Decja kolica

carobnodrvo

Aktivan član
Poruka
1.986
Dakle, doslo vreme da se misli i o tome. :) Kad bolje razmislim, to je verovatno stavka koja nam zadaje najvise glavobolje na cuvenom spisku opreme za prinovu. :aha:
Pa, drage moje, izvolite, dajte savete, predloge, iskustva - pozitivna i negativna.
Na sta posebno obratiti paznju? Da li kupovati kolica po sistemu 3 u 1, ili svaki deo posebno? Da li ste kupovale nosiljku i koliko dobro ste je iskoristile?
Koji modeli su najbolji za mame koje traze funkcionalna, lako sklopiva i lagana kolica?
Koji modeli su dobri ako zelimo da kolica budu cvrsta, stabilna i dugotrajna?
Ima li modela za koje mislite da zadovoljavaju oba kriterijuma?
Koji marke su kvalitetne, a da imaju pristupacne cene?
Cekam vase odgovore. :cao:
 
Pa ja ne bi davala mnogo para za kolica posto ces verovatno kasnije kupovati i kisobran kolica tamo cim bebac posne da sedi posto ce ti ova velika postati preteska.Od tih kisobran mislim da su br 1 mclaren a ta velika za novorodjence pa ne znam vidim ovde svi furaju peg perego i to bas ta 3 u 1 ali su zaista ovde preskupa od prilike 600e!!!! meni je to ne zamislivo dati tolike pare za kolica!!!!Ja sam imala chicco ct04(koja kostaju 100e) i bila jako zadovoljno dok je bio bas mali jednina mana im je sto tesko staju u gepek nekog graskog autica znaci i na to moras da obratis paznju!!!Znaci total kod mene je bio oko 350e (prva kolica 100 + auto sediste nesto manje pa onda kisobran kolica a i ona su bila tu oko 60e + drugo auto sedite)
 
A jaoooo kolica - ja sam ispala retard po ovom pitanju.
Podigla sam kredit za bebi opremu i naravno kikova kolica kupila - to NE RADITI!!!
Kiko više nije marka ko što je bila - kolica su im preskupa a teeeeškaaaa sačuvaj bože - dok je bila mrvica još sam i mogla da ih koristim al čim je dobila koje kilo više - kolica su postala preteška i završila kod moje babe u garaži potpuno su očuvana.

Onda sam kupila kišobran kolica za 1000 din. ona žuta, turbolimač pre 9 meseci i 9 meseci mi mala ne izlazi iz njih - laka su ko perce i ne da su se isplatila nego ne mogu da ti objasnim - ko još misli na fancy kolica kad treba da ih popne uz stepenice ili ugura u prevoz :lol:

Posle sam kupila još jedna pošto ta kišobran nemaju ležeći položaj - gledala sam da budu što lakša ali avaj - s tim lakim kolicima se teško upravlja...

Da sad opet treba da kupim kolica, kupila bih per peregova
 
Ja imam Peg Perego,3 u jednom,kolica se sklapaju na kisobran i relativno su lagana,sjediste za auto sam koristila do 6 mjeseci,a jedina stvar sto mi nije trebalo je onaj dio sto se stavljaju kada se tek rodi dijete.Moje ni jedno nije htijelo da bude u tome,tako da je ostalo novo!
 
Hvala vam na savetima, drage moje! :zag:
Da mi je neko pricao da cu cackati po netu do 6 ujutro gledajuci kolica... :mrgreen:
Ali to vam je tako, znate i same, sto ideja i planova, sve hocemo da kupimo nesto kvalitetno, da je dobro za bebu, a mozda ga uopste i ne iskoristimo posle...

Ja sam iz svega zakljucila da su ove varijante 3 u 1 definitivno i napravljene da vam oci ostanu na njima, najlepse izgleda kad je sve u kompletu. :zaljubljena:
Istovremeno, to je najneekonomicnija varijanta, :thumbdown: i tesko da iko od nas dobro iskoristi sva tri dela. Nekome kolica teska, kupuje nova, neko ne koristi nosiljku, neko se skoro ne vozi u kolima...
Ali, avaj, meni trebaju sva tri. Ona nosiljka za koju svi kazu da su bacene pare i da je ne iskoriste mi najvise treba jer se nadam da cu bebu stavljati da u njoj spava po danu, u dnevnom, dok ja radim. U prizemlju imam samo pomocnu kuhinju, u njoj ne kuvam, a ne ostavlja mi se beba u prizemlju dok ja kuvam na spratu, nemam dovoljno poverenja ni u kakav bebi alarm. Takodje, jako je prakticna kad idete u goste, ne morate drzati bebu na rukama svo vreme. :) Zatim, autosedalica mi je obavezna od prvog dana, to moram da imam, makar i nemala kolica. Onda kolica, koja bi bilo mozda dobro kupiti u kombinaciji sa jednim od ovo dvoje, tako da mozemo da se vozimo kad god nam padne na pamet (beba dolazi krajem marta, trebalo bi da bude lepo vreme).

S druge strane, kad odvagam, cini se da je najbolje kupiti sve delove posebno, tako da duze traju, da ne moramo da menjamo kad beba preraste, a i da odlucujemo o ceni nezavisno za svaki deo. Autosedalica, npr., koja se montira na kolica se preraste negde izmedju 9m i godinu dana. I sta onda? Zar nije bolje kupiti odmah onu koju moze da koristi do 5-6 god, po cenu da nije "najfensi" kad se ukombinuje s kolicima?
Nosiljka takodje moze da se kupi potpuno odvojeno, ne mora uopste da izgleda fensi, vazno je samo da ima ojacanje za kicmu i da je udobna za bebu.
E sad, da li kisobran kolica odmah? Ta mi se varijanta najvise svidja, za mene bi bilo idealno kad bi se na kisobran mogla namontirati nosiljka, ali mislim da to jos nisu smislili, proizvodjacima je u interesu da mi vise platimo. :mrgreen: A cula sam da kod svih kolica u lezecem polozaju postoji odsupanje od par cm, tako da dete ne lezi u pravilnom polozaju... :dontunderstand: Sta vi kazete?
 
Ne znam kakvo bi iskustvo bilo sa drugim kolicima, ali mi smo koristili jedan model Jungle kolica. Ne bih ih preporučila iz više razloga: prekratko ležište/sedište, pa čim je dete počelo da raste, visile su mu noge sa istog; točkići (iako nema vidnog oštećenja) su ubrzo počeli spadati, nemogućnost da se tkanina skine sa konstrujcije radi pranja... Neću dalje. Eto, pogrešan izbor... :) U svakom slučaju, kupujemo uskoro druga. :)

Mislim da je izbor kolica stvar individualne potrebe, ali poželjno je da imaju tendu (suncobran/kišobran jeste simpatičan, ali nije mnogo praktičan), da su nešto laganija za manipulaciju (posebno ako ih treba nositi uz stepenište zgrade, kao što smo mi :)), da imaju plastični prekrivač za slučaj kiše (to je baš praktično). Naravno da je bitna stabilnost (kada dete počne da se okreće u njima, ili da sedi), kao i udobnost. Po hladnom vremenu, poželjno je ležište/sedište kolica obložiti što toplijim materijalom, dovoljne debljine, da detetu ne bi bilo hladno.
I ja mislim da nosiljka nije previše praktična stvar, jer se brzo izbaci iz upotrebe, a u tom uzrastu u kome se upotrebljava, dete se može nositi i u rukama, ili staviti da spava na izabranom mestu.
Mnogo je praktičnije sedište za automobil. Navikavati dete na to od početka.
 
Dakle, doslo vreme da se misli i o tome. :) Kad bolje razmislim, to je verovatno stavka koja nam zadaje najvise glavobolje na cuvenom spisku opreme za prinovu. :aha:
Pa, drage moje, izvolite, dajte savete, predloge, iskustva - pozitivna i negativna.
Na sta posebno obratiti paznju? Da li kupovati kolica po sistemu 3 u 1, ili svaki deo posebno? Da li ste kupovale nosiljku i koliko dobro ste je iskoristile?
Koji modeli su najbolji za mame koje traze funkcionalna, lako sklopiva i lagana kolica?
Koji modeli su dobri ako zelimo da kolica budu cvrsta, stabilna i dugotrajna?
Ima li modela za koje mislite da zadovoljavaju oba kriterijuma?
Koji marke su kvalitetne, a da imaju pristupacne cene?
Cekam vase odgovore. :cao:
:)
1. za pocetak ti trebaju kolica u lezecem polozaju, gledaj da uzmes neka polovna... vidi oglase ili prijatelje/rodibinu ko ima da to pokloni, pozajmi sta god... ta kolica se zaista kratko koriste i uopste se ne isplati platiti to puno ili srednje... nego samo jako malo! A garant ima gomila ljudi koji toga hoce da se rese jer im zauzima dragoceni prostor. Ne pristaj na visoke cene, garant hoce da te izrade, bice voljni i da ti poklone samo da ih se rese :lol:

2. ima neka kolica kao kisobran sa lezecim polozajem, ali ta kompromisna resenja nisu dobra, uvek ima neki nedostatak i garantovano su skuplja zbog te povoljnosti... i onda te ispacne vise nego polovna prva, a nova druga kolica.

3. kupi neka fina kisobran kolica ... kada za to dodje vreme, nemoj da kupujes ona na tri tocka... nisu stabilna i generalno smaraju, bar mene... meni se licno vrlo dopadaju Mclaren kolica i ja imam od njih kisobran kolica... preporucujem! malo su skuplja od drugih proizvodjaca, ali su skroz fancy i uvek odlicno izgledaju, super se krecu, tj. lako se guraju... nekako su udobna za guranje, a cini mi se i za sedenje... moj sin ih bas obozava.

4. sediste za auto nemoj da kupujes ono malo! to je cisto bacanje para, trajace ti samo oko godinu dana! mnogo je neudobnije od onog veceg koje je do 18kg. Kupili smo prvo ono malo autosediste... to je njesra, ono onako okruglo, od Kika... a onda drugo ono veliko sediste... kostalo nesto vise od sto eurica... moj sin obozava to sediste, kao car sedi tamo i spava

tolikooooooooooo:heart:
 
Meni su rekli da je bitno da su lagana i da su 3 u 1 glupost, kao sto svi vec i pisete...

Ali stvarno ne mogu da procenim razliku izmedju onih od 8000 i onih od 20000 din. Npr. i jedna i druga su lagana i imaju sve polozaje...U cemu je bitna razlika?

Moja drugarica je kupila Chico za 21000, kisobran, lagana...Nisu 3u1///Lepa su, ali opet mi nije jasna ta razlika u cenama...

Gde je u Beogradu najbolje gledati kolica? da li je neko isao u robnu kucu Leto ili Letto (kako se vec pise). Citala sam da je skupo sve, pa ne znam da li vredi ici...
 
Mi smo se vec odlucili za bebe confort 3 u 1,high trek full!Cula sam da su svi prezadovoljni sa njima!:ok:
Bonzita,
i ja sam cula da su ta kolica super, bas sam htela da ti posaljem link. :)
Sad da li 3 u 1 ili ne, to je za razmisliti. Ja sam ustvari vec odlucila da necu uzimati 3 u 1, razmisljam da li da uzmem Travel System (2 u 1), to je autosedalica i kolica (uzela bih kisobran). Chicco i Graco imauju najvise modela koji mi se svidjaju, nasla sam jedan Gracov model gde kad se kupi TS, dobije se mekana nosiljka na poklon (to je prava nosiljka koja nema mogucnost montiranja na kolica, ali meni to i ne treba, ja ako budem koristila nosiljku, to ce biti u kuci, zato mi se i ne daju neke pare za nju.)
Model se zove Graco Quatro Tour Sport.
Etotako,
hvala ti puno na savetima, sad si me jos vise smela. :rotf:
Taman sam skontala da cu za pocetak kupiti ovaj Gracov TS, a posle toga opet njihovo vece sediste za auto, jer sam cula da su i jedno i drugo na top listi, svi imaju pozitivna iskustva. Kako god okrenes, ne moze i jare i pare, jedno se kasnije mora kupiti ponovo, sad da li sediste ili kolica. :think:
 
Nisam rekla da je ovde kod mene problem sto nema zastupnika za sve proizvodjace, samo za one najfensi i najskuplje. Nemaju cak ni Chicco! Sve neki modeli da padnes na dupe od cena...
Ali zato sam skontala jednu radnju u Svedskoj gde su dobro opremljeni, a jeftiniji, pa cu lepo tamo... ;)
Taj McLaren ovamo sto posto nema, nisam ni cula za njega... :(
 
Ja sam gledala i nasla lepa kisobran kolica u Novom Merkatoru na NBgu... kostaju oko 10 000din i uzecu ih 100%... svidja mi se izbor kombinacija boja, lagane su, rucke se mogu pomerati i stelati na visinu mame, tate, da beka gleda napred i pozadi, lepo se sklapaju, moze skroz lezeci polozaj i sedeci... znaci eto! :heart:
 
Ja sam gledala i nasla lepa kisobran kolica u Novom Merkatoru na NBgu... kostaju oko 10 000din i uzecu ih 100%... svidja mi se izbor kombinacija boja, lagane su, rucke se mogu pomerati i stelati na visinu mame, tate, da beka gleda napred i pozadi, lepo se sklapaju, moze skroz lezeci polozaj i sedeci... znaci eto! :heart:


Kockice, kako se zovu ta tvoja kolica? :manikir:
 
Bonzita, sad sam gledala High Trek http://www.finn.no/finn/bap/object?finnkode=13376222&sid=xz8rcbqwlRk531803&WT.svl=Link
Joj sto ti zavidim! Ova bela me bacaju u sevdah...! :lol: Koliko tamo kostaju?

Da,strava su,evo mi i danas bili do radnjice,gleduckali kolica ,sobe,i stvarcice,ovako,malo su skuplja,ono sediste je 195e,ono za rodjenje je 359e,i ona kolica od 6mes sto se koristi je 515e!Mi cemo plava da uzmemo(mom muzu se svidjaju i ta bez),ta bez,crvena i crna su na snizenje do 4januara,manje 210e,skupa su,ali nemora sva tri da se uzima..Nisu losa ni ona druga bebe confort lola up,sa 4tocka,moze da se stavi oba ona za rodjenje a i sediste,lagana su bas.Chicco kolica mi se nesvidjaju,u stvari jedna mi se bas svidela,ali roze boja,ali su mi nekeko slaba,peg-perego imaju dobre modele :ok:
 

Back
Top