Vredi li ziveti i mreti za ljubav?

Ziveti DA! Sta je zivot bez ljubavi? Nista! Ali mreti za ljubav.... pa i ne bas. Postoji samo jedna ljubav za koju bih ja dala svoj zivot, a to je ona najjaca ljubav koju covek moze osetiti - ljubav prema svom detetu! Jedino bih za svoje dete dala zivot i ni za sta drugo, ni za partnera, ni prijatelja, ni domovinu....
 
lolla:
MisterRomantik:
Ja mislim da!A,ti tuzni stvore?[/u][/i][/b]
"tuzni stvore"?
Prevelika kolicina pretpostavki.
I ziveti za ljubav...
I mret za istu...
i na sve to tuzni stvor. Hm.
Eh, da , to sam zaboravila da prokomentarisem :arrow: "tuzni stvore?"
?????
Ako neko ne deli tvoje misljenje da treba i ziveti i umirati za ljubav, da li to znaci da je ta osoba "tuzni stvor"?!?!
Mozda je ova tema trebala da bude otvorena na filozofiji :?
Eto, ja kao sto rekoh ne bih za ljubav umirala i odmah mi se namece pitanje zasto samja sad zadobila titulu tuznog stvora?
Hoces li mi to molim te objasniti. Prosvetli me! :shock: :roll:
 
No Nick:
Ziveti DA! Sta je zivot bez ljubavi? Nista! Ali mreti za ljubav.... pa i ne bas. Postoji samo jedna ljubav za koju bih ja dala svoj zivot, a to je ona najjaca ljubav koju covek moze osetiti - ljubav prema svom detetu! Jedino bih za svoje dete dala zivot i ni za sta drugo, ni za partnera, ni prijatelja, ni domovinu....

Samo se moli da ne budes i iskusana u ovoj tvojoj tvrdnji... :wink:
 
Ziveti jeste voleti. Ako neko ne voli on onda spava, a princ ili princeza na belom konju vrlo retko da im padne na pamet da potraze bas one uspavane, bolje im je sa budnima. Smrt je krajnja neljubav jer niko mrtav ne moze voleti. No postoje tragicni trenuci kada neko iz ljubavi zrtvuje svoj zivot. No to uglavnom ne bude zbog neke devojke ili momka vec da bi se spasio zivot nekoga koga volimo.
 
Svasta.
Pa ovo nije onda ni za filozofiju, vec za mentalno poremecene, ako sam dobro razumeo autora.

Ali i da odgovorim.
Vredi ziveti bez ljubavi, ali je mnogo ispunjenije sa njom. Sto se tice pomenutog zrtvovanja za to se ne mozes pripremiti, to su stvari na koje se odlucujemo trenutno, i zavise od velike kolicine slucajnih okolnosti, pa je svaka rasprava o tome neumesna i licemerna.
 
Chernobill:
Svasta.
Pa ovo nije onda ni za filozofiju, vec za mentalno poremecene, ako sam dobro razumeo autora.

Ali i da odgovorim.
Vredi ziveti bez ljubavi, ali je mnogo ispunjenije sa njom. Sto se tice pomenutog zrtvovanja za to se ne mozes pripremiti, to su stvari na koje se odlucujemo trenutno, i zavise od velike kolicine slucajnih okolnosti, pa je svaka rasprava o tome neumesna i licemerna.

Nisi valjda shvatio mene kao takvog koji se sprema umreti za dragu. Zivot i mogu dati nekoj na raspolaganje, no ne sa tom svrhom da sa njime testira koliko sam dobar padobranac. :wink:
 
Zbog vasih odgovora,koje sam ipredvideo sam vas unapred i nazvao "tuznim bicima"jer sa takvim stavovima nikad necete osetiti istinsku ljubav koja nam je svima nasusno potrebna;jer ako niste spremni da dajete ljubav svim svojim bicem-onda ljubav necete ni primiti!Ovo nije filozofija vec smisao naseg postojanja.Nadam se da to necete shvatiti suvise kasno-kad izgubite duse i okameni vam srce-onda ce zaista biti prekasno,a koliko smem da primetim,kod nekih od vas se to mozda vec i desilo..
 
MisterRomantik:
Zbog vasih odgovora,koje sam ipredvideo sam vas unapred i nazvao "tuznim bicima"jer sa takvim stavovima nikad necete osetiti istinsku ljubav koja nam je svima nasusno potrebna;jer ako niste spremni da dajete ljubav svim svojim bicem-onda ljubav necete ni primiti!Ovo nije filozofija vec smisao naseg postojanja.Nadam se da to necete shvatiti suvise kasno-kad izgubite duse i okameni vam srce-onda ce zaista biti prekasno,a koliko smem da primetim,kod nekih od vas se to mozda vec i desilo..

ma, bre vazno je da si ti spoznao sustinu svega, istinsku ljubav itd, itd,
"srecni stvore" :lol: :lol:
 

Back
Top