Ženska intuicija

Karlito Brigante

Poznat
Banovan
Poruka
9.306
Svedoci smo da se žene stalno pozivaju na neki magloviti pojam koji nema veze sa racionalnim razmišljanjem,a zovu ga intuicija.:)Moja iskustva su da to može da bude a ne mora da znači,i tako dalje,i tome slično...znači prodavanje magle paćenicima!:ok:
Kakva su vaša iskustva i da li imate išta pozitivno da kažete o ''ženskoj intuiciji''?:banovati:
 
Da ti je jasno, bio bi žena ;) :lol:

Ne znam samo zašto misliš da je to "prodavanje magle paćenicima"?
I zašto su muškarci najčešće spremni da osude i pljuju po onome što ne razumeju?

Eto, ako može odgovor na ova dva pitanja, a onda ću ti reći šta mislim o tvom pitanju.
 
Svedoci smo da se žene stalno pozivaju na neki magloviti pojam koji nema veze sa racionalnim razmišljanjem,a zovu ga intuicija.:)Moja iskustva su da to može da bude a ne mora da znači,i tako dalje,i tome slično...znači prodavanje magle paćenicima!:ok:
Kakva su vaša iskustva i da li imate išta pozitivno da kažete o ''ženskoj intuiciji''?:banovati:



Šta ima da kažem??! Imam!!! :mrgreen:

P.S. El to ono kad stalno zvocam ovom mom: El sam ti lepo rekla??!:mrgreen:
 
Karlito tebrano...os da ti pocnem nabrajati sve ono sto ja nikad necu razumeti kod " vas "...?

hmmm...veoma retko se zavrsava gutanjem knedle, a veoma cesto ispaljivanjem raketa...i trudim se, majke mi...ali mi ne uspeva...pa, pomislim, mozda nije problem u meni...mozda to tako treba...ali da treba, onda izuzeci ne bi postojali...i zasto meni nikad ne zapadne izuzetak...koji ne opravdava pravilo...i tako se sve zavrsi losom komunikacijom....ali ko ce nas i vas razumeti, spojiti u nespojivo...ima li takvih...?...

...6 culo...? I see dead people...I ko mi sta moze...
 
Svedoci smo da se žene stalno pozivaju na neki magloviti pojam koji nema veze sa racionalnim razmišljanjem,a zovu ga intuicija.:)Moja iskustva su da to može da bude a ne mora da znači,i tako dalje,i tome slično...znači prodavanje magle paćenicima!:ok:
Kakva su vaša iskustva i da li imate išta pozitivno da kažete o ''ženskoj intuiciji''?:banovati:


Intuicija, ili kako god je mi zvali, postoji.

Nije vezana za pol.Individualna je stvar, nekome je razvijena, nekome nije - kao sluh za muziku, ili osećaj za boje...ili nadarenost za matematiku....

Žene, malo po svojoj prirodi, koja im omogućuje (samo u globalu, i to je ipak individualno) bolje zapažanje detalja (dok muškarci bolje sagledavaju celinu, takođe samo u globalu..), malo po mentalitetu koji ime je usađivan hiljadama godina, malo po svom položaju u društvu, lakše i radije izražavaju rečima ono što osećaju, nego muškarci, pa tako i taj nejasan osećaj, koji nazivamo intuicijom, a koji je vrlo često tačan...

A da li neko zloupotrebljava svoj položaj, pol, umne ili fizičke sposobnosti ili nedostatke, to već zavisi od poštenja te osobe. Ima ljudi koji ne prezaju ni od čega, ako samo mogu time da postignu neki svoj cilj. :thumbdown:

Dakle, ako se neka od žena iz vaše okoline poziva na svoju intuiciju, obratite pažnju na to što vam govori, i prema svom saznanju o njenom karakteru i eventualnim ciljevima, prosudite koliki je značaj te intuicije i da li je lažna.

Ali nemojte baš potpuno odbiti da razmislite šta ona u stvari time govori, jer može biti i da je u pravu, pa se možete pokajati šro je niste poslušali.:)
 
Ima i muškaraca sa intuicijom. Neki je nisu svesni, jer ih niko nije naučio da to nije samo ženska osobina, neki ne žele ni sami sebi da priznaju, jer im je, valjda, "ženskast", šta li?
A, uostalom nikada im i ne objašnjavaju kako to intuitivni ljudi "osete" nešto - jednostavno, kako to izgleda?Šta se oseti? I, naravno, ne umeju ni da procene dali oni imaju "to" ili ne.

MMi ja je oboje imamo, ali se različito manifestuje, i prvo nam je trebalo vremena, svakom za sebe, da uopšte prepoznamo taj osećaj i kako se manifestuje, i koliko mu možemo mi sami verovati - a i različite stvari osetimo, pa smo vremenom naučili da poslušamo jedan drugog kada jedno od nas kaže npr: "Nešto mi se ne ide tamo -nemam razloga - ali osećam otpor prema tome.." ili "ne želim danas da sedam u auto"... Ili nam se neko ne dopada, ili ne uliva poverenje, a bez očiglednog povoda...pa još ako to oboje osetimo, pokazalo se opravdano.
 
Svedoci smo da se žene stalno pozivaju na neki magloviti pojam koji nema veze sa racionalnim razmišljanjem,a zovu ga intuicija.:)Moja iskustva su da to može da bude a ne mora da znači,i tako dalje,i tome slično...znači prodavanje magle paćenicima!:ok:
Kakva su vaša iskustva i da li imate išta pozitivno da kažete o ''ženskoj intuiciji''?:banovati:

Moja intuicija je pichkin dim. Nikad ne osetim kako jeste, ni blizu.

Inace, pre bih to nazvala pretpostavljanjem, a kad se pretpostavi tacno, onda ljudi se pozivaju na intuiciju. Kad nije tacno, niko je i ne spominje...
 
najjača intuicija mi je bila kad sam otišla na fax i trebalo je da upoznam puno ljudi odjednom
ono što sam osetila pri prvom susretu sa nekom osobom, onaj prvi, najprvi utisak, pokazao se tačnim u našoj kasnijoj komunikaciji
dakle, ako mi se pri prvom susretu, svidela boja glasa, boja očiju, pogled to sve nekako izmixano, ti ljudi su mi kasnije bili jako dobri drugari
ko razume shvatiće
 
Intuicija ili unutrasnje osecanje kojim osecam svaku promenu...imam samo u emotivnim vezama..tu sam valjda i najzainteresovanija pa verovatno zbog toga..za sve drugo po nekada..
Mene je oduvek fascinirao majcinski instikt koji je nesto posebno, i kako majke uvek osete i znaju da sa njihovom decom nesto nije u redu..nepogresivo osecaju..
 
joj, ja u to nista ne verujem... znaci... skoro mi jedna devojka kaze: "Ne kladi se na Partizan, izgubice!"... vas rikan, ispostuje svoj osecaj (u zenskom delu populacije poznatiji kao 'intuicija') i uzme pare... zatim, sledi: kafana... hamburger veliki (punjena pljeskavica! pa, mislim, jel smo dobili pare il' ne?!)... i sutra, ponovo isto sve... pa, sta sad? kako doslo, tako i otislo... a sutra novi dan... nova sreca...
 
nikad me to nije interesovalo
osim odkad sam se konektovao, ovde ,chisto me int. razmisljanje van svog mesta
o njima sve najlepse pocev od moje mati znaci pa do ...kraja mog zivota kakve sam sve upoznao mislio sam i da ne postoje a onda snimci ...
mnoge gluposti se velicaju i ostaju ,a ne menjaju se s godinama ,kao virus (sto meni TO organski smeta)
mislim na oba pola ,razlike u i godinama, uzroci toga
 
Poslednja izmena:
Već sam pisala ovo. Kad neko priča gluposti i ne postoji nijedan očigledan razlog da mu se ne veruje, nebitno kakva je situacija, bila sam u hiljadu navrata sposobna da predvidim :roll: šta će biti dalje. Onda me neko pita - kako znaš/kako si znala, i da se ne bih previše zamarala obično kažem - prosto znam/osećam. Trebalo mi je nešto vremena da shvatim da se uopšte ništa ne "oseti" nego mozak ima jedno posebno ubrzano odeljenje za analizu i slanje signala, a drugo za komunikaciju sa svešću. E sad, ovo drugo odeljenje je malo usporeno.

Ako krenem unazad uvek dođem do načina na koji sam zaključila kako će situacija konkretno da se razvija. Mislim da je to ta "intuicija". Samo način na koji vaš mozak radi, ništa posebno misteriozno.
 
Već sam pisala ovo. Kad neko priča gluposti i ne postoji nijedan očigledan razlog da mu se ne veruje, nebitno kakva je situacija, bila sam u hiljadu navrata sposobna da predvidim :roll: šta će biti dalje. Onda me neko pita - kako znaš/kako si znala, i da se ne bih previše zamarala obično kažem - prosto znam/osećam. Trebalo mi je nešto vremena da shvatim da se uopšte ništa ne "oseti" nego mozak ima jedno posebno ubrzano odeljenje za analizu i slanje signala, a drugo za komunikaciju sa svešću. E sad, ovo drugo odeljenje je malo usporeno.

Ako krenem unazad uvek dođem do načina na koji sam zaključila kako će situacija konkretno da se razvija. Mislim da je to ta "intuicija". Samo način na koji vaš mozak radi, ništa posebno misteriozno.

nista misteriozno a?

ma mozak je ko slina, al ozbiljno, kako bre nije misteriozno?
 

Back
Top