Vučić: Rušićemo vladu!

Vlada će trajati do...

  • Januara - februara 2009

    glasova: 12 36,4%
  • Kraja 2009

    glasova: 6 18,2%
  • Pun mandat (4 godine)

    glasova: 14 42,4%
  • Moraće da se ruši demonstracijama građana?

    glasova: 10 30,3%
  • Nešto duže od dinastija Ming

    glasova: 6 18,2%

  • Ukupno glasova
    33
  • Anketa je zatvorena .

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
BEOGRAD - Zamenik predsednika SNS Aleksandar Vučić u intervjuu za Kurir kaže da će, uprkos najavama lidera „naprednjaka” Tomislava Nikolića da bi pod određenim okolnostima ova stranka mogla pružiti podršku Vladi, „naprednjaci” ipak glasati za nepoverenje kabinetu Mirka Cvetkovića.

Podržaćete inicijativu DSS i SRS iako je niste potpisali?
- Nismo potpisali zato što nam je DSS nije ni ponudio. Ne podržavamo ničiju inicijativu, glasaćemo za rušenje Vlade zbog činjenice da se zemlja nalazi u katastrofalnoj ekonomskoj situaciji. Vlada preduzima neodgovorne i neozbiljne korake i nema viziju budućnosti Srbije.

Ali napravili ste koaliciju s delom te vlade?
- Koalicija s DS je napravljena samo u Prijepolju. Zadržaćemo se na lokalnom nivou. Ostajemo opozicija DS.

Tomislav Nikolić tvrdi da je spreman da pruži manjinsku podršku Vladi.
- Nije tačno! Toma je tu izjavu dao u smislu „šta ako bude smak sveta u Srbiji”, a to je, priznaćete, malo verovatno.

Iz SNS stižu i najave da će „naprednjaci” podržati Borisa Tadića ukoliko „ostane čvrst”.
- Ne, nego ukoliko bude velike krize. U normalnim uslovima to ne dolazi u obzir.

Dakle, nema nikakvih razgovora i dogovora s DS?
- Nema. Ostajemo jedina ozbiljna opozicija režimu.

U DSS kažu da je mogućnost da SNS, poput LDP, pruža podršku Vladi upravo suštinska prepreka u saradnji vaše i njihove stranke?
- Neka ne izmišljaju! U 40 opština su u koaliciji s DS i sada će oni da nam drže predavanja!

Ipak, ne odustajete od saradnje s Vojislavom Koštunicom?
- Za njega su naša vrata otvorena. Ali u DSS moraju da nauče da se ne ponašaju kao primadone, jer su sve samo ne to. Treba da shvate jednu stvar - da smo mi najjači u opoziciji, a ne oni! Neće oni koji su sedam i po godina u koaliciji s Tadićem držati moralne pridike nama koji nismo i nikada nećemo biti.

Da li su vrata otvorena i za Maju Gojković?
- Njih računam sve zajedno.

Nedavno vam se pridružio i Bojan Dimitrijević.
- Biće još priključenja narednih dana. S ponosom mogu da kažem da će tu biti ljudi kalibra jednog Ilije Jorge ili Lasla Puškaša.

Kako gledate na loš izborni rezultat SRS na poslednjim lokalnim izborima?
- Ne želim više uopšte da se bavim tom strankom! Ako neko misli da su drugi krivi za njegov loš rezultat, onda je problem u njemu.

Ipak, radikali se ne libe da vas vređaju za skupštinskom govornicom.
- S tim ljudima sam proveo 15 godina, šta god loše da kažem o njima, govorio bih loše o sebi.

Dojučerašnje partijske kolege vas i Nikolića optužuju da ste saučesnici u pokušaju likvidacije Vojislava Šešelja u Hagu?
- Očekujem da će u Hagu protiv mene podići optužnicu pošto ne želim da svedočim protiv Šešelja, ne želim nikakvu saradnju s njima. Ne želim ništa loše da kažem o Voji jer je on krstio mog Danila i moju Milicu.

Ipak, vaš kum piše knjigu o vama, u kojoj vas naziva baronom Minhauzenom?
- To što on meni želi da uništi život ne znači da i ja želim njemu. Ne piše on knjigu o meni, objaviće tu sve ono što su govorili u Skupštini o meni. Biće tu najgorih bljuvotina.

ŠUTANOVAC JE ŠUPALJ I ISPRAZAN
Dragan Šutanovac tvrdi da je vaše političko delovanje ‘’plagijat bez ozbiljnog sadržaja„?
- Sve što kaže Šutanovac ne mogu da komentarišem, jer bi to onda zvučalo prazno i tupo kao reči u šerpi ili tepsiji. Sve što on izgovori je bahato, osiono i isprazno, da ne kažem šuplje. Ukoliko imate nekog pametnijeg u DS da komentarišem, može. Samo nemojte Šuleta.”
 
U tome i jeste poenta priče,
dok mi ovde komentarišemo oni se smenjuju kao na pokretnoj traci,
samo vlast, vlast i ništa drugo osim vlasti.
a vi glupi građani gladujte, gledajte vaše bušne džepove,
i mrštite se sebi u bradu do mile volje.
Jer pobogu kad mi jednog dana uđemu u EU ...
 
Ovim potezom verovatno pokušavaju da privuku još Radikala. Mi kao hoćemo da rušimo vladu ali ako bude krize, daćemo vladi manjinsku podršku. Mi smo patriote i jedini naši interesi su interesi Srbije. Bla, bla, bla.....

Isto sr.nje drugo pakovanje. I dalje nema kadra da bilo šta uradi konkretno. Aca sad opet može da laže narod do besvesti i da im servira šta žele da čuju i to je to. I kad bi uzeli 80% mandata, opet ne bi imali koga da postave u institucije. Sami ne mogu da formiraju vladu, niko im ne odgovara za koaliciju, željni su vlasti, a ne mogu da je imaju.
 
Ipak ovakvu vladu kakvu sad imamo
ne treba rušiti.
Sama će se srušiti :thumbdown:
a ako ne, onda ćemo morati opet da napravimo
neki novi 5. Oktobar

Tako se to radi u majčici Srbiji:poludeo:

:ok: Otprilike bi to bilo to.

A ova dvojica mutanata se izgleda ne dogovaraju na vreme pa srednjoskolac iz kakomuseveczoveselo lupi kako jeste a ovaj mali slinavi pokusava za njim da jede ono sto se ne jede...postali su i komicni napokon:hahaha:
 
Vlada je obecala ubrazanje puta u Evropu (svi znamo da stojimo na mrtvoj tacki)
, obecala je status kandidata do kraja 2008 (mozda nece biti ostvareno ni do kraja 2009)
, obecala je beli sengen do kraja 2008 (sigurno nece biti do 2010)
, obecala penzije 70 posto od plate(tesko da ce bti i 60)
, obecala 200.000 radnih mesta, obecale vrednost akcija 1000 evra
, a jos priznaje i eulex...
da li ova vlada treba da padne i ima li neke logike u svemu ovome ?

Recesija ili ... ???:think:
 
Vlada je obecala ubrazanje puta u Evropu (svi znamo da stojimo na mrtvoj tacki)
, obecala je status kandidata do kraja 2008 (mozda nece biti ostvareno ni do kraja 2009)
, obecala je beli sengen do kraja 2008 (sigurno nece biti do 2010)
, obecala penzije 70 posto od plate(tesko da ce bti i 60)
, obecala 200.000 radnih mesta, obecale vrednost akcija 1000 evra
, a jos priznaje i eulex...
da li ova vlada treba da padne i ima li neke logike u svemu ovome ?

Recesija ili ... ???:think:

Samo u zivo meso :mrgreen:
 
dok god oni napolju ne odluce da ovi sadasnji puknu......nece puci
a do tad....

Voleo bi samo da znam koji su to napolju?
, pa valjada sami odlučujemo o nama samim.
Francuski model je najbolji.
Ovako će nam se paučina uhvatiti po glavi
koliko nikog ništa nije briga
Izgleda da samo kad po džepu osetimo krizu
onda se malo trznemo.
A ONI svevišni vladari ...
 

Back
Top