Nedostaci i zamerke ...

Dok ne formulišete pitanje ja bih izdvojio deo govora Bogomila Karlavarisa pošto mislim da je veoma bitan i poučan : "Novi društveni odnosi morali bi izmeniti kvalitet i sadržinu ne samo odnosa radničke klase prema kulturi, nego isto tako i odnose unutar same kulture...Postoje problemi i u okviru stvaralaštva. Kulturni stvaraoci imaju teškoća - imaju brojne posrednike, birokratski aparat koji stoji između radničke klase i kulturnih stvaralaca, a postoje i izvesni oblici najamnih odnosa..."
 
Ivana Vučko iz Slavonske Požege:" Odgoj mlade generacije u duhu našeg samoupravnog socijalizma primaran je zadatak cijelog našeg društva. Kada čujemo prigovore da nam je dio omladine bezidejan, moramo se zapitati: nismo li upravo mi učinili propust u svom odgojnom delovanju?"
Zaista mislim da bi trebali o ovim stvarima da raspravimo sad i ovde na ovom forumu gde se sjatila intelektualna omladina naše lepe i ponosne zemlje.
 
A što...pa čika Marks nas samo malo slebao, inače nije mislio ništa loše sa stanovišta društvene reprodukcije, tako reproduktivnog društva koje samo sebe reprodukuje na mnogo višim nivoima od tržišne ekonomije.... :twisted:


hahahaha :twisted:

njesra...njesra.... :twisted: :twisted: :twisted:
 

Back
Top