Ministar spoljnih poslova Dora Bakojanis: GRČKA PRIZNAJE NEZAVISNO KOSOVO USKORO
Prikazujem rezultate 1 do 24 od 24

Tema: Ministar spoljnih poslova Dora Bakojanis: GRČKA PRIZNAJE NEZAVISNO KOSOVO USKORO

Moderator Slaven777 (avatar)
    Učlanjen
    29.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    404

Exclamation Ministar spoljnih poslova Dora Bakojanis: GRČKA PRIZNAJE NEZAVISNO KOSOVO USKORO

"Ne znam kada ćemo tačno priznati Kosovo, ali to ćemo učiniti uskoro. Kosovski problem je jedan od najstarijih na Balkanu. Nismo prizali nezavisnost na bazi principa teritorijalnog integriteta, ali s druge strane znamo da se tok reke ne može preokrenuti.

Sa Srbijom smo imali fenomenalne odnose duže vreme. Podržavamo njihove ambicije da se pridruže Evropskoj Uniji i nadamo se da su se tokom prošlih nekoliko godina desila poboljšanja tamo, što će im dozvoliti da se približe EU.
    "

Bajakonis je dodala da Grčka održava odlične odnose sa Kosovom.

http://www.balkaninsight.com/en/main/news/14908/

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2092

Podrazumevano Re: Ministar spolnih poslova Dora Bakojanis: GRČKA PRIZNAJE NEZAVISNO KOSOVO USKORO

ima tema vec obrisi ovu tvojuj
    Једина животна вредност је породица. Кад пропадне породица, пропашће све, и свештенство и монаштво. Кад пропадне породица, пропашће и цео свет.

Ističe se ljuba miljkovic (avatar)
    Učlanjen
    19.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano Re: Ministar spolnih poslova Dora Bakojanis: GRČKA PRIZNAJE NEZAVISNO KOSOVO USKORO

Citat Original postavio Тихи Pogledaj poruku
    ima tema vec obrisi ovu tvojuj
    Što da briše...

Dora Bakojanis je najbolja riba u svetskoj diplomatiji!

Hajdemo malo o njoj...

Veoma poznat Enchanted (avatar)
    Učlanjen
    07.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    144

Iju, ministar CEGA?
    Edituj taj naslov, svasta ce ljudi pomisliti

Ističe se ljuba miljkovic (avatar)
    Učlanjen
    19.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Dora Bakojanis, 15. februarа 2006. položila zakletvu zajedno sa devet drugih novoimenovanih ministara i zamenika ministara.

«Moji prioriteti biće velika pitanja sa kojima se suočavamo -- pre svega Kipar, onda razvoj grčko-turskih odnosa i veći razvoj Balkana», rekla je Bakojanis tokom ceremonije u ministarstvu inostranih poslova.

Prva žena na čelu Ministarstva inostranih poslova Grčke i popularni gradonačelnik Atine od oktobra 2002, zamenila je diplomatskog veterana Petrosa Molivijatisa na ovom po značaju drugom mestu u vladi.

Dora Bakojanis, bivši ministar kulture, je najstarija ćerka Kostasa Micotakisa, koji je bio premijer od 1990. do 1993. godine. Ona je udovica Pavlosa Bakojanisa, novinara i istaknutog političara desnog centra koga je u septembru 1989. godine ubila teroristička organizacija 17. novembar.

Poznata ličnost u političkom životu Grčke, Dora Bakojanis je napustila svoju funkciju poslanika ND uoči lokalnih izbora u oktobru 2002. godine da bi ušla u trku za gradonačelnika Atine. Ona je odnela ubedljivu pobedu nad kandidatom tadašnje vladajuće stranke PASOK [Panhelenski socijalistički pokret].

Elita
    Učlanjen
    12.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

"Spolnih" poslova?....

Iskusan nisliya (avatar)
    Učlanjen
    18.01.2008.
    Pol
    muški
    http://dl.net.hr/webcafe/misc/podsvjest.html
    Reputaciona moć
    104

Citat Original postavio Slaven777 Pogledaj poruku
    "Ne znam kada ćemo tačno priznati Kosovo, ali to ćemo učiniti uskoro. Kosovski problem je jedan od najstarijih na Balkanu. Nismo prizali nezavisnost na bazi principa teritorijalnog integriteta, ali s druge strane znamo da se tok reke ne može preokrenuti.

Sa Srbijom smo imali fenomenalne odnose duže vreme. Podržavamo njihove ambicije da se pridruže Evropskoj Uniji i nadamo se da su se tokom prošlih nekoliko godina desila poboljšanja tamo, što će im dozvoliti da se približe EU.
    "

pa ?

Buduća legenda Дон (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    558

Podrazumevano Re: Ministar spoljnih poslova Dora Bakojanis: GRČKA PRIZNAJE NEZAVISNO KOSOVO USKORO

A, što gospođa Dora pre Kosova ne prizna nezavisni Severni Kipar? Taj problem je mnoooogo stariji od kosovskog.
    Neće svojoj braći kiparskim Grcima tako nešto da napravi, ali zato Srbima može.

I nikako mi nije jasno zašto naše komšije, dojučerašnja braća i prijatelji (Crnogorci, Makedonci, Grci) popuštaju i udovoljavaju umirućoj truleži zvanoj USA, po cenu da trajno poremete i pokvare odnose sa nama.
    Ta Amerika sada jeste, a sutra je nema, kao ni mnogih imperija pre nje (pogotovo sada kada joj se kraj već vidi golim okom), a Srbija je tu, pored njih i ostaće tu pored njih.
    Koliko glup, kratkovid ili pak prodan i pokvaren političar mora biti da tako pokvari odnose sa susednom i prijateljskom državom i bratskim narodom?

Domaćin Dust (avatar)
    Učlanjen
    26.12.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    26
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Ministar spoljnih poslova Dora Bakojanis: GRČKA PRIZNAJE NEZAVISNO KOSOVO USKORO

Ne verujem svojim očima... Iskreno. Sad barem nema razloga da se bilo ko pa ni Grčka šlihta državi koja propada...

Buduća legenda Владан (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    964

"

(овај одговор вам прослеђујем са једног форума)

Требао си провјерити сајт прије него што објавиш овакву озбиљну информацију из разлога да се без разлога не шири мржња према Грцима, једних од ријетких пријатеља којих имамо.
    Прво, кад је Дора Бакојани била у Приштини да изјави овако нешто шиптарским медијима? На вијестима овде у Грчкој ништа о томе, а Дора Бакојани даје изјаве у Атини о новонасталим проблемима са Скопијанцима.
    Друго, Грци имају Конзулат у Приштини који је отворен већ 20 и нешто година служи као Конзулат Републике Грчке у Републици Србији. Знам да неки Срби овде тамо ваде визу и аплицирају за стипендију.. (са српским пасошем).
    Треће, погледајте овај шиптарски сајт са земљама које су признале независност Косова: http://www.kosovothanksyou.com/ . Грчке нема нигдје у најави земаља које ће то да ураде ускоро. А једва би дочекали да то ураде.
    Знате ли чији је ово сајт са којег је скинута вијест?
    Пишем вам ово све јер ми вијест дијелује тотално невјеродостојна, познајућу како размишља грчки народ о Косову.

Хуиз подаци кажу да је регистрант овог сајта извесна Грдана Игрић, тако да не треба да чуди објављивање ове вести. Гордана Игрић је расрбљена новинарка ("југословенка") која је још за време рата у Републици Српској и Крајини радила руку под руку са страним извештачима и извештавала о "српским злочинима". Поред овог, држи и мало познатију антисрбску интернет страницу http://www.birn.eu.com/ на којој је такође објављена ова вест.

Међутим, чак и пронемачки Блиц ово демантује:

http://www.blic.rs/politika.php?id=66338 :: "Грчка неће признати Косово"

Амбасадор Грчке у Београду Христос Панагопулос изјавио је данас Тањугу да је став грчког Министарства спољних послова да, у складу с поштовањем принципа територијалног интегритета, неће бити признања Косова и да у политици владе у Атини, по питању Косова, нема промена.

Амбасадор је нагласио да је писање приштинског листа Коха диторе о изјави шефа грчке дипломатије Доре Бакојани по којој ће Атина, наводно, ускоро признати Косово, потпуно погрешна интерпретација њених речи.

"Желим да нагласим да је реч о погрешном тумачењу онога што је министарка Бакојани рекла на конференцији за новинаре, а што су пренели албански медији. Такође, преносим став Министарства спољних послова да, у складу с поштовањем принципа територијалног интегритета, неће бити признања Косова", изјавио је грчки амбасадор Тањугу.

"Не знам шта ће се догађати касније, али знам да ми Косово нећемо признати у блиској будућности," нагласио је Панагопулос и додао да је реч о веома категоричном ставу.

"У политици моје владе по питању Косова нема промена. Зато желим да избегнем било коју врсту погрешне интерпретације, посебно у једној пријатељској земљи, као и тензије без икаквог разлога. Пре недељу дана (грчки) премијер Караманлис пренео је то (српском) премијеру Цветковићу, током његове посете Атини," додао је грчки амбасадор.

Албанска телевизија Вижн плус је јавила, а приштински лист "Коха диторе" данас пренео да је Бакојани најавила признавање јужне српске покрајине, што је грчко Министарство спољних послова демантовало.

Buduća legenda adem_ks (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

pa ja vam rekoh pre nekoliko dana, grci su ipak pametan narod.... drz'te se cipra, rusije, mozda spanije jos malo...hebi ga to je realnost

Buduća legenda cizmice (avatar)
    Učlanjen
    17.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    616

Da se ja pitam odmah bih protjerao Ambasadora Grcke...

i doveo novog.
    Nekada sam bio uobrazen - sada sam savrsen

Buduća legenda Derer (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

ova tema je vec bila i grci su demantovali
    "kako prenose prishtinski mediji" je deo koji fali u uvodnom postu
    lock?
    ALL THESE WORLDS ARE YOURS EXCEPT EUROPA. ATTEMPT NO LANDINGS THERE.

Buduća legenda adem_ks (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Derer Pogledaj poruku
    lock?
    iduce nedelje, sumnjam da ce se "rok" prekoraciti, podseticu te na ovaj tvoj post.

Buduća legenda Alekasandar3 (avatar)
    Učlanjen
    08.06.2007.
    Pol
    muški
    Second Star to the Right and Straight on 'Til Morning
    Tekstova u blogu
    80
    Reputaciona moć
    743

Dora dobije menstruaciju a Šiptari proglase da je Grčka priznala Kosovo.....

Moderator Slaven777 (avatar)
    Učlanjen
    29.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    404

Citat Original postavio Dust Pogledaj poruku
    Ne verujem svojim očima... Iskreno. Sad barem nema razloga da se bilo ko pa ni Grčka šlihta državi koja propada...
    Ljudi, ljudi...ovo je stara dezinformancija albanskih novinara. Bila tema i raspravljalo se o ovome davno.

Poznat old-mne (avatar)
    Učlanjen
    08.12.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    111

Citat Original postavio cizmice Pogledaj poruku
    Da se ja pitam odmah bih protjerao Ambasadora Grcke...

i doveo novog.
    Idi bre... Pa nijesi normalan...

Učlanjen
    17.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    616

Citat Original postavio mne-boy Pogledaj poruku
    Idi bre... Pa nijesi normalan...
    Nije normalan onaj koji je ostao pametan

Učlanjen
    17.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    616

25 Nov 2008. 18:11 | Izvor: Repubika
    Novi ambasador po dogovoru vladajuće koalicije
    Crna Gora pokrenuće diplomatske i političke aktivnosti za imenovanje novog ambasadora u Beogradu, što podrazumijeva i dogovor unutar vladajuće koalicije, rekao je crnogorski predsjednik Filip Vujanović.

"Saopštili smo naš državni stav kroz saopštenje Ministarstva inostranih poslova. A ono što je predsednik Srbije Boris Tadić kazao bilo je izvjesno u funkciji dobrih odnosa Crne Gore i Srbije. Mi smo naravno doživjeli ono što je on predložio kao potrebu afirmacije diplomatskih odnosa na nivou ambasadora. Iskazali amo i svoj odnos visokog poštovanja prema onome što je radio naš ambasador u Beogradu Anka Vojvodić, koja je zaista bila posvećena dobrim odnosima Crne Gore i Srbije i moram reći - imala je jednu sjajnu diplomatsku misiju. Pokrenućemo političke i diplomatske inicijative za imenovanje novog ambasadora. Političke inicijative podrazumijevaju dogovor unutar koalicije, a diplomatske državni i diplomatski kontakt za prihvatanje novog ambasadora", kazao je Vujanović.

Na pitanje da li je kontaktirao sa ambasadorkom Vojvodić od kako se vratila u Crnu Goru i kakva je njena perspektiva, Vujanović je odgovorio: ‘’Čuo sam se sa njom i saopštio ovo što sam javnosti više puta rekao, uz uvažavanje njenog rada u Bepogradu. Moram reći da me raduje vrednovanje onog što je radila i od zvaničnika u Beogradu. Uvjeren sam da ona razumije da stvar nije personalno postavljena, već kroz reakcije iz Srbije, kazao je Vujanović.
    -------------------------
    http://www.cafemontenegro.com/index.php?group=23&news=54283

Domaćin Dust (avatar)
    Učlanjen
    26.12.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    26
    Reputaciona moć
    0

Ljudi, ljudi...ovo je stara dezinformancija albanskih novinara. Bila tema i raspravljalo se o ovome davno.

Da budem iskren, laknulo mi je... )))

Poznat old-mne (avatar)
    Učlanjen
    08.12.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    111

Citat Original postavio cizmice Pogledaj poruku
    25 Nov 2008. 18:11 | Izvor: Repubika
    [CENTER]Novi ambasador po dogovoru vladajuće koalicije
    Ja bih im poslao onog grguravog Shiposa, kako mu bjese ime?

Učlanjen
    17.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    616

Ah, g-dina Mehmeta Bardhija

Primećen član BubaCica (avatar)
    Učlanjen
    05.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

Надам се да неће добити агреман, ко год да буде.

Veoma poznat Mitternachtsträumer (avatar)
    Učlanjen
    28.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    171

Citat Original postavio Derer Pogledaj poruku
    lock?
    Eto tako.
    gialla come er sole
    rossa come er core mio

Slične teme

1. Odgovora: 70
    Poslednja poruka: 29.12.2008., 15:48
  2. Odgovora: 70
    Poslednja poruka: 23.11.2008., 00:06