Prava životinja
Strana 1 od 7 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 161

Tema: Prava životinja

Veoma poznat Rechke (avatar)
    Učlanjen
    15.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    291

Podrazumevano Prava životinja

Svedoci smo rastuće borbe pojedinaca i raznih organizacija za priznavanje i zaštitu prava životinja. Ovo pitanje se u poslednje vreme sve češće postavlja, a zahtevi su sve veći i veći - predlozi su da se novčane kazne kreću u iznosu od po nekoliko desetina hiljada dinara, a zatvorske čak i više od 5 godina. Samo uporedite predloge za kažnjavanje- novčane kazne za narušavanje prava životinja bile bi veće nego za neke mnogo ozbiljnije prekršaje, a zatvorska kazna od 5 ili više godina bila bi ravna, ili čak i veća od kazne za silovanje, koja se u proseku kreće od 2 do 4 godine! Koliko ima smisla pričati i boriti se za prava životinja, kada dobar deo građana Srbije ima ogromnih problema sa rešavanjem osnovnih egzistencijalnih pitanja? Da ne pominjem ogroman broj ljudi koji ima problema sa zaštitom svojih osnovnih LjUDSKIH prava (Kosovo i sl)

Nisam protiv prava životinja (umerenih i u granicama normale), samo se pitam da li je sada vreme da se o tome toliko govori?

Veoma poznat Enchanted (avatar)
    Učlanjen
    07.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    144

Podrazumevano Re: Prava životinja

Uvek je vreme.

Aktivan član McCurdy011 (avatar)
    Učlanjen
    05.05.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    65

Citat Original postavio Rechke Pogledaj poruku
    Svedoci smo rastuće borbe pojedinaca i raznih organizacija za priznavanje i zaštitu prava životinja. Ovo pitanje se u poslednje vreme sve češće postavlja, a zahtevi su sve veći i veći - predlozi su da se novčane kazne kreću u iznosu od po nekoliko desetina hiljada dinara, a zatvorske čak i više od 5 godina. Samo uporedite predloge za kažnjavanje- novčane kazne za narušavanje prava životinja bile bi veće nego za neke mnogo ozbiljnije prekršaje, a zatvorska kazna od 5 ili više godina bila bi ravna, ili čak i veća od kazne za silovanje, koja se u proseku kreće od 2 do 4 godine! Koliko ima smisla pričati i boriti se za prava životinja, kada dobar deo građana Srbije ima ogromnih problema sa rešavanjem osnovnih egzistencijalnih pitanja? Da ne pominjem ogroman broj ljudi koji ima problema sa zaštitom svojih osnovnih LjUDSKIH prava (Kosovo i sl)

Nisam protiv prava životinja (umerenih i u granicama normale), samo se pitam da li je sada vreme da se o tome toliko govori?
    Pa skrece se tema sa nekih vaznijih stvari

Veoma poznat john doe (avatar)
    Učlanjen
    07.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    204

Dokoni popovi i prasiće krste... Istina je da oni imaju dosta para da rade svoje kampanje, jer su finansirani iz međunarodnih fondova. Imamo mi preča posla, ali ne radimo. A oni koij drpaju pare od fondova, moraju da rade i to ti je to..

S druge strane, kao što vandalizam treba da bude kažnjiv, tako i životinje mora da budu zaštićene kaznama za one koji se iživljavaju nad njima. To je dobro za "zdravlja nacije"
    Срећни народи својој деци у наслеђе остављају будућност, а несрећни прошлост.

Veoma poznat
    Učlanjen
    10.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    244

Citat Original postavio canada1995 Pogledaj poruku
    Pa skrece se tema sa nekih vaznijih stvari
    kao pink tv?

Domaćin
    Učlanjen
    04.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

To rade ljudi(trenutno) koji nemaju pametnija posla i koji imaju mozak na nivou deteta od 5 godina...........da je neki drugi trenutak pa ajd.

Inace treba kaznjavati nekoga ko maltretira(bez razloga) zivotinje.........

A ovde se govori o kazni do 5 godina u najbrutalnijem vidu ubistva neke zivotinje,dok silovanje nije ubistvo i ima veoma shirok spektar tezine dela.........a za silovanje koliko znam moze da se dobije i vise od 4 godine.

Buduća legenda adem_ks (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

a da li te organizacije vode racuna i o zivotinjama sa kosova, ili su orjentisane samo na zivotinje iz srbije???

Domaćin
    Učlanjen
    04.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio adem_ks Pogledaj poruku
    a da li te organizacije vode racuna i o zivotinjama sa kosova, ili su orjentisane samo na zivotinje iz srbije???
    O zivotinjama sa kosova brine USA

Gledaj ademe oni se bore za prava zivotinja,ali dodatnih 1,5 milion zivotinja sa kosova bi im ,mnogo opteretilo budzet

Sacekaj da stanu na noge sa keshom,niste valjda toliko obespravljeni

Stara legenda Metla na vestici (avatar)
    Učlanjen
    05.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1492

Citat Original postavio Enchanted Pogledaj poruku
    Uvek je vreme.
    sad htedoh ovo napisem

zao mi ali ja sam neko ko se zalaze za prava zivotinja...sto se mene tice mogu da imaju i veca od ljudi.... i treba...al to sam ja
    If you are offended by the things I said, just imagine everything I hold back

Buduća legenda adem_ks (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio olympiakos Pogledaj poruku
    O zivotinjama sa kosova brine USA

Gledaj ademe oni se bore za prava zivotinja,ali dodatnih 1,5 milion zivotinja sa kosova bi im ,mnogo opteretilo budzet

Sacekaj da stanu na noge sa keshom,niste valjda toliko obespravljeni
    ako se ne varam, takve organizacije brinu samo o nezbrinutim zivotinjama, a na kosovu ih ima, ali ne u tolikom broju. doduse ne cudi me tvoje nezanje, ipak izvori sa kojih se "snabdevas" nikada i nisu bili za neku pohvalu.
    mislim ako za srbe vazi da je kosovo sastvani deo srbije, onda su valjda i te zivotinje o kojima se niko ne brine njena briga, a broj. ponekim procenama ide i do maksimom desetak hiljada

Učlanjen
    05.05.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    65

.........

Domaćin
    Učlanjen
    04.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ako se ne varam, takve organizacije brinu samo o nezbrinutim zivotinjama, a na kosovu ih ima, ali ne u tolikom broju. doduse ne cudi me tvoje nezanje, ipak izvori sa kojih se "snabdevas" nikada i nisu bili za neku pohvalu.
    mislim ako za srbe vazi da je kosovo sastvani deo srbije, onda su valjda i te zivotinje o kojima se niko ne brine njena briga, a broj. ponekim procenama ide i do maksimom desetak hiljada
    Nema to veze da li je deo srbije ako vec dobija pomoc glupo bi bilo da dobija iz jos jedne kase koja i nije nesto bog zna puna.

Sta bre neznanje kakvo neznanje............ja koliko znam po zadnjim(koliko toliko regularnim) popisima zivotinja na kosovu ima oko 1 500 000

Učlanjen
    15.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    291

Citat Original postavio olympiakos Pogledaj poruku
    To rade ljudi(trenutno) koji nemaju pametnija posla i koji imaju mozak na nivou deteta od 5 godina...........da je neki drugi trenutak pa ajd.

Inace treba kaznjavati nekoga ko maltretira(bez razloga) zivotinje.........

A ovde se govori o kazni do 5 godina u najbrutalnijem vidu ubistva neke zivotinje,dok silovanje nije ubistvo i ima veoma shirok spektar tezine dela.........a za silovanje koliko znam moze da se dobije i vise od 4 godine.
    Širok spektar da, ali je to ipak mnoooogo veći prekršaj nego ubistvo ili mučenje životinje na bilo kakav način. Tačno, može da se dobije i više od 4 godine (mislim do 8) ali u praksi kazne se uglavnom kreću do 4 godine, i veoma retko prelaze tu granicu

Elita
    Učlanjen
    08.06.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

a da li ce posle tih zakona o pravima zivotinjama neko doneti i zakone o pravima ljudi..mislim da li cemo i mi napokon biti zashticeni od maltretiranja na primer politicara.partija. kretena maanijaka......

Učlanjen
    15.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    291

pandure si zaboravio...

Veoma poznat slavka69 (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    154

Naravno da je vreme .
    Ti kao odrasla osoba ako ne ucis od malena da ne maltretiras i ugnjetavas zivotinje onda ces odrasti u normalnu osobu.
    Milion puta sam videla roditelje sa decom koji u prisustvu dece iste sutiraju,naravno dete sutra kad izadje na ulicu to isto radi ili nesto sasvim drugo mnogo gore.
    Volela bih da vidim takvog stvora koji je jak prema mackam i kerovima da ga stavim u sumu sa medvedima pa da ih sutira.
    Do duse nisam jos videla ni jednog psa ni macku koja je sutnula coveka

Učlanjen
    15.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    291

Citat Original postavio slavka69 Pogledaj poruku
    Naravno da je vreme .
    Ti kao odrasla osoba ako ne ucis od malena da ne maltretiras i ugnjetavas zivotinje onda ces odrasti u normalnu osobu.
    Milion puta sam videla roditelje sa decom koji u prisustvu dece iste sutiraju,naravno dete sutra kad izadje na ulicu to isto radi ili nesto sasvim drugo mnogo gore.
    Volela bih da vidim takvog stvora koji je jak prema mackam i kerovima da ga stavim u sumu sa medvedima pa da ih sutira.
    Do duse nisam jos videla ni jednog psa ni macku koja je sutnula coveka
    Ne šutira ali ujeda i grebe

Iskusan taja (avatar)
    Učlanjen
    01.07.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    106

onaj bolesnik sto je bacio psa sa mosta je jos i dobro prosao

Veoma poznat john doe (avatar)
    Učlanjen
    07.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    204

Citat Original postavio taja Pogledaj poruku
    Taj je verovatno sposoban da baci i dete i čoveka sa mosta. Isto ti je to...
    Срећни народи својој деци у наслеђе остављају будућност, а несрећни прошлост.

Učlanjen
    15.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    291

Takvi slučajevi, kao i onaj što je vukao psa automobilom stvarno zaslužuju kaznu, ali da li te kazne treba da budu toliko drastične? Čak veće od nekih ozbiljnijih i težih prekršaja, kao što već rekoh

Doduše, te kazne su još uvek samo predlozi, videćemo šta će biti

Učlanjen
    05.05.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    65

samo kad bi znala ko je taj bolesnik, platila bi da ga malo "nalupaju" u mraku........... posebno zbog onog sto je udarao psa po glavi pre nego sto ga je bacio...... krvnik............ takvi kuci muce i tuku i zenu i decu .........

Buduća legenda Derer (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

prava zivotinja si isto tolko vazna tema za Srbiju ko recimo vatanje Ratka Mladica
    tako da,nishta novo u bavljenju trivijalnim i bezznachajnim stvarima da se skrene paznja sa problema
    ALL THESE WORLDS ARE YOURS EXCEPT EUROPA. ATTEMPT NO LANDINGS THERE.

Domaćin
    Učlanjen
    04.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Širok spektar da, ali je to ipak mnoooogo veći prekršaj nego ubistvo ili mučenje životinje na bilo kakav način. Tačno, može da se dobije i više od 4 godine (mislim do 8) ali u praksi kazne se uglavnom kreću do 4 godine, i veoma retko prelaze tu granicu
    Zavisi.......ja bi one sto sa splavova sednu kod nekog bizMismena u kola pa sutra prijave silovanje osudio na dozivotnu zbog sprdanja sa sudom i drugim postenim zenama koje su mozda 'stvarno, silovane

U tom slucaju je izivljavanje nad zivotinjama koje posteno skupljaju otpatke po ulicama mnogo teze delo

E sad u normalnom slucaju naravno da je mnogo teze delo silovanje ali se ovde verovatno racunalo na ama bas najgori vid ubistva da ne opisujem sada.

Ali kazna od 5 godina i jeste zaista malo preterana

Iskusan taja (avatar)
    Učlanjen
    01.07.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    106

Citat Original postavio bgdalibor Pogledaj poruku
    Taj je verovatno sposoban da baci i dete i čoveka sa mosta. Isto ti je to...
    takvi su za sve sposobni

Legenda gica (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    647

Takvi slučajevi, kao i onaj što je vukao psa automobilom stvarno zaslužuju kaznu, ali da li te kazne treba da budu toliko drastične? Čak veće od nekih ozbiljnijih i težih prekršaja, kao što već rekoh

Doduše, te kazne su još uvek samo predlozi, videćemo šta će biti
    a [ta je to gore od ubistva
    emancipate yourselves from mental slavery
    none but ourselves can free our minds

Strana 1 od 7 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Slične teme

1. zastita prava zivotinja i edukacija ljudi
    Autor biljana stupar u forumu Svet životinja
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 06.12.2005., 16:25

Oznake