"Poslastice" IISR

Monty

Gost
Poruka
636
"Poslastice" IISR

Osnovna ideja ovog topica je da se ovde ostavljaju malo poznate price iz IISR...
Dakle sve sto vam se cini zanimljivim, a sto bi ste podelili sa drugima, koji to mozda ne znaju...

Za pocetak:

...iz obracanja ministra Reich-a Goebbels-a,pocetkom '43, sefu pres sluzbe Reich-a:
Nasa propaganda je, od pocetka rata, prosla kroz sledeci razvoj:
prva ratna godina: Mi smo pobedili...
druga ratna godina: Mi cemo pobediti...
treca ratna godina: Mi moramo pobediti...
cetvrta ratna godina: Mi nemozemo da izgubimo...
 
:D :D :D
......ispricaj nam onu kad je Himmler bio u Kraljevu... 8)
Pa dobro .......sta kazes na neke dogadjaje u nasoj zemlji ili na nekim drugim frontovima...:)


Pa evo,sta mislite za Sremski front.....mozete li mi reci koje su nemacke trupe ucestvovale u borbama na Sremskom frontu......????????
Ja znam ali cekam Vas!!!!!!
Sta kazete na nocni juris 1.SS kozacke konjicke divizije na Virovitickom mostobranu '45. :P

Pozdrdav Monty.....
 
...da, elem, kao sto sam vec napisao 1942. H. Himler je bio u poseti Kraljevu, to jest SS padobrancima koji su bili stacionirani na KV aerodromu, onom starom, a ne Ladjevackom...
...postoji i slika koja dokumentuje njegov boravak u KV...
...posle posete A. Hitlera Magdeburgu, tj. Mariboru, to je poseta najviseg zvanicnika Reich-a nekom gradu bivse nam zemlje...
...pre godinu-dve, bila je izlozba u nasem muzeju na kojoj se mogla videti i ta slika...
...kao sto je Friedrich napisao 500. SS bataljon (padobranci) su ucestvovali u desantu na Drvar, i poleteli su sa KV aerodroma...
...pozdrav...
...i ostavljajte priloge... :wink:
 

Back
Top