ROME
Prikazujem rezultate 1 do 23 od 23

Tema: ROME

  1. #1
    Ističe se amza (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2008.
    Pol
    muški
    Poruke
    2.284
    Reputaciona moć
    59

    Thumbs up ROME

    Gleda te li ovu vrhunsku istorijsku seriju.Samo da kazem da ide na RTS-u svake subote oko 23h.



  2. #2
    Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Lokacija
    Kod Marinca na ignore :(
    Poruke
    54.200
    Reputaciona moć
    1358

    Podrazumevano Re: ROME

    odlicna je, pre nekih mesec dana sam dobio 2 cd ,sa oba kompletna serijala i stigao sam negde do polovine drugog ,mozda i najbolja istorijska serija ikad napravljena
    cuo sam da je ista ekipa sa HBO snimila sada i Tjudore i kazu da je jos bolje od Rima ,pa jedva cekam i to da vidim
    The Show Must Go On...

  3. #3
    Ističe se amza (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2008.
    Pol
    muški
    Poruke
    2.284
    Reputaciona moć
    59

    Thumbs up Re: ROME

    Serija "Rim" od novembra na RTS-u

    Višestruko nagrađivana istorijska drama "Rim" nastala u koprodukciji američkog kanala HBO i britanskog BBC-ja, trenutno dve najveće TV kuće, postaće deo programske šeme Javnog servisa već početkom novembra.



    Seriju, koja će se na našim kanalima prikazivati u udarnom terminu, potpisuju čuveni autori Džon Milijus ("Apokalipsa danas", "Konan varvarin"), Vilijam Džej Makdonald i Bruno Heler, koji je napisao većinu epizoda.

    Zahvaljujući ovoj seriji gledaoci će biti u prilici da se vrate u turbulentan istorijski period transofrmacije Rimske republike u Rimsko carstvo.

    Promene koja je inicirana sukobom između radikalnih popularesa i konzervativnih optimatesa, ali i propadanjem političkih institucija i preduzimljivošću ambicioznih ljudi.

    Videćemo građanski rat koji je Julije Cezar predvodio protiv konzervativne frakcije rimske države, njegov politički uspon do mesta apsolutnog vladara Rima i njegov pad.

    Pored ovih događaja, serija prati i odrastanje Oktaviana, čoveka koji je predodređen da postane Avgust, prvi vladar Rima.

    Pored toga što beleži živote i dela bogatih, moćnih i istorijski značajnih ljudi, serija, takođe, u centru pažnje ima živote i sudbine porodica i poznanika dvojice dobro poznatih ratnika: Luciusa Vorenusa i Titusa Pula.

    Posebno je zanimljivo da je ovo jedna od najskupljih televizijskih serija ikada napravljenih sa budžetom od 100 miliona dolara.

    Na kraju se produkciji serije pridružila i italijanska RAI, s obzirom na to da je kompletna serija snimana u rimskim "Ćinećita" studijima, na površini od gotovo pet hektara.

    "Rim" u brojkama

    - Budžet serije iznosio je 100 miliona dolara.

    - Prva sezona serije pokriva period od osam godina (od 52. PNE do 44. PNE)

    - Ejpril Feri, kostimograf, dizajnirala je više od 4.000 komada garderobe za potrebe snimanja.

    U te svrhe korišćeni su vuna, pamuk i svila, koje su uvezene iz Indije, Tunisa i Maroka.

    Tkanine su kupovane u sirovom obliku, a bojene su na lokacijama snimanja.

    - Na snimanju je korišćeno od 1.250 pari cipela i sandala koje su napravljene u Bugarskoj.

    - U jednoj od scena u kadru se našlo više od 40 konja.


  4. #4
    Iskusan MetalBoy94 (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2008.
    Pol
    muški
    Poruke
    6.297
    Reputaciona moć
    96

    Podrazumevano Re: ROME

    opa ide na rts....ocigledno imaju dobar ukus za serije....
    "Sorry I'm late, I got lost on the road of life"

  5. #5
    Ističe se amza (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2008.
    Pol
    muški
    Poruke
    2.284
    Reputaciona moć
    59

    Thumbs up Re: ROME

    Evo i glumci:

    Kevin McKidd ... Lucius Vorenus (22 episodes, 2005-2007)
    Ray Stevenson ... Titus Pullo (22 episodes, 2005-2007)
    Polly Walker ... Atia of the Julii (22 episodes, 2005-2007)
    Kerry Condon ... Octavia of the Julii (22 episodes, 2005-2007)
    James Purefoy ... Mark Antony (22 episodes, 2005-2007)
    Ian McNeice ... Newsreader (20 episodes, 2005-2007)
    Coral Amiga ... Vorena the Elder (19 episodes, 2005-2007)
    Lindsay Duncan ... Servilia of the Junii (18 episodes, 2005-2007)
    Lidia Biondi ... Merula (18 episodes, 2005-2007)
    Tobias Menzies ... Marcus Junius Brutus (17 episodes, 2005-2007)
    Nicholas Woodeson ... Posca (17 episodes, 2005-2007)
    Indira Varma ... Niobe (15 episodes, 2005-2007)
    David Bamber ... Marcus Tullius Cicero (15 episodes, 2005-2007)
    Chiara Mastalli ... Eirene (15 episodes, 2005-2007)
    Manfredi Aliquo ... Castor (15 episodes, 2005-2007)
    Suzanne Bertish ... Eleni (14 episodes, 2005-2007)
    Max Pirkis ... Gaius Octavian (13 episodes, 2005-2007)
    Lee Boardman ... Timon (13 episodes, 2005-2007)
    Esther Hall ... Lyde (13 episodes, 2005-2007)
    Ciarán Hinds ... Gaius Julius Caesar (13 episodes, 2005-2007)
    Anna Fausta Primiano ... Vorena the Younger (12 episodes, 2005-2007)
    Michael Nardone ... Mascius (10 episodes, 2005-2007)
    Kenneth Cranham ... Pompey Magnus (8 episodes, 2005)
    Allen Leech ... Marcus Vipsanius Agrippa (8 episodes, 2007)
    Guy Henry ... Cassius (8 episodes, 2005-2007)
    Anna Francolini ... Clarissa (8 episodes, 2005-2007)
    Camilla Rutherford ... Jocasta (8 episodes, 2007)
    Simon Woods ... Gaius Octavian Caesar (7 episodes, 2007)
    Zuleikha Robinson ... Gaia (7 episodes, 2007)
    Karl Johnson ... Porcius Cato (7 episodes, 2005)
    Alex Wyndham ... Gaius Maecenas (7 episodes, 2007)
    Paul Jesson ... Scipio (7 episodes, 2005)
    Daniel Cerqueira ... Memmio (7 episodes, 2007)
    Alessio **** ... Lucius (7 episodes, 2007)
    Lorcan Cranitch ... Erastes Fulmen (6 episodes, 2005-2007)
    Nigel Lindsay ... Levi (6 episodes, 2007)
    Valery Usai ... Vorena the Younger (6 episodes, 2007)
    Massimiliano Ubaldi ... Ubian #1 (6 episodes, 2005)
    Lyndsey Marshal ... Cleopatra (5 episodes, 2005-2007)
    Haydn Gwynne ... Calpurnia (5 episodes, 2005-2007)
    Dominic Atherton ... Yesh (5 episodes, 2007)
    Julianne Liberto ... Mary (5 episodes, 2007)
    Rick Warden ... Quintus Pompey (5 episodes, 2005-2007)
    Amy Marston ... Deborah (5 episodes, 2007)
    Sara Pasqualone ... Bec (5 episodes, 2007)
    Simone De Marinis ... Atia's Slave / ... (5 episodes, 2005-2007)
    Enzo Cilenti ... Evander Pulchio (4 episodes, 2005)
    Alan Williams ... Tevye (4 episodes, 2007)
    John Boswell ... Curial Magistrate (4 episodes, 2005)
    Kathryn Hunter ... Charmian (4 episodes, 2005-2007)
    Alessio Di Cesare ... Rubio (4 episodes, 2005)
    Marco Pollak ... Lucius (4 episodes, 2005)
    Cosimo Fusco ... Hannibal Cotta / ... (4 episodes, 2007)
    David Quinzi ... Rubio (4 episodes, 2005)
    Clive Riche ... Tyro (4 episodes, 2007)
    David Monteath ... ADR Voice (4 episodes, 2005)
    Rafi Gavron ... Duro (3 episodes, 2007)
    Ronan Vibert ... Lepidus (3 episodes, 2007)
    Max Baldry ... Caesarion (3 episodes, 2007)
    Kevin Dignam ... Lictor / ... (3 episodes, 2005-2007)
    Alice Henley ... Livia Drusilla (3 episodes, 2007)
    Matt Patresi ... Durio (3 episodes, 2005)
    Anna Patrick ... Cornelia (3 episodes, 2005)
    Roberto Purvis ... Glabius (3 episodes, 2005)
    Rocky Marshall ... Omnipor (3 episodes, 2007)
    Nico Toffoli ... Roman Legionnaire (3 episodes, 2005)
    Ewan Bailey ... Pertinax (2 episodes, 2005)
    David Kennedy ... Lucius Septimius (2 episodes, 2005)
    Frank Baker ... Doctor (2 episodes, 2005)
    Eliza Darby ... Daughter of Pompey (2 episodes, 2005)
    Stefan Brown ... Lucius (2 episodes, 2007)
    Giovanni Calcagno ... Vercingetorix (2 episodes, 2005)
    Leslie Csuth ... Milo (2 episodes, 2005)
    Roger Hammond ... Chief Augur (2 episodes, 2005)
    Graham McTavish ... Urbo (2 episodes, 2005)
    Michele Pettini ... Son of Pompey (2 episodes, 2005)
    Sean Madden ... Otho (2 episodes, 2005)
    Federico Firmani ... Gaul Boss (2 episodes, 2007)
    Deborah Moore ... Alfidia (2 episodes, 2007)
    Anne Lambton ... Pharmacopolist (2 episodes, 2007)
    Giacomo Gonnella ... Carbo (2 episodes, 2007)
    Antonio Ragusa ... Legionary (2 episodes, 2005)
    Bart Ruspoli ... Antony's Tribune (2 episodes, 2005)
    Javier Torrecillas ... Barca / ... (2 episodes, 2007)
    Paolo Risi ... Cato the Dwarf (2 episodes, 2005)
    Nuccio Siano ... Saul (2 episodes, 2007)
    Ted Rusoff ... Strabo (2 episodes, 2005)
    Rebekah Staton ... Althea (2 episodes, 2007)

  6. #6
    Aktivan član smells like carrots (avatar)
    Učlanjen
    26.08.2008.
    Pol
    ženski
    Lokacija
    Territoire Foncé
    Poruke
    1.308
    Reputaciona moć
    47

    Podrazumevano Re: ROME

    Ja sam načula da se radi i film po seriji. Da li neko možda zna više o tome?
    Inače serija je zanimljiva, šteta što postoje samo 2 sezone.
    "Two players, two sides. One is light, one is dark."

  7. #7
    Ističe se amza (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2008.
    Pol
    muški
    Poruke
    2.284
    Reputaciona moć
    59

    Thumbs up Re: ROME

    Evo i ekipe koja je relizovala seriju:

    Series Directed by

    Michael Apted (3 episodes, 2005)
    Allen Coulter (2 episodes, 2005-2007)
    Alan Poul (2 episodes, 2005-2007)
    Steve Shill (2 episodes, 2005-2007)
    Timothy Van Patten (2 episodes, 2005-2007)
    Alan Taylor (2 episodes, 2005)
    John Maybury (2 episodes, 2007)

    Series Writing credits

    Bruno Heller (22 episodes, 2005-2007)
    William J. MacDonald (22 episodes, 2005-2007)
    John Milius (22 episodes, 2005-2007)
    Scott Buck (2 episodes, 2007)
    Todd Ellis Kessler (2 episodes, 2007)
    Mere Smith (2 episodes, 2007)

    Series Produced by

    Bruno Heller .... executive producer (22 episodes, 2005-2007)
    Todd London .... co-producer / producer (22 episodes, 2005-2007)
    Eleanor Moran .... producer / producer: BBC (19 episodes, 2005-2007)
    Anne Thomopoulos .... executive producer (15 episodes, 2005-2007)
    Jim Dyer .... co-executive producer (14 episodes, 2005-2007)
    James G. Hirsch .... co-producer (14 episodes, 2005-2007)
    Gene Kelly .... co-executive producer (14 episodes, 2005-2007)
    William J. MacDonald .... executive producer (14 episodes, 2005-2007)
    John Milius .... executive producer (14 episodes, 2005-2007)
    Robert Papazian .... co-producer (14 episodes, 2005-2007)
    Marco Valerio Pugini .... producer / co-executive producer (14 episodes, 2005-2007)
    Frank Yablans .... co-producer (14 episodes, 2005-2007)
    Michael Apted .... consulting producer (12 episodes, 2005)
    Frank Doelger .... executive producer (12 episodes, 2005)
    Bruce Everett .... co-producer (12 episodes, 2005)
    Stan Wlodkowski .... co-executive producer (12 episodes, 2005)
    April Nocifora .... associate producer (10 episodes, 2007)
    Jonathan Stamp .... co-producer (10 episodes, 2007)
    Fabiomassimo Dell'Orco .... co-producer (7 episodes, 2007)
    Grace Naughton .... associate producer (7 episodes, 2007)
    Mere Smith .... producer (7 episodes, 2007)
    Mark McGann .... co-producer (5 episodes, 2005)
    Todd Ellis Kessler .... supervising producer (2 episodes, 2007)
    John P. Melfi .... executive producer (2 episodes, 2007)
    Gareth Neame .... executive producer (unknown episodes)
    Gianfranco Pierantoni .... co-line producer (unknown episodes)
    Jane Tranter .... executive producer (unknown episodes)

    Series Original Music by

    Jeff Beal (22 episodes, 2005-2007)

    Series Cinematography by

    Marco Pontecorvo (9 episodes, 2005-2007)
    Alik Sakharov (9 episodes, 2005-2007)
    Martin Kenzie (4 episodes, 2005)
    Jonathan Freeman (3 episodes, 2007)

    Series Film Editing by

    Sidney Wolinsky (5 episodes, 2005)
    Glenn Farr (5 episodes, 2007)
    David Siegel (5 episodes, 2007)
    Rick Shaine (3 episodes, 2005)
    Oral Norrie Ottey (unknown episodes)
    Frances Parker (unknown episodes)

    Series Casting by

    Nina Gold (22 episodes, 2005-2007)

    Series Production Design by

    Joseph Bennett (5 episodes, 2005-2007)

    Series Art Direction by

    Dominic Hyman (15 episodes, 2005-2007)
    Carlo Serafin (14 episodes, 2005-2007)
    Claudio Campana (10 episodes, 2007)
    Eugenio Ulissi (8 episodes, 2007)
    Domenico Sica (7 episodes, 2005)

    Series Set Decoration by

    Christina Onori (18 episodes, 2005-2007)

    Series Costume Design by

    April Ferry (22 episodes, 2005-2007)

    Series Makeup Department

    Federico Laurenti .... makeup artist (13 episodes, 2005-2007)
    Francesco Nardi .... makeup artist (13 episodes, 2005-2007)
    Aldo Signoretti .... hair stylist consultant / hair designer (13 episodes, 2005-2007)
    Maurizio Silvi .... makeup designer / makeup department head (13 episodes, 2005-2007)
    Vincenzo Mastrantonio .... key special effects makeup artist (12 episodes, 2005-2007)
    Ferdinando Merolla .... hair stylist / key hair stylist (12 episodes, 2005-2007)
    Salvatore Placenti .... special effects makeup artist / special effects makeup plaster (12 episodes, 2005-2007)
    Luca Vannella .... assistant hair stylist (12 episodes, 2005)
    Michele Vigliotta .... hair stylist (10 episodes, 2005-2007)
    Massimo Gattabrusi .... hair stylist (10 episodes, 2007)
    Stefano Ceccarelli .... key hair stylist / hair stylist (9 episodes, 2005-2007)
    Laura Tonello .... makeup artist (9 episodes, 2005-2007)
    Claudia Catini .... hair stylist (8 episodes, 2005-2007)
    Matteo Silvi .... makeup artist (5 episodes, 2005)
    Claudia Bianchi .... hair stylist (3 episodes, 2005)
    Fiorella Sensoli .... hair stylist (3 episodes, 2005)
    Samintka Mura .... hair stylist (3 episodes, 2007)
    Tiziana Sisi .... makeup artist (3 episodes, 2007)
    Gaetano Panico .... hair stylist (2 episodes, 2005)
    Jana Carboni .... makeup supervisor: second unit (unknown episodes)
    Katia Sisto .... makeup artist (unknown episodes)

    Series Production Management

    Alessandro Manni .... assistant production manager / assistant unit manager (17 episodes, 2005-2007)
    Fabiomassimo Dell'Orco .... unit production manager (14 episodes, 2005-2007)
    Dana Reaves Bolla .... production supervisor (14 episodes, 2005-2007)
    Luca Fortunato Asquini .... production manager (12 episodes, 2005-2007)
    Daniela Rocco .... production manager / unit manager (12 episodes, 2005-2007)
    Stan Wlodkowski .... unit production manager (12 episodes, 2005)
    Jonathan Brytus .... post-production supervisor (10 episodes, 2007)
    John P. Melfi .... unit production manager (7 episodes, 2007)
    Attilio Moro .... assistant unit manager / unit manager (6 episodes, 2005-2007)
    Piergiuseppe Serra .... production manager (6 episodes, 2005-2007)
    Jim Dyer .... unit production manager (6 episodes, 2007)
    Nicola Bartolini .... assistant unit manager (5 episodes, 2007)
    Enrico Latella .... unit manager (5 episodes, 2007)
    Andrea Alunni .... unit manager: action unit (unknown episodes)
    David Byrne .... post-production supervisor (unknown episodes)
    April Nocifora .... post-production supervisor (unknown episodes)
    Bobby Ranghelov .... production manager (unknown episodes)

    Series Second Unit Director or Assistant Director

    Barbara M. Ravis .... second assistant director (13 episodes, 2005-2007)
    Kiersten Pilar Miller .... second assistant director (12 episodes, 2005-2007)
    Francesca Gasperini .... second assistant director (12 episodes, 2005)
    Andrea Pagani .... second second assistant director (10 episodes, 2007)
    Julie A. Bloom .... first assistant director (9 episodes, 2005-2007)
    Luca Padrini .... second second assistant director (9 episodes, 2005-2007)
    Edoardo Ferretti .... first assistant director: Italy / second second assistant director (8 episodes, 2005-2007)
    Marco Pettini .... first assistant director / first assistant director: Italy (8 episodes, 2005-2007)
    Enrico Mastracchi Manes .... first assistant director (8 episodes, 2005)
    Paolo Merosi .... third assistant director (7 episodes, 2005)
    Bob Corna .... third assistant director (6 episodes, 2005-2007)
    Alessandra Fortuna .... third assistant director / second assistant director: second unit (5 episodes, 2005-2007)
    Edoardo Petti .... second second assistant director (5 episodes, 2005)
    Michel Cheyko .... first assistant director (5 episodes, 2007)
    Tommy Gormley .... first assistant director (4 episodes, 2005)
    Victor Bojinov .... first assistant director: Bulgaria (3 episodes, 2005)
    Sergio Ercolessi .... first assistant director (3 episodes, 2005)
    Barbara Pastrovich .... second assistant director (3 episodes, 2005)
    Alessia Silvetti .... third assistant director (3 episodes, 2007)
    Tommaso Colognese .... third assistant director (2 episodes, 2005)
    Mark McGann .... first assistant director (2 episodes, 2005)
    Gwyn Sannia .... additional second second assistant director / second second assistant director (2 episodes, 2007)
    Hristo Dimitrov .... second assistant director: Bulgaria (unknown episodes)
    Franco Maria Salamon .... second unit director (unknown episodes)

  8. #8
    Ističe se amza (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2008.
    Pol
    muški
    Poruke
    2.284
    Reputaciona moć
    59

    Thumbs up Re: ROME

    Nastavak:

    Series Art Department

    Danilo Rossiello .... greensman (22 episodes, 2005-2007)
    Raffaella Giovannetti .... assistant set decorator (20 episodes, 2005-2007)
    Gianpaolo Rifino .... draftsman / draughtsman / ... (20 episodes, 2005-2007)
    Briseide Siciliano .... buyer / assistant set decorator (20 episodes, 2005-2007)
    Daniela Giovannoni .... assistant art director (14 episodes, 2005-2007)
    Eve Silvester .... art department coordinator (14 episodes, 2005-2007)
    Livio Alessandrini .... lead man / leadman (13 episodes, 2005-2007)
    Riccardo Andreotti .... lead man / leadman (13 episodes, 2005-2007)
    Roberto Caruso .... assistant set decorator (13 episodes, 2005-2007)
    Chiara Cecili .... assistant painter (13 episodes, 2005-2007)
    Vincenzo Cutri .... storeman (13 episodes, 2005-2007)
    Davide De Joannon .... assistant on-set dresser (13 episodes, 2005-2007)
    Samuele Giardina .... assistant painter (13 episodes, 2005-2007)
    Viviana Lo Russo .... painter / head painter (13 episodes, 2005-2007)
    Lorenzo Monaca .... head painter / painter (13 episodes, 2005-2007)
    Antonio Murer .... head propmaker (13 episodes, 2005-2007)
    Mauro Nati .... lead man / leadman (13 episodes, 2005-2007)
    Claudia Pugnaloni .... assistant painter (13 episodes, 2005-2007)
    Letizia Santucci .... assistant set decorator (13 episodes, 2005-2007)
    Alessio Schenone .... propmaker / assistant prop master / ... (13 episodes, 2005-2007)
    Claudio Stefani .... on-set dresser (13 episodes, 2005-2007)
    Luigi Urbani .... assistant property master / prop coordinator / ... (13 episodes, 2005-2007)
    Arthur Wicks .... property master (13 episodes, 2005-2007)
    Romano Bellucci .... carpenter / head carpenter (12 episodes, 2005-2007)
    Giancarlo Carbonaro .... leadman (12 episodes, 2005-2007)
    Fabio Marconi .... leadman (12 episodes, 2005-2007)
    Rodolfo Mignacca .... draper (12 episodes, 2005-2007)
    Luigi Ottolino .... sculptor (12 episodes, 2005-2007)
    Sirio Sugamele .... carpenter (12 episodes, 2005-2007)
    Leonardo Cruciano .... propmaker (12 episodes, 2005)
    Mark Fruin .... stand-by prop / stand-by props / ... (11 episodes, 2005-2007)
    Stephanie Schenk .... set decorating coordinator / set decorator coordinator (10 episodes, 2005-2007)
    Mario Ghinassi .... prop department coordinator (10 episodes, 2007)
    Ruggero Gamba .... calligrapher (9 episodes, 2005-2007)
    Stefano Morbidelli .... propmaker (8 episodes, 2005-2007)
    Federico Vianelli .... assistant propmaker / prop assistant (8 episodes, 2005-2007)
    Andrea Alessandrini .... swing gang (8 episodes, 2007)
    Saverio Andrisani .... carpenter (8 episodes, 2007)
    Marco Aureli .... swing gang (8 episodes, 2007)
    Simone Braguglia .... art department runner (8 episodes, 2007)
    Stefano Carbonaro .... swing gang (8 episodes, 2007)
    Corrado Corradi .... carpenter (8 episodes, 2007)
    Lorenzo Dominici .... carpenter (8 episodes, 2007)
    Tommaso Dubla .... head painter (8 episodes, 2007)
    Sandro Erdolini .... painter (8 episodes, 2007)
    Giovanni Ferro .... assistant draper (8 episodes, 2007)
    Fabio Grassi .... assistant storeman (8 episodes, 2007)
    Ennio Meloni .... carpenter (8 episodes, 2007)
    Daria Montagni .... construction department coordinator (8 episodes, 2007)
    Bernadino Nardoni .... construction manager (8 episodes, 2007)
    Riccardo Passanisi .... stand-by prop (8 episodes, 2007)
    Federica Russo .... draftsman (8 episodes, 2007)
    Saverio Sammali .... assistant art director (8 episodes, 2007)
    Paolo Sforzini .... head painter (8 episodes, 2007)
    Marzio Bardi .... stand-by prop / stand-by props (7 episodes, 2005-2007)
    Antonio Borea .... stand-by prop / stand-by props (7 episodes, 2005-2007)
    Alessandro Santucci .... assistant set dresser / assistant set decorator (7 episodes, 2005-2007)
    Sebastiano Murer .... props / stand-by props / ... (7 episodes, 2005)
    Egidio Spugnini .... draftsman (6 episodes, 2005)
    Cadu Miceli .... assistant armourer (6 episodes, 2007)
    Carlo Avvisato .... stand-by prop / stand-by props (5 episodes, 2005)
    Michelangelo Bianchi .... assistant on-set dresser (5 episodes, 2005)
    Massimiliano Ciamei .... assistant on-set dresser (5 episodes, 2005)
    Maria Francesca Frogagnolo .... assistant set decorator (5 episodes, 2005)
    Cristiano Gobbi .... on-set dresser (5 episodes, 2005)
    Dominic Hyman .... art director: set (5 episodes, 2005)
    Marcela Iriarte .... set decoration production assistant (5 episodes, 2005)
    Andrea Sinigaglia .... head painter (5 episodes, 2005)
    Lisa Urbano .... assistant property master (5 episodes, 2005)
    Enrichetto Serantoni .... swing gang (5 episodes, 2007)
    Andrea Cefalo .... assistant carpenter (4 episodes, 2005)
    Marco Davoli .... stand-by carpenter (4 episodes, 2005)
    Davide Franconieri .... greensman (4 episodes, 2005)
    Luciano Rossiello .... greensman (4 episodes, 2005)
    Antonio Schiavulli .... greensman (4 episodes, 2005)
    Roberto Sugamele .... assistant carpenter (4 episodes, 2005)
    Sergio Tiberti .... construction coordinator (4 episodes, 2005)
    Lino Travagliato .... stand-by carpenter (4 episodes, 2005)
    Daniele Campanelli .... carpenter (4 episodes, 2007)
    Bruno Falconi .... stand-by prop (4 episodes, 2007)
    Giulio Giuliani .... carpenter (4 episodes, 2007)
    David Orlandelli .... storyboard artist (4 episodes, 2007)
    Orlin Grozdanov .... painter (3 episodes, 2005)
    Mark McNeil .... stand-by props / chief stand-by props (3 episodes, 2005)
    Giuliano Santalucia .... stand-by prop (3 episodes, 2007)
    Agostino Bivi .... head painter (2 episodes, 2005)
    Andrea Bivi .... assistant painter (2 episodes, 2005)
    Arnaldo Bivi .... stand-by painter (2 episodes, 2005)
    Nicola Bucci .... assistant painter (2 episodes, 2005)
    Paolo Cameli .... stand-by painter (2 episodes, 2005)
    Ulderico Caruso .... laborer: yellow unit (2 episodes, 2005)
    Ivano Gatti .... painter (2 episodes, 2005)
    Roberto Amalfitano .... assistant propmaker (2 episodes, 2007)
    Julie Janssen .... art department apprentice (2 episodes, 2007)
    Erichetto Serantoni .... swing gang (2 episodes, 2007)
    Cristiano Donzelli .... storyboard artist (unknown episodes)

    Series Sound Department

    David B. Cohn .... supervising sound editor (22 episodes, 2005-2007)
    Benjamin L. Cook .... supervising sound effects editor (22 episodes, 2005-2007)
    R. Russell Smith .... sound re-recording mixer (22 episodes, 2005-2007)
    David Mann .... sound effects editor (19 episodes, 2005-2007)
    Alfonso Calvo .... dubbing mixer (12 episodes, 2005)
    Matt Grimes .... supervising sound editor (12 episodes, 2005)
    Amy Kane .... foley artist (12 episodes, 2005)
    Vincenzo Nardi .... boom operator (9 episodes, 2005-2007)
    Maurizio Argentieri .... sound mixer / key sound mixer (8 episodes, 2005-2007)
    Antonio Barba .... sound mixer (7 episodes, 2005-2007)
    Valentino Amato .... cable man / cable person (7 episodes, 2007)
    Roberto Tommaselli .... boom operator / cable man / ... (6 episodes, 2005-2007)
    Adriano Di Lorenzo .... boom operator (6 episodes, 2007)
    Ivan Menchinelli .... boom operator (5 episodes, 2005-2007)
    Marco Lassalaz .... cable man / cable person (3 episodes, 2005)
    Ivanandrea Menchinelli .... boom operator (3 episodes, 2005)
    Josh Allam .... adr boom operator (unknown episodes)
    John Chalfant .... supervising sound editor (unknown episodes)
    Frederick Howard .... sound effects editor (unknown episodes)
    Emma Pegram .... adr assistant (unknown episodes)
    Matthew Skelding .... adr recordist (unknown episodes)

    Series Special Effects by

    Daniel Acon .... special effects supervisor (22 episodes, 2005-2007)
    Stefano Corridori .... special effects technician (3 episodes, 2005-2007)
    Marco Moneta .... special effects technician (3 episodes, 2005-2007)
    Claudio Quaglietti .... special effects technician (3 episodes, 2005-2007)
    Claudio Savassi .... special effects technician (3 episodes, 2005-2007)
    Renato Agostini .... senior special effects technician (2 episodes, 2005)
    Maurizio Corridori .... special effects foreman (2 episodes, 2005)
    Massimo Cristofanelli .... special effects technician (2 episodes, 2005)
    Alfredo Divizia .... special effects labourer (2 episodes, 2005)
    Daniele Nati .... special effects labourer (2 episodes, 2005)
    Edoardo Rosa .... special effects labourer (2 episodes, 2005)
    Timothy Rutherford .... special effects labourer (2 episodes, 2005)
    Gastone Callori .... special effects (unknown episodes)
    Edward Rosa .... special effects (unknown episodes)
    Silvano Scasseddu .... special effects technician (unknown episodes)
    Franco Simeone .... special effects technician (unknown episodes)
    Andrea Tolomei .... special effects assistant (unknown episodes)

  9. #9
    Ističe se amza (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2008.
    Pol
    muški
    Poruke
    2.284
    Reputaciona moć
    59

    Podrazumevano Re: ROME

    nastavak 2:

    Series Visual Effects by

    Adriano Cirulli .... digital compositor / on-set visual effects coordinator (22 episodes, 2005-2007)
    Barrie Hemsley .... visual effects producer / visual effects executive producer (22 episodes, 2005-2007)
    Tim Jones .... visual effects technical director (22 episodes, 2005-2007)
    James Madigan .... visual effects supervisor (22 episodes, 2005-2007)
    Doug Spilatro .... visual effects (17 episodes, 2005-2007)
    Anton Yri .... digital compositor (17 episodes, 2005-2007)
    Tim Jacobsen .... visual effects producer (12 episodes, 2005-2007)
    James Foster .... digital artist (12 episodes, 2005)
    Clare Herbert .... visual effects production manager / visual effects coordinator (12 episodes, 2005)
    Carlos Poon .... digital artist: The Senate VFX (12 episodes, 2005)
    Luigi Tommaseo .... network and operations: The Senate VFX (12 episodes, 2005)
    Paula Pope .... digital producer (10 episodes, 2007)
    Lisa Woodland .... digital compositor (8 episodes, 2005)
    Felipe Canfora .... digital artist (8 episodes, 2007)
    Andrew Fletcher .... digital compositor: The Senate VFX (7 episodes, 2007)
    Nick D'Aguiar .... junior compositor (6 episodes, 2007)
    Pete Hartless .... visual effects coordinator (6 episodes, 2007)
    Anna Panton .... visual effects producer / visual effects coordinator (3 episodes, 2005-2007)
    Susanne Becker .... digital compositor: Rainmaker (3 episodes, 2007)
    Earle Stuart Callender .... visual effects producer: Rainmaker UK (3 episodes, 2007)
    James D. Etherington .... digital compositor: Senate VFX (3 episodes, 2007)
    Adam Gascoyne .... visual effects supervisor: Rainmaker UK (3 episodes, 2007)
    Holly Gosnell .... matchmover (3 episodes, 2007)
    Jeremy Hall .... visual effects producer: Rainmaker UK (3 episodes, 2007)
    Hugh Macdonald .... digital compositor: Rainmaker (3 episodes, 2007)
    Jonathan Opgenhaffen .... lead CG artist: Rainmaker UK (3 episodes, 2007)
    Duncan Kinnaird .... digital effects supervisor / lead visual effects compositor (2 episodes, 2005-2007)
    Jaume Arteman .... digital compositor: Cinesite (2 episodes, 2005)
    Graham Cristie .... fluid simulation lead (2 episodes, 2005)
    Paul Edwards .... visual effects producer: Cinesite (2 episodes, 2005)
    Juan Jesus Garcia .... senior matte artist: Cinesite (2 episodes, 2005)
    Katie Goodwin .... visual effects artist (2 episodes, 2005)
    Louise Hussey .... digital effects producer (2 episodes, 2005)
    Hayden Jones .... lead digital artist (2 episodes, 2005)
    Gurel Mehmet .... digital matte painter: Cinesite (2 episodes, 2005)
    Michele Sciolette .... visual effects supervisor: Cinesite (2 episodes, 2005)
    David Sjodin .... digital compositor (2 episodes, 2005)
    Jordan Benwick .... compositor (2 episodes, 2007)
    Stephen Coren .... CG artist: Rainmaker Uk / senior CG artist: Rainmaker UK (2 episodes, 2007)
    Nick Drew .... production manager: Rainmaker UK (2 episodes, 2007)
    Roma O'Connor .... executive Producer: Rainmaker UK (2 episodes, 2007)
    John Van Hoey Smith .... digital compositor (2 episodes, 2007)
    Kevin Ahern .... visual effects editor (unknown episodes)
    Dave Bannister .... digital compositor (unknown episodes)
    George Barbour .... digital artist (unknown episodes)
    Paul Birkett .... roto artist: Cinesite (unknown episodes)
    Steven Bray .... digital compositor (unknown episodes)
    Melissa Butler Adams .... digital compositor (unknown episodes)
    Melanie Byrne .... visual effects production assistant (unknown episodes)
    Daniel Canfora .... digital artist (unknown episodes)
    Simon Carr .... digital effects artist (unknown episodes)
    Lee Chidwick .... digital I/O (unknown episodes)
    Shane Costar .... digital compositor (unknown episodes)
    Neil Culley .... digital artist: The Senate VFX (unknown episodes)
    Nick Damico .... visual effects (unknown episodes)
    Charles Darby .... visual effects art director (unknown episodes)
    Evan Davies .... 3D digital artist: Cinesite (unknown episodes)
    Max Dennison .... matte artist (unknown episodes)
    Dave Early .... digital matte painter: Cinesite (unknown episodes)
    Yasmine El-Ghamrawy .... digital compositor (unknown episodes)
    Chris Elson .... digital compositor (unknown episodes)
    Guy Elson .... digital compositor (unknown episodes)
    Stephen Elson .... visual effects producer: Baseblack (unknown episodes)
    Sean Farrow .... digital artist (unknown episodes)
    Andy Fraser .... digital artist: The Senate VFX (unknown episodes)
    Turlo Griffin .... digital matte painter (unknown episodes)
    Mick Harper .... digital artist: The Senate VFX (unknown episodes)
    Sarah Hemsley .... operations manager: The Senate VFX (unknown episodes)
    Richard Higham .... digital artist: The Senate VFX (unknown episodes)
    Robin Huffer .... digital artist: The Senate VFX (unknown episodes)
    Simon Leech .... digital artist: The Senate VFX (unknown episodes)
    Andrew MacLeod .... digital artist: The Senate VFX (unknown episodes)
    David Margolis .... digital compositor (unknown episodes)
    Jon Miller .... 3D tracking: Cinesite (unknown episodes)
    Gareth Murphy .... data operations: Cinesite (unknown episodes)
    Ian Murphy .... digital compositor (unknown episodes)
    Danielle Nadal .... digital I/O (unknown episodes)
    Nick New .... digital artist: The Senate VFX (unknown episodes)
    Gustaf Nilsson .... digital compositor: Cinesite (unknown episodes)
    Donal Nolan .... digital compositor: Baseblack (unknown episodes)
    Jeff North .... digital effects artist (unknown episodes)
    Sarah Norton .... digital compositor (unknown episodes)
    Giles O'Brien .... digital artist: The Senate VFX (unknown episodes)
    Joe Pavlo .... visual effects supervisor (unknown episodes)
    Simon Payne .... digital artist: The Senate VFX (unknown episodes)
    Dylan Penhale .... digital systems manager (unknown episodes)
    Daniel Pettipher .... 2D digital supervisor: Cinesite (unknown episodes)
    Fabrizio Pistone .... film scanner operator (unknown episodes)
    Scott Pritchard .... digital compositor (unknown episodes)
    Jonathan Privett .... digital effects artist (unknown episodes)
    Jackie Rowson .... digital artist: The Senate VFX (unknown episodes)
    Serdar Simga .... digital matte painter/supervisor (unknown episodes)
    Lee Tibbetts .... digital artist (unknown episodes)
    Jez Tucker .... senior systems administrator (unknown episodes)
    Paul Tuersley .... digital artist: The Senate VFX (unknown episodes)
    Tim Walton .... digital artist: The Senate VFX (unknown episodes)
    Val Wardlaw .... technical director: Baseblack (unknown episodes)
    Doug Winder .... digital matte artist (unknown episodes)
    Kathy Wise .... digital systems manager (unknown episodes)
    David Woodland .... senior matte painter (unknown episodes)
    Sam Woolf .... roto artist: Cinesite (unknown episodes)

    Series Stunts

    Stefano Maria Mioni .... stunt coordinator / action coordinator (18 episodes, 2005-2007)
    Walter Siccardi .... stunts (10 episodes, 2007)
    Daniele Nguyen .... stunts / stunt double: Cleopatra (6 episodes, 2005-2007)
    Marco Pancrazi .... stunts / stunt double (6 episodes, 2005-2007)
    Mauro Aversano .... stunts / stunt double / ... (5 episodes, 2005-2007)
    Giorgio Antonini .... stunt double (unknown episodes)
    Paolo Antonini .... stunts (unknown episodes)
    Alessandro Borgese .... stunts (unknown episodes)
    Massimiliano Catasta .... stunts (unknown episodes)
    Giovanni Cianfriglia .... stunts (unknown episodes)
    Katia Crispino .... stunts (unknown episodes)
    Ottaviano Dell'Acqua .... stunts (unknown episodes)
    Jacqueline Freda .... stunt double: Young Octavius (unknown episodes)
    Diego Guerra .... stunts (unknown episodes)
    Gionata Marzeddu .... stunts (unknown episodes)
    Alessandro Novelli .... stunt double (unknown episodes)
    Emiliano Novelli .... stunt double (unknown episodes)
    Massimo Racca .... stunts (unknown episodes)
    Gabriele Ragusa .... stunts (unknown episodes)
    Rocco Russo .... stunts (unknown episodes)
    Alessandro Scepi .... stunts (unknown episodes)
    Paolo Susani .... stunts (unknown episodes)
    Sergio Testori .... stunts (unknown episodes)
    Diego Tomassini .... stunts (unknown episodes)
    Tito Tomassini .... stunts (unknown episodes)
    Pietro Torrisi .... stunts (unknown episodes)
    Massimiliano Ubaldi .... stunts (unknown episodes)
    Bruno Verdirosi .... stunts (unknown episodes)
    Anna Maria Zamperla .... stunts (unknown episodes)
    Claudio Zucchet .... stunts (unknown episodes)

  10. #10
    Ističe se amza (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2008.
    Pol
    muški
    Poruke
    2.284
    Reputaciona moć
    59

    Thumbs up Re: ROME

    Nastavak 3:

    Series Camera and Electrical Department

    Roberto Albero .... grip (22 episodes, 2005-2007)
    Luciano Teolis .... first assistant camera / first assistant camera: "a" camera / ... (22 episodes, 2005-2007)
    Paolo Tiberti .... key grip / key grip: red unit / ... (22 episodes, 2005-2007)
    Marco Santarelli .... grip (16 episodes, 2005-2007)
    Fabrizio Vicari .... camera operator / camera operator: "a" camera / ... (14 episodes, 2005-2007)
    Simona De Lullo .... second assistant camera: "a" camera / loader / ... (13 episodes, 2005-2007)
    Franco Biciocchi .... still photographer (12 episodes, 2005-2007)
    Alessandro Di Meo .... second assistant camera: "a" camera / second assistant camera: "a" camera, red unit (10 episodes, 2005-2007)
    Sergio De Luca .... second assistant camera: "b" camera / second assistant camera: "b" camera, red unit (9 episodes, 2005-2007)
    Sergio Gabrielli .... rigging grip / grip / ... (9 episodes, 2005-2007)
    Massimiliano Zenga .... second assistant camera: "b" camera / second assistant camera: "a" camera / ... (9 episodes, 2005-2007)
    Giampaolo Bagala .... dolly grip / grip / ... (8 episodes, 2005-2007)
    Umberto Bramucci .... rigging electrician / electrician / ... (8 episodes, 2005-2007)
    Mario Carradori .... best boy grip / best boy grip: red unit (8 episodes, 2005-2007)
    David Giorgio .... video assist / video assist: red unit (8 episodes, 2005-2007)
    Marco Graziaplena .... second assistant camera / second assistant camera: "b" camera / ... (8 episodes, 2005-2007)
    Franco Micheli .... best boy grip / grip / ... (8 episodes, 2005-2007)
    Alberico Novelli .... chief lighting technician / chief lighting technician: red unit (8 episodes, 2005-2007)
    Marcello Pericone .... electrician / electrician: red unit (8 episodes, 2005-2007)
    Francesco Quattrone .... electrician / electrician: red unit (8 episodes, 2005-2007)
    Massimo Rinella .... dolly grip / grip / ... (8 episodes, 2005-2007)
    Alessandro Rossi .... assistant chief lighting technician / assistant chief lighting technician: red unit (8 episodes, 2005-2007)
    Claudio Serantoni .... grip / best boy grip / ... (8 episodes, 2005-2007)
    Enrico Stella .... grip / grip: Red unit (8 episodes, 2005-2007)
    Alberto Torrecilla .... first assistant camera: "b" camera / first assistant camera: "b" camera and Steadicam / ... (8 episodes, 2005-2007)
    Riccardo Umetelli .... first assistant camera: "a" camera / first assistant camera: "a" camera, yellow unit (8 episodes, 2005-2007)
    Daniele Verdenelli .... electrician / electrician: yellow unit (8 episodes, 2005)
    Antonio Gasbarini .... electrician / chief lighting technician / ... (7 episodes, 2005-2007)
    Sami Novelli .... rigging electrician / electrician / ... (7 episodes, 2005-2007)
    Roberto De Nigris .... camera operator: "b" camera / camera operator / ... (7 episodes, 2005)
    Emiliano Bambusi .... clapper loader (6 episodes, 2005-2007)
    Roberto Ruzzolini .... camera operator: "a" camera / camera operator: "a" camera, red unit / ... (6 episodes, 2005-2007)
    Roberto Barbona .... grip / grip: Red unit (5 episodes, 2005-2007)
    Mickey Bergstrom .... video assist / video assistant (5 episodes, 2005-2007)
    Vincenzo Carpineta .... camera operator: "a" camera / camera operator: "a" camera, red unit (5 episodes, 2005-2007)
    Massimo Angelucci .... rigging grip / rigging grip: red unit (5 episodes, 2005)
    Maurizio Cremisini .... first assistant camera: "b" camera / first assistant camera: "b" camera, red unit (5 episodes, 2005)
    Giancarlo Checchi .... electrician (5 episodes, 2007)
    Simone Lucchetti .... rigging electrician / electrician (5 episodes, 2007)
    Giorgio Perluigi .... clapper loader / central loader (5 episodes, 2007)
    Marco Sticchi .... assistant chief lighting technician / best boy electric (5 episodes, 2007)
    Francesco Zaccaria .... chief lighting technician / gaffer (5 episodes, 2007)
    Roberto Bagalá .... grip / grip: yellow unit (4 episodes, 2005)
    Giovanni Coacci .... grip / grip: yellow unit (4 episodes, 2005)
    Francisco Pintore .... first assistant camera: "b" camera / first assistant camera: "b" camera, yellow unit (4 episodes, 2005)
    Alberto Rogante .... assistant chief lighting technician / assistant chief lighting technician: yellow unit (4 episodes, 2005)
    Marco Rossi .... electrician / electrician: red unit (4 episodes, 2005)
    Stefano Tentellni .... electrician / electrician: yellow unit (4 episodes, 2005)
    Bruno Anghelone .... rigging grip (4 episodes, 2007)
    Claudio Palmieri .... first assistant camera: "b" camera / first assistant camera: "a" camera (4 episodes, 2007)
    Luca Sardini .... electrician (4 episodes, 2007)
    Massimiliano Sticchi .... electrician (4 episodes, 2007)
    Pietro Tiberti .... key grip / key grip: yellow unit (3 episodes, 2005-2007)
    Giovanni Canevari .... camera operator: "b" camera, yellow unit / cinematographer: second unit (3 episodes, 2005)
    Roberto Giangrande .... video assist: second unit, red unit / video assist (3 episodes, 2005)
    Gianni Aldi .... camera operator: "b" camera (3 episodes, 2007)
    Fabio Bolli .... rigging electrician (3 episodes, 2007)
    Aldo Chessari .... camera operator: "b" camera (3 episodes, 2007)
    Daniele Fabrizi .... camera intern (3 episodes, 2007)
    Luca Martis .... electrician (3 episodes, 2007)
    Guido Mestre .... rigging grip (3 episodes, 2007)
    Carlo Rinaldi .... camera intern (3 episodes, 2007)
    Sascia Ippoliti .... Steadicam operator (2 episodes, 2005-2007)
    Massimo Barbona .... grip: Red unit (2 episodes, 2005)
    Fernando Massaccesi .... electrician: red unit (2 episodes, 2005)
    Michele Paradisi .... second assistant camera: second unit, red unit (2 episodes, 2005)
    Marco Pieroni .... camera operator: "b" camera (2 episodes, 2005)
    Aldo Napoleoni .... rigging grip (2 episodes, 2007)

    Marco Sacerdoti .... camera operator (unknown episodes)

    Series Casting Department

    Barone Francesca .... crowd casting assistant (12 episodes, 2005)
    Roberta Butti .... extras casting (10 episodes, 2005)
    Karina Sparks .... casting: Italy (10 episodes, 2007)
    M. Rosaria Caracciolo .... casting: minors (7 episodes, 2007)
    Massimo De Tommasi .... assistant casting: Italy (7 episodes, 2007)
    Béatrice Kruger .... casting: Italian casting (6 episodes, 2005)
    Guillermo Pricolo .... casting: minors (6 episodes, 2007)
    Robert Sterne .... assistant casting: UK (6 episodes, 2007)
    Gwyn Sannia .... extras casting (2 episodes, 2005)
    Rosalie Clayton .... casting associate (unknown episodes)
    Stephen Moore .... casting assistant (unknown episodes)

    Series Costume and Wardrobe Department

    Simone Baldinelli .... metal worker (12 episodes, 2005-2007)
    Luca Giampaoli .... key metal worker (12 episodes, 2005-2007)
    Augusto Grassi .... costume supervisor (12 episodes, 2005-2007)
    Giampaolo Grassi .... leather master / key leather man (12 episodes, 2005-2007)
    Marco Idini .... dyer (12 episodes, 2005-2007)
    Pamela Paolini .... lead dyer (12 episodes, 2005-2007)
    Uliva Pizzetti .... costume set supervisor (12 episodes, 2005-2007)
    Aleanza Zanon .... leather worker / costumer / ... (12 episodes, 2005-2007)
    Andrea Sorrentino .... costumer / wardrobe assistant (12 episodes, 2005)
    Elisabetta Tomasso .... costumes coordinator / costume department coordinator (12 episodes, 2005)
    Edelweis Azzurro .... cutter: men / costume cutter: men (11 episodes, 2005-2007)
    Cristina Marta .... on-set seamstress (11 episodes, 2005-2007)
    Abdelfattah Qzaibar .... costume assistant (10 episodes, 2007)
    Marco Fantoni .... costumer (9 episodes, 2005-2007)
    Nadia Salvatore .... costumer (9 episodes, 2005-2007)
    Giovanni Lipari .... costumer (8 episodes, 2005-2007)
    Katy Jonson .... dyer (7 episodes, 2005-2007)
    Anita Lessio .... seamstress (7 episodes, 2007)
    Anna Orazi .... cutter: women / costume cutter: women (7 episodes, 2007)
    Maria Pia Rossi .... seamstress (7 episodes, 2007)
    Benedetta Von Normann .... costume coordinator (7 episodes, 2007)
    Giuseppe Avallone .... assistant to costume designer / assistant costume designer (6 episodes, 2005-2007)
    Rossano Marchi .... assistant costume designer (6 episodes, 2007)
    Katy Johnson .... dyer (5 episodes, 2005-2007)
    Cristina Casani .... costumer (5 episodes, 2005)
    Daniela Fersino .... on-set seamstress (5 episodes, 2005)
    Giampiero Grassi .... master tailor (5 episodes, 2005)
    Katrin Marras .... costumer (5 episodes, 2005)
    Maria Pia Viselli .... seamstress (5 episodes, 2005)
    Miriam Coco .... costumer / costumes (4 episodes, 2005)
    Elsa Malandra .... cutter: women / costume cutter: women (4 episodes, 2005)
    Marco Alzari .... costumer (3 episodes, 2007)
    Leslie Yarmo .... costume consultant (3 episodes, 2007)
    Alexis Fallah Abram .... costumer (unknown episodes)

  11. #11
    Ističe se amza (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2008.
    Pol
    muški
    Poruke
    2.284
    Reputaciona moć
    59

    Thumbs up Re: ROME

    Nastavak 4:

    Series Editorial Department

    Stefano Petrucci .... assistant editor / first assistant editor (22 episodes, 2005-2007)
    Kenneth Requa .... post-production assistant / post-production coordinator (22 episodes, 2005-2007)
    Jonathan Brytus .... post-production coordinator (12 episodes, 2005)
    Danila Colamatteo .... post-production coordinator (12 episodes, 2005)
    Alexander Hudson .... assistant editor (12 episodes, 2005)
    Yan Miles .... first assistant editor (12 episodes, 2005)
    Neri Nazzareno .... telecine colorist (12 episodes, 2005)
    Markus Czyzewski .... assistant editor / additional editor (10 episodes, 2007)
    Jared R. Morris .... post-production assistant (10 episodes, 2007)
    Nathaniel Smith .... post-production assistant (10 episodes, 2007)
    Leslie Webb .... assistant editor (10 episodes, 2007)
    Jonathan Taylor .... first assistant editor (4 episodes, 2005-2007)
    Sarah McTeigue .... additional editor (2 episodes, 2007)
    Jack Paulson .... assistant editor (unknown episodes)

    Series Music Department

    Carli Barber .... music editor (10 episodes, 2007)
    Jennifer Barak .... music editor (unknown episodes)

    Series Transportation Department

    Massimiliano Rocchetti .... transportation captain (17 episodes, 2005-2007)
    Enrico Pini .... transportation manager (unknown episodes)

    Series Other crew

    Natalia Barbosa .... travel coordinator (22 episodes, 2005-2007)
    Rebecca Booth .... assistant to actor / assistant to director (22 episodes, 2005-2007)
    Federica Cinquepalmi .... production secretary (22 episodes, 2005-2007)
    Maurizio Cusano .... extras coordinator (22 episodes, 2005-2007)
    Samba Kosak .... assistant to producers / assistant to producer (22 episodes, 2005-2007)
    Erik Mountain .... executive consultant (22 episodes, 2005-2007)
    Andrea Piria .... accountant (22 episodes, 2005-2007)
    Luciano Tartaglia .... production accountant (22 episodes, 2005-2007)
    Mona Bernal .... production coordinator (19 episodes, 2005-2007)
    Tatiana Basili .... assistant extras coordinator (17 episodes, 2005-2007)
    Christian Giuliani .... script coordinator / assistant production coordinator (14 episodes, 2005-2007)
    Josh Conviser .... executive consultant (13 episodes, 2005-2007)
    Federica Durigon .... set production assistant (13 episodes, 2005-2007)
    Charlotte Fontijn .... script supervisor (13 episodes, 2005-2007)
    Gaia Marotta .... accommodation coordinator / accomodation coordinator (13 episodes, 2005-2007)
    Barbara Bevacqua .... production assistant (12 episodes, 2005-2007)
    Kirk Balden .... title designer (12 episodes, 2005)
    Roisin Carty .... dialect coach / dialogue coach (12 episodes, 2005)
    Chiara Frosi .... set production assistant (12 episodes, 2005)
    Andrew Hall .... title designer (12 episodes, 2005)
    Andrea Pagani .... set production assistant (12 episodes, 2005)
    Stefanie Schenk .... set dressing coordinator/estimator (12 episodes, 2005)
    Angus Wall .... title designer (12 episodes, 2005)
    Brad Waskewich .... title designer (12 episodes, 2005)
    Giulia Guiducci .... production assistant (10 episodes, 2007)
    Joanna Lovinger .... script coordinator (10 episodes, 2007)
    Wendy Wilkins .... assistant to writers (10 episodes, 2007)
    Willy Faso .... assistant production coordinator / production coordinating assistant (9 episodes, 2005-2007)
    Caroline O'Reilly .... script supervisor (9 episodes, 2005-2007)
    Cariddi Nardulli .... script coordinator (9 episodes, 2005)
    Silvia Vascellari .... key set production assistant (8 episodes, 2005)
    Jonathan Stamp .... historical consultant (7 episodes, 2005)
    Antongiulio Dell'Orco .... location manager (7 episodes, 2007)
    Eoghan Mahony .... story editor / executive story editor (7 episodes, 2007)
    Mark McNeil .... armorer (7 episodes, 2007)
    Matteo Bardelli .... set production assistant (5 episodes, 2007)
    Gianluca Gamberini .... set production assistant / additional set production assistant (5 episodes, 2007)
    Dianne Jones .... dialogue coach (5 episodes, 2007)
    Valerio Pizzonia .... set production assistant (5 episodes, 2007)
    Luca John Rosati .... set production assistant (5 episodes, 2007)
    Raffaello Vignoli .... production assistant (5 episodes, 2007)
    Marianna Clissa .... production assistant (4 episodes, 2007)
    Carla Maria Perrina .... accounting payroll clerk (3 episodes, 2005)
    Alessandro Ruggeri .... key production assistant (3 episodes, 2005)
    Stefania Monetti .... production assistant (3 episodes, 2007)
    Pasquale Avvisato .... armorer (2 episodes, 2005)
    Laura Greco .... production assistant (2 episodes, 2005)
    Annemarie van de Mond .... script supervisor (2 episodes, 2005)
    Eleonora Baldwin .... additional dialogue coach (2 episodes, 2007)
    Diane Jones .... dialogue coach (2 episodes, 2007)
    Paolo Antonini .... assistant sword master (unknown episodes)
    Carlo Antonioni .... horse master (unknown episodes)
    Billy Budd .... military advisor (unknown episodes)
    Massimo Ciaraglia .... weapons assistant (unknown episodes)
    Ginevra Crescenzi .... talent coordinator (unknown episodes)
    Dax A. Cuesta .... second assistant accountant (unknown episodes)
    Alessandro Fiorito .... accountant (unknown episodes)
    Alessandra Fortuna .... set production assistant (unknown episodes)
    Giampaolo Grassi .... key leather department (unknown episodes)
    Paula Jack .... dialogue coach: second unit (unknown episodes)
    Michele Jerace .... assistant horse master (unknown episodes)
    Cort Kristensen .... assistant: Mr. Apted (unknown episodes)
    Alessandro Manni .... production assistant (unknown episodes)
    Gianni Marini .... assistant horse master (unknown episodes)
    Daniele Modesti .... location manager (unknown episodes)
    Nata More .... set production assistant (unknown episodes)
    Andrea Passalacqua .... location manager (unknown episodes)
    Giampiero Pelusi .... set production assistant (unknown episodes)
    Federico Santangelo .... production secretary (unknown episodes)
    Alessia Silvetti .... set production assistant (unknown episodes)
    Neil Swain .... dialogue coach (unknown episodes)
    Nico Toffoli .... martial arts crew (unknown episodes)
    Arrighi Tommaso .... production assistant (unknown episodes)

  12. #12
    Ističe se amza (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2008.
    Pol
    muški
    Poruke
    2.284
    Reputaciona moć
    59

    Thumbs up Re: ROME

    Evo i fotografija:







    toliko od mene za sada.
    Uh crko sam....

  13. #13
    Ističe se amza (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2008.
    Pol
    muški
    Poruke
    2.284
    Reputaciona moć
    59

    Thumbs up Re: ROME

    Citat Original postavio smells like carrots Pogledaj poruku
    Ja sam načula da se radi i film po seriji. Da li neko možda zna više o tome?
    Inače serija je zanimljiva, šteta što postoje samo 2 sezone.
    E neznam za film mada bi bila to sjajna ideja.
    A ovo drugo pa izgoreo im ceo studio i sva oprema pa su zato prekinuli.

  14. #14
    Zainteresovan član ***slatka mala*** (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2007.
    Pol
    ženski
    Poruke
    446
    Reputaciona moć
    42

    Podrazumevano Re: ROME

    nisam uopste cula za ovu seriu....kad je pocela?

  15. #15
    Ističe se amza (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2008.
    Pol
    muški
    Poruke
    2.284
    Reputaciona moć
    59

    Thumbs up Re: ROME

    Citat Original postavio ***slatka mala*** Pogledaj poruku
    nisam uopste cula za ovu seriu....kad je pocela?
    Veceras ide 3. epizoda 1. serijala na RTS 1 oko 23h (posto rts menja tacan termin kako im se svidja nekad je to 22h i 50min. a nekad i 23h)
    Inace serija je fenomenalna gledao sam je preko HBO-a a sad i preko RTS-a videces scneografija kakvu nijedna serija nema.IZVRSNO!!!!

  16. #16
    Ističe se amza (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2008.
    Pol
    muški
    Poruke
    2.284
    Reputaciona moć
    59

    Podrazumevano Re: ROME

    I kako vam se svidja vecerasnja epizoda?

  17. #17
    Zainteresovan član ArionDali (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2008.
    Pol
    muški
    Poruke
    269
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    39

    Podrazumevano Re: ROME

    Fenomenalna serija, nama ju je preporučio i profesor rimskog prava da je pogledamo... meni se mnogo dopada, šteta što je tako retardiran termin, pa mnogo ljudi nema prilike da je vidi.
    Vilotići, opkoljeni smo!

  18. #18
    Zainteresovan član ***slatka mala*** (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2007.
    Pol
    ženski
    Poruke
    446
    Reputaciona moć
    42

    Podrazumevano Re: ROME

    a ja kasno videla....gledacu veceras, ako ima-jel ima samo vikendom ili i radnim danima?

  19. #19
    Zainteresovan član ***slatka mala*** (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2007.
    Pol
    ženski
    Poruke
    446
    Reputaciona moć
    42

    Podrazumevano Re: ROME

    koja sam budala....tek sad vidim u prvom postu.......

  20. #20
    Ističe se amza (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2008.
    Pol
    muški
    Poruke
    2.284
    Reputaciona moć
    59

    Thumbs up Re: ROME

    Dobro boga mu poljubim niko da prokometarise sinocnju epizodu.Sta ne gledate ovo a???Steta.

  21. #21
    Aktivan član The Look (avatar)
    Učlanjen
    16.02.2008.
    Pol
    ženski
    Lokacija
    ja nisam odavle
    Poruke
    1.617
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    52

    Podrazumevano Re: ROME

    Kako da je prokomentarisem, kad sam odgledala samo pola epizode. Pa ako mozes prepricaj mi da pohvatam ovo sto sam propustila. Znam da sam gledala kad je Cezar dobio napad, ali koliko pre? Secam se i Pula kad je Cezar rekao da ce njegovu glupost shvatiti kao postenje... Veliki deo pre toga nedostaje...
    When in Rome, do as the Romans do.

  22. #22
    Poznat Heidfeld fan (avatar)
    Učlanjen
    10.09.2008.
    Pol
    muški
    Lokacija
    Okolina kulovgrada
    Poruke
    7.631
    Reputaciona moć
    123

    Podrazumevano Re: ROME


    Ocekuje li se neki nastavak uskoro..
    НВО''Вучићу, припадниче ЛГБТ популације!''

  23. #23
    Ističe se CocoSunset (avatar)
    Učlanjen
    12.01.2012.
    Pol
    ženski
    Poruke
    2.220
    Reputaciona moć
    293

    Podrazumevano Re: ROME

    Odlicna, fantasticna serija! Pogledala sam epizode sigurno 3-4x.
    Omiljeni karakteri:


Slične teme

  1. rome tw patch 1.3 help
    Autor vaske1 u forumu Video igre
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 28.02.2007., 21:10
  2. Pomoc za ROME III ???
    Autor -GoRsKi- u forumu Video igre
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 04.04.2006., 00:01
  3. ROME TW
    Autor cages u forumu Video igre
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 01.01.2005., 18:40

Pravila za slanje poruka

  • Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •