za dr!
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: za dr!

millicca
    Guest

Podrazumevano za dr!

Imam 6tu grupu sekreta i hlamidiju. Meni je prepisan ginodaktanol (7 vaginaleta), i Hemomicin (4 kapsule odjednom) koje su prepisane i mom suprugu. Oboje imamo po 26god.
    Kolika je verovatnoca da ce ova terapija biti uspesna?
    Hvala!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    07.09.2003.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

nisam siguran kako ste to zaradili ali ...

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano Re: za dr!

Citat Original postavio millicca
    Imam 6tu grupu sekreta i hlamidiju. Meni je prepisan ginodaktanol (7 vaginaleta), i Hemomicin (4 kapsule odjednom) koje su prepisane i mom suprugu. Oboje imamo po 26god.
    Kolika je verovatnoca da ce ova terapija biti uspesna?
    Hvala!
    Slaba verovatnoca!
    Terapija mora da bude znatno jaca i dugotrajnija,inace nema sanse da se resite hlamidije.
    Sema koju svi ginekolozi primenjuju kao najuspesniju za hlamidiju je(osim vaginaleta ostalo je isto za oba partnera).
    1.dan 4 kapsule hemomicina odjednom
    2.dan 1 hemomicin
    3.dan 1 hemomicin
    4.dan pa narednih 10 dana dovicin 2x1 tableta,ujutro i uvece.
    Vi koristite GEONISTIN(kombinacija tetraciklina i nistaina) vaginalete 5 dana cim pocnete sa oralnom terapijom.Ove vaginalete ce pokriti i hlamidiju i gljivicnu infekciju.
    Za vreme terapije nemojte imati seksualne odnose,pogotovo dok koristite vaginalete a nakon tih 5 dana iskljucivo sa kondomom sve dok ne uradite kontrolni bris 10 dana nakon zavrsene terapije.
    Ni u ludilu nemojte imati nezasticene seksualne odnose ,ne samo zbog infekcije nego zato sto ovi lekovi ne smeju da se koriste u trudnoci pa da imate to na umu zbog sprecavanja iste za vreme trajanja terapije.
    Kad prodje 10 dana uradite kontrolne briseve na hlamidiju i mikoloski bris(gljivice).

Moje pravilo je da se nazivi lekova(pogotovo onih koji se ne smeju uzimati na svoju ruku) ne koriste na forumu ali posto ovih dana ima mnogo tema vezanih za lecenja infekcije hlamidijom onda zato dajem semu za koju znam da u ginekologiji ima najveci uspeh.
    Pozdrav svima!

millicca
    Guest

Hvala na savetu, rado cu ga prihvatiti, ali
    posto sam ja vec krenula sa Ginodaktanolom, da li je moguce (nakon Hemomicina) nastavim sa dovicinom?
    ps.kako je moguce da je moj ginekolog odredio tako slabu, i vec unapred neuspesnu terapiju??

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano

E to pitajte svog ginekologa.
    Nakon hemomicina obavezno nastavite sa dovicinom,a ginodaktanol pokriva gljivicnu infekciju ali hlamidije ne,znaci kad zavrsite sa njim ili ga prekinete nastavite sa geonistinom ciji sastav deluje i na gljivice i na hlamidiju.
    Pozdrav!

Početnik
    Učlanjen
    06.05.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano za dr!

Suprug mi ima nesnosljive gasove.Sta da radi?

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Citat Original postavio natam
    Suprug mi ima nesnosljive gasove.Sta da radi?
    Prvo da promeni nacin ishrane,izmaci namirnice koje su krivci za pojacane gasove,tipa banana,kruska(isto vazi i za sokove)onda grasak,pasulj...

Da li ima jos neke simptome osim gasova i koliko dugo to traje?Gasovi mogu biti posledica problema sa varenjem ,gastritisa...ukoliko potraje potrebno je da se javi gastroenetrologu.
    U apotekama postoje tablete,bar su ih pre imali ne znam kakvo je sad stanje sab-simplex,ukusa mentola koje se zvacu posle jela i resorbuju visak vazduha,to bi trebalo da posluzi kao privremeno resenje za njegove probleme.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •