Necu da odplacujem kredit banci !?

Prestali su da zovu !
Dug se kamatom udvostrucio za duplo a evo druga godina, i niko me nije tuzio !!!???

Veruj mi, kada dug bude dostigao njima interesantnu visinu, neće oklevati da podignu tužbu!

Sećam se, jedan drugar nije platio postpaid račun za telefon od nekih 500 din, prestao da plaća, posle možda 2 godine račun dostigao preko 30 hiljada, pljas tužba. Platio je svih 30 i nešto, zajedno s troškovima podizanja tužbe, sudskim troškovima i ostalim.

Bitno je da je sve vreme dobijao račun, na svakih mesec dana. Jer svaka opomena za dugovanje čini da se rok zastarelosti počinje računati od početka, što je u ovom slučaju čini mi se godinu dana.

Pa i u tvom slučaju, bitno je da dobijaš nekakve "opomene" od strane banke, kako bi izbegli nastupanje zastarelosti potraživanja.
 
Poslednja izmena:
Poslednja opomena koja mi je stigla je pre godinu dana! posle nista nije stizalo?

Inace u toj banci nisam ni zatvorio redovan racun, tako da mogu zamislitikoliko su nakarikali para samo zato sto je jos otvoren?! tj. kao placas ''odrzavanje'' racuna??!!
U redu je dok ga koristim da placam, ali ako ne primam platu i imam izmirene dugove tj. 0, zasto da mi ide neka tamo stavka odrzavanje?? TO JE PLJACKA !
A da se zatvori racun trazili tad 2500 din !!?? :evil:
Bilo mi lepse da potrosim te pare na sebe nego na njih :cool:
 
Moja situacija je ova,imam kredit bez ziranta i nemam nista na sebi ,kredit 15000 e ,trebam ici raditi na kruzer,a trenutno radim ovde i otplacuje se kredit,pa sam sve vise poceo da razmisljam da im ne vratim kredit jer koliko ja znam ne mogu mi nista jedin ako se ne vratim u ovu drzavu i nadjem posao,pa sad da vidim ima li neko iskustva nekog,i zanima me moze li npr. banka ta sto sam joj duzan iznuditi npr. nekretninu u drugoj drzavi pod naplatu kada bih uzeo to tamo nekad
 
Koliko je to provjerena inf. ja sam pitao kolegu sto je advokat,znam da je imao tih krim slucajeva,i on mi rece da zavisi od zakona koji je regulisan u toj drzavi, evo ti chat kopiran --------*1.Sta ti moze banka kad ostanes bez posla, i ostane ti kredit kod njih, a npr odes zivjeti u drugu drzavu
I tamo npr budes imao nekretninu na sebi
2.
zavisi od prava te tamo drzave, ali kod nas kada neko tako dodje, mogu traziti priznanje strane odluke pa se izvrsiti na toj nekretnini ovdje*-----
 
Moja situacija je ova,imam kredit bez ziranta i nemam nista na sebi ,kredit 15000 e ,trebam ici raditi na kruzer,a trenutno radim ovde i otplacuje se kredit,pa sam sve vise poceo da razmisljam da im ne vratim kredit jer koliko ja znam ne mogu mi nista jedin ako se ne vratim u ovu drzavu i nadjem posao,pa sad da vidim ima li neko iskustva nekog,i zanima me moze li npr. banka ta sto sam joj duzan iznuditi npr. nekretninu u drugoj drzavi pod naplatu kada bih uzeo to tamo nekad
Banka ti ne može iznuditi nekretninu, ali kad budu otkrili da si pobegao iz zemlje bićeš prijavljen sudu koji će onda doneti odluku o poništavanju i oduzimanju pasoša i zabranu izlaska iz zemlje zbog duga. Ova mera će biti vidljiva svim policajcima na svakoj granici i prvom prilikom ćeš biti zadržan na granici i deportovan nazad.
Tako da otplaćuj i kredit i nemoj da se praviš pametan.
 
:D hvala na odgovore i misljenja !
evo koja je situacija:
Banka mi je nudila sve (oces ovu karticu, ajd i ovu ajd i onu), kredit (kesh) Ok daj i to !
E onda mi firma pukla, nema plate,....
sreca nemam ziranta, nemam nekretninu, nemam nista na ''sebi'' osim odece....:D
I tako sam i prestao da otplacujem dug....
posle oko godinu dana su zvali, slali opomene, zvali, zvali i zvali .... (razni zaposleni)
Dok nisam rekao da mi ne uznemiravaju porodicu jer oni nemaju veze sa mojim dugovanjem ! Prestali su da zovu !
Dug se kamatom udvostrucio za duplo a evo druga godina, i niko me nije tuzio !!!???

Kontam, da i neke posluju sa nekim gubitkom tj. moraju da imaju neki gubitak, a dug nije bio toliki da se pokrene postupak ! :mrgreen:

Ovo sto plase malu decu mislim da vise deluje na spihu danasnjeg prosecnog coveka
ali kad se pogleda da prosecan gradjanin Srbije duguje oko 400 evra - neka ide na njihov racun !
Ne boj te se zatvora jer.... su vec puni sitnim pljackasima i narkomanima 100% kapaciteta ! ;)

Ako banka angažuje prinudnog izvršitelja, napraviće ti haos, na profesionalan i legalan način, pa možeš doći u situaciju da te prate da vide od čega živiš. Ukratko, ako zaista nećeš da vratiš taj dug banci nikada, moraš postati teški socijalni slučaj i beskućnik do kraja tvog života, makar samo formalno.
 

Back
Top