Front za socijalizam!

Pogledaj rezultate ankete: Dali ste se pripremili za svetsku finasijsku krizu?

Glasova
19. Ne možete glasati na ovu anketu
  • Da

9 47,37%
  • Ne

10 52,63%
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 30

Tema: Front za socijalizam!

Ističe se SSSR_ (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    86

Podrazumevano Front za socijalizam!

SAOPŠTENJE SEKRETARIJATA SKOJ-a

RADNA MESTA U SRBIJI NA UDARU SVETSKE KRIZE-U FRONT ZA SOCIJALIZAM!

Svetska kapitalistička kriza začeta u SAD polako se nadvija i nad našim regionom, posebno nad našom zemljom koju u narednoj godini očekuje glavni udar. Ekonomsti upozoravaju da ćemo se sem osnovih stvari morati odreći svega ostalog. Najžešći udar naravno oseti će radni ljudi koji već uveliko preživljavaju na ivici egzistencije.

Male, a slabe zemlje okruženja teško će se odupreti finansiskom haosu, posebno Srbija i Hrvatska čije privrede zavise od kredita iz inostranstva i značajno su opterećene dugovima. Na delu se pokazuje sva apsurdnost recepta "pogledaj te kako rade najrazvijenije zemlje i uspećete".

Kriza polako počinje da utiče na smanjenje potražnje robe i sirovina na svetskom tržištu. Najpogubniji udar krize pogodiće indrustriju metala, prehrane, građevine i hemije. Najavljuje se otpuštanje 120 000 radnika u narednoj godini, dok će zaposleni biti suočeni sa realnim smanjenjem vredosti plata zbog rastuće inflacije.

Realno privreda Srbije je na nivou 30-tih godina prošlog veka, kada je glavnina industrije bila u rukama stranaca ili domaćih kapitalista. Danas glavninu profita iz Srbije iznose strani kapitalisti i domaći tajkuni. Ne razumno je očekivati od kapitalističke klase da će biti solidarna sa radničkom klasom i da ce krvavo isceđene profite od rada radnih ljudi staviti u službu izbegavanja ekonomske krize. To jasno pokazuje njihovu nezajazljivu glad za profitom.

Vlada Srbije pokušava pre svega da zaštiti krupne kapitaliste čiji tajkuni stoje iza mnogih političkih stranaka, a koji su zgrnuli ogromni profit izrabljivanjem radničke klase koja je svedena na moderne robove. Objektivno država nema snagu da se odupre nadolazećoj krizi.

Država povećava plate i penzije a zatim odobri poskupljenja koja od gradjana izvuku više para nago što su ih kroz povećanje dobili.

Obećanja koja daje Vlada su prazne reči. Videli smo to za proteklih 8 godina.

Istinski ekonomski razvoj moguć je samo u okvirima istinske nezavisnosti koja se može ostvariti samo u uslovima suverenog raspolaganja svojim prirodnim bogatstvom i nacionalnih dohotkom. U ovom trenutku država mora računati pre svega na sopstvene snage i mogućnosti. Umesto zatvaranja u NATO savez i EU, radnička klasa se mora izboriti za put progresa kojim koračaju NR Kina, zemlje okupljenje oko projekta ALBA, koji su globalni nosioci stvaranja međnarodne zajednice zasnovane na istinskoj ravnopravnosti, solidarnosti i uzajamnosti.

SKOJ zahteva hitne mere za rešavanje problema nadiruće ekonomske krize.

Pozivamo radne ljude da stanu u jedan front za:

- Davanje finansijske pomoći mladima i nezaposlenima;

- Ukidanje PDV za osnovne životne namrnice, gorivo, grejanje, lekove, opreme i hrane za novorođenčad;

- Zamrznuti vraćanje svih zajmova radnika koji su izgubili posao;

-Povećanje plata i penzija u skladu sa rastom cena.

Imperativ je vremena zajednički front svih komunusta i progresivnih ljudi. Zajedno protiv stranaka koje zagovaraju EU predaju. Postoji samo jedna realna politička i ekonomska alternativa-socijalizam!

Danas, vise nego ikada SOCIJALIZAM ILI VARVARIZAM!

Sekretarijat SKOJ-a

7. novembar 2008. god.
    ...sto bi spanci rekli "bendita locura"

Ističe se SSSR_ (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    86

Podrazumevano Re: FRONT ZA SOCIJALIZAM!

Samo hrabro drugovi i drugarice...sto bi rekli latino-amerikanci : HASTA LA VICTORIA SIEMPRE CAMARADAS! Viva la Revolution - sad su gotovi!

Aktivan član
    Učlanjen
    23.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Front za socijalizam!

Iskusan kaai79 (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    126

A kad je kod nas pa prestajala kriza.
    Nema Boga nema djavola .
    A ko se to smeje nad covekom.

Domaćin neverujuidole (avatar)
    Učlanjen
    31.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    68

Podrazumevano Re: FRONT ZA SOCIJALIZAM!

Citat Original postavio SSSR_ Pogledaj poruku
    Samo hrabro drugovi i drugarice...sto bi rekli latino-amerikanci : HASTA LA VICTORIA SIEMPRE CAMARADAS! Viva la Revolution - sad su gotovi!
    Z D R A V O Zdravo Zdravo Zdravo.
    Mrzim lazne legaliste i lazne demokrate! I docekacu svog predsednika onako kako dolikuje!

Iskusan systemofadown (avatar)
    Učlanjen
    13.01.2006.
    Pol
    muški
    У Пријепољу смо прошли цензус резултати нису тачни.
    Reputaciona moć
    104

- Ukidanje PDV za osnovne životne namrnice, gorivo, grejanje, lekove, opreme i hrane za novorođenčad;

Lepo ste ovo smislili.

Jos kad bi rekli kako bi to i ostvarili u ovim uslovima....
    Always forgive your enemies; nothing annoys them so much.

Primećen član Slack Bladder (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    41

Nije "dali" nego "da li". Piše se odvojeno, a tvoj front mi je interesantan kao i hitler u podne. Dosta više sa krajnjostima.
    It seems to be addressed to 'Catpain Blackudder'. Do you know a 'Catpain Blackudder', George?

Veoma poznat Enchanted (avatar)
    Učlanjen
    07.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    144

A od cega biste to finansirali?

Učlanjen
    13.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    104

I to bi bilo to sto se tice ove teme?
    Nema odgovora na kljucno pitanje.

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

[B]SAOPŠTENJE SEKRETARIJATA SKOJ-a

...bla ,bla ...

Sekretarijat SKOJ-a

7. novembar 2008. god.

boli vas ...
    The Show Must Go On...

Legenda Победоносцев (avatar)
    Učlanjen
    15.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1310

Dali ste se pripremili za svetsku finasijsku krizu?
    A da li ste se pripremili za svetsku proletersku revoluciju?
    no longer at ease here, in the old dispensation

Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

kako nisu ,vis da sekretarijat radi punom parom
    The Show Must Go On...

Aktivan član Šaban (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

SAOPŠTENJE SEKRETARIJATA SKOJ-a

RADNA MESTA U SRBIJI NA UDARU SVETSKE KRIZE-U FRONT ZA SOCIJALIZAM!

Svetska kapitalistička kriza začeta u SAD polako se nadvija i nad našim regionom, posebno nad našom zemljom koju u narednoj godini očekuje glavni udar. Ekonomsti upozoravaju da ćemo se sem osnovih stvari morati odreći svega ostalog. Najžešći udar naravno oseti će radni ljudi koji već uveliko preživljavaju na ivici egzistencije.

Male, a slabe zemlje okruženja teško će se odupreti finansiskom haosu, posebno Srbija i Hrvatska čije privrede zavise od kredita iz inostranstva i značajno su opterećene dugovima. Na delu se pokazuje sva apsurdnost recepta "pogledaj te kako rade najrazvijenije zemlje i uspećete".

Kriza polako počinje da utiče na smanjenje potražnje robe i sirovina na svetskom tržištu. Najpogubniji udar krize pogodiće indrustriju metala, prehrane, građevine i hemije. Najavljuje se otpuštanje 120 000 radnika u narednoj godini, dok će zaposleni biti suočeni sa realnim smanjenjem vredosti plata zbog rastuće inflacije.

Realno privreda Srbije je na nivou 30-tih godina prošlog veka, kada je glavnina industrije bila u rukama stranaca ili domaćih kapitalista. Danas glavninu profita iz Srbije iznose strani kapitalisti i domaći tajkuni. Ne razumno je očekivati od kapitalističke klase da će biti solidarna sa radničkom klasom i da ce krvavo isceđene profite od rada radnih ljudi staviti u službu izbegavanja ekonomske krize. To jasno pokazuje njihovu nezajazljivu glad za profitom.

Vlada Srbije pokušava pre svega da zaštiti krupne kapitaliste čiji tajkuni stoje iza mnogih političkih stranaka, a koji su zgrnuli ogromni profit izrabljivanjem radničke klase koja je svedena na moderne robove. Objektivno država nema snagu da se odupre nadolazećoj krizi.

Država povećava plate i penzije a zatim odobri poskupljenja koja od gradjana izvuku više para nago što su ih kroz povećanje dobili.

Obećanja koja daje Vlada su prazne reči. Videli smo to za proteklih 8 godina.

Istinski ekonomski razvoj moguć je samo u okvirima istinske nezavisnosti koja se može ostvariti samo u uslovima suverenog raspolaganja svojim prirodnim bogatstvom i nacionalnih dohotkom. U ovom trenutku država mora računati pre svega na sopstvene snage i mogućnosti. Umesto zatvaranja u NATO savez i EU, radnička klasa se mora izboriti za put progresa kojim koračaju NR Kina, zemlje okupljenje oko projekta ALBA, koji su globalni nosioci stvaranja međnarodne zajednice zasnovane na istinskoj ravnopravnosti, solidarnosti i uzajamnosti.

SKOJ zahteva hitne mere za rešavanje problema nadiruće ekonomske krize.

Pozivamo radne ljude da stanu u jedan front za:

Imperativ je vremena zajednički front svih komunusta i progresivnih ljudi. Zajedno protiv stranaka koje zagovaraju EU predaju. Postoji samo jedna realna politička i ekonomska alternativa-socijalizam!

Danas, vise nego ikada SOCIJALIZAM ILI VARVARIZAM!

Sekretarijat SKOJ-a

7. novembar 2008. god.
    Tako je, drugovi, idemo u nove radničke pobede. Borimo se rad, rad i samo rad.
    Pokazali smo, valjda, drugovi, svima da smo uvek u stanju da radimo i dajemo sve od sebe tom prilikom, čak i kad ne radi radio...

Imaćemo opet svoje fabrike. . Radićemo onoliko koliko mislimo da treba, jer mi to bolje znamo od bilo kog kapitaliste... Poenta je da primamo dobru platu, a da radimo što manje, jer je to dokaz naše produktivnosti, drugovi! Zar se i kapitalisti ne bore za što niže troškove, a što veće prihode? Tako ćemo i mi!

Zato, drugovi i drugarice, sada je pravi trenutak da se borimo za nerad! To je ono na čemu TREBA da radimo!

Ističe se John McClane (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2008.
    Pol
    muški
    Nakatomi Plaza (1988), Dulles International Airport in Dulles, Virginia (1990)...
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    60

Evo brate pripremio sam zalihe hrane i vode... imam zalihe i za WWIII, evo para imam, evrića takođe... ma bre sve je full
    Yipee-ki-yay, motherfucker!

Učlanjen
    13.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    104

Citat Original postavio Šaban Pogledaj poruku
    Pokazali smo, valjda, drugovi, svima da smo uvek u stanju da radimo i dajemo sve od sebe tom prilikom, čak i kad ne radi radio...

Imaćemo opet svoje fabrike. . Radićemo onoliko koliko mislimo da treba, jer mi to bolje znamo od bilo kog kapitaliste... Poenta je da primamo dobru platu, a da radimo što manje, jer je to dokaz naše produktivnosti, drugovi! Zar se i kapitalisti ne bore za što niže troškove, a što veće prihode? Tako ćemo i mi!

Zato, drugovi i drugarice, sada je pravi trenutak da se borimo za nerad! To je ono na čemu TREBA da radimo!

Ističe se SSSR_ (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    86

Citat Original postavio Šaban Pogledaj poruku

Najveci neradnici su upravo kapitalisti - PARAZITI DRUSTVA! Kapitalisti egzistiraju na visku vrednosti rada radnika i to "drug" Saban valjda zna... Inace to u prevodu znaci : otac mi je ostavio fabriku i 50 radnika...oni rade za mene,a ja od njihovog rada nakupim sebi sefovsku platu 120 .000 evra.Njima po 5 - 6000 dinara....a meni 120 000 evra...ej bre...

Pa posle se covek cudi kada u spaniji izbije ovakva pobuna,a sefa udare sekirom u potiljak...

pogledajte ovak klip- PRAVA IDILA IZ SPANIJE... Radnici okupirali fabriku a sef negde se sprcio u nekom podrumu...

https://www.youtube.com/watch?v=g-S27WA1BUY

Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

vi ste bre seronje obicne ,tu nam vec pet puta pokazujes taj klip iz spanije na koji zajednicki masturbirate , a od akcije i revolucije - nista !
    The Show Must Go On...

Buduća legenda 27E (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    661

Davanje finansijske pomoći mladima i nezaposlenima;

Lepo ste ovo smislili.

Jos kad bi rekli kako bi to i ostvarili u ovim uslovima....

neko ce , nekad, ipak, morati da se zamisli sta treba gradjanima srbije
    pa, ako rezim nece, oce drugi neko
    dokle god pucaju puske na ljubinom grobu nemci nece proci,
    a kad prestanu znajte da na ljubinom gobu nema vise zivih proletera

Ističe se SSSR_ (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    86

Citat Original postavio al bundy Pogledaj poruku
    vi ste bre seronje obicne ,tu nam vec pet puta pokazujes taj klip iz spanije na koji zajednicki masturbirate , a od akcije i revolucije - nista !
    Pa postoje neki ljudi koji ga nisu videli.Ne brini se al bundi,tvoji prijatelji te nece spasiti kada pocne vatra...A onda ces da pizdis kao i reakcionari posle '45 : "Nisam ja majke mi,ja sam oduvek bio za vas"... Tebe i ostale poput tebe ce klasa prve uza zid!

Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

Pa postoje neki ljudi koji ga nisu videli.Ne brini se al bundi,tvoji prijatelji te nece spasiti kada pocne vatra...A onda ces da pizdis kao i reakcionari posle '45 : "Nisam ja majke mi,ja sam oduvek bio za vas"... Tebe i ostale poput tebe ce klasa prve uza zid!
    za vas internet revolucinare bi mi bio dovoljan i Raid da vas potrebim ,koliko ste hrabri i opAsni
    mada je ovo"klasa" bas simpaticno
    The Show Must Go On...

Ističe se SSSR_ (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    86

Citat Original postavio al bundy Pogledaj poruku
    za vas internet revolucinare bi mi bio dovoljan i Raid da vas potrebim ,koliko ste hrabri i opAsni
    mada je ovo"klasa" bas simpaticno
    Ja nisam internet ratnik i to znaju oni koji me poznaju licno.Dakle,al budni decacicu secas li se Latinke Perovic,Deda Micuna,Draskovica Vuka...koji su svoj analni otvor(pardon uslucaju Latinke je u pitanju vagina) dali za uzvrat samo da udju u KPJ.E tako nesto vise nece da se ponovi...

A onom majmunolikom Tadicu,Cedi Gudri,Canku svinjucugi mozes slobodno da citiras ove moje poruke drukaro.Ako mi ne konfiskuju komp pole toga jer navodno TRUJEM OMLADINU!

Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

oce ti si tako bitan i opasan da ce ti odmah upasti delta-force u punoj ratnoj opremi i odneti ti komp u nepoiznatom pravcu , licno po Tadicevom naredjenju

Za vas cemo spremiti ovaj prvi -crveni ,da sve bude po PSu
    The Show Must Go On...

Aktivan član Šaban (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Ja nisam internet ratnik i to znaju oni koji me poznaju licno.Dakle,al budni decacicu secas li se Latinke Perovic,Deda Micuna,Draskovica Vuka...koji su svoj analni otvor(pardon uslucaju Latinke je u pitanju vagina) dali za uzvrat samo da udju u KPJ.E tako nesto vise nece da se ponovi...

A onom majmunolikom Tadicu,Cedi Gudri,Canku svinjucugi mozes slobodno da citiras ove moje poruke drukaro.Ako mi ne konfiskuju komp pole toga jer navodno TRUJEM OMLADINU!
    Ne brini, konfiskacija je svojstvena nekim drugim likovima... Ipak je komp tvoja lična svojina

Učlanjen
    13.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    104

Citat Original postavio 27E Pogledaj poruku
    neko ce , nekad, ipak, morati da se zamisli sta treba gradjanima srbije
    pa, ako rezim nece, oce drugi neko
    Mozda i hoce, ali to nece biti drugovi skojevci sigurno.

Oni su se pokazali vec.

Buduća legenda Милунка Савић (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1009

I baš slučajno zaboravi da pomeneš radikale, Zlobodana, i sličnu bratiju. A, pa da, šešeljuga ti je verovatno idol, dr marxizma.

Slične teme

1. Vratimo socijalizam!
    Autor dess u forumu Politika
    Odgovora: 99
    Poslednja poruka: 27.01.2009., 22:25
  2. kapitalizam vs socijalizam
    Autor a bre Milun u forumu Politika
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 22.12.2008., 06:57
  3. Socijalizam u USA
    Autor SSSR_ u forumu Politika
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 14.11.2008., 16:22
  4. IMA LI NADE ZA SOCIJALIZAM
    Autor pedjaza u forumu Politika
    Odgovora: 98
    Poslednja poruka: 21.01.2008., 21:50
  5. Da li je bolji socijalizam ili kapitalizam?
    Autor _Milanche_ u forumu Politika
    Odgovora: 63
    Poslednja poruka: 23.10.2006., 23:29

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •