''DOMAĆICA'' SAM, TIM SE ''DIČIM'' :)

Pogledaj rezultate ankete: Domaćica

Glasova
47. Ne možete glasati na ovu anketu
  • Obožavam da stalno radim na svom prostoru

12 25,53%
  • Prostor mi je bitan, ali nisam opsednuta njime

31 65,96%
  • Za prostor je važno da je čist, nameštaj nije toliko važan

3 6,38%
  • Ne, nije mi bitno u kakvom prostoru živim

1 2,13%
Strana 1 od 12 1234511 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 295

Tema: ''DOMAĆICA'' SAM, TIM SE ''DIČIM'' :)

Elita NatasaNatasa (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    212

Podrazumevano ''DOMAĆICA'' SAM, TIM SE ''DIČIM'' :)

Kakave smo zapravo domaćice?

Da li su vam kuće čiste i uredne uvek .... ili vam je higijena na nekom petom mestu (ima takvih, morate priznati) .... Da li je vaša kuća ogledalo vašeg karaktera ili ste uredjivanje iste prepustili nekom drugom ..... Koliko vodite računa o tome da sve bude pod konac sredjeno i da izgleda kao u časopisu ... ili koliko dopuštate da vaše kuće budu prepune nekih potrebnih i nepotrebnih stvari/sitnica sa kojima ni sami ne znate šta ćete?

Da li volite da obnavljate nameštaj, tepihe, zavese ... ili ste od onih koje kupe jednom za svagda (metaforično rečeno).... ili ste od onih koje su se uselile u već ''napunjen'' stan ''svekrvinim'' starim stvarima i ništa od tada niste promenili ''kako je tako je''

Koje delove svoje kuće najviše volite?

Da li smatrate da su odraz dobre i uredne domaćice ... lepo i uredno kupatilo i kuhinja?

Ja sam npr. od onih kod kojih stan izgleda kao iz časopisa i uvek sve mora da bude na svom mestu .... Ne mislim da je ovo baš za hvalu (zato što je to osobina opsesivnih ljudi), ali da lepo izgleda - izgleda. Osoba sam koja non stop nešto menja, unosi novine, farba, kupuje ......
    Smeta mi strašno kada udjem u neki prostor gde je sve natrpano, neuredno ili kada se u kući oseća neki specifičan ''vonj'' koji nastaje usled vlage ili ne provetravanja. Obožavam da vidim kreativno odradjene stanove - ustvari obožavam da otkrijem kreativnu ''domaćicu'' .... kada vidim da se neko bavi prostorom u kome živi ....kada neko uživa u prostoru u kome živi.
    Uhvati dan ....

Elita november child (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1638

Podrazumevano Re: ''DOMAĆICA'' SAM, TIM SE ''DIČIM'' :)

..u nashoj chetvorochlanoj familiji ima chetiri domacice, dve mushke i dve zenske,
    dve punoletne i dve maloletne..
    ..posao se deli prema raspolozivom vremenu, sklonostima ili prema hitnosti samog posla..
    ..vazno mi je da je chisto, mada se, naravno, deshava da
    dve nedelje niko ne pipne krpu ili usisivach, kada smo svi u nekoj trci..
    ..manje mi je vazan apotekarski red, iako shizim kada trazim neshto shto nije na svom mestu,
    pa ga pronadjem ko zna gde..
    ..nameshtaj i ostalo nam je light varijanta, pa se zachas promeni cela kuca..
    ..ludim od sitnica koje se skupljaju po fijokama i policama, korpicama i kutijicama,
    i chesto pravim generalno bacanje svega shto chuchi duze vreme i ne sluzi nichemu..
    (..i onda obavezno za dva dana zatreba bash to neshto bacheno.. )
    ..mm je zaludjenik za ribanje kupatila i kuhinje, mora da isproba svako "novo" sredstvo..
    ..ja nemam takvih opsesija..
    ..think again...

Ističe se elleonora (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    59

Dok mi se nisu rodila dijeca i meni je bilo sve pod konac,
    sve na svom mijestu zakrenuto ovako ili onako,
    prala ciste zavijese i tepihe,
    na krevetu milion jastucica,
    malih kristalnih dzidza midza(obozavam swarovski),
    ma ono kuca HLADNA pa eto!

Od kada imam dva gremlina,situacija je Boze pomozi!
    Sa igrackama jedemo,kupamo se,odmaramo se,spavamo(offtopic jednom mm ustao iz kreveta sa zaljepljenom zirafom na stomaku),
    Uklonola sam sve tepihe i zavijese umanjila koliko god je bilo moguce,zbog alergije na prasinu a i lakseg odrzavanja
    Nema vise jastucica ni swarovski,ali zato imamo puno Gormit-a i Power Rangers-a,pa slazu mi se uz namijestaj
    Tu je i stolica za ruckanje,pa i kolica,imamo i jedan bicikl u stanu ...da se nadje
    Kuhinja jos nikoga ne interesuje osim mene pa je jos uvijek uspijem odrzavati cistom
    Kupatilo je cisto,malo sam jos ostala manijak sto se tice ciscenja kupatila i kuhinje,non-stop prelazim alkoholom,ali zato i u kupatilu imamo nove artikle;adapter za wc solju,nosa da se nadje,nazovi "stepenica" da dijete moze da se popne da pere zube,kada za bebu i neizbjezne igracke za vodu bez toga ne ide!
    Garaza je HAOS,nemoze se uci i to me nervira jer ja nista ne bacam,sve mislim moze trebati,pa spremam u garazu!
    Pa tako da je normalan haos!
    Stalno provijetravam jer mrzim ustajao zrak!
    Namijestaj i detalje trenutn ne mijenjam,cekam da odrastu pa cu onda tako kad nesto kupim ne moram da sakrivam niti da strepim za tim!!
    Bavim se prostorom u kojem zivim i mnogo uzivam u njemu iako nije sve tip-top jer sada mi je stan mnogo TOPLIJI i veseliji!

A u tudjem stanu nikada ne gledam kako je,ni u tudje kupatilo ne idem,pa samim tim ne mogu da procijenjujem ko je kakva domacica,jedino ako nije provjetreno e to onda osijetim!
    The experience is the worst teacher,exams you before the lesson.

Buduća legenda
    Učlanjen
    22.06.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Trudim se da mi kuca uvek bude cista,malo sam fanatik,sto se toga tice...ali dozvolim sebi ponekad predah,tipa da deca naprave hos sa igrackama...gomila sudova...mada su ti momenti retki.
    Deca su mi alergicna na sve i svasta,izmedju ostalog i na prasinu...tako da moram,htela ne htela...a i volim da mi bude cisto,da se ne lazemo.
    Jedino sto moze da mi se nagomila,to je ves za peglanje...za to mi treba psihicka priprema.
    Volim povremeno bar da promenim raspored,ako nisa u mogucnosti da kupim novo...i mislim da kuca jeste odraz domacice.
    Kupatilo i kuhinja se obavezno ribaju jednom dnevno...ne volim da legnem u krevet,a da ostane krs u kuci.
    Osetila sam vise puta taj "vonj" kod nekih ljudi...to mi bas nije jasno...narocito ljudi sa malom decom,toliko da zapuste kucu.

Zainteresovan član niksi (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    39

Citat Original postavio elleonora Pogledaj poruku
    Dok mi se nisu rodila dijeca i meni je bilo sve pod konac,
    sve na svom mijestu zakrenuto ovako ili onako,
    prala ciste zavijese i tepihe,
    na krevetu milion jastucica,
    malih kristalnih dzidza midza(obozavam swarovski),
    ma ono kuca HLADNA pa eto!

Od kada imam dva gremlina,situacija je Boze pomozi!
    Sa igrackama jedemo,kupamo se,odmaramo se,spavamo(offtopic jednom mm ustao iz kreveta sa zaljepljenom zirafom na stomaku),
    Uklonola sam sve tepihe i zavijese umanjila koliko god je bilo moguce,zbog alergije na prasinu a i lakseg odrzavanja
    Nema vise jastucica ni swarovski,ali zato imamo puno Gormit-a i Power Rangers-a,pa slazu mi se uz namijestaj
    Tu je i stolica za ruckanje,pa i kolica,imamo i jedan bicikl u stanu ...da se nadje
    Kuhinja jos nikoga ne interesuje osim mene pa je jos uvijek uspijem odrzavati cistom
    Kupatilo je cisto,malo sam jos ostala manijak sto se tice ciscenja kupatila i kuhinje,non-stop prelazim alkoholom,ali zato i u kupatilu imamo nove artikle;adapter za wc solju,nosa da se nadje,nazovi "stepenica" da dijete moze da se popne da pere zube,kada za bebu i neizbjezne igracke za vodu bez toga ne ide!
    Garaza je HAOS,nemoze se uci i to me nervira jer ja nista ne bacam,sve mislim moze trebati,pa spremam u garazu!
    Pa tako da je normalan haos!
    Stalno provijetravam jer mrzim ustajao zrak!
    Namijestaj i detalje trenutn ne mijenjam,cekam da odrastu pa cu onda tako kad nesto kupim ne moram da sakrivam niti da strepim za tim!!
    Bavim se prostorom u kojem zivim i mnogo uzivam u njemu iako nije sve tip-top jer sada mi je stan mnogo TOPLIJI i veseliji!

A u tudjem stanu nikada ne gledam kako je,ni u tudje kupatilo ne idem,pa samim tim ne mogu da procijenjujem ko je kakva domacica,jedino ako nije provjetreno e to onda osijetim!
    Da se ne ponavljamo,vrlo slična situacija gore navedenoj.

Elita Alisa u zemlji čuda (avatar)
    Učlanjen
    24.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    3192

Ja volim da je čisto i uredno, ali na kao u apoteci.

Pristalica sam ležernosti i ne opterećujem se nameštajem. Volim da je čisto, provetreno i sa što manje nameštaja. Volim funkcionalne stvari.

Za čistoću kuhinje i kupatila se slažem. Ali u sterilnim prostorima gde je sve pod konac se osećam neudobno i neprirodno. Inače slabo opažam stvari. Ne marim za sitnice. Samo skupljaju prašinu na koju sam alergična. Ne volim zavese i tepihe.

Ja sam u stvari bre za prirodu. Ajmo napolje! Kuća je samo za spavanje

Domaćin
    Učlanjen
    17.04.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    78

ubode me s temom direktno u srce naleeeeeeeeeeeeeee
    Baš juče totalno iznemogla razmišljam o tome da pozovem teta spremačicu u pomoć - ne mogu da stignem a toliko me nervira, sve kao da se raspada oko mene - treba da se prozori i zavese operu i podovi su trebbali još pre desetak dana da se srede i kupatilo a jao avaj kupatilo zapostavih...... Ma neće da spava Lena nešto mi mnogo kasno leže, dok je uspavam i posklanjam za njom ponoć je a ja ujutru radim... Al ide vikend.... Stvarno ne mogu da živim u svinjcu i mnogo mi je bitno da je čisto koliko i da izgleda lepo : ))

Elita Alisa u zemlji čuda (avatar)
    Učlanjen
    24.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    3192

Citat Original postavio jelena=t Pogledaj poruku
    Trudim se da mi kuca uvek bude cista,malo sam fanatik,sto se toga tice...ali dozvolim sebi ponekad predah,tipa da deca naprave hos sa igrackama...gomila sudova...mada su ti momenti retki.
    Deca su mi alergicna na sve i svasta,izmedju ostalog i na prasinu...tako da moram,htela ne htela...a i volim da mi bude cisto,da se ne lazemo.
    Jedino sto moze da mi se nagomila,to je ves za peglanje...za to mi treba psihicka priprema.
    Volim povremeno bar da promenim raspored,ako nisa u mogucnosti da kupim novo...i mislim da kuca jeste odraz domacice.
    Kupatilo i kuhinja se obavezno ribaju jednom dnevno...ne volim da legnem u krevet,a da ostane krs u kuci.
    Osetila sam vise puta taj "vonj" kod nekih ljudi...to mi bas nije jasno...narocito ljudi sa malom decom,toliko da zapuste kucu.
    Ja sam za naspram tebe katastrofa. Svaki dan ribaš kuhinju i kupatilo....

Domaćin
    Učlanjen
    17.04.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    78

Citat Original postavio EliNS Pogledaj poruku
    Ja sam za naspram tebe katastrofa. Svaki dan ribaš kuhinju i kupatilo....
    pa prođe se krpom, i ja tako uveče prebrišem patos u kuhinji - šta je to, sekund posla
    al da se ogradim - ja to zbog borbe s buba rusima moram da držim pod kontrolom inače smo ga nahebali

Poznat Micimacko (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    277

pre sam volela da sve bude pod konac...bila sam stvarno perfekcionista po tom pitanju,a posle nekog vremena neke druge stavri su postale mnogo važnije,a kada se rodio sin,wow,ni govora o onom starom perfekcionizmu...ipak još i ovako moji prijatelji kažu da je kod mene sve pod konac,ali to je samo privid...hehehe...kuhinja i kupatilo se obavezno prebriše svaki dan,to je za mene elementarno...a ono ribanje od poda do plafona ide jednom nedeljno...a za ostale delove kuće,ako ne svaki,onda svaki drugi dan prebrišem podove,pošto je kod nas svugde laminat i pločice,prašinu mrzim da brišem,ali zbog deteta i to barem 2 puta nedeljno...a knjige...drage moje imam 8000 knjiga na policama(ne šalim se),možete zamisliti koja je to prašinčina...e to usisivačem jednom mesečno pređem,a godišnje jednom sve poskidam,pa udri tamani prašinu...a najviše volim kuhinju,jako je toplo(iako u varijanti plavo,sivo),ali ipak nekako uređeno sa cvećem,nekim svećama i dekoracijom da bude toplo mesto...i spavaća soba koja izgleda kao japanski budoar,sa sve bordo,narandžastim i toplim bojama,niskim krevetom,jastucima,zavesom na krajevima sa visećim gajtanima kao dekoracijom...

Ističe se elleonora (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    59

I meni je to najgore,ali se trudim da mi se ne nagomila jer tek onda nemam volje da zapocnem!
    The experience is the worst teacher,exams you before the lesson.

Učlanjen
    02.02.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    277

ja volim da peglam...mene relaksira...pustim muziku i žurka...opeglaću brdo veša samo da ne moram da brišem prašinu...

Buduća legenda
    Učlanjen
    22.06.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio zia75 Pogledaj poruku
    ja volim da peglam...mene relaksira...pustim muziku i žurka...opeglaću brdo veša samo da ne moram da brišem prašinu...
    Dodji kod mene...mozes da se opustas ceo dan.

Iskusan
    Učlanjen
    25.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

vazno mi je samo da je sve cisto, posto sam osjetljiva na prasinu i sl.
    to gdje sto stoji i zasto obicno nema puno smisla osim meni
    tako da, na primjer, imam shtapice za ushi pored kutije caja u kuhinji...

i tako... ponavljam, jedino vazno mi je to da je sve cisto
    i kod mene i kod drugih
    ostalo me ne zanima.... kao ni mogu li da se ubrojim u "dobre" ili bilo kakve "domacice"... ja sam ja na prvom mjestu

Buduća legenda
    Učlanjen
    22.06.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Lepo je kada je kuca cista,ali to moze da opterecuje,ja bih volele da se malo opustim i ponekad pustim da se isprlja...
    Jednom sam se tako prehladila,nisam mogla da ustanem iz kreveta 3 dana...i gledam kako se gomila prasina,sudovi,igracke,krs...to je bilo strasnije od prehlade.
    Srecom,m.m hoce da pomogne,usisa on,obrise prasinu...ali "niko kao ja".

Iskusan
    Učlanjen
    25.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

zgodno je kad nemas tepihe ili zavjese
    pranje sudja je zabavno za sada, valjda zato sto sam u jednini...

Veoma poznat marina.c (avatar)
    Učlanjen
    27.04.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    349

...izvinite, ja ne pronalazim sebe u naslovu teme...

P.S. Al, da sve mora da bude na svom mestu ( ajd, da ne preteram "pod konac")- mora...
    Samo žene i lekari znaju koliko je laž potrebna i korisna.

Elita november child (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1638

..si videla " "?..
    ..think again...

Učlanjen
    02.02.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    277

Dodji kod mene...mozes da se opustas ceo dan.
    a jel ćeš ti malo da mi brišeš prašinu?...sa tim ja uvek zaostajem

Elita NatasaNatasa (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    212

Citat Original postavio marina.c Pogledaj poruku
    ...izvinite, ja ne pronalazim sebe u naslovu teme...

P.S. Al, da sve mora da bude na svom mestu ( ajd, da ne preteram "pod konac")- mora...

Što se ne pronalaziš u naslovu? nisam shvatila?
    Uhvati dan ....

Buduća legenda
    Učlanjen
    22.06.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio zia75 Pogledaj poruku
    a jel ćeš ti malo da mi brišeš prašinu?...sa tim ja uvek zaostajem
    Dogovoreno.

Domaćin
    Učlanjen
    17.04.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    78

ljubim te u temu, izbi mi 20 evra iz džepa
    zvala sam spremačicu

Učlanjen
    02.02.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    277

Dogovoreno.
    extra...

Iskusan mirabel (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    107

Kupatilo i kuhinja se obavezno ribaju jednom dnevno...ne volim da legnem u krevet,a da ostane krs u kuci.Osetila sam vise puta taj "vonj" kod nekih ljudi...to mi bas nije jasno...narocito ljudi sa malom decom,toliko da zapuste kucu.
    uh...ja onda nikada ne bih legala!

Salim se, dok sam zivela sama, kuca mi je bila bombonica, jer nikad nisam bila kod kuce pa nije imao ko da pravi nered. Onda sam se udala...i tu je nastao problem. Mrzim ormane, pa sve stvari kojih sad ima bar 3 puta vise fluktuiraju po stolicama i foteljama a da ne zaboravimo coskove. MM je 10 puta gori morz od mene, strasno koliko mu elementarni red nije bitan, a koliko voli police sa knigama i CDovima.
    Dete puzi, pa podove brisem dva puta dnevno jer moram, kupatilo volim da je cisto, a;i da se ne lazemo, kod mene u kuci nema reda. Kad malo bolje razmislim, fali mi jos 10 sati dnevno viska, ovako vise volim da pred spavanje odgledam film.

Iskusan mirabel (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    107

Citat Original postavio Becky Thatcher Pogledaj poruku
    ljubim te u temu, izbi mi 20 evra iz džepa
    zvala sam spremačicu
    Ja definitivno imam problem. Mrzim da mi neke tamo tete diraju stvari.

Slične teme

1. Odgovora: 58
    Poslednja poruka: 18.11.2008., 08:47
  2. LAVICA sam - tim se dicim...i to DUPLA...
    Autor $ PLAVUŠICA $ u forumu Astrologija
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 30.05.2007., 13:45

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •