Registracija

Bojan_BRT

Elita
Poruka
22.277
Aj posto se vrti svega par tema u krug,malo da osvezimo forum.
Koliko placate registraciju za svoj auto?Ja sam prosle nedelje za Ladu platio 19980 dinara.Poskupelo za 2000,ne znam ni sam zasto.Za Fiata ne znam koliko je,to moram sa caletom da vidim.
 
Oko 11 500dinara cini mi se za Kadetta. Mi u KG jedini placamo neku taxu, tako da je jeftiniji da se registruje na Batocinu (25km od KG) ako imas nekog tamo.

Kolega mi radu u osiguranju i kaze da porez na upotrebu vozila ne placaju invalidi od 80% invaliditeta i tako je jedan lik ovde registrovao bmw 730 ili 735, ne secam se, za 14 000dinara...
 
Ја сам моју у јуну платио око 200еур са зеленим картоном и међународном пуномоћи, наравно, све то у РС ;)
 
Za Xsaru 1.4 75 KS u aprilu sam platio 12500 denara, tj. 200 eura.
Sada je jeftinije, Vlada odlucila pojeftiniti registraciju, tako da cu u aprilu 2009-te platiti oko 8000 den, (135 evra) za registraciju.
Najverojatnije, necu na tehnicki, jer po tim izmenama, kola stara do 8 godina idu na tehnicki na 2 godine.
tako da, to bi bilo minus nekih 20 eura.

P.S. Kako je odnos dinar - euro, da mogu da usporedim vase sa nasim cenama?
 
Sad ću ja da vam dam jedno novo iskustvo... Opel Astra 1.7cdti (2008) u januaru registrovana na firmu 36.500,00, od čega je 18.500 realna registracija, a 18.000 je porez koji se naplaćuje samo firmama. Kakva pljačka...
 
Вала колико ти са службеним аутима дивљају и угрожавају саобраћај, тај порез треба да буде и виши! Онда ће фирме имати мање аутомобила за регистровање и више ће пазити коме и какав ауто дају.
 
Neverovatno glupa izjava druže... bez uvrede. Prvo ne treba da generalizuješ. Drugo, kad kupiš auto na lizing, tretira ti se kao da ga je kupila firma, pa toliko plaćaš i registraciju. Treće i konačno, to što službenjaci divljaju nema nikakve veze sa porezom... treba da naprave skuplje polise, a ne porez. Pa posle oni koji voze normalno i ne prave probleme da dobiju popuste. Ovo je glupost najobičnija.
 
Neverovatno glupa izjava druže... bez uvrede. Prvo ne treba da generalizuješ. Drugo, kad kupiš auto na lizing, tretira ti se kao da ga je kupila firma, pa toliko plaćaš i registraciju. Treće i konačno, to što službenjaci divljaju nema nikakve veze sa porezom... treba da naprave skuplje polise, a ne porez. Pa posle oni koji voze normalno i ne prave probleme da dobiju popuste. Ovo je glupost najobičnija.

Па добро, полисе, порез... Плаћа се у сваком случају. Али ја досад нисам видео ни једног јединог човека који вози службени ауто а да га не гази (ту мислим на ове које имају ознаку фирме, необележене нисам загледао).
 
Opet generalizuješ. Polovina vozila koja nose BG table, a počinju sa 7,8 ili 9 su privatna lica koja voze na operativni lizing, a plaćaju kao firme, kako ne razumeš problem.
Drugo, imaš gomilu privatnih firmi koja kupuje vozila i daje ih na korišćenje radnicima, kojima isti ostaju posle 5 godina. Ti sigurno ne divljaju.
I konačno, POREZ NEMA VEZE SA OSIGURANJEM. I nije isto. Možda je tebi isto kad ne znaš razliku. Kad porasteš, videćeš da ima velike i ozbiljne razlike...
 

Back
Top