Da li Saobraćajna policija treba preduzeti još veće mere što se tiče motorista

Da li Saobracajna Policija treba preduyeti jos vece mere sto se tice motorista

  • obavezno

  • ne

  • da

  • mozda

  • 100% jer svaki danom pogine ili nastrada po 2 motorista


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Jos vece mere u smislu da ih kaznjava ili u smislu da ih zastiti?

Prvo bi rezultiralo drugim.

Kad god dođem u Beograd čitav grad ječi od manijaka sa Brankovog mosta. Noge su mi se oduzimale kada sam gledao šta rade, bez ikakve zaštite.
Mislim, ne smeta meni što će neko da se dezintegriše kada pukne u banderu ili branik, ali to za mene ne bi bio prijatan prizor.

Obavezno ih staviti pod kontrolu.
 
Ja vozim motor i bicu samokritican i kritican.. Motoristi pre svega treba da zastite prvo sami sebe a policija i ovako nista drugo ne radi nego trlja ruke kad zaustavi motoristu po principu, vozi motor sad cu se ogrebem za kintu!!!
Istina je da vozaci malo obracaju paznju na motoriste ali nisu ni motoristi cvecke. Ova sezona je bila katastrofalna, ne zna msta je u pitanju, cini mi se da su se motora dokopali ljudi koji blage veze nemaju sa voznjom niti uzivaju u njoj nego samo jurcaju ko blesavi i glavna je fora da se provlace izmedju automobila, ko ce prvi da bude ne semaforu.
Ne definitivno pogresni ljudi voze motore i stojim iza toga, nisu krivi vozaci koliko su krivi motoristi. Pricam u globalu, i meni se desilo par puta da mi izleti lik (uvek je raspali kec u pitanju ili tako neka sklopocija) iz sporedne ulice i isece me, ali mnogo vise puta je motorista kriv jer nije prilagodio brzinu uslovima puta. Pa ako vozis 160km/h Djure Djakovica i izleti ti magarac iz sporedne ulice naravno da ne mozes da reagujes i ko je kriv.. pa i jedan i drugi.
Uf raspisao sam se, dosta.
 
Ja vozim motor i bicu samokritican i kritican.. Motoristi pre svega treba da zastite prvo sami sebe a policija i ovako nista drugo ne radi nego trlja ruke kad zaustavi motoristu po principu, vozi motor sad cu se ogrebem za kintu!!!
Istina je da vozaci malo obracaju paznju na motoriste ali nisu ni motoristi cvecke. Ova sezona je bila katastrofalna, ne zna msta je u pitanju, cini mi se da su se motora dokopali ljudi koji blage veze nemaju sa voznjom niti uzivaju u njoj nego samo jurcaju ko blesavi i glavna je fora da se provlace izmedju automobila, ko ce prvi da bude ne semaforu.
Ne definitivno pogresni ljudi voze motore i stojim iza toga, nisu krivi vozaci koliko su krivi motoristi. Pricam u globalu, i meni se desilo par puta da mi izleti lik (uvek je raspali kec u pitanju ili tako neka sklopocija) iz sporedne ulice i isece me, ali mnogo vise puta je motorista kriv jer nije prilagodio brzinu uslovima puta. Pa ako vozis 160km/h Djure Djakovica i izleti ti magarac iz sporedne ulice naravno da ne mozes da reagujes i ko je kriv.. pa i jedan i drugi.
Uf raspisao sam se, dosta.

Potpuno si u pravu.Sve je vise manekena i onih koji kupuju motor samo da bi izgledali zestoko na njemu.Od zastite ne nose nista osim sorca, majice bez rukava i naocara.Meni su oni jadni.Tu se gubi smisao voznje motora.Nije poenta sesti na motor, provozati se kroz grad u gacama i pokupiti poglede nakvarcanih cica.Ti isti nikada nece shvatiti sta znaci car voznje motora.Oni sednu, zavrnu gas do panja, i sutra pricaju kako su ga cepali.Jadno.

A sto se tice saobracajaca, treba da ih kontrolisu, i to cesto.Mada, ogranicenje brzine se u odredjenim mestima mora strogo postovati.Mozes da raspalis motor na dobrom putu, koji poznajes.

Toliko od mene.
 
Треба. Треба лешити све редом, а не селективно... последњих дана како завршавам један велики пројекат у Влади врло сам се заинтересовао да покушам да аплицирам за један пројекат типа ''репресија над возачима''. Значи кажњавање за све, а не само за брзу вожњу, кажњавање путара (за лоше и необележене путеве), кажњавање техничких прегледа који пусте неисправно возило на друм, кажњавање полицајаца који су некоректни итд итд итд... једна потпуна револуција и репресија јер овако како су кренули за овим Законом има д' изгинемо сви пре времена :roll:
 
Po meni nisu toliki problem ovi što voze motore zapremine 500ccm i više. Naravno, jurcaju kao ludi, većina od njih i uglavnom je to razlog što i kada nisu krivi samo oni, neko nastrada. Što sam pročitao gore, vozi 160 po gradu i iako je na glavnom putu, naleti na budalu koja je izašla iz sporedne, jer prosto nije mogao da zakoči.
Meni lično najviše strah u kosti (kao vozaču putničkih vozila) uteruju devojčice na skuterima. Krave ili kravice, koje voze putem i kad imaju biciklističku stazu.... voze sredinom trake, voze levom trakom.... kacigu nikad (da ne pokvari styling), pojma nemaju sa pravilima i da ne nabrajam. Užas.
 
Moje misljenje je da generalno ucesnici u saobracaju ne postuju nikakve znakove, pravila a taman posla da pokazemo malo ljudskosti u nama i propustimo na primer pesaka, ne nalegnemo na sirenu ako je neko stao ispred nas na tri sekunde, izbegnemo baru da ne okupamo 17 penzionera koji su taj dan posli u postu da podignu crkavicu od penzije itd..
Ja bi sve udario po dzepu i one tackice kao Slovenci, pa bato oces preko tramvajskih sina?! Nema problema, plati 50.000 dinara i lupimo ti tri tackice.. oces sad da prodjes na crveno sa 2.18 promila alkohola u krvi.. ma moze sefe to ce te kosta 250.000 din, kazna zatvora 3 godine i zabrana polaganja do kraja zivota.. pa da vidis kako ce svi da paze u saobracaju..
Mislim stvar je ozbiljna, ljudi ginu zbog budala!!!
 
Moje misljenje je da generalno ucesnici u saobracaju ne postuju nikakve znakove, pravila a taman posla da pokazemo malo ljudskosti u nama i propustimo na primer pesaka, ne nalegnemo na sirenu ako je neko stao ispred nas na tri sekunde, izbegnemo baru da ne okupamo 17 penzionera koji su taj dan posli u postu da podignu crkavicu od penzije itd..
Ja bi sve udario po dzepu i one tackice kao Slovenci, pa bato oces preko tramvajskih sina?! Nema problema, plati 50.000 dinara i lupimo ti tri tackice.. oces sad da prodjes na crveno sa 2.18 promila alkohola u krvi.. ma moze sefe to ce te kosta 250.000 din, kazna zatvora 3 godine i zabrana polaganja do kraja zivota.. pa da vidis kako ce svi da paze u saobracaju..
Mislim stvar je ozbiljna, ljudi ginu zbog budala!!!

:hej::hej::hej:
 

Back
Top