Ženska intuicija
Strana 1 od 7 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 174

Tema: Ženska intuicija

Poznat
    Učlanjen
    24.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Ženska intuicija

Svedoci smo da se žene stalno pozivaju na neki magloviti pojam koji nema veze sa racionalnim razmišljanjem,a zovu ga intuicija.Moja iskustva su da to može da bude a ne mora da znači,i tako dalje,i tome slično...znači prodavanje magle paćenicima!
    Kakva su vaša iskustva i da li imate išta pozitivno da kažete o ''ženskoj intuiciji''?

Iskusan Feelgooood (avatar)
    Učlanjen
    14.07.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    98

Podrazumevano Re: Ženska intuicija

Da ti je jasno, bio bi žena

Ne znam samo zašto misliš da je to "prodavanje magle paćenicima"?
    I zašto su muškarci najčešće spremni da osude i pljuju po onome što ne razumeju?

Eto, ako može odgovor na ova dva pitanja, a onda ću ti reći šta mislim o tvom pitanju.
    Supercalifragilistic expialidociouss

Veoma poznat Butterfly effect (avatar)
    Učlanjen
    03.07.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    22
    Reputaciona moć
    186

Ma , vi to ne mozete razumeti.. Ispostavi se da smo bile u pravu... Takav nam je senzibilitet , prosto nesto osetimo

Ja ne znam sta najvise volis da za tebe obucem, ali znam sta najvise volis da sa mene skines... by La petite Maggie

Veoma poznat marina.c (avatar)
    Učlanjen
    27.04.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    349

Citat Original postavio Karlito Brigante Pogledaj poruku
    Svedoci smo da se žene stalno pozivaju na neki magloviti pojam koji nema veze sa racionalnim razmišljanjem,a zovu ga intuicija.Moja iskustva su da to može da bude a ne mora da znači,i tako dalje,i tome slično...znači prodavanje magle paćenicima!
    Kakva su vaša iskustva i da li imate išta pozitivno da kažete o ''ženskoj intuiciji''?

Šta ima da kažem??! Imam!!!

P.S. El to ono kad stalno zvocam ovom mom: El sam ti lepo rekla??!
    Samo žene i lekari znaju koliko je laž potrebna i korisna.

Poznat Neva (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    120

Karlito tebrano...os da ti pocnem nabrajati sve ono sto ja nikad necu razumeti kod " vas "...?

hmmm...veoma retko se zavrsava gutanjem knedle, a veoma cesto ispaljivanjem raketa...i trudim se, majke mi...ali mi ne uspeva...pa, pomislim, mozda nije problem u meni...mozda to tako treba...ali da treba, onda izuzeci ne bi postojali...i zasto meni nikad ne zapadne izuzetak...koji ne opravdava pravilo...i tako se sve zavrsi losom komunikacijom....ali ko ce nas i vas razumeti, spojiti u nespojivo...ima li takvih...?...

...6 culo...? I see dead people...I ko mi sta moze...
    " Мир красотой спасётся ".

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5975

Citat Original postavio Iron.lady Pogledaj poruku
    Ma , vi to ne mozete razumeti.. Ispostavi se da smo bile u pravu... Takav nam je senzibilitet , prosto nesto osetimo
    Jeste..a narocito za negativne stvari
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Iskusan taote (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    91

Intuicija, ili kako god je mi zvali, postoji.

Nije vezana za pol.Individualna je stvar, nekome je razvijena, nekome nije - kao sluh za muziku, ili osećaj za boje...ili nadarenost za matematiku....

Žene, malo po svojoj prirodi, koja im omogućuje (samo u globalu, i to je ipak individualno) bolje zapažanje detalja (dok muškarci bolje sagledavaju celinu, takođe samo u globalu..), malo po mentalitetu koji ime je usađivan hiljadama godina, malo po svom položaju u društvu, lakše i radije izražavaju rečima ono što osećaju, nego muškarci, pa tako i taj nejasan osećaj, koji nazivamo intuicijom, a koji je vrlo često tačan...

A da li neko zloupotrebljava svoj položaj, pol, umne ili fizičke sposobnosti ili nedostatke, to već zavisi od poštenja te osobe. Ima ljudi koji ne prezaju ni od čega, ako samo mogu time da postignu neki svoj cilj.

Dakle, ako se neka od žena iz vaše okoline poziva na svoju intuiciju, obratite pažnju na to što vam govori, i prema svom saznanju o njenom karakteru i eventualnim ciljevima, prosudite koliki je značaj te intuicije i da li je lažna.

Ali nemojte baš potpuno odbiti da razmislite šta ona u stvari time govori, jer može biti i da je u pravu, pa se možete pokajati šro je niste poslušali.
    Mož' da bide, ali ne mora da znači...

Iskusan taote (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    91

Ima i muškaraca sa intuicijom. Neki je nisu svesni, jer ih niko nije naučio da to nije samo ženska osobina, neki ne žele ni sami sebi da priznaju, jer im je, valjda, "ženskast", šta li?
    A, uostalom nikada im i ne objašnjavaju kako to intuitivni ljudi "osete" nešto - jednostavno, kako to izgleda?Šta se oseti? I, naravno, ne umeju ni da procene dali oni imaju "to" ili ne.

MMi ja je oboje imamo, ali se različito manifestuje, i prvo nam je trebalo vremena, svakom za sebe, da uopšte prepoznamo taj osećaj i kako se manifestuje, i koliko mu možemo mi sami verovati - a i različite stvari osetimo, pa smo vremenom naučili da poslušamo jedan drugog kada jedno od nas kaže npr: "Nešto mi se ne ide tamo -nemam razloga - ali osećam otpor prema tome.." ili "ne želim danas da sedam u auto"... Ili nam se neko ne dopada, ili ne uliva poverenje, a bez očiglednog povoda...pa još ako to oboje osetimo, pokazalo se opravdano.
    Mož' da bide, ali ne mora da znači...

Poznat
    Učlanjen
    05.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    137

Moja intuicija je pichkin dim. Nikad ne osetim kako jeste, ni blizu.

Inace, pre bih to nazvala pretpostavljanjem, a kad se pretpostavi tacno, onda ljudi se pozivaju na intuiciju. Kad nije tacno, niko je i ne spominje...
    May The Force Be With You.

Iskusan
    Učlanjen
    29.08.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    105

neeeeeeeeeeeeeeeeeeeee...
    jos jedna tema gde ce polovi da se pljuju...
    ovoga puta pod velom sumnjive zenske intuicije... ma yebite se svi, sledeci put cu da se rodim ko pecurka...
    internet - disconnecting people

Poznat
    Učlanjen
    10.09.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

najjača intuicija mi je bila kad sam otišla na fax i trebalo je da upoznam puno ljudi odjednom
    ono što sam osetila pri prvom susretu sa nekom osobom, onaj prvi, najprvi utisak, pokazao se tačnim u našoj kasnijoj komunikaciji
    dakle, ako mi se pri prvom susretu, svidela boja glasa, boja očiju, pogled to sve nekako izmixano, ti ljudi su mi kasnije bili jako dobri drugari
    ko razume shvatiće

Supermoderator Nina (avatar)
    Učlanjen
    14.07.2004.
    Pol
    ženski
    157.697
    Reputaciona moć
    15789

Intuicija ili unutrasnje osecanje kojim osecam svaku promenu...imam samo u emotivnim vezama..tu sam valjda i najzainteresovanija pa verovatno zbog toga..za sve drugo po nekada..
    Mene je oduvek fascinirao majcinski instikt koji je nesto posebno, i kako majke uvek osete i znaju da sa njihovom decom nesto nije u redu..nepogresivo osecaju..

Želim vam mnogo ljubavi, sex bez reklamacije i što manje sekiracije u 2018.godini.

Iskusan rile_laki_oblak (avatar)
    Učlanjen
    25.11.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    97

joj, ja u to nista ne verujem... znaci... skoro mi jedna devojka kaze: "Ne kladi se na Partizan, izgubice!"... vas rikan, ispostuje svoj osecaj (u zenskom delu populacije poznatiji kao 'intuicija') i uzme pare... zatim, sledi: kafana... hamburger veliki (punjena pljeskavica! pa, mislim, jel smo dobili pare il' ne?!)... i sutra, ponovo isto sve... pa, sta sad? kako doslo, tako i otislo... a sutra novi dan... nova sreca...
    mangava, tjavale... mangava...

Buduća legenda Derer (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

PMS

validan argument za 99% problema
    ALL THESE WORLDS ARE YOURS EXCEPT EUROPA. ATTEMPT NO LANDINGS THERE.

Elita Mannibals (avatar)
    Učlanjen
    08.07.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

nikad me to nije interesovalo
    osim odkad sam se konektovao, ovde ,chisto me int. razmisljanje van svog mesta
    o njima sve najlepse pocev od moje mati znaci pa do ...kraja mog zivota kakve sam sve upoznao mislio sam i da ne postoje a onda snimci ...
    mnoge gluposti se velicaju i ostaju ,a ne menjaju se s godinama ,kao virus (sto meni TO organski smeta)
    mislim na oba pola ,razlike u i godinama, uzroci toga
    Poslednji put ažurirao/la Mannibals : 21.11.2008. u 01:27

Primećen član CoffeInn (avatar)
    Učlanjen
    10.09.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

Citat Original postavio Iron.lady Pogledaj poruku

ajde u 100 evrica da je bas ovo Eva rekla Adamu..... !!!

zene i senzibilitet
    .
    Poslednji put ažurirao/la CoffeInn : 21.11.2008. u 01:38
    A little flesh, a little breath, and a reason to rule all – that is myself

Domaćin
    Učlanjen
    09.10.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

nikada me nije prevarila....

Iskusan
    Učlanjen
    25.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

intuicija me nikad nije prevarila..... though, nisam je pitala je li bila zenska ili muska... a, jelte, nisam mogla da provjerim....

Elita
    Učlanjen
    12.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

imaju dobru intuiciju, mnoge zene ne navijaju sat kad peku gibanicu.
    istina ziva.

Elita
    Učlanjen
    12.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio unsaie ♀ Pogledaj poruku
    intuicija me nikad nije prevarila..... though, nisam je pitala je li bila zenska ili muska... a, jelte, nisam mogla da provjerim....
    e, bas te nikad nije prevarila...

pa nemo se lazemo ovdi.

Buduća legenda Lexa (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    797

Već sam pisala ovo. Kad neko priča gluposti i ne postoji nijedan očigledan razlog da mu se ne veruje, nebitno kakva je situacija, bila sam u hiljadu navrata sposobna da predvidim šta će biti dalje. Onda me neko pita - kako znaš/kako si znala, i da se ne bih previše zamarala obično kažem - prosto znam/osećam. Trebalo mi je nešto vremena da shvatim da se uopšte ništa ne "oseti" nego mozak ima jedno posebno ubrzano odeljenje za analizu i slanje signala, a drugo za komunikaciju sa svešću. E sad, ovo drugo odeljenje je malo usporeno.

Ako krenem unazad uvek dođem do načina na koji sam zaključila kako će situacija konkretno da se razvija. Mislim da je to ta "intuicija". Samo način na koji vaš mozak radi, ništa posebno misteriozno.
    Janidebi

Legenda Slonce (avatar)
    Učlanjen
    08.01.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    3613

imam...dafiment banka
    zele zeka

Elita
    Učlanjen
    12.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Lexa Pogledaj poruku
    Već sam pisala ovo. Kad neko priča gluposti i ne postoji nijedan očigledan razlog da mu se ne veruje, nebitno kakva je situacija, bila sam u hiljadu navrata sposobna da predvidim šta će biti dalje. Onda me neko pita - kako znaš/kako si znala, i da se ne bih previše zamarala obično kažem - prosto znam/osećam. Trebalo mi je nešto vremena da shvatim da se uopšte ništa ne "oseti" nego mozak ima jedno posebno ubrzano odeljenje za analizu i slanje signala, a drugo za komunikaciju sa svešću. E sad, ovo drugo odeljenje je malo usporeno.

Ako krenem unazad uvek dođem do načina na koji sam zaključila kako će situacija konkretno da se razvija. Mislim da je to ta "intuicija". Samo način na koji vaš mozak radi, ništa posebno misteriozno.
    nista misteriozno a?

ma mozak je ko slina, al ozbiljno, kako bre nije misteriozno?

Buduća legenda Lexa (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    797

Ako ti mozak mozgu nije jasan onda jebi ga
    Janidebi

Elita
    Učlanjen
    12.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Lexa Pogledaj poruku
    Ako ti mozak mozgu nije jasan onda jebi ga
    a kome je sopstveni mozak jasan draga tvoja?

Strana 1 od 7 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Slične teme

1. Intuicija
    Autor Sokolica_M u forumu Zanimljivosti
    Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 03.08.2013., 20:14
  2. Intuicija
    Autor Sokolica_M u forumu Zanimljivosti
    Odgovora: 103
    Poslednja poruka: 10.12.2012., 16:23
  3. Intuicija i književnost