Ekonomski fakultet u Beogradu!

_Anny_

Zainteresovan član
Poruka
124
Razmisljam da li da upisem ovaj faks.
Najvise zbog toga sto sam iz gimnazije, sto nemam nikakvih dodirnih tacaka sa ekonomijom, i sto mi matematika slabije ide(drustveno-jezicki sam smer) se premisljam...
E,sada mene zanima kakvi su predmeti na ovom faksu, da li ima puno zadataka, ili je cisto ucenje? Koliko je razumljivo? I, koliko je potrebno da znam termine iz ekonomije?
Jel je neko vec krenuo sa pripremama?
Ma, bilo kakva informacija u vezi sa ovim fakultetom ce dobro doci..

Hvala:)
 
kamudarafte i ti razmisljas o ovom faksu?
Ja sam sa svojom mukom završio. :D (Matematički fakultet, ali sam orijentisan ka ekonomiji kao polje najveće primene matematike)
Imam samo par saveta za tebe, koje sam postovao na drugoj temi:
Svim brucošima uglavnom dajem jednostavan savet kako da prevaziđu krizu u koju upadnu prilikom upisa fakulteta: kažem im samo da zamisle da je to posao, da svaki dan odvoje 8 sati za svoje obaveze na fakultetu i kod kuće, kao što bi odvojili da su zaposleni. Da se ponašaju kao da je fakultet firma a da su ispiti plata. Pritom je opuštenija atmosfera nego u stvarnim firmama. A ako upadnete na budžet, onda ste i na neki način stvarno plaćeni, tj. ne morate da dajete novac za školarine pa svakim mesecom studiranja vi u stvari i štedite.
Dakle, nemaš čega da se plašiš ako budeš učila.
Nemoj nikoga da slušaš. Ni studente koji pričaju kako su ispiti laki i kako su ih spremili za 5 dana, ni studente koji se žale kako je mnogo teško. Nemoj da veruješ onima koji na ispit izađu sa lakonskim stavom kako nisu ni pogledali knjigu a sa ispita izađu sa osmicom ili devetkom. Ignoriši maliciozne i deprimirajuće stavove, stavove koji se pozivaju na stanje u društvu i državi, kataklizmatična predviđanja i beznađe.
Uči i uspećeš!
 
Poslednja izmena:
Ja sam sa svojom mukom završio. :D (Matematički fakultet, ali sam orijentisan ka ekonomiji kao polje najveće primene matematike)
Imam samo par saveta za tebe, koje sam postovao na drugoj temi:

Dakle, nemaš čega da se plašiš ako budeš učila.
Nemoj nikoga da slušaš. Ni studente koji pričaju kako su ispiti laki i kako su ih spremili za 5 dana, ni studente koji se žale kako je mnogo teško. Nemoj da veruješ onima koji na ispit izađu sa lakonskim stavom kako nisu ni pogledali knjigu a sa ispita izađu sa osmicom ili devetkom. Ignoriši maliciozne i deprimirajuće stavove, stavove koji se pozivaju na stanje u društvu i državi, kataklizmatična predviđanja i beznađe.
Uči i uspećeš!

hvala ti puno,svesna sam toga.. :) znam da moram uciti... i drago mi je da ima ljudi koji su tako realni kao sto si ti..
ja sam se samo raspitivala o ekonomskom faksu, jer zaista malo znam o njemu..
tebi hvala puno,u svakom slucaju:)


:super:
 
Da sada upisuješ fakultet, da li bi ga ponovo upisala?

Ne. Upisala bih Filoloski, smer Svetska knjizevnost. :zaljubljena:Da se razumemo, ne govorim da je fakultet los, mnogo ima studenata, velika je guzva, to bih izdvojila kao manu, ali fakultet kao fakultet nije los. Ipak, mozda bi bilo dobro da devojka koja je postavila temu razmisli i o FONu. Znam dosta ljudi koji studiraju tamo, svi su zadovoljni a i izbor smerova je raznovrsniji . Sto se tice toga da li je neko iz gimnazije ili iz ekonomske, to nema veze, nije potrebno predznanje, osim sto matematika gimnazijalcima bolje ide, cak i onima sa drustvenog smera. Nadam se da sam pomogla.:)
 
Ja sam sa svojom mukom završio. :D (Matematički fakultet, ali sam orijentisan ka ekonomiji kao polje najveće primene matematike)
Imam samo par saveta za tebe, koje sam postovao na drugoj temi:

Dakle, nemaš čega da se plašiš ako budeš učila.
Nemoj nikoga da slušaš. Ni studente koji pričaju kako su ispiti laki i kako su ih spremili za 5 dana, ni studente koji se žale kako je mnogo teško. Nemoj da veruješ onima koji na ispit izađu sa lakonskim stavom kako nisu ni pogledali knjigu a sa ispita izađu sa osmicom ili devetkom. Ignoriši maliciozne i deprimirajuće stavove, stavove koji se pozivaju na stanje u društvu i državi, kataklizmatična predviđanja i beznađe.
Uči i uspećeš!

Redovno ucim i idem na vezbe i predavanja i ne mislim da fakultet nije dobar, ako nije lak. Ipak, meni je vecina ispita dosadna kao i vecini ljudi koje znam, a niko od nas nije neuspesan. A sto se tice ovoga da ne treba slusati nikoga po pitanju toga koliko je nesto lako ili tesko u potpunosti se slazem. Meni matematika teze ide, a nekim ljudima koje znam neki drugi predmeti, tako da bih je rekla da je matematika teska, a oni da je laka i da sa njom juris uslov. Kao sto rekoh, sve zavisi od afiniteta osobe....
 
Ne. Upisala bih Filoloski, smer Svetska knjizevnost. :zaljubljena:Da se razumemo, ne govorim da je fakultet los, mnogo ima studenata, velika je guzva, to bih izdvojila kao manu, ali fakultet kao fakultet nije los. Ipak, mozda bi bilo dobro da devojka koja je postavila temu razmisli i o FONu. Znam dosta ljudi koji studiraju tamo, svi su zadovoljni a i izbor smerova je raznovrsniji . Sto se tice toga da li je neko iz gimnazije ili iz ekonomske, to nema veze, nije potrebno predznanje, osim sto matematika gimnazijalcima bolje ide, cak i onima sa drustvenog smera. Nadam se da sam pomogla.:)


Una hvala ti puuno na informacijama.. i svima koji su se potrudili da mi pomognu:)
bitno mi je samo to da se sve uci na faksu, znaci da mi ne treba neko predznanje i sl. znaci idem na vezbe,trudim se ucim i mogu ga zavrsiti:)
za upis.. eh.. nemam pojma koje predmete da spremam.. iskreno, ja mislim da cu, iako sam iz gimnazije, osnove:)) :think:
 
Una hvala ti puuno na informacijama.. i svima koji su se potrudili da mi pomognu:)
bitno mi je samo to da se sve uci na faksu, znaci da mi ne treba neko predznanje i sl. znaci idem na vezbe,trudim se ucim i mogu ga zavrsiti:)
za upis.. eh.. nemam pojma koje predmete da spremam.. iskreno, ja mislim da cu, iako sam iz gimnazije, osnove:)) :think:

Mnogi gimnazijalci kojima losije ide matematika i oni koje je mrzelo da spremaju istu, polagali su informatiku i svi kazu da nije tesko. Mozda da razmislis o tome...
 
POZIV STUDENTIMA I DIPLOMCIMA!

Univerzitetski Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata

Vas poziva da učestvujete u programu «Saznajte iz prve ruke»

Idemo u goste poslodavcu,

BANCA INTESA

jednoj od vodećih banaka u našoj zemlji

U ČETVRTAK 27. NOVEMBRA 2008. GODINE

Saznajte:

Koje su prednosti rada u ovoj kompaniji?

Koje su preferncije pri izboru kandidtata ?

Koje su mogućnosti zaposlenja mladih diplomaca bez iskustva?

Kako je organizovana praksa?

Kako izgleda karijera u banci ?

I još mnogo toga...

Vaš domaćin biće Gospodin Darko Popović, direktor Divizije za poslovanje sa privrednim subjektima i članom Izvršnog odbora Banca Intesa

Broj učesnika u grupi za posetu ovoj kompaniji je ograničen!

Neophodno je da se prijavite preko Centra za razvoj karijere. Preuzmite prijavni formular sa našeg sajta ili nas posetite u Centru!

Rok za prijave je utorak, 25.11..2008.godine u 15 sati.
 
cao svima.I ja imam ogroman problem.zavrsavam ekonomsku,i po tom opredeljenju trebalo bi i da je nastavim,ali se uzasno plasim.Bez obzira sto sam dosad bila odlicna ne smatram da sam dovoljno kompetentna za tako nesto, u ostalom mrzim matematiku i sve sto ima veze sa njom.Iskusni dajte savet
 
Devojke koje su pochele da se pripremaju pre nekih 4 meseca, su me sad skroooooz obeshrabrile..
Ju ju Ju! A ja sam tek odluchila da upisheem to, o prijemnim predmetima sam tek pomalo razmishljala...
Nego, bilo bi lepo da mi neko kaze poneshto na temu te pripremne nastave, kako se to uopshte placa i koja je procedura sem popunjavanja te famozne broshure koju svuda na sajtu spominju..
Inache i ja sam ishla u ekonomsku, a kontala sam da polazem poslovnu i sociologiju..chinilo mi se kao najmanje zlo.
Unapred zahvalna (:
 

Back
Top