Najbolji drug i drugarica,mogu li biti zajedno?!

srećica

Aktivan član
Poruka
1.918
Nesto me zanima...Danas sam se raspravljala sa drugom da je nemoguce da uspe veza izmedju "Najbolje" drugarice i "Najboljeg" druga!
Moj neki stav je da ako su njih dvoje najbolji ortaci i znaju sve,ali sve jedno o drugome,to ne moze da uspe!!!
Naprimer,devojka izadje sa drugom i tad prolazi NN tip,ona moze da prokomentarise za njegovu dobru guzu,ali ako je izasla za deckom,onda ne moze...
I sad ta devojka treba da bude sa tim deckom(by the way,moze biti i decko u pitanju).
Ima tu jos mnogo toga,ali recimo da sam za pocetak iznela nesto...Zanima me,kakav je vas stav o tome?Moze li uspeti ili ne? :?
Tanx...
Poz...
 
Znas sta, sada sam u vezi sa deckom koji mi je pre dva meseca bio najbolji drug i mogu ti reci da mi je najneverovatnija i najbolja veza do sada, i bas je super to sto on zna sve o meni i ja sve o njemu, mislim prijateljska ljubav je strava podloga za mozda pravu ljubav, savrseno nam je jer tacno znam sta njemu treba, a on zna sta meni treba, jednostavno se dopunjujemo u svakom smislu, a to mozes samo sa nekim koga odlicno poznajes. Razumes sta hocu da kazem? :D :wink:
 
Mala umetnica:
Znas sta, sada sam u vezi sa deckom koji mi je pre dva meseca bio najbolji drug i mogu ti reci da mi je najneverovatnija i najbolja veza do sada, i bas je super to sto on zna sve o meni i ja sve o njemu, mislim prijateljska ljubav je strava podloga za mozda pravu ljubav, savrseno nam je jer tacno znam sta njemu treba, a on zna sta meni treba, jednostavno se dopunjujemo u svakom smislu, a to mozes samo sa nekim koga odlicno poznajes. Razumes sta hocu da kazem? :D :wink:

da,ali kad se veza zavrsi (a hoce sigurno) zavrsice se i svaki tvoj kontakt sa njim
to budi sigurna
i pre cu da cuvam prjateljstvo koje cu imati celog zivota nego vezu koja ce se kad-tad zavrsiti
 
Bleak WinterFullMoon:
Mala umetnica:
Znas sta, sada sam u vezi sa deckom koji mi je pre dva meseca bio najbolji drug i mogu ti reci da mi je najneverovatnija i najbolja veza do sada, i bas je super to sto on zna sve o meni i ja sve o njemu, mislim prijateljska ljubav je strava podloga za mozda pravu ljubav, savrseno nam je jer tacno znam sta njemu treba, a on zna sta meni treba, jednostavno se dopunjujemo u svakom smislu, a to mozes samo sa nekim koga odlicno poznajes. Razumes sta hocu da kazem? :D :wink:

da,ali kad se veza zavrsi (a hoce sigurno) zavrsice se i svaki tvoj kontakt sa njim
to budi sigurna
i pre cu da cuvam prjateljstvo koje cu imati celog zivota nego vezu koja ce se kad-tad zavrsiti
Ne mora da znaci, a cemu dalje druzenje kad tu postoji obostrana privlacnost, to onda nikako ne moze da bude prijateljstvo za ceo zivot, kapis?
 
bleach:
Bleak WinterFullMoon:
da,ali kad se veza zavrsi (a hoce sigurno) zavrsice se i svaki tvoj kontakt sa njim
to budi sigurna
i pre cu da cuvam prjateljstvo koje cu imati celog zivota nego vezu koja ce se kad-tad zavrsiti
Moze samo pitanje?
Zasto si tako siguran da ce se zavrsiti. Mozda je bas to TO, a mozda i nije. Ali... kako biti siguran?


pa razmilsli malo
koliko ti je godina?
mislis li da ste u stanju da odrzite vezu jedno 10-ak i vise godina pre nego sto se uzmete?
tesko
 
Bleak WinterFullMoon:
bleach:
Bleak WinterFullMoon:
da,ali kad se veza zavrsi (a hoce sigurno) zavrsice se i svaki tvoj kontakt sa njim
to budi sigurna
i pre cu da cuvam prjateljstvo koje cu imati celog zivota nego vezu koja ce se kad-tad zavrsiti
Moze samo pitanje?
Zasto si tako siguran da ce se zavrsiti. Mozda je bas to TO, a mozda i nije. Ali... kako biti siguran?
pa razmilsli malo
koliko ti je godina?
mislis li da ste u stanju da odrzite vezu jedno 10-ak i vise godina pre nego sto se uzmete?
tesko
potpuno se slazem. ali potpuno. po tom principu, zasto uopste biti s nekim kao mlad...? bezveze. znas da nije pravo. samo da se izivis. nadam se da me neces pogresno shvatiti.
 
bleach:
Bleak WinterFullMoon:
bleach:
Bleak WinterFullMoon:
da,ali kad se veza zavrsi (a hoce sigurno) zavrsice se i svaki tvoj kontakt sa njim
to budi sigurna
i pre cu da cuvam prjateljstvo koje cu imati celog zivota nego vezu koja ce se kad-tad zavrsiti
Moze samo pitanje?
Zasto si tako siguran da ce se zavrsiti. Mozda je bas to TO, a mozda i nije. Ali... kako biti siguran?
pa razmilsli malo
koliko ti je godina?
mislis li da ste u stanju da odrzite vezu jedno 10-ak i vise godina pre nego sto se uzmete?
tesko
potpuno se slazem. ali potpuno. po tom principu, zasto uopste biti s nekim kao mlad...? bezveze. znas da nije pravo. samo da se izivis. nadam se da me neces pogresno shvatiti.
sta fali?! moji matorci su od 2 razreda gimnazije zajedno, i evo ih vec jedno tridesetak godina u
(m)braku...i sta im fali! 8) 8)
tako je to nekad bilo :wink:
 
Ernesto_Che:
pa bolje da bude kratko...sigurnije je...
a za prijateljstvo...ma medjuljudski odnosi su uopsteno kvazi...sta uopste znaci pravo prijateljstvo "kad mozes sve da kazes i da verujes i bla bla bla..." ma *...ne postoji osoba koja ne bi u nekoj situaciji izdala "najboljeg druga"
pa izdala bih "najboljeg" druga mozda, ali najboljeg nikada. za njega bi zivot dala. ma kakav zivot... sve.
 
bleach:
Ernesto_Che:
pa bolje da bude kratko...sigurnije je...
a za prijateljstvo...ma medjuljudski odnosi su uopsteno kvazi...sta uopste znaci pravo prijateljstvo "kad mozes sve da kazes i da verujes i bla bla bla..." ma *...ne postoji osoba koja ne bi u nekoj situaciji izdala "najboljeg druga"
pa izdala bih "najboljeg" druga mozda, ali najboljeg nikada. za njega bi zivot dala. ma kakav zivot... sve.

ha-ha...izvini, nemoj se uvrediti, nije da te potcenjujem, ali volela bi da te vidim kako to radis...
 
Bleak WinterFullMoon:
Mala umetnica:
Ernesto_Che:
bolje kratkotrajna i lepa ljubav nego vecno kvazi prijateljstvo
PS
svako prijateljstvo je posle nekog vremena "kvazi"
Pa lepa ljubav da, kratkotajna, zavisi od partnera, ako je lepo, zasto da bude kratko? :wink:

tako sam i ja mislio
al sve ima svoj kraj
samo virshla dva
Pa naravno da sve ima svoj kraj, ali, uzivaj dok traje...
Znam da nikako ne moze da se odrzi 10 god.,ali zasto da nemas neko lepo secanje na neku posebnu vezu u svom zivotu?!
U mom slucaju su osecanja izmedju nas dvoje bila prejaka tako da se prijateljstvo nije imalo sanse zadrzati, zato bolje imati uspomenu na lepu vezu sa bivsim prijateljem, nego na pekid tog nekog "prijateljstva " zbog mogucnosti veze, ipak obostrano je.
 
Bleak WinterFullMoon:
bleach:
potpuno se slazem. ali potpuno. po tom principu, zasto uopste biti s nekim kao mlad...? bezveze. znas da nije pravo. samo da se izivis. nadam se da me neces pogresno shvatiti.

zato sto ti kao mlad isto tako volis nekoga
odrastas
kako si stariji
drugacije razmisljas
jedna ljubav nestaje - dolazi nova
prijateljstvo ce lakse biti vecno
lakse. jel to bese linija manjeg otpora?
ja komplikujem. biram teze.
verujem u jednu ljubav. za ceo zivot.
p.s. hvala na odgovoru.
 
Ernesto_Che:
bleach:
Ernesto_Che:
pa bolje da bude kratko...sigurnije je...
a za prijateljstvo...ma medjuljudski odnosi su uopsteno kvazi...sta uopste znaci pravo prijateljstvo "kad mozes sve da kazes i da verujes i bla bla bla..." ma *...ne postoji osoba koja ne bi u nekoj situaciji izdala "najboljeg druga"
pa izdala bih "najboljeg" druga mozda, ali najboljeg nikada. za njega bi zivot dala. ma kakav zivot... sve.

ha-ha...izvini, nemoj se uvrediti, nije da te potcenjujem, ali volela bi da te vidim kako to radis...
volela bi?
ok. javljam ti ako ikada nadjem pravog prijatelja.
pogresno si me razumela. ne mislim ja na drugove, drugarice iz skole. sa kojima provodim vreme, izlazim ili slicno.
pravi prijatelj. voela bih da ga imam.
 
Mala umetnica:
Pa naravno da sve ima svoj kraj, ali, uzivaj dok traje...
Znam da nikako ne moze da se odrzi 10 god.,ali zasto da nemas neko lepo secanje na neku posebnu vezu u svom zivotu?!
U mom slucaju su osecanja izmedju nas dvoje bila prejaka tako da se prijateljstvo nije imalo sanse zadrzati, zato bolje imati uspomenu na lepu vezu sa bivsim prijateljem, nego na pekid tog nekog "prijateljstva " zbog mogucnosti veze, ipak obostrano je.

Ne kazem da ne treba da imas lepo secanje na vezu.
Rekao sam da je veza sa osobom koju dozivljavas kao prijatelja nesto pogresno.Ti ne shvatas da je teze naci iskrenog prijatelja,nego ljubav u nasim godinama.
 
Bleak WinterFullMoon:
Mala umetnica:
Pa naravno da sve ima svoj kraj, ali, uzivaj dok traje...
Znam da nikako ne moze da se odrzi 10 god.,ali zasto da nemas neko lepo secanje na neku posebnu vezu u svom zivotu?!
U mom slucaju su osecanja izmedju nas dvoje bila prejaka tako da se prijateljstvo nije imalo sanse zadrzati, zato bolje imati uspomenu na lepu vezu sa bivsim prijateljem, nego na pekid tog nekog "prijateljstva " zbog mogucnosti veze, ipak obostrano je.

Ne kazem da ne treba da imas lepo secanje na vezu.
Rekao sam da je veza sa osobom koju dozivljavas kao prijatelja nesto pogresno.Ti ne shvatas da je teze naci iskrenog prijatelja,nego ljubav u nasim godinama.
Ma odustajem...
 

Back
Top