Patriotski gest

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
ovo je nacin da se pomogne najugrozenijima, em teras svoju pravdu, em mozes da kazes da to radis zbog visih ciljeva
od danas svakom "skidam" kapu ko dobije kaznu
Novčano kažnjeno 14 poslanika
24. novembar 2008. | 12:56 -> 18:47 | Izvor: B92, FoNet, Tanjug
Beograd -- Administrativni odbor Skupštine Srbije doneo je odluku da novčano kazni 14 poslanika kojima su tokom sednice parlamenta izrečene opomene.

Sednica Skupštine Srbije (Beta)

Kažnjeni poslanici - 13 poslanika Srpske radikalne stranke i jedan poslanik Demokratske stranke Srbije, kažu da kazne neće uticati na njihovo ponašanje u parlamentu.

Kazne koje su predsedavajući parlamenta izricali poslanicima na prethodnim sednicama, sada su pretočene u novac. Tako će 14 kažnjenih poslanika platiti ukupno oko 130.000 dinara.

"Do sada je Administrativni odbor koristio ta sredstva u humanitarne svrhe, onima koji su najugroženiji. Ali, ukoliko se u budućem radu postigne sporazum, onda će tih sredstava biti manje", kaže Boško Ristić iz DS-a, član Administrativnog odbora.

Zbog povrede rada parlamenta, koja se kažnjava oduzimanjem reči i novčano sa 16.000 dinara, kažnjeno je petoro poslanika radikala, među njima i Nataša Jovanović.

"Podsećam javnost da sam u periodu kada su na isti način, kao što je to Gordana Čomić uradila, predsedavala ona i tadašnja predsednica Nataša Mićić, ukupno platila mislim više od 300.000 dinara, nemoj te me držati za reč koliko tačno", rekla je ona.

"Za mene ovo ništa nije novo i spektakularno, ali moram da kažem da građani Srbije treba da znaju da će poslanici radikala i kroz oduzimanje od naših plata, što je takođe odluka Odbora, braniti demokratiju i demokratske principe", rekla je Nataša Jovanović.

Za izrečenu opomenu poslanik se kažnjava sa 3.000 dinara, u ovom slučaju bilo ih je šestoro.

Za izrečene dve opomene tokom iste sednice kazna je 8.000 dinara, i tu kaznu dobilo je troje poslanika.

Jedini poslanik koji nije radikal a kažnjen je, i to sa 3.000 dinara, jeste Dragan Šormaz iz DSS-a.

"Prošlog meseca hiljadu ljudi u Srbiji je ostalo bez posla, sindikati se već organizuju s tim u vezi. Ali, evo, ovde je interesantno 3.000 da se skine poslanicima od plate, kojima tri godine nije podignuta plata. Nema problema, uvek stojim iza onoga što kažem", rekao je Šormaz.

Inače, većinu kazni izrekla je potpresednica Skupštine Gordana Čomić, a svi kažnjeni poslanici tvrde da nije bila u pravu.

Iako se svi slažu da kažnjavanje nije dobar način da se poboljša atmosfera u parlamentu i u novom skupštinskom poslovniku će ostati mogućnost kažnjavanja poslanika.
 
Ademe hvala ti na brizi za nase stanje i stanje vlade u Srbiji,ali :think: zar nemas sta da napises o onom Muppet show-u na Kosovu?
y3168433397374118.jpg

Ili jos pokusavate da saznate sta je plemensko vece(vazi za neke)/skupstina(za sve ostale):D:):)
 
Poslednja izmena:
ovo je ozbiljno pitanje, ali nekako slabo posecena tema.
npr. posto inace poslanici primaju debele pare za svoj "rad" ja bih kao obavezu naredio da svaki poslanik mora po par puta prekrsiti pravilnik i tako na posredan nacin vratiti deo tih para narodu kojem inace ti novci i pripadaju.
 
ovo je ozbiljno pitanje, ali nekako slabo posecena tema.
npr. posto inace poslanici primaju debele pare za svoj "rad" ja bih kao obavezu naredio da svaki poslanik mora po par puta prekrsiti pravilnik i tako na posredan nacin vratiti deo tih para narodu kojem inace ti novci i pripadaju
.


Ne stvarno ovo je ozbiljno pitanje, ali nekako slabo se ko zauzima za to.npr. posto inace uzurpatori srpskog imanja i nekretnina primaju debele pare za svoj "rad" ja bih kao obavezu naredio da svaki uzurpator mora po par puta da prekrsi pravilnik svojih mentora i tako na posredan nacin vratiti deo tih nekretnina i imanja narodu kojem ta zemlja i ti novci i ostalo pripadaju.
 
Ne stvarno ovo je ozbiljno pitanje, ali nekako slabo se ko zauzima za to.npr. posto inace uzurpatori srpskog imanja i nekretnina primaju debele pare za svoj "rad" ja bih kao obavezu naredio da svaki uzurpator mora po par puta da prekrsi pravilnik svojih mentora i tako na posredan nacin vratiti deo tih nekretnina i imanja narodu kojem ta zemlja i ti novci i ostalo pripadaju.

nekada sam dragi zemljace voleo citati tvoje postove. bilo je u njima i vredjanja, ali i humora.... sto se mene tice,zanimljivi su bili.
u zadnje vreme i nekako mahinalno preskocim. znas li zasto???
 

Back
Top