Arhitektonski fakultet

snoopy:)

Primećen član
Poruka
879
Postoji gomila tema za pripreme, i jedna tema o ovom faxu koja je stara pa sigurno 5 godina - mislim da je bolje otvoriti novu ;)
Da čujem utiske sa faxa? Kako vam ide, šta planirate posle...? Kolike su šanse naći posao? Da li je fax priznat u inostranstvu? Negde sam videla još pre da jeste, ali nisam sigurna ... :think::think:
I za kraj - http://www.blic.co.yu/drustvo.php?id=67038
Studenti arhitekture sa 60 bodova ne prelaze na budžet. Jedino arhitekture... :evil:
 
Ovako :)
Fakultet upisuje na prvu godinu 240 studenata od toga 140 na budzet i 100 na samofinansiranje.
Na upisu u drugu god budzetska kvota se povecava za 20% znaci 140 + 28 koliko iznosi 20% od 140.
Tih 20 posto studenata treba da ocisti god i tada se rangira. Studenti koji ne ociste god padaju na samofinansiraje i u zavisnosti od predmate prelaze na drugu god. Neki predmeti ne mogu da se prenose.
U trecu god na budzet upisuje 168 + 20% od 168 znaci znaci 168+34=202 studenta a na samofinansiranju ostaje 38. pod uslovom da niko sa budzeta ne padne i ocisti god. u suprotnom kad budzetski student izgubi status budzetlije njegovo mesto popuni student sa samof. fakultet nije tezak koliko je "naporan" kako studenti kazu. Pred predaje radova cesto se ne spava uopste pa onda dodje period kada se to nadoknadi :)
Fakultet nije ni malo jeftin, ceste stampe plakata, materijal za mekaete...
Inace atmosfera na fakultetu je mnogo dobra, svi studenti slusaju predavanja u amfiteatru u isto vreme, tako da je to jedno veliko odeljenje :)
 
Trećina fakulteta povećala školarine i do 32.000 dinara

Gotovo trećina fakulteta Univerziteta u Beogradu najavila je povećanje školarine za samofinansirajuće studente u akademskoj 2009/10 i to od 2.000 do 32.000 dinara. Ipak, dva fakulteta - Pravni i Hemijski odlučili su da smanje cenu studija.

Konačnu odluku o ovogodišnjoj školarini još nisu doneli svi fakulteti, a oni koji su najavili povećanje, to pravdaju potrebom za usaglašavanjem s troškovima života, padom vrednosti dinara, kao i činjenicom da im država duguje višemilionske iznose, rečeno je Tanjugu u dekanatima pojedinih fakulteta.

Najveće povećanje cene studija najavio je, prošle godine veoma traženi, Geografski fakultet sa 63.000 na 95.000 dinara. Na Poljoprivrednom fakultetu u Zemunu školarina će, najverovatnije, biti veća za 30.000 u odnosu na prošlogodišnju i iznosiće 90.000 dinara. Za upis na Učiteljski fakultet ove godine treba izdvojiti 20.000 dinara više nego lane kada je školarina bila 60.000, dok će na Tehnološko-metalurškom školarina biti veća za 10.000 i iznosiće 60.000 dinara. Fakultet sporta i fizičkog vaspitanja povećaće cenu za više od 11.000 i biće 119.400 dinara, a na FON će se povećati za 8.000 i iznosiće 129.000 dinara.

Više cene najavili su i Pravoslavno-bogoslovski, Elektrotehnički, Ekonomski, Filozofski fakultet, FASPER... Brojni fakulteti neće menjati školarinu, među kojima je i Arhitektonski, gde cena od 240.000 nije menjana poslednje četiri godine. Brucoši sa Pravnog upis će platiti 10.000 manje nego lane, odnosno 80.000 dinara, a „hemičari" 2.000 dinara manje od kolega upisanih prošle godine.

Ministar prosvete Žarko Obradović nedavno je apelovao na fakultete da ne povećavaju cenu upisa u uslovima svetske ekonomske krize, dok je rektor UB Branko Kovačević istakao da će Univerzitet preporučiti da se školarine, ukoliko se, ipak, povećaju, kreću u granicama inflacije.


Fakultet sporta 108.400 11.000 119.400 dinara
FON 121.000 8.000 129.000 dinara
 
Ja imam veliku zelju da se upisem na arhitekturu,od 5. osnovne ja razmisljam da njega upisem,od kada mi je nastavnik rekao na osnovu mog rada da jednog dana mogu biti dobar arhitekta:D.
Ali u posljednje vrijeme vidim da je tamo najteze upasti.Ljudi su se bas "nalozili" na taj fax,uprkos cijeni.Arhitektura je trenutno bas IN!I u Beogradu ima mnogo gimnazija,ima srednja arhitektonska...jos iz drugih dijelova Srbije i Republike Srpske dolaze na studije tamo.Tako da nije za cudjenje:))!

Sto se tice upisa,moj uspjeh iz gimnazija (oko 30 bodova) sigurno ce mi kociti pri upisu,koliko god truda ulozila:(.I koci ce mi to sto sam iz Republike Srpske,iako imam drzavljanstvo Srbije.Posto,kako vidjeh prosle godine,niko iz mog mjesta,iako je bio odlican ucenik i isao na pripreme od septembra nije uspio ni na samofinansiranje,uglavnom su se kao strani drzavljani upisali.
Cula sam takvih prica i razocarenja kod ljudi u vezi upisa na ovaj faks,bas me obeshrabrilo:/!
Ali uprkos tome,pokusacu,jer mislim ako ne pokusam da cu se cijelog zivota kajati.
Cula sam da na faksu imaju pripreme.Zanima me od kada pocinju?I jel istina da je cijena tih priprema po mjesecu 200e?

DooMRiseR --- pogledaj na sajtu fakulteta www.arh.bg.ac.yu
 
Ja imam veliku zelju da se upisem na arhitekturu,od 5. osnovne ja razmisljam da njega upisem,od kada mi je nastavnik rekao na osnovu mog rada da jednog dana mogu biti dobar arhitekta:D.
Ali u posljednje vrijeme vidim da je tamo najteze upasti.Ljudi su se bas "nalozili" na taj fax,uprkos cijeni.Arhitektura je trenutno bas IN!I u Beogradu ima mnogo gimnazija,ima srednja arhitektonska...jos iz drugih dijelova Srbije i Republike Srpske dolaze na studije tamo.Tako da nije za cudjenje:))!

Sto se tice upisa,moj uspjeh iz gimnazija (oko 30 bodova) sigurno ce mi kociti pri upisu,koliko god truda ulozila:(.I koci ce mi to sto sam iz Republike Srpske,iako imam drzavljanstvo Srbije.Posto,kako vidjeh prosle godine,niko iz mog mjesta,iako je bio odlican ucenik i isao na pripreme od septembra nije uspio ni na samofinansiranje,uglavnom su se kao strani drzavljani upisali.
Cula sam takvih prica i razocarenja kod ljudi u vezi upisa na ovaj faks,bas me obeshrabrilo:/!
Ali uprkos tome,pokusacu,jer mislim ako ne pokusam da cu se cijelog zivota kajati.
Cula sam da na faksu imaju pripreme.Zanima me od kada pocinju?I jel istina da je cijena tih priprema po mjesecu 200e?

DooMRiseR --- pogledaj na sajtu fakulteta www.arh.bg.ac.yu

Gledao sam nije objavljeno...
 
Ja imam veliku zelju da se upisem na arhitekturu,od 5. osnovne ja razmisljam da njega upisem,od kada mi je nastavnik rekao na osnovu mog rada da jednog dana mogu biti dobar arhitekta:D.
Ali u posljednje vrijeme vidim da je tamo najteze upasti.Ljudi su se bas "nalozili" na taj fax,uprkos cijeni.Arhitektura je trenutno bas IN!I u Beogradu ima mnogo gimnazija,ima srednja arhitektonska...jos iz drugih dijelova Srbije i Republike Srpske dolaze na studije tamo.Tako da nije za cudjenje:))!

Sto se tice upisa,moj uspjeh iz gimnazija (oko 30 bodova) sigurno ce mi kociti pri upisu,koliko god truda ulozila:(.I koci ce mi to sto sam iz Republike Srpske,iako imam drzavljanstvo Srbije.Posto,kako vidjeh prosle godine,niko iz mog mjesta,iako je bio odlican ucenik i isao na pripreme od septembra nije uspio ni na samofinansiranje,uglavnom su se kao strani drzavljani upisali.
Cula sam takvih prica i razocarenja kod ljudi u vezi upisa na ovaj faks,bas me obeshrabrilo:/!
Ali uprkos tome,pokusacu,jer mislim ako ne pokusam da cu se cijelog zivota kajati.
Cula sam da na faksu imaju pripreme.Zanima me od kada pocinju?I jel istina da je cijena tih priprema po mjesecu 200e?

DooMRiseR --- pogledaj na sajtu fakulteta www.arh.bg.ac.yu[/Q

jel si sad 4.godina? ja isto planiram da se spremam na faksu, jer smatram da je tamo sigurnije i bolje, i jeste cena je 188.8 evra mesečno i pusti druge :)
 
Poslednja izmena:
jedno pitanje:
Posto su pripreme kod ELIMA?
lol ja sam danas od njih dobila email da su za mene ostavili 1 mesto al' ja sam mislila da posto im ja posaljem mail sa podacima da ce oni zakazati sastanak samnom.. pise samo da je rezervisano mesto da treba samo da im dam br. mobilnog kako bi mi rekli kad je nastava. I sad sam malo uplasena jer ne znam posto je, mislim jako sam srecna i to al' imam 2 sestre koje su studenti tako da roditelji ne mogu da mi priuste pripreme koje su 400 evra mesecno.(^^)b
Hvala unapred
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ljudi, sry sto ''ozivljavam'' temu, ali vidim da skoro niko nece da mi odgovori na pitanja u mojoj temi. Pa, koliko se sada upisuje na budzet? je li isto 120?
Koliko dugo treba da se spremam, i ima li previse matematike ( no laughing), ljudi, ne treba valjda mnogo,jer ipak to nije direktno matematicki fakultet, ali ima veze. Koliko traju studije?
I je li to jedan od ''tezih fakulteta'' kako kazu.
 

Back
Top