poseta australiji - molim za savete

hahah!!!
pa to se podrazumeva!
a sta raditi osim toga :think:???

a sada ozbiljno

planiram da posetim od vec navedenog i noosa, fraser island, bundaberg ,whitsunday island I great barrier reef.
da li ce mi 2 meseca biti dovoljna za sve!!?

interesuje me jos:

temperatura.

gde ima najpovoljnijih hostela, hotela i restorana u sydney-u, melbourn-u i brisbane-u?

gde je zastupljen nocni zivot sa hous, techno, disco, rock muzikom?

kakve su cene uopste?

gde mogu povoljno da shopingujem?

kako najbolje i najpovoljnije otici do great barrier reef- a? avionom ili autom? da li se uopste isplati ici tamo i kako to ide? ili je preskupo? Znam da mi je potreban kurs ronjenja. negde sam procitala da je skola ronjenja izmedju 500 i 700 dolara!! da li je to tacno? pretpostavljam da postoje i jeftiniji kursevi. gde ih mogu uzeti ?

da li i gde ima usamljenih plaza bez mnogo ljudi, restorana, krestave dece...ludila? ili nudistickih plaza?

sta se nudi za docek nove? kako je mogu proslaviti? gde se mogu o tome obavestiti sada i u australiji?

da li i gde mogu slobodno kampovati? da razapnem sator i prespavam ili ce me pokupiti neki manijak kao u “voolf creek-u “ ( za one koji su gledali film )
uostalom, gde se uopste nalazi voolf creek? nisam nasla nista o njemu!?

kakve su im cene renta car-a i goriva?

interesuju me isvi ostali predlozi.

sa nadom da ce mi neko ozbiljno odgovoriti ,
unapred zahvalna 
 
Poslednja izmena:
Tanja na tvoje pitanje je veoma tesko odgovoriti. Australija je ogromna zemlja i sve je razlicito od mesta do mesta. Kako da ti neko kaze sta ima od ponude za NG (to je kao da ja tebe pitam sta je od ponude u Evropi), gde je jeftino za kupovinu ili gde ne kreste mala deca?!
Sve ono sto te interesuje mozes da vidis na internetu ili po brosurama kod tebe u turistickim agencijama,pa ces tako i najverovatnije naci i gde mozes bezbedno sator da razapnes i sva ostala pitanja koja ti trebaju.

Srcan ti put i pozdrav!

PS. Meni se cini da ce ti trebati mnogo vise para nego vremena da posetis mesta koja si navela :per:
 
putujem u australiju turisticki. ostajem 2 meseca (decembar i januar). planiram da posetim sidnej, melburn, brisben i mozda kvinslend. da li bi neko mogao da mi kaze sta je najinteresantnije videti?

unapred zahvalna!

Draga tanja h,evo nekih Turističkih sajtova-nadam se da će TI biti makar malo od koristi:
www.australia.com
www.about-australia.com
www.lonelyplanet.com/australia
www.atn.com.au
pOZdrav i lepo nam se provedi,a kada se vratiš da nam sve ispričaš :cao:
 

Back
Top