da pukne "nije opis,dakle da li mozete da udahnete,imate li osecaj nedostatka vazduha,da li se borite za vazduh u tim momentima...ima li u porodici neko istoriju pulmoloskih oboljenja.

Nemate ni jedan jedini simptom za sta bi se slali na ispitivanje,sta da ispitujete?Da snimite pluca...i sta nece se nista videti izuzev normalnog nalaza,da radite spirometriju,gasove u krvi...nema potrebe jer nemate simptome koji bi ukazivali na opstruktivne bolesti pluca...da li me razumete,zasto da se izlazete stresnim pregledima bez razloga.A kad imate pulmolosko oboljenje onda simptome nemate dva puta nego svaki dan.
Hoce li vam biti lakse ako vam specijalista kaze da vam nije nista.

Znaci vi osim tog pritiska nemate ni jedan jedini simptom na celom telu...a ja sam vam rekla takav osecaj koji vi opisujete se cesto javlja u stresnim stanjima za organizam,pa probajte da se setite da li to mozete povezati sa izvesnim stresom.
 

Back
Top