Psihopate

Raisa

Iskusan
Poruka
5.465
Elem, pre neki dan bila u busu i sedi preko puta mene jedna devojka...I bilo je neshto u njoj,ne migu da objasnim,znate kad jednostavno imate osecaj u vezi nekoga,ne mozete da skrenete pogled s nje/njega,jednostavno vas neshto vuce....I ispasce da sam bila u pravu.Odjednom njoj zvoni mobilni.Ja obicno stvarno ne slusam druge ljude sta pricaju al' k'o sto rekoh neshto me kod nje privuklo,nagnalo, te stavih mp3 na pauzu,gledam kroz prozor i slusam.Razgovor je tekao otprilike ovako

''bla bla bla.....Josh ne mogu doci sebi. Ma znash sta je bilo? On meni posalje poruku,ja ne odgovorim,bila napolju,vidim on zove i ja odbijem poziv,ne mogu vishe.Kad vidim odjednom on se trceci stvori ispred mene,sigurno me posmatrao iz kola i video kako sam odbila poziv,i nasred ulice on mene krene da vuche u svoja kola.

Baci on mene unutra i krene da urla... ja kazem kako ja vishe njega ne volim,ne zelim da budem s njim,on nema prava da meni prebacuje da sam ga varala kad ja cetiri godine trpim sve s njim zbog njegove situacije { bla bla} i tu meni lupi samar. Ja krenem da placem,da histerishem,on meni nema prava to raditi i tu dobijem josh jednu. Ja sam pokushala izaci iz kola ali m nije dao,krenuo da me vozi odveo me negde u pizdu materinu gde nema ni kuca ni zgrada celo vreme vicuci da ce me ubiti,da ce mi takve stvari raditi od kojih sam se zaledila...

On zaustavi kola i mi se tu svadjazmo,ja ocu izaci on mi drzi ruke ne da,histerishe,da ce me sad izvuci iz kola i ubiti od batina { bla bla bla } i na kraju odjednom krene on mene dovezao nazad,ja se tresem pola sata i kazem mu da stane i kako sam krenula izaci iz kola on mene uhvati za ruku i kaze, sva nezan.....'' Jel bi mogla da me poljubish makar poslednji put? ''

PSIHOPATA!!:evil:

Meni je tako doshlo da joj neshto kazem,da je uteshim,i danas se osecam pomalo krivom sto sam sve to cula i tek sam tako izashla,bez nekih reci njoj....

Ili npr, bivsi decko od moje drugarice je imao devojku koju je stavio u gepek i tako vozio dok je ova...Vristhala and tako.

Btw, ovde se raspravlja o uopstenoj pojavi ovakvih psihopata u drustvu.AKO se ova tema pretvori u debatu o tome kakav je ona ''kalibar'' osobe kao sto je bilo s onom devojkom i dzipom,zakljucavam temu.
 
..."nemogu pomoci nikome od nas"....je jedan stih Dzonija Stulica.
svako bira sa kime ce da bude i koliko ce da uziva (trpi, podnosi,strepi). ako sama sebi ne pomogne dzaba joj sve drugarice na svetu.

zalosno ali svesni smo svi da postoje ljudi koji jednostavno ne razumeju kada devojka kaze "ovo je kraj,ja i ti vise nismo zajedno"
i svako na svoj nacin (mislim na muskarce) dozivljava poraz. neko stojecki neko kao p**ketina
 
Ne razumem temu. Priča jeste užasna. Nažalost, idiota je mnogo više nego što i mislimo, a psihopate se vešto kriju. Da nije tako, ne bi bili na slobodi, već bi ili bili u bekstvu, skrivali se, ili u zatvoru. Stoga mislim da u tim slučajevima ne važi ono sama ga je birala. To bi moglo da joj se kaže da je videla te osobine i ostala sa njim. (Čini mi se da je neko tako nešto prokomentarisao.) Devojka je u neku ruku imala sreće. Mogao je da je ubije, siluje.
Moj kraj je priličan geto i čula sam jedne godine kako neka devojka vrišti, a onda kola. Sve se odigravalo brzo i, čini mi se, na terenu između zgrada. Nakon nekoliko dana sretnem druga iz OŠ, koji mi se ranije već "predstavio" kao psihopata u najavi, i koji sav ozaren priča o tom događaju. Kaže: ona ga je prevarila i tip je pretukao. Dobila je šta je zaslužila. Trebalo je i da je siluje. Tako nekako je rekao, ne citiram.
Pa tako, imate psihopate koje rade takve stvari kada ih ostavite i imate psihopate koji podržavaju takve stvari.
Naravno da nisu svi muškarci takvi (da budu mirni forumaši koji se pribojavaju generalizacije).
 
Ne razumem temu. Priča jeste užasna. Nažalost, idiota je mnogo više nego što i mislimo, a psihopate se vešto kriju. Da nije tako, ne bi bili na slobodi, već bi ili bili u bekstvu, skrivali se, ili u zatvoru. Stoga mislim da u tim slučajevima ne važi ono sama ga je birala. To bi moglo da joj se kaže da je videla te osobine i ostala sa njim. (Čini mi se da je neko tako nešto prokomentarisao.) Devojka je u neku ruku imala sreće. Mogao je da je ubije, siluje.
Moj kraj je priličan geto i čula sam jedne godine kako neka devojka vrišti, a onda kola. Sve se odigravalo brzo i, čini mi se, na terenu između zgrada. Nakon nekoliko dana sretnem druga iz OŠ, koji mi se ranije već "predstavio" kao psihopata u najavi, i koji sav ozaren priča o tom događaju. Kaže: ona ga je prevarila i tip je pretukao. Dobila je šta je zaslužila. Trebalo je i da je siluje. Tako nekako je rekao, ne citiram.
Pa tako, imate psihopate koje rade takve stvari kada ih ostavite i imate psihopate koji podržavaju takve stvari.
Naravno da nisu svi muškarci takvi (da budu mirni forumaši koji se pribojavaju generalizacije).

Miran sam :D

Evo imam ja jednu pricicu:

Moja drugarica smuva se sa svojim komsijom.Fin decko na prvi pogled.Sve je bilo lepo,ruze,cokolade itd.
A onda pocinju kockarski dugovi (njegovi naravno) ucene,prodaja njenih stvari da se podmire dugovi i naravno batine.

Price njoj da ga ostavi nisu vredelo dok joj nije slomio ruku batinama.

Naravoucenije - ispod mire sto djavola vire ili novokompanovano pazi s kime spavas. :cool:

I da budu mirne forumasice nije njena krivica naravno nikad ne znas kakav je neko ustvari
 
ja sam komentarisao da ga je sama birala.

a da li si videla ovo
prebacuje da sam ga varala kad ja cetiri godine trpim sve s njim zbog njegove situacije
.... i sta sad?
ko je ovde lood?
ja ne opravdavam njega naprotiv takvi likovi koji maltretiraju ribe mi se gade i pokazuju kolike su pi**ice.
ejjjj 4 (cetiri) godine. jako je dobro znala sa kim je i kakav je.

p.s. ako se ti Treca odmah smuvas sa tipom prvo vece ili ako odmah nanjusis ko je kakav, svaka cast i moje postovanje
 
Ma ima svakakvih ljudi.

Jedna bivsa devojka mi je pricala kako je njena drugaricazivela sa nekim likom, posle se i vencali i samo se jedno jutro probudila osisana (odnosno isekao je onaj deo kose koji nije bio pod njom dok je spavala) Verovatno mu nesto "kvrcnulo" u glavi.
Mogu misliti kako je to bilo za neku osobu koja je negovala dugu kosu.

Premda iskreno, pitanje ove teme ide i u suprotnom smeru.
Nisu samo muskarci psihici ;)
 
Miran sam :D

Evo imam ja jednu pricicu:

Moja drugarica smuva se sa svojim komsijom.Fin decko na prvi pogled.Sve je bilo lepo,ruze,cokolade itd.
A onda pocinju kockarski dugovi (njegovi naravno) ucene,prodaja njenih stvari da se podmire dugovi i naravno batine.

Price njoj da ga ostavi nisu vredelo dok joj nije slomio ruku batinama.

Naravoucenije - ispod mire sto djavola vire ili novokompanovano pazi s kime spavas. :cool:

I da budu mirne forumasice nije njena krivica naravno nikad ne znas kakav je neko ustvari

:cmok:
Mirne smo

Naravno da niste svi vi muski isti,nego sam vishe mislila na to koliko zapravo poznajemo osobu koju volimo pre nego stp ovako ''pukne''? Posto,ocigledno ako je bila s njim cetiri godine znaci da je ipak znacilo neshto...pre svega ovoga. uospteno,iskustva sa ovakvim tipovima ljudi...Sta nekog nagne da bude Dr. Dzekl i mister Hajd, s jedne starne ce je ubiti od batina a minut posle sav je nezno hvata za ruku i pita da li moze da je poljubi polsednji put.....
 
a kad se to promeni? covek... mislim... sta se to desi pa neko, koga volimo, postane tako grozan prema nama? i sta to, u glavi tog nekoga, daje za pravo da se ponasa tako? da misli da je neko njegova svojina? da moze da oblikuje protiv necije volje... cak iako je iz nemoci... uzasne su te stvari... a, najgore od svega je to sto niko ne zna kako treba da odreaguje... jer su takvi ljudi uvek skroz inventivni i nepredvidivi...
 
ja sam komentarisao da ga je sama birala.

a da li si videla ovo .... i sta sad?
ko je ovde lood?
ja ne opravdavam njega naprotiv takvi likovi koji maltretiraju ribe mi se gade i pokazuju kolike su pi**ice.
ejjjj 4 (cetiri) godine. jako je dobro znala sa kim je i kakav je.

p.s. ako se ti Treca odmah smuvas sa tipom prvo vece ili ako odmah nanjusis ko je kakav, svaka cast i moje postovanje

Koliko ja vidim ona nije kazala šta je to trpela 4 godine. Možda je neki neradnik, mrcina, koji se stalno uvaljuje u neke probleme, ali ona ne ispašta direktno. Otkuda ti znaš na šta je ona mislila? Zar je samo varanje i batinanje jedini pokazatelj da je neko psihopata, odnosno da neće reagovati kao psihopata kada rešimo da ga ostavimo? Ne bih rekla. Psihopate su manipulatori i oni tačno znaju (i muškarci i žene) šta kada kazati i do koje mere ići a da se vi ne naljutite pre vremena, odnosno da im oprostite sitnije "nestašluke". Ali kada izgube "moć" onda postaju surovi i krajnje sirovi. I 4 godine nije dovoljno dug period ako nije bilo mnogo jasnih pokazatelja, a ona nije kazala šta je to trpela, ponavljam. Ne iznosi zaključke pre nego što dobiješ podatke.
A što se tiče ovog komentara lično meni... Nisam to napisala, već sasvim nešto drugačije, što bi ti i pročitao da te nije zaslepeo bes zbog mog neslaganja sa tobom.
Volela bih kada bi pojedini forumaši čitali šta stvarno pišem, a ne tumačili prema svojim predubeđenjima da neko može misliti ako je okarakterisan kako su me okarakterisali, a sve zato što se ne slažem sa njima i to im kažem. Ako ne možete da čitate onda me stavite na ignor. Stvarno nemam volje da se raspravljam sa kojekakvia svakoga dana i lečim vaše komplekse i objašnjavam nešto što je jasno rečeno. Skinite mi se sa vrata. Meni niste bitni niti vas tražim.
 
:cmok:
Mirne smo

Naravno da niste svi vi muski isti,nego sam vishe mislila na to koliko zapravo poznajemo osobu koju volimo pre nego stp ovako ''pukne''? Posto,ocigledno ako je bila s njim cetiri godine znaci da je ipak znacilo neshto...pre svega ovoga. uospteno,iskustva sa ovakvim tipovima ljudi...Sta nekog nagne da bude Dr. Dzekl i mister Hajd, s jedne starne ce je ubiti od batina a minut posle sav je nezno hvata za ruku i pita da li moze da je poljubi polsednji put.....

E to vec treba neko strucan da ti kaze.

Ni meni to nije jasno.

A sto rece Tab nisu samo muskarci skloni tome - ima dosta prica kako su zene odsecala muskost muzevima dok spavaju ouch:sad2:
 
a kad se to promeni? covek... mislim... sta se to desi pa neko, koga volimo, postane tako grozan prema nama? i sta to, u glavi tog nekoga, daje za pravo da se ponasa tako? da misli da je neko njegova svojina? da moze da oblikuje protiv necije volje... cak iako je iz nemoci... uzasne su te stvari... a, najgore od svega je to sto niko ne zna kako treba da odreaguje... jer su takvi ljudi uvek skroz inventivni i nepredvidivi...

mislim da brkas pojam.
ovo nema veze sa "polaganjem prava" na nekog.
Ovo je jednostavno slucaj psihopate.
Vecina psihopata koji pobiju pola naselja su bili neki mirni tihi sugradjani.

Jednostavno ako imas neki "bug" u glavi ti ces nesto uraditi i to nema veze sa ovim sta si sad potegao. Samo je u ovoj prici to ispoljeno ka devojci, u nekoj drugoj prici ce biti ispoljeno ka muskarcu, komsiji, rodjaku, prijatelju, strancu.
 
Treca skidam ti se sa vrata.
samo jos nesto ....ako je cetiri godine malo da upoznas nekoga stvarno imas problem (ne ti licno vec osoba koja se zabavlja sa nekim)....

p.s. nemam komplekse, izvini ako ih ti imas i lecis ovde :bye:
 
Elem, pre neki dan bila u busu i sedi preko puta mene jedna devojka...I bilo je neshto u njoj,ne migu da objasnim,znate kad jednostavno imate osecaj u vezi nekoga,ne mozete da skrenete pogled s nje/njega,jednostavno vas neshto vuce....I ispasce da sam bila u pravu.Odjednom njoj zvoni mobilni.Ja obicno stvarno ne slusam druge ljude sta pricaju al' k'o sto rekoh neshto me kod nje privuklo,nagnalo, te stavih mp3 na pauzu,gledam kroz prozor i slusam.Razgovor je tekao otprilike ovako
.

Au, kakav je to manijak, dobro je ona i prošla...strašno,
kako društvo dozvoljava takvima da idu odvezanih ruku,
to treba u aps ili u ludaru, a on još vozika dobar auto, uživa čovek,
ccccc, pukli smo k`o zvečke :roll:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Elem, pre neki dan bila u busu i sedi preko puta mene jedna devojka...I bilo je neshto u njoj,ne migu da objasnim,znate kad jednostavno imate osecaj u vezi nekoga,ne mozete da skrenete pogled s nje/njega,jednostavno vas neshto vuce....I ispasce da sam bila u pravu.Odjednom njoj zvoni mobilni.Ja obicno stvarno ne slusam druge ljude sta pricaju al' k'o sto rekoh neshto me kod nje privuklo,nagnalo, te stavih mp3 na pauzu,gledam kroz prozor i slusam.Razgovor je tekao otprilike ovako.

Bolje i da je psihopata nego jajomlata.

A tek sam sad procitao do kraja, pa moram dodati.

Vidi ovako, to je sve bolesno, ali ima to jedno je-beno ali. A to ali je problem sto zene nisu svoje, jer sta navodi nekoga da radi nekome (bivsoj curi) takve stvari.

Evo ja cu vam objasniti, tu su muski nesposobni i onda "kupuju" zene poklonima izlascima itd., jer misli da ce je tako zadrzati. Ko zna mozda su mu cak i roditelji dali odredjenu sumu kesha da se ozeni koju je on potrosio na neku curu koja ga je ostavila i on je u problemu.
Tako da ih donekle i razumem, jer da on na nju nije nista potrosio bilo bi mu zao, ali bi prezalio, tu on ima dva problema ima tugu i losu investiciju, znam da ce vama to biti smesno, vi se smejte se ali cete zato trpeti batine i zivot ce vam biti u opasnosti.

Zene bar su vam danas vece plate nego nama, bar danas budite svoje i ne dajte da vas kupe.
 
Poslednja izmena:
ljudi uglavnom pokažu pravo lice tek kad ne mogu dalje,kad su saterani u ćošak.....sad ne znam dal je za gore navedenog pravi naziv "psihopata" pošto ja njih drugačije zamišljam,mnogo opasnije(što ne znači da šamaranje i udaranje ne smatram strašnim činom)...možda je samo slabić koji se uplašio kad je video da ostaje bez žene koju voli,nesiguran u sebe pre svega....i nemoćan....:)
 
Koliko ja vidim ona nije kazala šta je to trpela 4 godine. Možda je neki neradnik, mrcina, koji se stalno uvaljuje u neke probleme, ali ona ne ispašta direktno. Otkuda ti znaš na šta je ona mislila? Zar je samo varanje i batinanje jedini pokazatelj da je neko psihopata, odnosno da neće reagovati kao psihopata kada rešimo da ga ostavimo? Ne bih rekla. Psihopate su manipulatori i oni tačno znaju (i muškarci i žene) šta kada kazati i do koje mere ići a da se vi ne naljutite pre vremena, odnosno da im oprostite sitnije "nestašluke". Ali kada izgube "moć" onda postaju surovi i krajnje sirovi. I 4 godine nije dovoljno dug period ako nije bilo mnogo jasnih pokazatelja, a ona nije kazala šta je to trpela, ponavljam. Ne iznosi zaključke pre nego što dobiješ podatke.
A što se tiče ovog komentara lično meni... Nisam to napisala, već sasvim nešto drugačije, što bi ti i pročitao da te nije zaslepeo bes zbog mog neslaganja sa tobom.
Volela bih kada bi pojedini forumaši čitali šta stvarno pišem, a ne tumačili prema svojim predubeđenjima da neko može misliti ako je okarakterisan kako su me okarakterisali, a sve zato što se ne slažem sa njima i to im kažem. Ako ne možete da čitate onda me stavite na ignor. Stvarno nemam volje da se raspravljam sa kojekakvia svakoga dana i lečim vaše komplekse i objašnjavam nešto što je jasno rečeno. Skinite mi se sa vrata. Meni niste bitni niti vas tražim.

To je tacno....:sad2:

P.S. Ja te citam,..if it counts :)
 
molim korisnike da ne quotuju kompletan tekst prvog pisma jer je predugacak. Dovoljno je prvi pasus da bi se znalo da odgovaraju na to pismo.

Hvala na razumevanju :)
 
a kad se to promeni? covek... mislim... sta se to desi pa neko, koga volimo, postane tako grozan prema nama? i sta to, u glavi tog nekoga, daje za pravo da se ponasa tako? da misli da je neko njegova svojina? da moze da oblikuje protiv necije volje... cak iako je iz nemoci... uzasne su te stvari... a, najgore od svega je to sto niko ne zna kako treba da odreaguje... jer su takvi ljudi uvek skroz inventivni i nepredvidivi...

Mislim da se ništa ne menja u glavi te osobe koja maltretira. Ta osoba je oduvek bila luda, samo je problem što psihopate nisu glupi ljudi. Ne bi bili psihopate da su glupi. Upravo to što umeju da glume normalnu osobu jako dugo i manipulišu nekim na razne načine, čini ih psihopatama. Kada ta druga osoba uvidi neke stvari, a ja mislim da se to počne dešavati kada počne da prolazi zaljubljenost, koja složićete se nije večna, onda psihopata shvata da nema kuda već da mora da bude grub, pošto je povređen. Možda on ni ne želi tu osobu pored sebe, ali jemmrzi zato što ga je provalila i otkačila i želi da ta osoba pati. neko bude takav kreten da napravi zvrčku kojom će uništiti život toj osobi, a neko to učini na kraći period.
I suštini, oni su jako fini dok im ne proradi bes. A onda....
I naravno da govorim i o ženskim i muškim psihopatama.
Eto, ja ne osećam potrebu da naglašavam da postoje na obe strane, ali vidim da ima onih koji će to zameriti, pa moram. I na ovoj i na drugim temama. E sad, ko je tu seksista? Žao mi je što nemam priču o ženskom psihopati, ali nisam čula za neku takvu, a za muške imam primere. Ne odbacujem da ih ima i među ženama. Ko ima takve priče neka priča, ako je pričanje tih priča tema.
Ja ne znam šta je tema, pošto je jasno da ćemo se svi složiti da su te osobe užasne.
 
e imala sam ja poucno iskustvo....nisam dobila batina ali mi je bilo pripreceno i preduzete su odredjene radnjeu tom pravcu ali osveta nikad nije izvrsena....mogu samo toliko da kazem da stvarno ne poznajes coveka dok ne prodjete i dobro i zlo....kad su povredjeni, ljudi cesto znaju da puknu i da ispolje vrlo agresivnu prirodu...
 
Au, kakav je to manijak, dobro je ona i prošla...strašno,
kako društvo dozvoljava takvima da idu odvezanih ruku,
to treba u aps ili u ludaru, a on još vozika dobar auto, uživa čovek,
ccccc, pukli smo k`o zvečke :roll:

pa ne mozes mu nista ako ga neko ne prijavi a tu je krivica zena - sto obicno predju preko takvih postupaka.
 

Back
Top