LDP

Enchanted

Veoma poznat
Poruka
11.094
Ne znam da li smem da otvorim temu za diskusiju ako nemam konkretan tekst da stavim ali valjda nije zabranjeno. Uglavnom, tema je LDP. U poslednje vreme im beže kadrovi (Biljana Srbljanović se nešto žalila da su je ispalili, Batić im je otišao iz poslaničke grupe itd.). Moj lični stav je da Čeda hoće da skoncentriše celu vlast na sebe i da tera sve ljude koji se previše eksponiraju. Mislim da to neće da izađe na dobro i da su završili karijeru na političkoj sceni Srbije. Šta kažete?
 
Možda ali nisu oni stranku osnovali samo zato. Čeda je otišao iz DS-a (ne svojom voljom ali nebitno) i formirao stranku jer je mislio da ima neku perspektivu. Nije on to svesno uradio da nekome bude probni balon, tako je ispalo jer je to posledica njegovog neiskustva. Imam utisak da je do ovih izbora računao da će ući u Vladu i biti neki bitan faktor ali da sad kapira da od toga nema ništa i da mu zato odlaze ljudi.
 
Ne znam da li smem da otvorim temu za diskusiju ako nemam konkretan tekst da stavim ali valjda nije zabranjeno. Uglavnom, tema je LDP. U poslednje vreme im beže kadrovi (Biljana Srbljanović se nešto žalila da su je ispalili, Batić im je otišao iz poslaničke grupe itd.). Moj lični stav je da Čeda hoće da skoncentriše celu vlast na sebe i da tera sve ljude koji se previše eksponiraju. Mislim da to neće da izađe na dobro i da su završili karijeru na političkoj sceni Srbije. Šta kažete?

mislim da to nije uopste u redu, ali na balkanu uglavnom ljudi glasaju za osobu a ne za partiju-program.
tako da je njegovo ponasanje "opravdano"
 
Možda ali nisu oni stranku osnovali samo zato. Čeda je otišao iz DS-a (ne svojom voljom ali nebitno) i formirao stranku jer je mislio da ima neku perspektivu. Nije on to svesno uradio da nekome bude probni balon, tako je ispalo jer je to posledica njegovog neiskustva. Imam utisak da je do ovih izbora računao da će ući u Vladu i biti neki bitan faktor ali da sad kapira da od toga nema ništa i da mu zato odlaze ljudi.

u najgorem po njega,ako mu stranka pukne ispod 5% primitje ga opet DS ko deda Micuna
ili ako im i dalje koristi kao samostalan dace mu veshtachko disanje u nekoj predozbornoj koaliciji...ko Vuku
ja ne pamtim da je DS ikada izashao sam na neke izbore a da za sobom nije vukao neke slepce
 
Ne znam da li smem da otvorim temu za diskusiju ako nemam konkretan tekst da stavim ali valjda nije zabranjeno. Uglavnom, tema je LDP. U poslednje vreme im beže kadrovi (Biljana Srbljanović se nešto žalila da su je ispalili, Batić im je otišao iz poslaničke grupe itd.). Moj lični stav je da Čeda hoće da skoncentriše celu vlast na sebe i da tera sve ljude koji se previše eksponiraju. Mislim da to neće da izađe na dobro i da su završili karijeru na političkoj sceni Srbije. Šta kažete?
Ovakve teme su daleko smislenije od mnogih drugih na ovom pdf.
LDP je imao svoj kraj na svom pocetku. Od pocetka pogresno koncipiran, od strane potpuno pogresnih ljudi. Tu stranku ( za to si se izdavali pre nego sto su postali nestranacka organizacija ) su uglavnom u startu podrzavali ljudi koji su bili zagovornici izvorrnog programa DS, koji su se protivili suzivotu sa DSSom. Na zalost ubrzo su videli da su prevareni. LDP funkcionise vise kao one man show od samog starta, bar meni to tako izgleda. Evo nedavno je izasao intervju jednog od osnivaca Gorana Petrovica i jedino sto mi je zao u toj prici, jeste sto je isti izasao u Kuriru, pa time gubi na tezini.
U poslednjih par meseci, odnosno tacnije receno nedelja LDP su napustili prof Samardzic i Biljana Srbljanovic, a iz poslanicke grupe je izasao Batic. Mozda se iza toga krije neki veci sukob? Mislim da je dovoljno reci da su dvoje, od troje pomenutih predlozi VP Bebe. Meni se cini da je doslo do tog glavnog razmimoilazenja.
 
Možda ali nisu oni stranku osnovali samo zato. Čeda je otišao iz DS-a (ne svojom voljom ali nebitno) i formirao stranku jer je mislio da ima neku perspektivu. Nije on to svesno uradio da nekome bude probni balon, tako je ispalo jer je to posledica njegovog neiskustva. Imam utisak da je do ovih izbora računao da će ući u Vladu i biti neki bitan faktor ali da sad kapira da od toga nema ništa i da mu zato odlaze ljudi.
Ne slazem se sa ovim. To je vise posledica njegove preterane samouverenosti i ubedjenja da ce sasvim sigurno ciniti bitan faktor vlasti.
 
u najgorem po njega,ako mu stranka pukne ispod 5% primitje ga opet DS ko deda Micuna
ili ako im i dalje koristi kao samostalan dace mu veshtachko disanje u nekoj predozbornoj koaliciji...ko Vuku
ja ne pamtim da je DS ikada izashao sam na neke izbore a da za sobom nije vukao neke slepce
Vidis koliko ne znas o cemu pricas. Niti bi cedomir isao kod baba Micuna, niti bi ga Boris, a bogami i drugi primili.
 
Stvarno, žešće lupaš.

dobro,ako lupam koji je to motiv da Milan St.Protic funkcioner LDP-a,stranke opozicije chiji se program po pitanju kosova kao fol dijametralno razlikuje od DS-a,koji je motiv da taj lik za kog se zna kakvu politiku zastupa i to i ne krije,koji je motiv da on bude ambasador?I to bash u USA?
mnogo je pametan?
ima jake veze?
nezamenljiv um?
i da ima veca verovatnoca je da bi lobirao za albansku stranu:lol:
 
Ovakve teme su daleko smislenije od mnogih drugih na ovom pdf.
LDP je imao svoj kraj na svom pocetku. Od pocetka pogresno koncipiran, od strane potpuno pogresnih ljudi. Tu stranku ( za to si se izdavali pre nego sto su postali nestranacka organizacija ) su uglavnom u startu podrzavali ljudi koji su bili zagovornici izvorrnog programa DS, koji su se protivili suzivotu sa DSSom. Na zalost ubrzo su videli da su prevareni. LDP funkcionise vise kao one man show od samog starta, bar meni to tako izgleda. Evo nedavno je izasao intervju jednog od osnivaca Gorana Petrovica i jedino sto mi je zao u toj prici, jeste sto je isti izasao u Kuriru, pa time gubi na tezini.
U poslednjih par meseci, odnosno tacnije receno nedelja LDP su napustili prof Samardzic i Biljana Srbljanovic, a iz poslanicke grupe je izasao Batic. Mozda se iza toga krije neki veci sukob? Mislim da je dovoljno reci da su dvoje, od troje pomenutih predlozi VP Bebe. Meni se cini da je doslo do tog glavnog razmimoilazenja.
Tačno, ali, smem li to jednostavnije: LDP, počev od Čede, je od početka politički nedorasla družina. (da sad ne ulazim u neke teže kvalifikacije, mislim da nisu vredni trošenja reči).
 
dobro,ako lupam koji je to motiv da Milan St.Protic funkcioner LDP-a,stranke opozicije chiji se program po pitanju kosova kao fol dijametralno razlikuje od DS-a,koji je motiv da taj lik za kog se zna kakvu politiku zastupa i to i ne krije,koji je motiv da on bude ambasador?I to bash u USA?
mnogo je pametan?
ima jake veze?
nezamenljiv um?
i da ima veca verovatnoca je da bi lobirao za albansku stranu:lol:
E decko ajde stvarno ne lupaj gluposti. Milan St Protic nikad nije bio funkcioner LDP. Nikad nije nikakve veze imao sa njima, samo je skupa sa Baticem i DHS cinio predizbornu koaliciju.
 
Vidis koliko ne znas o cemu pricas. Niti bi cedomir isao kod baba Micuna, niti bi ga Boris, a bogami i drugi primili.

znam ja sasvim dobro shta pricham
deda Micuna je primio natrag DS a to sam i napisao,prochitaj ponovo
a naravno da ce Chedu primiti natrag,pa LDP je samo spin-off DS-a:lol:
I samo budala moze da misli da neko sa tako extremnim stavovima kao Cheda i ekipica oko njega moze u bilo kojoj zemlji da bude neko mudo..to nikad nije bio ni cilj ni namera
I Cheda za razliku od dileja kojima je okruzen to zna
On je mozda ljiga ali nije glup
Zato i chisti stranku od raznih sluchaja za Lazu
 
E decko ajde stvarno ne lupaj gluposti. Milan St Protic nikad nije bio funkcioner LDP. Nikad nije nikakve veze imao sa njima, samo je skupa sa Baticem i DHS cinio predizbornu koaliciju.

a da izvini DHSS :hahaha:
i Gradjanski Savez il je to nestalo?
isto *****-drugo pakovanje
DHSS,LDP,Gradjanski savez,SPO..itd.
sve je to jedno de isto sranje-probni balon
sve stranke moj do mojega
 
dobro,ako lupam koji je to motiv da Milan St.Protic funkcioner LDP-a,stranke opozicije chiji se program po pitanju kosova kao fol dijametralno razlikuje od DS-a,koji je motiv da taj lik za kog se zna kakvu politiku zastupa i to i ne krije,koji je motiv da on bude ambasador?I to bash u USA?
mnogo je pametan?
ima jake veze?
nezamenljiv um?
i da ima veca verovatnoca je da bi lobirao za albansku stranu:lol:
Protić se zapravo LDP-om slagao možda samo u 0,1%, onom, u čemu se i ja slažem, insistiranju na pravom raskrstu sa Zlobodanovim vremenom, tako da on nije nikad bio nikakv njihov "funkcioner", a i u ostalom imaš prilično pogrešnu percepciju Protićevih stavova. I, nnije tu ništa "kao fol", ti, kao, ne znaš koliko ldpovci iskreno, i organski ne podnose DS, Tadića i ostale i njihovu politiku. 'Ajd' nemoj se ti više folirati, odavno si provaljen, sve vreme vrlo nevešto prikrivaš da si simpatizer radikala. :mrgreen:
 
Koliko ja znam on sigurno ne može da se vrati u DS.
Ma sve i da moze, radi se o coveku ciji ego nadrasta grad u kome zivi i koji iskreno veruje da je politicki znacajna figura i da moze jednog dana da bude ravnopravan sa DS. Ne smem da mu osporim ulogu koju je imao u periodu 1996-2000, ali citiracu jednog njegovog, na zalost pokojnog saradnika iz DS i kasnije na kratko u LDP, "decko nije kapacitet". Najgori je taj lazni moral kojim nas zasipa.
Kazu iz LDP, mi nismo u vlasti, samo je podrzavamo. A zasto onda imaju toliko direktora u gradu, zasto imaju clanove veca? Ne kazem da ne treba da daju podrsku, ali neka prekinu sa licemerjem. Neka izadju pred svoje birace i kazu - da mi jesmo u vlasti i da mi cemo pomoci DS u gradu Beogradu da ucini nesto.
E, kada bi to uradili, mozda, ali samo mozda bi neko pomislio da oni mogu biti ozbiljni.
 
kakvi bre radikali i miloshevic:lol:
radikali se raspadaju sloba je mrtav godinama
chovek ide u Shvajcarsku da zastupa stav da smo mi kosovo 1912 OKUPIRALI
je l reko to il nije?
je l to i zvaka koju ldp papagaji ponavljaju u javnosti il nije
alo?
 
Protić se zapravo LDP-om slagao možda samo u 0,1%, onom, u čemu se i ja slažem, insistiranju na pravom raskrstu sa Zlobodanovim vremenom, tako da on nije nikad bio nikakv njihov "funkcioner", a i u ostalom imaš prilično pogrešnu percepciju Protićevih stavova. I, nnije tu ništa "kao fol", ti, kao, ne znaš koliko ldpovci iskreno, i organski ne podnose DS, Tadića i ostale i njihovu politiku. 'Ajd' nemoj se ti više folirati, odavno si provaljen, sve vreme vrlo nevešto prikrivaš da si simpatizer radikala. :mrgreen:
Ni sa ovim se ne slazem. Nije to iskreno, to je stav jednog coveka, zasnovan na licnim sukobima, koji njegovi sledbenici slepo slede. Ne razlikuju se oni mnogo od ovog derera.
 
Ja nemam stav da Vesna Pešić ne podnosi DS. Nemam taj stav ni kada je u pitanju prof. Korać (nije LDP ali su u koaliciji). Ustvari mislim da je antagonizam prema DSu pa čak i prema DSSu više neki Čedin lični problem nego stav stranke.
 
U svakom slučaju nije trebao da pravi stranku kad nije umeo da je vodi. Ili barem nije morao sebe da pozicionira kao centralnu figuru.
Ali to je poenta njegovog delanja, da bude centralna figura. Ne treba niko drugi da se istice osim njega. Sve vise verujem d namerno salje Natasu Micic u emisije, kako bi se srozala do granice ispod koje ne moze dalje da se ide, cime bi istakao sebe, svoju pamet, elokvenciju, moc ubedjivanja...
Zaista bi mi bilo interesantno kada bi neko mogao da navede ovde deset imena iz LDPa ( bez prethodnog gledanja sajta :mrgreen:). Mislim da je i pet preveliki broj. LDP=cedomir.
 

Back
Top