Necu da odplacujem kredit banci !?

aktiviraju proces prinudne naplate tj .sredsta obezbedjanja kredita .blokiraju ti racun na koji imas uplate ili te tuze sudu za prinudnu naplatu gde su troskovi uvecani za proces i kamete... Pa da li bi davali pare da ne mogu da ih povrate? placaj rete i posle pamet u glavu.
 
Imam dugovanje prema banci, na kreditnoj kartici.
Nisam izmirio dug, kamata raste.....
Ne zelim da platim !
Koje su posledice? :mrgreen:
Poznajete li nekog ko ne placa svoj ''kredit'' ? i ko je imao posledice? :think:

mogu da te povuku za qraz.........za toliki dug ne mogu da aktiviraju plenidbu nekretnine , a da ti nose iz kuce polovne gace i televizor, zabole ih racku, kao i tebe, napokon........

ja znam licno zenu koja nije platila 3000 evra kredit, i tuzili su je.......ispostavilo se da nema sta da joj plene , sem tih polovnih gaca, i nikom nista..........platu prima na ruke, pa i tu mogu da joj izduvaju.............

u problemu je onaj koji je stavio hipoteku , a za sichu.........nakon par godina, to se otpisuje , bajo..........pusti ti ove uplasene veverice, sto se zentuju kada im neko kaze BU:ok:
 
mogu da te povuku za qraz.........za toliki dug ne mogu da aktiviraju plenidbu nekretnine , a da ti nose iz kuce polovne gace i televizor, zabole ih racku, kao i tebe, napokon........

ja znam licno zenu koja nije platila 3000 evra kredit, i tuzili su je.......ispostavilo se da nema sta da joj plene , sem tih polovnih gaca, i nikom nista..........platu prima na ruke, pa i tu mogu da joj izduvaju.............

u problemu je onaj koji je stavio hipoteku , a za sichu.........nakon par godina, to se otpisuje , bajo..........pusti ti ove uplasene veverice, sto se zentuju kada im neko kaze BU:ok:

ako ovo uspe i ja cu da se pravim lood :super:
tesko prijatelju potpisana menica je pred sudom zaeban dokaz da si svesno uzeo "djavolje pare"

BU i tebi :mrgreen:
 
Ne znam koliki ti je dug, ali niko nije lud da ti da pare na:"Dodjem ti".
Instrumenata obezbedjanja ima nekoliko, prvo menice, ziranti, pa hipoteka na nekretninu. Menice su obavezne, a kao rezerva u slucaju da pokupis sve pare sa racuna, u zavisnosti od visine kredita, koristi se uglavnom jos jedan instrument obezbedjenja.
 
:D hvala na odgovore i misljenja !
evo koja je situacija:
Banka mi je nudila sve (oces ovu karticu, ajd i ovu ajd i onu), kredit (kesh) Ok daj i to !
E onda mi firma pukla, nema plate,....
sreca nemam ziranta, nemam nekretninu, nemam nista na ''sebi'' osim odece....:D
I tako sam i prestao da otplacujem dug....
posle oko godinu dana su zvali, slali opomene, zvali, zvali i zvali .... (razni zaposleni)
Dok nisam rekao da mi ne uznemiravaju porodicu jer oni nemaju veze sa mojim dugovanjem ! Prestali su da zovu !
Dug se kamatom udvostrucio za duplo a evo druga godina, i niko me nije tuzio !!!???

Kontam, da i neke posluju sa nekim gubitkom tj. moraju da imaju neki gubitak, a dug nije bio toliki da se pokrene postupak ! :mrgreen:

Ovo sto plase malu decu mislim da vise deluje na spihu danasnjeg prosecnog coveka
ali kad se pogleda da prosecan gradjanin Srbije duguje oko 400 evra - neka ide na njihov racun !
Ne boj te se zatvora jer.... su vec puni sitnim pljackasima i narkomanima 100% kapaciteta ! ;)
 
Za kredit sigurno neces zavrsiti u zatvoru, ali kad ode kuca na dobos, mozes zavrsiti samo na ulici.
Mozda nece moci da povuku sa menica sredstva, ali ce te tuziti sudu, i kad dobiju presudu, sud ce pokrenuti postupak prinudne naplate i resiti spor.
Sa tim stvarima se nije zayebavati i sa drzavom i bankama (kao i velikim kompanijama) nikad, ali nikad ne treba ulaziti u sukob, jer nemas sanse. Sitne prevare kojima se svi bavimo su druga stvar. Rupe u zakonu su druga stvar, ali ono sto zakon nalaze striktno i precizno treba postovati da ne bi kroz neko vreme zapao u nezgodnu situaciju.
Ja sam pre nekoliko godina imao problem sa porezom na kucu i zemljiste. Kada sam trebao da registrujem auto, nasli su mi neplaceni porez iz '93 godine. Problem je bio u tome sto je moj deda mislio da ce zayebati drzavu tako sto sakrije uplatnicu i tvrdi da je sve obaveze izmirio. Posle vise od decenije, meni se njegova glupost obila o glavu jer je sa kamatom to bila neka enormna suma, a ja nisam imao pojma u cemu je stvar.
 
Imam dugovanje prema banci, na kreditnoj kartici.
Nisam izmirio dug, kamata raste.....
Ne zelim da platim !
Koje su posledice? :mrgreen:
Poznajete li nekog ko ne placa svoj ''kredit'' ? i ko je imao posledice? :think:

Da li si mozda potpisao neki papir koji se zove menica sa klauzulom :bez protesta

Odavno su jews izmislili nacin sta biva sa onima koji banci nece da vrate pare.
Dakle, najpre te banka opominje, nudi reprogramiranje, (ili ne nudi) onda te tuzi, sud na osnovu izvedenih dokaza i menice presudjuje da moras da vratis novac.
Ili vratis sa kamatama i sudskim troskovima ili sledi plenidba imovine ili zatvor.
 

Back
Top