pravo na slobodu verovanja u islamu

mali.adadjo

Aktivan član
Poruka
1.177
Svaki čovek ima pravo da veruje u nešto ili ne , islam se od svih priznatih religija pokazao kao potpuno netolerantan po tom pitanju .
Dužnost svakog muslimana je da teži šerijatskom društvu gde se pravda meri shurama . Takodje , sam Poslanik je kazao da muslimana koji napusti svoju veru treba ubiti .
Poznata je i činjenica da se u šerijatskom društvu za javno izrečeno neverovanje u Allaha sudi i realizuje kazna na smrt .
Smatrate li islam netolerantnom religijom ?
 
I ako se nađe poluverac oženjen hrišćankom, da se krsti u hrišćanstvo ako ushtedne. Ako li se ne krsti, da mu se oduzmu žena i deca, i da im da deo od kuće, a on da se izagna.
I koji se jeretik nađe da živi među hrišćanina, da se žeže po obrazu i da se progna, a ko bi ga krio, i taj da se žeže.
I ko proda hrišćanina u drugu nevernu veru, da se osakati i jezik da mu se odreže.

(odredbe Dušanovog zakonika)
 
Ti govoriš o zakonu srpskog srednjovekovno prava , potpuno irelevantno .
Car Stefan odnosno - Dušan nije Božiji Poslanik , niti se njegov Zakonik nalazi u Svetom Pismu na koje se oslanja celokupan hrišćanski svet !
Ja ti citirah Poslanika Muhammeda iz hadisa na koji se oslanja celokupan muslimanski svet i koja se do današnjeg dana nije promenila niti će ,znači kako onda tako sada ko javno kaže da nema Allaha ' smrtna kazna !
Činjenica je da u hrišćanskom svetu možeš slobodno reći da si ateist a da nikoga nije briga za to , tvoj lični izbor je .
 
Ti govoriš o zakonu srpskog srednjovekovno prava , potpuno irelevantno .
Car Stefan odnosno - Dušan nije Božiji Poslanik , niti se njegov Zakonik nalazi u Svetom Pismu na koje se oslanja celokupan hrišćanski svet !
Ja ti citirah Poslanika Muhammeda iz hadisa na koji se oslanja celokupan muslimanski svet i koja se do današnjeg dana nije promenila niti će ,znači kako onda tako sada ko javno kaže da nema Allaha ' smrtna kazna !
Činjenica je da u hrišćanskom svetu možeš slobodno reći da si ateist a da nikoga nije briga za to , tvoj lični izbor je .

Danas možeš reći da si ateist. Ovo nije priroda hrišćanske države, već svetovne. I ovo pravo prilično teško je izboreno.
Šerijatsko pravo uvedeno je ponovo nakon izvesnog perioda u kojem su te islamske države bile svetovne (delimično i zahvaljujući rahmetli Brozu :mrgreen:) A onda je došlo de ekonomske krize (urušavanjem pokreta nesvrstanosti :mrgreen:), pa su se nametnuli oni sa verskom državom.
Ko mi kaže da se neka budala sutra u Srbiji neće setiti Dušanovog zakonika i proglasiti pravoslavnu džamahiriju?
 
Ti govoriš o zakonu srpskog srednjovekovno prava , potpuno irelevantno .
Car Stefan odnosno - Dušan nije Božiji Poslanik , niti se njegov Zakonik nalazi u Svetom Pismu na koje se oslanja celokupan hrišćanski svet !
Ja ti citirah Poslanika Muhammeda iz hadisa na koji se oslanja celokupan muslimanski svet i koja se do današnjeg dana nije promenila niti će ,znači kako onda tako sada ko javno kaže da nema Allaha ' smrtna kazna !
Činjenica je da u hrišćanskom svetu možeš slobodno reći da si ateist a da nikoga nije briga za to , tvoj lični izbor je .
Па добро.. само касне за светом коју хиљадицу година...:lol:

Да.. мислим да су јако нетолерантни...:D
 
Danas možeš reći da si ateist. Ovo nije priroda hrišćanske države, već svetovne. I ovo pravo prilično teško je izboreno.
Šerijatsko pravo uvedeno je ponovo nakon izvesnog perioda u kojem su te islamske države bile svetovne (delimično i zahvaljujući rahmetli Brozu :mrgreen:) A onda je došlo de ekonomske krize (urušavanjem pokreta nesvrstanosti :mrgreen:), pa su se nametnuli oni sa verskom državom.
Ko mi kaže da se neka budala sutra u Srbiji neće setiti Dušanovog zakonika i proglasiti pravoslavnu džamahiriju?

Potpuno si u pravu danas mnogi zaboravljaju koliko je spaljeno ljudi na lomaci.

I danas bi verujem bilo isto samo da smeju
 
Poslednja izmena:
"Religija budućnosti će biti jedna kosmička religija. Ona treba da prevaziđe ličnog boga i izbegne dogmu i teologiju. Pokrivajući kako prirodno, tako i duhovno, ona bi trebalo da bude zasnovana na religijskom osećanju koje proizlazi iz doživljaja svih stvari, prirodnih i duhovnih, i njihovog jedinstva. Ovom opisu odgovara budizam. Ako postoji bilo koja religija koja će korelirati sa modernim naučnim potrebama, onda će to biti budizam."

Albert Ajnštajn
 
Danas možeš reći da si ateist. Ovo nije priroda hrišćanske države, već svetovne. I ovo pravo prilično teško je izboreno.
Šerijatsko pravo uvedeno je ponovo nakon izvesnog perioda u kojem su te islamske države bile svetovne (delimično i zahvaljujući rahmetli Brozu :mrgreen:) A onda je došlo de ekonomske krize (urušavanjem pokreta nesvrstanosti :mrgreen:), pa su se nametnuli oni sa verskom državom.
Ko mi kaže da se neka budala sutra u Srbiji neće setiti Dušanovog zakonika i proglasiti pravoslavnu džamahiriju?


Hrišćansku državu nisam pominjala ja već ti , ogradjujem se od tog tvog tumačenja .
Naravno da je verska sloboda tekovina i priroda društvenog uredjenja i zakona civilizovanih društava u kojima je većinsko stanovništvo uglavnom hrišćansko .
I da se neka budala kako kažeš u Srbiji seti bilo čega , to neće imati uticaja na celokupan hrišćanski svet , posebno ne na bilo koje neislamsko društvo .
Zato pogledaj činjenicama u oči .
 
Pa vidis dok su muslimani bili tolerantni u zlatnom dobu Islama u srednjem veku,Hriscani su spaljivali jereticke knjige i autore sa njima

Šta hoćeš da kažeš , da muslimani u zlatnom dobu islama -sredjem veku nisu poštovali reč Poslanika Muhammeda zapisanu u hadisima koji idu uz Kuran , gde on jasno kaže da svakog muslimana koji napusti Allahovu veru treba ubiti ?!
 
Hrišćansku državu nisam pominjala ja već ti , ogradjujem se od tog tvog tumačenja .
Naravno da je verska sloboda tekovina i priroda društvenog uredjenja i zakona civilizovanih društava u kojima je većinsko stanovništvo uglavnom hrišćansko .
I da se neka budala kako kažeš u Srbiji seti bilo čega , to neće imati uticaja na celokupan hrišćanski svet , posebno ne na bilo koje neislamsko društvo .
Zato pogledaj činjenicama u oči .

Činjenice su da je islam samo još jedna religija. Čak ima i isti koren kao hrišćanstvo.
Ono što sam rekao to je da postoje islamske države. Hrišćanske (u smislu verske) države ne postoje baš, a kada bi postojale, stvari bi bile prilično simetrične. Jer ne čini jedno društvo emancipovanim činjenica da je hrišćansko, a ne islamsko, već činjenica da je svetovno, a ne versko.
 
Činjenice su da je islam samo još jedna religija. Čak ima i isti koren kao hrišćanstvo.
Ono što sam rekao to je da postoje islamske države. Hrišćanske (u smislu verske) države ne postoje baš, a kada bi postojale, stvari bi bile prilično simetrične. Jer ne čini jedno društvo emancipovanim činjenica da je hrišćansko, a ne islamsko, već činjenica da je svetovno, a ne versko.

Убијати у име Бога и права или у име народа и права, објасни разлику.
 
Činjenice su da je islam samo još jedna religija. Čak ima i isti koren kao hrišćanstvo.
Ono što sam rekao to je da postoje islamske države. Hrišćanske (u smislu verske) države ne postoje baš, a kada bi postojale, stvari bi bile prilično simetrične. Jer ne čini jedno društvo emancipovanim činjenica da je hrišćansko, a ne islamsko, već činjenica da je svetovno, a ne versko.

Naravno , zato sam i kazala neislamske države .
Odakle ti ideja da bi bile stvari simetrične , pa većinom deklarisani hrišćani su upravo napravili države koje nemaju versko društveno uredjenje kao i društva u kojima su zagarantovane verske slobode .
U islamskim zemljama nema zagarantovanih verskih sloboda , a eto oni mogu bilo gde na svetu izuzev u Izraelu :D javno da obave namaz na sred ulice i ništa im se neće zato dogoditi .
 
Hm, pazi sad... Izvorni Islam i nije toliko loša religija... Pripadnici izvornog Islama poštuju Hrišćane i hrišćanstvo... svesni da su upravo i nastali od njih... ovi drugi ih mrze vishe no hrišćane... Bilo bi lepo da neko od pripadnika muslimanske veroispovesti... napishe nešto o ovoj izvornoj liniji... sigurno su bolje upoznati no mi...
 
Naravno , zato sam i kazala neislamske države .
Odakle ti ideja da bi bile stvari simetrične , pa većinom deklarisani hrišćani su upravo napravili države koje nemaju versko društveno uredjenje kao i društva u kojima su zagarantovane verske slobode .
U islamskim zemljama nema zagarantovanih verskih sloboda , a eto oni mogu bilo gde na svetu izuzev u Izraelu :D javno da obave namaz na sred ulice i ništa im se neće zato dogoditi .

"deklarisani" je kljucna rec

Ateisti su stvorili moderno drustvo ili slabi vernici.

Oni koji su bas bas fanaticni hriscani nisu nista bolji od islamskih extremista
 
Naravno , zato sam i kazala neislamske države .
Odakle ti ideja da bi bile stvari simetrične , pa većinom deklarisani hrišćani su upravo napravili države koje nemaju versko društveno uredjenje kao i društva u kojima su zagarantovane verske slobode .
U islamskim zemljama nema zagarantovanih verskih sloboda , a eto oni mogu bilo gde na svetu izuzev u Izraelu :D javno da obave namaz na sred ulice i ništa im se neće zato dogoditi .

U zemlji zagarantovanih verskih sloboda, Velikoj Britaniji, policija je napucala onog mladića muslimana zato što je imao njušku muslimana i ruksak na leđima. Rasuli su mu sav veš po metrou, a njega su ubili.

A za ostalo... Evo, primiče se ekonomska kriza Evropi. Malopre čujem kako poslodavci EU traže da se radna sedmica produži na 48 sati. Videćemo kako će se ponašati deklarisani hrišćani kada se ofucaju, a Arapi drže naftu. :)
 

Back
Top