U 2009. teško do viza i kandidature za EU

systemofadown

Iskusan
Poruka
6.070
Evropske integracije su posao za celu Vladu i verujem da su svi ministri u Vladi svesni potrebe aktivnog i odgovornog učešća u ovom procesu. Očekujem da počnu brži, konkretni koraci na ispunjavanju evropskih obaveza, a od toga kojom brzinom ih budemo činili u velikoj meri zavisi da li će sledeće godine biti ukinute vize za građane i da li će Srbija dobiti status kandidata - kaže Milica Delević, nova direktorka Kancelarije za evropske integracije.
http://www.blic.co.yu/politika.php?id=67041

I komentari sa sajta.
Tuga.

Ja sam 1974 godiste. Moja generacija je upropastena.
Ja sam 1980 godiste i moja generacija u Srbiji je unistena
Ja sam 1979 godiste, moja generacija je takodje upropastena.
Ja sam 1988 moja generacija je takodje unistena
 
ma eto ispusili ste ga opte biraci demokrata

a obecavali vam u februaru ukidanje viza u maju a sad novembar i nista od toga

sto kaze Bili u Maratoncima

U JANUARU STE REKLI LOVA U APRILU OD TOG OBECANJA JE PROSLO GODINU DANA - NEMOJ DA ME LAZETE VISE BRE :hahaha:

i znate sta jar azumem tadica i kompaniju, oni nemaju sta drugo da vam ponude zato vam obecavaju jedne te iste stvari. al meni stvarno niste jasni vi biraci demokrata koji im iz izbora u izbore dajete poverenje i ako vasi favoriti konstatno posle svakih izbora naprave od vas ovce i idiote....

to ne mogu da razumem taj toliki mazohizam
 
golje nemaju 6 000 a najveci problem im dal ce u Pariz Madrid il London...samo da ukinu vize dushmani i da se putuje,lako cemo za ostalo....peshaka pod mostom il vedrim nebom
tamo daleko je evropa:mrgreen:
Vis to je isto i meni palo na pamet :mrgreen:, al sa druge strane nisu imali ni Rumuni i Poljaci pa ih je odmah otislo par miliona i nezaposlenost i socijala su im odmah skresali na pola ,yebes turisticka putovanja to je nebitno
tako da bi sa te strane bilo pozitivno da su ih ukinuli, jer bi bar 700 iljada nezaposlenih i ostale gologuzije odmah zbrisalo od cega bi najmanje pola milona ostalo (osim za za Bozic i leti nedelju dana ) a to bi bila velika usteda i socijalno rasterecenje za drzavu:D , al to i lukavi Latini znaju pa ne daju majke im ga :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Vis to je isto i meni palo na pamet :mrgreen:, al sa druge strane nisu imali ni Rumuni i Poljaci pa ih je odmah otislo par miliona i nezaposlenost i socijala su im odmah skresali na pola ,yebes turisticka putovanja to je nebitno
tako da bi sa te strane bilo pozitivno da su ih ukinuli, jer bi bar 700 iljada nezaposlenih i ostale gologuzije odmah zbrisalo od cega bi najmanje pola milona ostalo (osim za za Bozic i leti nedelju dana ) a to bi bila velika usteda i socijalno rasterecenje za drzavu:D , al to i lukavi Latini znaju pa ne daju majke im ga :mrgreen:

Da, samo previdjas da su Poljska i Rumunija clanice EU.Samim tim, njihovim gradjanima je daleko lakse da nadju posao, ako ne u svim, onda u pojedinim zemljama, starim clanicama.
 
pa mislio sam kada dodjemo do "kraja naseg evropskog puta ":lol:

Prica mi jedna Rumunka da se Bukurest ispraznio ulaskom Rumunije u EU. Kaze, sve sto je imalo kuda i sto je sposobno je zapalilo na zapad. Bukurest su naselili neki novi ljudi iz unutrasnjosti koji, iz ovih ili onih razloga nisu zapalili put zapada i da je grad totalno drugaciji u svakom smislu, a pre svega kulturnom i socijalnom.Ja se pitam kako li ce tek izgledati Beograd ili Kragujevac ulaskom Srbije u EU, kad ovi mucenici sto su ostavljali komentare sa toliko tuge i ocaja govore o vizama, kao da su ove neka vrsta karte za edenske vrtove prepune meda i mleka, koji, eto, samo njih cekaju, a oni nesrecni, ne mogu da ih okuse jer im dusmani traze vize:roll:
Ja se plasim, da, kad se stigne do kraja tog 'evropskog puta', da ce srpska socijala biti vec uveliko nepozeljna u EU i kao tupa radna snaga za 1200 ojra, da ce sve to vec uveliko biti popunjeno ovima iz Bukuresta i njima slicnom gologuzijom i da ce se Miloradi vratiti u Srbiju da traze svoje mesto pod suncem jer nema nigde takve 'ladovine kao pod shumadijsku sljivu:lol:
 
narode nemoj da klonete duhom , bice ukidanje viza 2012 godine. reko djelic na tvu nema brige :hahaha:

Чудно, та 2012. година је већ део многих пророчанстава, једно од њих је и да тада наступа смак света... изгледа да су и наши политичари сад ухватили фурсат ових западних па све неке важне догађаје везују и за важне датуме, можда ћемо ускоро по кабинетима и владиним просторијама почети да виђамо и разне кабалистичке ознаке... :twisted:

А Ђелић ме подсећа на "чупавца из кутије" - кловн на федеру који искаче када се кутија отвори, а сваки пут када искочи к'о навијен изговара једну те исту реченицу (уз глупав осмех - неуспелу имитацију самоуверености): "Улазимо у Европу!", само се датум сваки пут мења на све касније...

Искочио је (из кутије) бучно и ушао у легенду (о придруживању и укидању виза)...
Илити: много буке ни око чега!
 
Poslednja izmena:
Učesnici debate, među kojima je bilo više predstavnika nevladinog sektora i studentskih organizacija, najviše su se interesovali za viznu liberalizaciju.

Kako je objasnio šef delegacije Evropske komisije u Beogradu Žozep Ljoveras, status kandidata ne mora da znači i stavljanje zemlje na "belu šengensku listu".

Ijao al' nam ga zavuce Zhozep Ljoveras,
 

Back
Top