Feminizam

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zene borci za prava zena...
Ne, nisu to samo one koje su fizicki maltretirane, ponizavane i sta ti ja znam...
Po meni, tu spadaju i one koje su na neki drugi nacin tesko i trajno emotivno povredjene od strane nekog muskarca i nisu znale da se iskobeljaju iz bedaka pa sad mrze muski svet..ovih drugih po mom misljenju ima prilicno na ovom pdf-u...
U danasnje vreme kad a su zene izjednacene sa pravima muskaraca u svim drugim segmentima zivota, drugi razlog postojanja im i ne preostaje...
 
Poslednja izmena:
Shta je to feminizam?
Za shta se zalazzu feministkinje?

Shta odlikuje feministkinju? Zashto to mislite?
Da li poznajete neku?

neke stvari su u redu.
zalaganje da zena ima na rukovodecim mestima isto kao i muskaraca i guranje zena u javni i politicki zivot i sl..

ali neke stvari ne podrzavam, a to je odlazenje u krajnosti i pravljenje od zena nesto sto nismo, tj, muskarci.

tako da ne, nisam feministkinja. i inace mi je to pezorativno.
taj pokret koji se javio ko zna kada, imao je neku konkretnu svrhu, da zenama prokrci bolji polozaj u drustvu i porodici. ali se to vremenom izopacilo.
 
feminizam nastao u doba našminkanog socijalizma , tj. komunizma
feminizam je female domination
odnosno pretenzije na female domination
šta mislim?
pa čovek je prvo čovek
pa tek onda muško ili žensko
za svoje mesto u vertikalnoj dimenziji društva
nek se bori preko univerzalnih, opštevažećih prava
za svaku mikročesicu Vaseljene..
fenimizam je skoro vojničko uzdizanje žene
feminizam je žena kao kult
ne odobravam.
 
feminizam nastao u doba našminkanog socijalizma , tj. komunizma
feminizam je female domination
odnosno pretenzije na female domination
šta mislim?
pa čovek je prvo čovek
pa tek onda muško ili žensko
za svoje mesto u vertikalnoj dimenziji društva
nek se bori preko univerzalnih, opštevažećih prava
za svaku mikročesicu Vaseljene..
fenimizam je skoro vojničko uzdizanje žene
feminizam je žena kao kult
ne odobravam.

Zena i treba da se uzdize do kulta jer mislim da su savrsenije od muskaraca
( ovo sam nerado napisao i ako se slazem sa istim )
 
e a što bi se borila protiv patrijarhata
što se ne bi borila protiv isključivo patrilinearnog sistema računanja srodstva?
ionako je nesposobna/nevoljna da matrijarhat održi kako valja...
 
mnogo toga su s njime izgubile,a vrlo malo dobile.
Jake zene su uvek jake ,sa i bez feminizma, a slaboj zeni ne moze pomoci nijedno udruzenje.Problem prvo mora da sredi u svojoj glavi.


Ustvari,moze ovde mnogo da se filozofira i drobi a bez efekta.
FEMINIZAM JE POKRET KOJI ...bla - bla ...i u to vreme kad je nastao,je mozda zenama tog doba bio potreban.
Ali sad?
 
jao...ovo je tema za intelektualce,palim ja odavde..

2a78pvt.gif
 
ne zena kao kult nego zena potpuno nalik muskarcu.
sto u praksi znaci da treba da podize istu kilazu kao i muskarac i da bude za isti taj fizicki posao istoplacena.
feministkinje su se borile za izjednacavanje u polovima do neizvodljivih granica.
svedse feministkinje su zahtevale da se na bazenima zabrani nosenje gornjeg dela bikinija jer je to diskriminacija zena. opravdavalesu to time da se i mi lozimo na muska prsa a oni ipak imaju tu slobodu da idu toples, pa zasto ne bi i mi.
tako da to nema veze sa kultom. kult zene je postojao u umetnosti praistorije i nadalje (vilendorfska venera, simbol zenstvenosti i plodnosti..itd..).
a feministkinje upravo tu zensku uzvisenst srozavaju na najnize moguce grane.
 
ne zena kao kult nego zena potpuno nalik muskarcu.
sto u praksi znaci da treba da podize istu kilazu kao i muskarac i da bude za isti taj fizicki posao istoplacena.
feministkinje su se borile za izjednacavanje u polovima do neizvodljivih granica.
svedse feministkinje su zahtevale da se na bazenima zabrani nosenje gornjeg dela bikinija jer je to diskriminacija zena. opravdavalesu to time da se i mi lozimo na muska prsa a oni ipak imaju tu slobodu da idu toples, pa zasto ne bi i mi.
tako da to nema veze sa kultom. kult zene je postojao u umetnosti praistorije i nadalje (vilendorfska venera, simbol zenstvenosti i plodnosti..itd..).
a feministkinje upravo tu zensku uzvisenst srozavaju na najnize moguce grane.

ja volem da crtam i da vajam zene
 
da nen ispadne da je sve vezano za njih negativno..
danas i dalje ne bi imale pravoglasa da se nisu izborile za to. pravo na ekonomsku nezavisnost. na politicku aktivnost.
ranije se podrazumevalo da zena ne radi i da je potpuno zavisna od muskarca. na primer, taj segmet su izmenile. inace bi sve mi sada sedele pored goblena, ne ovde:P.
salim se, ali bile bi gradjani drugog reda.
 
A shta mislite, da li je pokret feminizma
mozzda namerno karikiran
da bi sprechio zzene da se
izbore za osnovno?

Da su to predrasude:
da su povredjene
da mrze mushkarce
da nisu zzenstvene
da zzele biti mushkarci
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top