Ambicija

Jacob

Buduća legenda
Poruka
49.567
Negde sam cuo,ne secam se tacno gde i od koga,da je savrsen vodja onaj koji ne trazi da vodi,koji se ne namece.

Ali da bi neko postao vodja mora imati ambiciju da postane vodja,zato on vise nije savrsen vodja jer ga vodi sebicna ambicija.

Da li ambicija moze biti nesebicna ili je ambicija isklucivo u svrshu sopstvene koristi?
 
Negde sam cuo,ne secam se tacno gde i od koga,da je savrsen vodja onaj koji ne trazi da vodi,koji se ne namece.

Ali da bi neko postao vodja mora imati ambiciju da postane vodja,zato on vise nije savrsen vodja jer ga vodi sebicna ambicija.

Da li ambicija moze biti nesebicna ili je ambicija isklucivo u svrshu sopstvene koristi?

1 pogrešno si čuo
2 prvi deo tačan, ne postoji savršen vođa, jer nije u pitanju neki sveštenik već čovek koji ide za svojim ambicijama
3 u svrhu sopstvene koristi
 
Negde sam cuo,ne secam se tacno gde i od koga,da je savrsen vodja onaj koji ne trazi da vodi,koji se ne namece.

Ali da bi neko postao vodja mora imati ambiciju da postane vodja,zato on vise nije savrsen vodja jer ga vodi sebicna ambicija.

Da li ambicija moze biti nesebicna ili je ambicija isklucivo u svrshu sopstvene koristi?

Naravno, savršen vođa je onaj koji se ne nameće, već vođstvo, umeće zrači iz njega..
ne mora to da bude sebična ambicija, već za dobrobit sebe i ostalih..
 
1 pogrešno si čuo
2 prvi deo tačan, ne postoji savršen vođa, jer nije u pitanju neki sveštenik već čovek koji ide za svojim ambicijama
3 u svrhu sopstvene koristi

Al' si ti ozlojedjen! Sto si bre tako negativan? Postoje ljudi koji ne rade sve iz licne koristi. Jos jednom, naravno da je tacno da je pravi vodja onaj koji se ne namece.
 
Mislim da su se ovde malo pobrkali pojmovi licne ambicije i odlucnosti tj.nekog "vodjstva".Postoje zaista ljudi,koji svojom harizmom plene i preuzimaju stvari u svoje ruke(i kad treba i kad ne treba)...E,sad pitanje je da li je ta harizmaticnost spontana,element sopstvene licnosti koji je "urodjen" u njemu ili je to "namerno" izigravanje i tzv."trtomudenje" svuda,u cilju vlastite promocije i satisfakcije...Ps.Bila je na History odlicna emisija o velikim vojskovodjama,koji su upravo zbog te nemogucnosti vodjstva,neodlucnosti,gubili bitke i dovodili tim svojim ponasanjem do smrti velikog broja ljudi:think:
 
Al' si ti ozlojedjen! Sto si bre tako negativan? Postoje ljudi koji ne rade sve iz licne koristi. Jos jednom, naravno da je tacno da je pravi vodja onaj koji se ne namece.

Ozlojeđen? Negativan? Ispod datuma učlanjenja imaš pol, pročitaj ga. Ako ne možeš da zaključiš kada se nekome obraćaš kojeg je taj neko pola, pogledaj levo.
 
Savrsen vodja se ne radja. Gomila ga stvara kako bi, u trenucima krize ili poraza, mogla na nekog da svali svoju krivicu.
Dok ne dodje do odgovornosti za krivicu "vodja" prihvata zasluge, u ime gomile.
 

Back
Top