Želim učiti njemacki, jer mi se mnooogo sviđa..

Ja sam ucila nemacki 8 godina, plus - bila sam u nemackoj na odmoru pa sam malo i 'progovorila'. :)

Sta da ti kazem, vazno je da savladas osnovu, vremena i gramatiku i posle obogatis recnik do mere da se uspevas sporazumevati..S obzirom da kazes kako si vec ranije ucila nemacki i da si darovita za jezike, ne vidim nikakve probleme ;)

Srecno!
 
Teži je od engleskog, ali nije nemoguće težak, mada se u početku čini nesavladiv.
Savetujem da počneš. Znanje bilo kog jezika je divna i korisna stvar, a posebno ako je svetski.


Jeste ako krećeš od nule, pa se stvarno čini nesavladiv. Najbitnije je da na nekom dobrom kursu savladam osnove i gramatiku, a onda polako i što više riječi. By the way, thanx na savjetu.
 
Imam u planu da počnem sa nekim kursevima prvo, a onda negdje dalje na usavrsavanje ako mi bude isao kako treba. Interesuje me jel mnogo problematican, koliko vremena treba da se savlada, šta je vama bilo najteze itd...?
Unaprijed zahvalna;-).

Nije problematican mada se tako cini, zavisi koliko te zanima i naravno praksa je cudo
sto vise imas mogucnosti da ga prakticiras to ces brze uci u stos.
 
Imam u planu da počnem sa nekim kursevima prvo, a onda negdje dalje na usavrsavanje ako mi bude isao kako treba. Interesuje me jel mnogo problematican, koliko vremena treba da se savlada, šta je vama bilo najteze itd...?
Unaprijed zahvalna;-).

Njemacki je lijep jezik i nije tezak, ali bez prakticne primjene sami kursevi i rjecnici nece bas puno pomoci, dakle konverzacija je najvaznija, jedina stvar koja se ne moze samo tako savladati su clanovi npr. der, die, das, to dodje vremenom jer ima puno iznimki.
 

Back
Top