BLEK - Veliki Blek ponovo na srpskom

wizardbg

Početnik
Poruka
8
Dragi čitaoci, strip o Velikom Bleku, ponovo izlazi na srpskom jeziku u izdanju Wizard press-a. U ovom uvodnom broju koji izlazi 21. novembra, osim epizode Gusari, objavljujemo i jedan od brojnih tekstova o našem glavnom junaku, što je uvod u sledeće brojeve i specijalna izdanja koja su u pripremi.
Veliki pozdrav za ljubitelje stripa!
Sve sugestije i primedbe šaljite nam na mail wizardpressbg@yahoo.com
 
Pozdrav svima, lepo je cuti ovakve reakcije bilo pozitivne ili negativne!
Ali da predjem na stvar i ono sto vas zanima. Zasto bas Blek? Pa malo da se podsetimo mladosti i kao sto je neko malopre rekao iz komercijalnih razloga. Prvo ce biti objavljivane epizode koje nisu izlazile kod nas francuskih i italijanskih crtaca, dok ce prve epizode biti rezervisane za specijalne brojeve i Gigante!
Pocinjemo sa ovim kiosk izdanjem koje ce imati 96 strana, da bi luksuznija izdanja ostavili za specijalce. Pocetak izlaženja je 21.11, da bi tako nastavili svaki naredni mesec. Tiraz je 10.000 primeraka i Futura plus ima generalnu distribuciju sto znaci da ce se naci u svim kioscima i prodavnicama sirom Srbije, dok se distribucija za Crnu Goru ocekuje za par meseci. U pripremi je Kapetan Miki ali o tom potom...
Svaki pocetak je tezak kao sto znate, pa ako bude primedbi slobodno saljite da bi vaseg omiljenog junaka ponovo stavili na noge u borbi protiv Crvenih mundira.
Veliki pozdrav!
 
Pa valjda se pojavljuje tek sutra.

Svaka čast.Uz Natan Nevera i Lazarus Leda Blek je definitivno strip koji je falio
kioscima srbije.Istina ode moj budžet u tri lepe šargarepe ali nema veze bitno je da kod nas konačno strip počinje ponovo da živi.

ps. Moželi preko veze neki sken naslovnice i informacija koliko para treba da iskeširam sutra:)
 
Pa valjda se pojavljuje tek sutra.


ps. Moželi preko veze neki sken naslovnice i informacija koliko para treba da iskeširam sutra:)

150 dinara, ocekivano! :)

a2147923b2.gif
 
tako je to kad se ne cita pazljivo vec u zurbi pa se preskoci jasno vidljiv datum:)

druga stvar koju bi pitao je dali ce se negde ta vasa kiosk izdanja moci kupiti po povlascenim cenama kao sto je slucaj sa izdanjima Veselog cetvrtka koji su na kiosku 150 din a u Strip-klubu Darkwood se ista prodaju za 130 din,striparnica Alan Ford 145 din
,Trafika (NBG) 135 din?

dali planirate pokretanje sajta gde bi se to sva bitna obavestenja mogla pronaci?
poto me malo cudi da to VC nije uradio a vec skoro godinu postoje i za ozbiljnije izdavace mi je to malo veci propust.:roll:

isto dal ce postojati mogucnost pretplate?

jos jedno pitanje da se nebi javljao non-stop je dali ste razmisljali o Nik Rajderu i Natan Neveru posto mi se cini da o njima niko ne razmislja il ta prava imaju iz VC posto su to Bonelijeva izdanja dok Blek i Miki nisu?
 
da probate od sfere otkupiti prava za magicnog vetra?//?

Danas sam video Bleka na trafikama kod nas u Backoj Topoli. Nisam ga kupio,to cu da uradim iducih dana. Onako na oko mi deluje da je losijeg kvaliteta nego izdanja V.C. Ako imate mogucnosti pakujte ga one najlon kese kao V.C. neka svoja izdanja, jer su prodavci na trafikama jako bezobzirni i dosta stripova se unisti, pogotovo sada kad je losije vreme postoji mogucnost da strip upije vlagu i sav se iskrivi a takvog ga nece niko kupiti.
Da bi ste poboljsali prodaju bleka morate razmisliti da ga distrubuirate po Striparnicama. i raznim specijalizovanim Knjizarama. Strip publika je postala dosta zahtevna (ako ne i razmazena) tako da cete morati iz broja u broj da komunicirate sa citaocima i da usavrsavate kvalitetu stripa.
Moj savet vam je isto da se uclanite na sajtove
www.stripovi.com
www.stripovi.org
www.upps-sajt.com/
i tu na forumima da objavite svoje planove i upoznate se sa zahtevima i zeljama kupaca.

Pogledajte ovog Hrvatskog Bleka sto izlazi kod nas kosta 200 din , ali mislim da ima dva stripa u jednom i kvalitetnije mi na prvi pogled izgleda, ali ga nisam kupovao tako da ne znam.
Svakim slucajem morate se uclaniti na stripovi.com tamo ima dosta zaljubljenika u strip koji mogu da vam pomognu da uspete da se odrzite kraj Veselog Cetvrtka.
Toliko od mene za sada sa zeljom da opstanete na trzistu.
 
Poslednja izmena:
Ne bih preporucio da se bakcete sa strip forumima, tu se nalazi par desetina istih ljudi koji prave galamu ali u stvari su nebitni za bilo kakav ozbiljan posao. To cak daje potpuno pogresnu sliku. I bilo kakav pokusaj da se tu razjasne stvari je osudjen na propast i kontra produktivan. Trziste i publika je nesto sasvim drugo od toga.
 
ma spas je pokretanje vlastitog sajta pa u sklopu njega mozda otvoriti forum..
drugo kvalitet je ovog prvog broja daleko od od onoga sto sam ocekivao da cu dobiti za nepuna 2 evra (malo vise sam se razocarao danas popodne kad sam ga kupio,daleko je ispod VC)..:roll:

Pogledajte ovog Hrvatskog Bleka sto izlazi kod nas kosta 200 din , ali mislim da ima dva stripa u jednom i kvalitetnije mi na prvi pogled izgleda, ali ga nisam kupovao tako da ne znam.
Ludensova izdanja Velikog Bleka prate epizode od prvog broja i ima cak 3 epizode a kostao je samo 200 din dok je Dnevnik iz NS bio distributer,no pojavom VC izgleda da su prestali jer je izgleda sad VC generalni i jedini distributer i ima prava za izdanja Bonelija..

stvarno kvalitet i kolicina stranica u stripu ni u ludilu nemoze da se poredi..

uprkos tome novom izdavacu ipak zelim da ove nedostatke sto pre otkloni i da dugo stanca stripove:)
 
Ne bih preporucio da se bakcete sa strip forumima, tu se nalazi par desetina istih ljudi koji prave galamu ali u stvari su nebitni za bilo kakav ozbiljan posao. To cak daje potpuno pogresnu sliku. I bilo kakav pokusaj da se tu razjasne stvari je osudjen na propast i kontra produktivan. Trziste i publika je nesto sasvim drugo od toga.

Slažem se sa tobo, ja uglavnom svakodnevno posećujem forum stripovi.com (mada nisam registrovan tamo) i mogu se naći i saznati zanimljive stvari ali većina ljudi mnogo tupi. Kada neko pomene neku glupu sitnicu odmah se nađe na desetine njih koji se takođe hvataju za to ko pijan plota i odma dobiješ 150 postova koji nemaju blage veze. Da su ljudi iz VČ obraćali pažnju na sve to verovatno danas nebi ni izdavali ništa. Razume ja i da je čovek fan ili veliki kolekcionar ali pojedinci stvarno preteruju,svaki deseti post je tipa "ako ovo ne promene ja odustajem od dalje kupovine" a da negovorim glupostima kao što su
"kada ćemo na pivo" u sred teme VČ. Koliko znam tiraž Bleka je 10 000 i nerazumem zašto bi se izdavači cimali da nešto mnogo prate forume na kojim nema ni 200 ljudi a još manje onih koji imaju nešto pametno da kažu. Moj savet za novog izdavača je da rasdi najbolje što može i da će u tom slučaju verujem dugo trajati.
 
Kupih i ja Bleka. Ovo su neka od zapažanja, na prvi pogled.

1. papir - lošiji od prvih brojeva Horusa, a bolji od onih zadnjih (spojeni heftalicom i sa mekim naslovnicama)

2. font teksta u stripu je isti kao kod Horusovih prvih brojeva

3. okvir u kojem je napisan "Kraj" ili "Kraj epizode" je identičan Horusovom

4. naslovnica za ovaj broj je Horusova naslovnica za br. 2 "Opsadno stanje"

5. naslovnica za br. 2 je naslovnica Horusovog br. 3 "Saratoga", "Mali Amsterdam", a epizoda se zove, gle čuda, "Opsadno stanje"


Kvalitet stripa je nešto između prvih brojeva Horusa i zadnjih brojeva istog izdavača, znači, lošiji od početnih, a bolij od kasnijih. Realno, jedno 30-40% slabiji od Veselog četvrtka.

Sve mi se više čini da je ovo projekat "Lak novac, brza zarada". Cilj je preštampati ono što su izdali kao Horus, imaju sve gotovo, naslovnice, epizode, sve spremno za štampu... Verovatno imaju i neki neobjavljeni materijal iz preioda Horusa, pa će malo miksovati, malo neobjavljeno, malo "reprint Horusa".
 
Jako lose odradjen strip i kvalitet papira moze da se meri sa paus papirom jer u toku citanja stripa morao sam da proveravam stranice jer neznam da li sam okrenuo jednu ili dve strane.Inace ko sto su rekli i ostali prica u stripu nije losa ,Ali to stvarno ne vredi toliko para za koliko se prodaje. Mislim moje misljenje da nece imati to prodju na dalje.Mozda gresim ali vreme ce pokazati.Poboljsati kvalitet i recimo povecati broj stranica stripa da bi mozda se ljudi zainteresovali za tako nesto.Pozz i mnogo uspeha
 
Jako lose odradjen strip i kvalitet papira moze da se meri sa paus papirom jer u toku citanja stripa morao sam da proveravam stranice jer neznam da li sam okrenuo jednu ili dve strane.Inace ko sto su rekli i ostali prica u stripu nije losa ,Ali to stvarno ne vredi toliko para za koliko se prodaje. Mislim moje misljenje da nece imati to prodju na dalje.Mozda gresim ali vreme ce pokazati.Poboljsati kvalitet i recimo povecati broj stranica stripa da bi mozda se ljudi zainteresovali za tako nesto.Pozz i mnogo uspeha
i meni se nije svidela ni prica ,takvih ima u ludensu kolko hoces,al podrzavam vas rad

PS:spustyite cenu na 130 din. i
popravite naslovnicu jer je kao u paintu radjena
 

Back
Top