Ugradnja wirelessa
Prikazujem rezultate 1 do 22 od 22

Tema: Ugradnja wirelessa

Početnik
    Učlanjen
    12.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Ugradnja wirelessa

Koliko bi koštala ugradnja wirelessa i koji su sve uslovi za njegovo postavljanje ?

Primećen član shegi (avatar)
    Učlanjen
    20.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano Re: Ugradnja wirelessa

Ako hoces kvalitetnu opremu i dobru konekciju sve ce te izaci oko 200e ...Uslov je da imas opticku vidljivost izmedju antene i AP-a (kod nas nazalost jos izmedju Antenei Ap-a )

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

E pa sad,da bi dobio neku precizniju cifru koliko bi te oprema izasla,onda moras malo da pojasnis par stvari,tipa dal zivis u kuci il zgradi,na kom spratu,koliko ti je udaljeno mesto na kom ce biti antena od kompa,koliko ti je udaljen provajder.Na osnovu toga ti mogu reci dosta tacnu cifru koliko oprema kosta.Ovih 200 eura je malko preterano,ali moze biti da i nije daleko od realnosti.

Učlanjen
    20.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Ako hoces da imas KVALITETNU vezu koja nepuca i koja te nece za**ati kad ti najvise treba net onda moras da izdvojis minimalno 200e za opremu...Ja sam koristio obicu opremu (oko nekih 100e) i ne da sam se zajebo...Posle sam morao da uzmem nowu od 200e (koja je jako dobra) ,ali ukupno sam dao 300 eura za opremu ...Zato je bolje da kupis sad nesto dobro nego da bacis pare posle kao sto sam ja uradio .

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Necu ti gari nista vise ni pokusavati objasnjavati posto izgleda da si keshom popio svu pamet sveta.Autoru teme ostavljam savet da prechantari temu "Wireless - Opsta diskusija".Tu mislim da imas i vise nego dovoljno materijala da ti se cela situacija malko pojasni
    A to velikim slovima napisano kvalitetnu samo pokazuje kolika je briga provajdera prema korisnicima kod gospodinovog provajdera bila velika i koliko je bilo iskustvo onoga koji je to postavljao i pazario...

Aktivan član aleksandrica_k (avatar)
    Učlanjen
    22.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    53

Ja sam pre mesec dana ugradila wireless (s obzirom da je to jedino moguce resenje sem dial up-a u mestu gde zivim), ugradnja jme izasla 10500, a mesecno placam 1200 za 256mb/s...
    „Moj humor, izazivajući smeh na usnama, ublažava surovost života."
    Branislav Nušić

Zainteresovan član mtopic (avatar)
    Učlanjen
    20.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Drugara je ugradnja wireless izashla 3000din (kartica i kabl, antenu ruchno napravio) i mesechno 500din za net (768/64Kb) i radi odlichno poshto je jako blizu APa i ima full optichku vidljivost...
    Tako da shto shegi govori nije istina, ali ako korisnik zivi u podrumu zgrade a AP mu je udaljen nekih 10-15KM, onda je potrrebna oprema od 200 i + evra, jer bi morao da pravi bridgeve i ostale zaebancije da bi dobio pristojan signal...

Primećen član RAJIC (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

pre tacno godinu dana, antena, AP, kablovi. dosli ugradili uzeli 8500 dinara. tad je njihava antena bila udaljena 1000 metara sad je 500 metara. kad veza oslabi a toga ima naravno to je do provajdera a ne do opreme. bar ja tako mislim. 768/192 1550 dinara.

Učlanjen
    20.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Nisam iz Srbije pa neznam bas kakav je odnos euro-dinar.
    Ako si blizu Ap-a treba ti obicna wirless kartica i antena koju dobijas uz nju (15 eura)
    Ja sam pricao o dobroj opremi i svako ko je udaljen od AP-a 3km+ ce kad tad shvatiti da negovorim gluposti ...Licno iskustvo (gorko)

Početnik
    Učlanjen
    08.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Arrow Re: Ugradnja wirelessa

ja sam pre mesec dana ugradio wireless,,,platio sam 8800din sa antenom,kablom i AP..mesecno placam 800 din brzina je 512/64 kbps ali po svim speedtestovima koje sam uradio meri mi brzinu od oko 700-800mbps nekad zna i da padne na 200-300mbps ali zna i da poraste na 1mbps...download mi bude oko 70-80mBps a nekad i 100mBps...a udaljen sam oko 2km+,,,opticku vidljvost smo jedva nekako namestili jer obicno smeta granje ali za sad sve je u redu i nadam se da ce tako i ostati,s tim sto provajder najavljuje jos poboljsanje veze sa korisnicima.... tako da sam za ove pare dobro prosao do vidim da su neki platili velike pare za losije z ali to sve zavisi od provajdera kakva je njegova oprema jer ako on ima losu opremu i losu dostupnost prema korisnicaima a i posto zivim u naselju provajder treba da ima i dobru opticku vidljivost sa """gradom""" odnosno njegovim provajderom(nije bas njegov ali kako da kazem)...tako da ima mnogo faktora od kojih moze da veza varira a ne samo od opreme koju vi kupite i kolicine novca koju date...treba videti koji je provajder "najbolji".........

Zainteresovan član baskijar (avatar)
    Učlanjen
    17.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

^ sto ne procitas prvo sta si napisao pa onda postujes odgovor. Pa ne mogu da verujem da neko uspe da napise ovoliki tekst bez ikakvog redosleda reci i misli u njemu.
    a da ne pricam koliko veze nemas sta pises ovde, ali i da ne duzim, imas temu WIRELESS pa citaj tamo sta pise i obrazujes se malo. Veruj mi, nije samo dovoljno da uvedes net i da solis pamet drugima kako to funkcionise. Prepusti to strucnijima
    Poslednji put ažurirao/la baskijar : 09.01.2009. u 23:44

Obećava
    Učlanjen
    28.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

Prodajem kompletnu Wireless opremu

Početnik
    Učlanjen
    08.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio baskijar Pogledaj poruku
    ^ sto ne procitas prvo sta si napisao pa onda postujes odgovor. Pa ne mogu da verujem da neko uspe da napise ovoliki tekst bez ikakvog redosleda reci i misli u njemu.
    a da ne pricam koliko veze nemas sta pises ovde, ali i da ne duzim, imas temu WIRELESS pa citaj tamo sta pise i obrazujes se malo. Veruj mi, nije samo dovoljno da uvedes net i da solis pamet drugima kako to funkcionise. Prepusti to strucnijima
    ok...sve sto sam pokusao jeste da kazem kako sam ja prosao sa ugradnjom.Jer vidim da neki nisu prosli lepo !xD

Početnik
    Učlanjen
    08.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

stvarno sorry ako ti smeta,ali ***....

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

Citat Original postavio mimus Pogledaj poruku
    Ljudi treba mi pomoc,opkladila sam se da cu pomocu wirelessa uci na net,ali ne znam kako pa pomagajte,on kaze kuca se neka sifra,tamo vamo i nece da mi kaze a ja kao znam,pa pomozite!
    Šta reći : izgubila si.

Veoma poznat Avetinja (avatar)
    Učlanjen
    04.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    184

I mene su kao dete tešili da sam najlepši pa evo ti sad ....

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Ima li sta lepse od wireless interneta...for free i to sa prilicno dobrom brzinom...
    Hy everybody

Početnik nisambaba (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Кулиража Pogledaj poruku
    Ima li sta lepse od wireless interneta...for free i to sa prilicno dobrom brzinom...
    Naravno da ima nesto lepse.....npr. neke druge stvari...for free

Zainteresovan član
    Učlanjen
    05.10.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

Citat Original postavio Кулиража Pogledaj poruku
    neko ti pozvoni na vrata....ovarash ,kada , ono neki rmpalija...komshija iz susedne zgrade...
    dobar dan- dobar dan..
    Ja sam komshija iz susedne zgrade....neko mi krade net...zvao sam druga koji je inzinjer telekom. skenirajuci dolazeci signal ustanovili smo da je kradljivac veoma blizu,te sam vizuelnim pregledom komshiluka( ko ima antenu) ustanovio da ste VI taj kradljivac.....e sada cu da ti .....
    zamislite ovakav scenario.....???bash bi trulo bilo....
    Pozdrav svima!!!

Veoma poznat Avetinja (avatar)
    Učlanjen
    04.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    184

Da da .... a ti lepo kazes komsiji rmpaliji da odyebe

Nov član
    Učlanjen
    11.09.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Koliko bi me otprilike kostala ugradnja wirelessa na telefon samsung s5230? i jel moze da se ugradi??

Nov član
    Učlanjen
    11.09.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Koliko bi me kostala ugradnja wirelessa na mobilni elefeon samsung s5230

Slične teme

1. ugradnja klime
    Autor nestl u forumu Dom i porodica