ljudi ne bacajte smeće gde stignete!

Danica52

Zainteresovan član
Poruka
251
Nemamo para ,nemamo ništa,zaostajemo za evropom i svetom ko zna koliko svetlosnih godina ali opet ajde da sve to podnesem i navikli smo. Ali ne mogu da shvatim ovaj naš narod koji baca smeće u reke , pored puteva u njive ma gde stigne. Gde god se pogleda svuda je prljavština i nered.Uništava se sve što se stigne od zasadjenog cveća i drveća do saobraćajnih znaskova . Razmem da narod to radi ali ne razumem kako se naše vlasti jednom ne sete da se to oštro kažnjava i da postoje lica zadužena da to posmatra i da se sve to na razne načine kažnjava pa da vidiš kako će sve da se dovede u red . Čim on stane zaustavi kola da baci džak sa smećem a oanj iskoči pa oduzme i kola i naplati debelu kaznu da vidimo da li će opet. Ili zatekne naše vrle omladince kao od besa lome znakove odmah deset po turu,ako to ne vredi onda kazna ili zatvor. Pa za neki red u državi ne trebaju pare samo da se sprovode zakoni bar oni koji su doneti do sada.A ovaj je donet koliko ja znam ali ga se niko ne pridržava a naročito onio koji treba da ga ssprovode. Zato nam tako i jeste
 
Slazem se. Meni ispred prozora bacaju sve i svasta, a od skoro cak i donji ves zna da visi sa grana nekog korova. Pljuje se po ulicama (jedan svojevremeno samo sto me nije pocastio slajmaricom), ne skuplja izmet iza vlasnickih pasa (cast izusetcima), bacaju otpaci kroz prozore gradskog prevoza i u prevozu i svasta nesto. Ni ja ne vidim drugog resenja sem kazni. Ni u drugim zemljama gradjani se nisu rodili fini, vec ih je, verovatno, drzava zakonima vaspitavala.
 
Bacanje smeća je nekultura.
Ta nekultura potiče iz porodice i okruženja.
Čišćenje za drugima i kažnjavanje su samo otklanjanje učinjenog i ne znači da stoka neće opet da baca gde stigne, samo će biti obazrivija da je ne uhvate.
Obrazovanje od malih nogu, vrtić, škola i naravno porodica. Tu je rešenje.


Negde sam pročitao, možda i na ovom forumu, ali davno, kako je bila neka reklama koju je uradio grad sarajevo, angažovao je dina merlina. Ide otprilike ovako:

... devojka ide ulicom, otvara žvake i papirić baca na ulicu, dino ide za njom, pokupi papirić i kaže joj:
- devojko ispalo vam je ovo
ona odgovara:
- ma smeće, ne treba mi
Dino joj pruža papir i kaže:
- Ne treba ni našem gradu!
:ok:
 
Bacanje smeća je nekultura.
Ta nekultura potiče iz porodice i okruženja.
Čišćenje za drugima i kažnjavanje su samo otklanjanje učinjenog i ne znači da stoka neće opet da baca gde stigne, samo će biti obazrivija da je ne uhvate.
Obrazovanje od malih nogu, vrtić, škola i naravno porodica. Tu je rešenje.


Negde sam pročitao, možda i na ovom forumu, ali davno, kako je bila neka reklama koju je uradio grad sarajevo, angažovao je dina merlina. Ide otprilike ovako:

... devojka ide ulicom, otvara žvake i papirić baca na ulicu, dino ide za njom, pokupi papirić i kaže joj:
- devojko ispalo vam je ovo
ona odgovara:
- ma smeće, ne treba mi
Dino joj pruža papir i kaže:
- Ne treba ni našem gradu!
:ok:

Jes, pa i pored Dinove reklame Sarajevo je prljavo kao klozet posle tinejdžerske žurke.

Inače, mislim da to jeste stvar kućne (ne)kulture i da se protiv toga može efektivno boriti novčanim kaznama.
 
Jes, pa i pored Dinove reklame Sarajevo je prljavo kao klozet posle tinejdžerske žurke.

Inače, mislim da to jeste stvar kućne (ne)kulture i da se protiv toga može efektivno boriti novčanim kaznama.

Verujem da jeste, nisam bio odavno.
Samo sam naveo primer lepe kampanje, da se uključe pozante ličnosti: pevači, sportisti, obični gradjani.....možda se neko i seti u momentu kad krene da baci nešto na ulicu;)
 
bacio ga vec danas
Engel.gif
 

Back
Top