Pneumatici - Wintera!

operativan

Zainteresovan član
Poruka
194
(********************************************************************)


Juce sam kupio sva 4 pneumatika Tigar Wintera R13 / 155 / 70 M + S

Cuo sam da su dobri, ali bih jako voleo da znam da li je neko

imao iskustva sa tim gumama i kakvi su utisci? Pozzz


(********************************************************************)
 
По димензији рекао бих да се ради о Застави. Елем, за ту димензију су сасвим ок и прихватљиви, чак су људи и доста задовољни како то све изгледа на снегу итд... лично, стављао бих те гуме на слабија возила типа Југо, Голф 1, Корса А, Б, итд... за јаче не бих се усуђивао... мој стари кадје узео Аудија А4 имао је све четири те Винтере... Боже ме прости казне коју сам заслужио да возим те гуме... катастрофа... тресе и волан и ауто на све живе стране уби...

Али кажем, за слабија аута и брзине до 100-110 сасвим ок и солидна гума ;)
 
Imam winteru na Volvu 480, mekana guma, izlazi svuda. Sasvim ok. Imao sam winteru na Audiju 100 quattro. Uopste nisam stekao utisak koji ima Dovla. Meni se auto odlicno ponasao sa tim gumama pri svim brzinama, ni najmanje nije tresao. Da ne pricam kuda sam sve isao sa njim po ledu i snegu...
 
Ja sam ih vozio pre dve zime. Na autoputu cim bih presao 120Km/h pocele bi vibracije na volanu, na nekih 150 Km/h pocne se tresti ceo auto. Na nekoliko mesta isao na balansiranje i sve u redu, ali opet isto se ponasao. Sa Goodyear mi se to ne desava.
 
Sta ja znam, ja retko volim preko 120km/h, slabo sam na otvorenom,
vozim Renault 5 campus, bas bas i nije za neko cepanje jel?

Na kom autu ti se to desavalo? Znas da mozes da reklamiras gume
ako ti se to desava pa da dobijes nove? Garancija na nove je 3 godine....
 
Imam winteru na Volvu 480, mekana guma, izlazi svuda. Sasvim ok. Imao sam winteru na Audiju 100 quattro. Uopste nisam stekao utisak koji ima Dovla. Meni se auto odlicno ponasao sa tim gumama pri svim brzinama, ni najmanje nije tresao. Da ne pricam kuda sam sve isao sa njim po ledu i snegu...
Па по снегу и леду се и не може ићи много брзо, а и не осете се вибрације јер је снег мекан па онда свакако идеш лево десно :D ја сам причао управо о овоме ->
Ja sam ih vozio pre dve zime. Na autoputu cim bih presao 120Km/h pocele bi vibracije na volanu, na nekih 150 Km/h pocne se tresti ceo auto. Na nekoliko mesta isao na balansiranje i sve u redu, ali opet isto se ponasao. Sa Goodyear mi se to ne desava.

Деформише се просто газећи слој и можеш ти њу да балансираш и да извучеш на све нуле, али није то то кад газећи слој није раван... Ако су фелне и гуме исправне тј нису ударене тј деформисане, небалансиране гуме се у скоро свим ситуацијама не могу осетити на волану. Евентуално, ако је гума у потпуном дебалансу, онда је довољно окренути гуму за 180 степени у односу на фелни у терај... мени се још ниједном није догодило да осетим било шта на волану са небалансираним гумама... само нек' су фелне праве и газећи слој раван и нема никаквих проблема ;)
 
Kako ja da znam da li su mi uvalili losu seriju ili ne?

Probao sam svasta sa njima sad za vikend,mokro vreme bilo. Prezadovoljan sam,
\auto mi nije bio stabilniji u zivotu.

manevar severnog jelena-ja ne znam da li je imalo kkliznuo po onoj vodi...
 
Tvoja je izgleda dobra.:D

Ja sam ih vozio pre dve zime. Na autoputu cim bih presao 120Km/h pocele bi vibracije na volanu, na nekih 150 Km/h pocne se tresti ceo auto. Na nekoliko mesta isao na balansiranje i sve u redu, ali opet isto se ponasao. Sa Goodyear mi se to ne desava.

To zavisi od onog brzinskog indexa.Ide od L-120km/h... M.N.... do V-240km/h.
Nije los Tigar.
 
Wintera je premekana guma!
Ne znam kakvu winteru ti vozis, ali iva koju ja vozim je premekana! Bas i svi kazu da je
jako mekana guma....

Pitao si i dobio par različitih odgovora.
Što si postavljao temu uopšte, ako imaš čvrsto formirano mišljenje.

Na 155/70 R13 se mnogo manje osete tvrdoća i težina nego na 195/65 R15.
Uđi u prodavnicu guma, uzmi u jednu ruku vinteru, a u drugu Savu Eskimo S3, naprimer.
Posle toga pritisni i jednu i drugu jako prstom sa strane. Videćeš razliku. Naravno, Sava treba da je slovenačka, a ne poljska.

P.S.
Ovo o tome kako vintera ne može da se vozi brzo, nije tačno.
Bili su u pitanju loši primerci, najverovatnije. Na mom bivšem autu su neki dan vožene 180 km/h, bez vibracija na volanu. 185/65 R14 je u pitanju. I besprekoran trap. A da su udobne - nisu.

P.P.S
Ovo "tvrda" guma se ne odnosi na sami gazeći površinski sloj, koji je debeo nekoliko milimetara (utiče na proklizavanje). Mislio sam na tvrdoću (neelastičnost) kompletne gume, koja utiče na udobnost u vožnji.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Auto mi je extra stabilan, i svidja mi se kako stoji. Imam jednu zamerku:
primetio sam da auto malo HUJI u toku voznje, znaci malo su bucnije nego sto bi trebalo,
verovatno zbog velikih cvaraka na njima.. Na ostalo nisam imao zamerku... po mokrom i dalje mi auto proklizne pri naglom kocenju, ali ni ne ocekujem da stane u mesto....mokro je mokro....
 
(********************************************************************)


Juce sam kupio sva 4 pneumatika Tigar Wintera R13 / 155 / 70 M + S

Cuo sam da su dobri, ali bih jako voleo da znam da li je neko

imao iskustva sa tim gumama i kakvi su utisci? Pozzz


(********************************************************************)


VW Polo
Skoda Felicia
Skoda Fabia
Skoda Octavia
Dacia Logan
Yugo 55
Audi A4
Peugeot 407
Renault Megane
Toyota Auris
Daewoo Kalos

Dakle opus od "loseg" sto bi neki rekli do "dobrih limuzina"
Nesto moja kola, nesto sluzbena, nesto od prijatelja. Svi su odusevljeni sa gumama. Ja licno vozio Octavia-u u Cro na auto putu 190 sa tim gumama i nikakav problem nisam imao. Naravno, podrazumeva se da su gume balansirane i da je trap centriran. To da huce...to se slazem ali huce i zimske Miselinke na toj brzini...njih imamo na drugom sluzbenom Audiju
 
Kao sto sam gore naveo, ja sam imao dobra iskustva sa Winterom, ali Nemci nisu. Ovo su podaci od institucije Stiftung Warentest, to je otprilike najmerodavnija institucija po pitanju provere kvaliteta proizvoda. Rezultati testiranja zimskim pneumatika pokazuju sledece:

Billigreifen mangelhaft
Ergebnis: Billigreifen können richtig gefährlich werden. Etwa, wenn sie den Bremsweg verlängern. Beispiel: eine Gefahrenbremsung auf nassem Asphalt. Von Tempo 80 auf Tempo 20. Der schlechteste Billigreifen braucht dafür etwa 66 Meter. 20 Meter mehr als der Testsieger Conti Winter TS 800. Im Ernstfall könnte der unterschiedliche Bremsweg über Leben und Tod entscheiden. Sechs Billigreifen fahren schließlich mit mangelhaft ins Ziel: Die Modelle von Ceat, Linglong, Tigar, Marshal, Nankang und Wanli. Ihre Fahreigenschaften sind einfach zu schlecht.

Prevod:
"Jeftine gume nekvalitetne
Rezultat: Jeftine gume mogu biti opasne. Na primer tako sto ce produziti zaustavni put. Primer: opasno kocenje na mokrom asfaltu. Sa 80 km/h na 20 km/h. Najgoroj jeftinoj gumi je za to zaustavljanje potrebno oko 66 metara. To je 20 metara vise nego kod pobednika testa Conti Winter TS 800. U ozbiljnoj situaciji bi razlika u zaustavnom putu mogla odlucivati o zivotu i smtrti. Sest modela jeftinih guma su kroz cilj prosli sa ocenom nekvalitetne: modeli od proizvodjaca Ceat, Linglong, TIGAR, Marshal, Nankang i Wanli. Njihova svojstva su jednostavno losa."

Na tabeli je to ovako izgledalo:

gume-1.png


Legenda:
++ odlicno
+ dobro
prazan krug: zadovoljavajuce
krug sa crtom: dovoljno
minus: nekvalitetno
zvezdica u narandzastom kvadratu: vodi ka ostecenju pneumatika

Testirana dimenzija: 175/65 R14T do 190 km/h
Preisspanne = raspon cena
Mittlerer Preis = srednja cena
Nass = mokro
Schnee = sneg
Trocken = suvo
Eis = led
Umwelteigenschaften = ekoloska svojstva

Link: http://www.test.de/themen/auto-verkehr/test/-Winterreifen/1716797/1716797/1722503/1722217/
 
Vozim pezo 206 i na njima su mi tigar gume mislim da su HITRIS i da vam kazem prezaovoljan sam s njima. Za zimu sam mu kupio hvaljene sava eskimo s3 i znam da vise nikad necu da maltretiram auto tim gumama . Vece s...e od gume nisam vido prvo su posle 200 km na vozilu pocele da lupaju . Posle je jedna pokazala da joj treba teg od 50 gr. iako su pre toga bile balansirane . Tigrove gume na tim felnama pokazivale najvise 10 gr. Pokusao sam da reklamiram al njima ne pada na pamet da priznaju jer kazu da to nije mnogo:worth:zmialite 50 gr nije mnogo .I posle toga sam o5 vratio tigar gume na te iste felne i pokazo mi na balansiranju 8 gr. Nema veze ja sam vec prezalio pare al sava vise na mom autu NE.
 
Kao sto sam gore naveo, ja sam imao dobra iskustva sa Winterom, ali Nemci nisu. Ovo su podaci od institucije Stiftung Warentest, to je otprilike najmerodavnija institucija po pitanju provere kvaliteta proizvoda. Rezultati testiranja zimskim pneumatika pokazuju sledece:



Prevod:
"Jeftine gume nekvalitetne
Rezultat: Jeftine gume mogu biti opasne. Na primer tako sto ce produziti zaustavni put. Primer: opasno kocenje na mokrom asfaltu. Sa 80 km/h na 20 km/h. Najgoroj jeftinoj gumi je za to zaustavljanje potrebno oko 66 metara. To je 20 metara vise nego kod pobednika testa Conti Winter TS 800. U ozbiljnoj situaciji bi razlika u zaustavnom putu mogla odlucivati o zivotu i smtrti. Sest modela jeftinih guma su kroz cilj prosli sa ocenom nekvalitetne: modeli od proizvodjaca Ceat, Linglong, TIGAR, Marshal, Nankang i Wanli. Njihova svojstva su jednostavno losa."

Na tabeli je to ovako izgledalo:

gume-1.png


Legenda:
++ odlicno
+ dobro
prazan krug: zadovoljavajuce
krug sa crtom: dovoljno
minus: nekvalitetno
zvezdica u narandzastom kvadratu: vodi ka ostecenju pneumatika

Testirana dimenzija: 175/65 R14T do 190 km/h
Preisspanne = raspon cena
Mittlerer Preis = srednja cena
Nass = mokro
Schnee = sneg
Trocken = suvo
Eis = led
Umwelteigenschaften = ekoloska svojstva

Link: http://www.test.de/themen/auto-verkehr/test/-Winterreifen/1716797/1716797/1722503/1722217/

na ovom testu Mišelinke Alpin A3 su u vrhu, a imaju tri prazna kruga za: mokro, snijeg i led, što ima i Wintera - test je bzv
 

Back
Top