Kakvi smo mi roditelji i vernici sa ovakvom decom?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

nesko101

Elita
Poruka
18.163
Svešetenici crkve Sv.Trojice u Gornjem Milanovcu su juče ujutru, primetivši razbijen prozor, obišli unutrašnjost crkve i u zvoniku i prostoru predviđenom za hor našli su pribor za drogiranje, kao i alat kojim su narkomani obili drvene kutije ispod celivajućih ikona i iz njih ukrali novac, piše “Glas javnosti.“

“Pretpostavljamo da su se narkomani tu sklonili i drogirali u samoj crkvi. Našli smo nekoliko špriceva, kuhinjski pribor sa dugačkim drškama i posebno savijene metalne šipke“, ispričao je Aranđel Danilović, arhijerejeski namesnik gornjomilanovački.
“Na dan Sv. Aranđela, u crkvi je bilo mnogo vernika, pa su narkomani iskoristili gužvu i sakrili se u zvonik crkve. Špriceve smo bacili, a alat za obijanje predali smo policiji. Ona je o svemu sačinila zapisnik.“
Prema rečima oca Aranđela, crkva Sv.Trojice često je bila na meti lopova, ali se niko nije nadao da će se narkomani toliko izbezobraziti i početi da se drogiraju u samoj crkvi.
“S narkomanima imamo problema već veoma dugo. Po pravilu dolaze u crkvu i kradu novac sa ikona kada su veliki praznici i kada ima dosta naroda. Većinu njih poznajemo i stalno ih teramo iz crkve, ali oni ne biraju načina da dođu do novca za drogu. Eto, sada su se toliko osmelili da su obili kutije ispod celivajućih ikona i odneli novac iz njih. Vrhunac bezočnosti je što su počeli da se drogiraju i u samoj crkvi“, kaže otac Aranđel
Srbi braćo:think: zar ovo nije toliko ozbiljno da se celo Srpsko društvo odluči i dovede u red ovu zemlju punu šljama lopovskog,drogiraškog,mafijaškog i kukavičskog.
 
Crkva je institucija kao i svaka druga.
Mnogo vise postovanja je bilo kad se tajno islo u Crkvu za vreme Socijalizma i Komunizma nego danas.
Odes u Crkvu na neki veliki svetac,klinci se ponasaju kao da su dosli u kafic u 12 sati uvece npr.kad je Badnje vece .
Sve polazi od kuce,kakav si u kuci takav si i na ulici

Socijalizam i komunizam nas je upravo i izrodio i odvratio od vere a sad samo skupljamo ono što smo davno posejali.:rtfm:
 
Ja sam od svih najmanje ovde... ;) Proveri moje vreme pa proveri ostalo.:rtfm:
:think:
Ja celo leto nisam bila ovde....
Zato sad nadoknađuješ :mrgreen:
Da mu slučajno ne poznaješ ženu:think: kad ga toliko braniš?

Ma jok, nego mi smešno ovo prozivanje, a nedavno bila tema o zavisnosti od podforuma Politika :lol: Pa sad jedan zavisnik proziva drugog kako mu u životu nešto ne štima čim je ovoliko na forumu :rotf:
Ebga, bila gotivna tema...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top