upomoc!!!!!

  • Začetnik teme stadaradim?
  • Datum pokretanja
S

stadaradim?

Gost
Promenila mi se home page (i u favorites imam nekoliko dodatih sajtova koje ja nisam tamo postavila).Preko control panela sam vratila moju home page,ali kada sam ugasila racunar i ponovo ukljucila,opet je bila tu ona bezvezna.Sta da radim?Unapred hvala!
 
E mlada damo, prvo, pokupila si neki od onih dosadnih a mozda i opasnih spyware programa. Prva preporuka, instalisi ad-aware 6 i preskeniraj racunar pa posle toga obrisi sve ono sto taj dobri programcic bude nasao.. Ako posle toga ne bude zeljena Home Page onda se ponovo javi da rjesavamo dalje. A jos jedna preporuka, niposto ne koristi Internet Explorer.. Ubitacan je. Kupi svo moguce smece na netu.. Poz..
 
Skini najnovije verzije ovih programa i sa njima skeniraj komp. - svi ovi programi
su besplatni
1. CWSShreder www.merijn.org - on ce ti najverovatnije vratiti homepage
2. SpyBot S&D http://security.kolla.de
3. Ad-aware www.lavasoft.usa ili www.lavasoft.de
4. Posle toga skeniraj kompjuter programom HijackThis - on pokazuje sve aktivne
procese u kompjuteru i podatke iz regystryja u kojima se moze naci spyware. To snimi
i pokazi nekome ko ce znati razlikovati ono sto pripada windowsu a sta je spy.
Ako ne poznajes nikoga posalji to na neki od foruma spyware i dobices odgovor sigurno.
Evo dve adrese: www.spywareinfo.com ili www.computercops.biz
Sve ovo ce ti sigurno ocistiti kompjuter
Ako si pokupila najnovijeg trojanca koji ne dozvoljava pristup anti spyware
stranicama i rad CWSShredera skini MiniCWSRemover sa ovog alternativnog sajta:
http://216.180.233.153/merijn/index.html
Mini CWSRemover neutralise trojanca i omogucava rad CWSShredera
 
Posto sam relativno nova sa ovom "elektronikom i senzorima", pitala bih osobu koja je preporucila neki drugi program za internet - koji bi program trebalo koristiti? Samo da znas da sam do sada mislila da je to jedini program za pretrazivanje interneta, te mi odgovori na slicnom nivou!
 
VM:
Posto sam relativno nova sa ovom "elektronikom i senzorima", pitala bih osobu koja je preporucila neki drugi program za internet - koji bi program trebalo koristiti? Samo da znas da sam do sada mislila da je to jedini program za pretrazivanje interneta, te mi odgovori na slicnom nivou!

Posto se zadesih pre no sto osoba kojoj si se obratila odgovori, ja cu odgovoriti :wink:

Sa www.opera.com/download mozes skinuti jedan veoma dobar i brz pretrazivac.
Zatim sa http://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/mozilla/releases/mozilla1.6/mozilla-win32-1.6-installer.exe mozes skinuti Mozillu isto tako dobar pretrazivac, mada malo tezi (oko 4X) od Opere. Nekad zna da brljavi u win-u, ali je za Linux odlican.
Onda imas i Mozilla-u Firefox na http://www.mozilla.org/products/firefox/ koju sam veoma malo koristio i na prvi pogled mi se nije dopala (ne mislim na kozmetiku). Netscape http://channels.netscape.com/ns/browsers/ je Browser koji je svojevremeno bio najjaci na svetu dok uz 95 nije stigao sugavi IE. Danas je mnogo manje zastupljen u svetu.

Od svih ovih moj izbor je Opera za Win i Mozilla za Linux.

Sa Netscape-om imam losa iskustva tako da ga ne preporucujum sto uopste ne mora da znaci da je los, naprotiv.

Ovo su neki najpopularniji Browseri koji se danas mogu naci, svi ostali su manje zastupljeni i blede su kopije gore-navedenih.
 
Malo bih ispravio Kulirazu. Mozilla postoji zahvaljujuci Netscape-u... Netscape je dao svoj Gecko engine open-source zajednici, i tako su u 'partnerstvu' napravili Mozilla-u.

Netscape danas je isto sto i Mozilla sa jednom bitnom razlikom - Kod Netscape-a se vrse brojne optimizacije koje kompanija sebi moze da priusti, pa je tako najstabilnija Mozilla za Windows upravo Netscape 7.1...

Kod Linux-a/BSD-a stvar je mnogo jasnija - koju god da odaberete Mozilla-u, sve ce raditi besprekorno...

U svakom slucaju, moja preporuka:

Za windows: Netscape 7.1 ili Opera
Za *nix: Mozilla 1.6 ili njeni derivati (tipa Firefox)
 
Definitivno Mozilla Firefox 0.8 - najbrzhi i najtanji browser.
Nikad se nije desilo da mi se zakuca, jedino ponekad promashi char-coding, ali, ipak, josh to nije finalna verzija. Znachim definitivno moj favorit!
Naravno, IE uvek stoji u pozadini, "zlu ne trebalo", zbog kretena koji sajtove optimizuju za IE.
 
Lord British:
Definitivno Mozilla Firefox 0.8 - najbrzhi i najtanji browser.
Nikad se nije desilo da mi se zakuca, jedino ponekad promashi char-coding, ali, ipak, josh to nije finalna verzija. Znachim definitivno moj favorit!
Naravno, IE uvek stoji u pozadini, "zlu ne trebalo", zbog kretena koji sajtove optimizuju za IE.

Ipak mislim da mozilla nije za windows. Nije se meni ni jedan browser zakuco ako cemo po tome ocenjivati njegov kvalitet.
IE koristim samo kad sa Microsoftovog sajta preuzimam licencu za zasticenu muziku.
 
Nijedan besplatni browser koji skines sa interneta nije bolji od IE (ne zbog sigurnosti nego zbog perfomansi). To ne znaci da ne treba eksperimentisati.
Da bi se zastitila:
1. Skini - ako vec nemas antivirusni program i firewall. Ja ti preporucujem od besplatnih AntiVir Personal Edition: http://www.majorgeeks.com/downloads29.html
i Kerio Personal Firewall: http://www.kerio.com/us/kpf_download.html Prvih 30 dana imas full verziju a onda ti uskrate samo web filtering...ma nije bitno radi O.K
Nemoj da ti se desi kao nekima na forumu da instaliras dva ili vise antivirusnih
ili firewall programa...
Antivirusni program jednom nedeljno update-uj
2. Jednom meseco idi na Microsoftov site i skini kriticne update.
Start>All programs>Windows Update - pri tom moras biti konektovana :)
3. Sa Interneta downloaduj samo ono za sta sigurno znas sta je i ne setkaj po sajtovima
sa primamljivim ponudama. Kad downloadujes besplatne programe pazljivo citaj Licence Agreement i ne instaliraj ga ako ces sa njim u paketu dobiti jos neke programe tipa Save, Gator...koji su spy i zbog kojih ce ti se racunar cudno ponasati: postace
sporiji, gusice ti vezu sa Internetom, menjati pocetne strane IE, ubacivati nepoznate toolbare...
4.S obzirom da mnogo virusa ulazi sa Attachmentom u Outlook Express-u mogla bi skinuti neki program koji kontrolise postu na serveru i naravno sve za sta nisi sigurna sta je brisati pre nego i dodje u Outlook. E tu postoji jedan problem. Neko
koga poznajes moze ti poslati virus a da i ne zna da ga ima... Zato ti preporucujem da odes na site www.hotmale.com i tamo se registrujes kao new user - pratis sta te pita i na kraju imas novu adresu i novo sanduce kome mozes pristupiti preko
interneta ili sa bilo kog kompjutera. Hotmail svu postu kontrolise na viruse ali to ne znaci da i dalje ne treba brisati nepoznate Attachmente. Velicina tog sanduceta nije velika i moras redovno brisati postu od nepoznatih posiljalaca ili u opcijama odabrati da primas postu samo od onih koji su na tvojoj contact listi ili one koji nisu oznaci kao junk pa ih pogledaj pre nego sto se automatski obrisu. Ovo sa Hotmailom je dobra opcija i zato sto tako mozes menjati provajdere a adresa ti je
uvek ista. Naravno ako u duzem vremenskom periodu ne koristis tu adresu oduzece ti je.
Nadam se da sam bar malo pomogla a ako ti se i pored toga desi da zakacis nesto...
pa..na greskama se uci.
Za kraj - mislim da ces pre uneti virus koristeci diskete i CD-e sa tudjih zarazenih kompjutera :)
 
Andreavk:
Nijedan besplatni browser koji skines sa interneta nije bolji od IE (ne zbog sigurnosti nego zbog perfomansi). To ne znaci da ne treba eksperimentisati.
Da bi se zastitila:
1. Skini - ako vec nemas antivirusni program i firewall. Ja ti preporucujem od besplatnih AntiVir Personal Edition: http://www.majorgeeks.com/downloads29.html
i Kerio Personal Firewall: http://www.kerio.com/us/kpf_download.html Prvih 30 dana imas full verziju a onda ti uskrate samo web filtering...ma nije bitno radi O.K
Nemoj da ti se desi kao nekima na forumu da instaliras dva ili vise antivirusnih
ili firewall programa...
Antivirusni program jednom nedeljno update-uj

Nisu tu u pitanju perfomanse nego rasprostranjenost IE i cena - svako ko instalira windows prinudjen je (hteo ne hteo) da instalira i IE besplatno, a zna se koliko para toliko i muzike. Većina prosečnih korisnika i nezna da postoje i drugi browseri ...

2. Jednom meseco idi na Microsoftov site i skini kriticne update.
Start>All programs>Windows Update - pri tom moras biti konektovana :)

I u slučaju da moraš da reinstaliraš windows sve iz početka... I to zbog IE :shock:

3. Sa Interneta downloaduj samo ono za sta sigurno znas sta je i ne setkaj po sajtovima
sa primamljivim ponudama. Kad downloadujes besplatne programe pazljivo citaj Licence Agreement i ne instaliraj ga ako ces sa njim u paketu dobiti jos neke programe tipa Save, Gator...koji su spy i zbog kojih ce ti se racunar cudno ponasati: postace
sporiji, gusice ti vezu sa Internetom, menjati pocetne strane IE, ubacivati nepoznate toolbare...

To bi bilo kao da šetaš jednom stranom ulice a ne sme da pređeš na drugu zato što nešto može da te zgazi ... :(
4.S obzirom da mnogo virusa ulazi sa Attachmentom u Outlook Express-u mogla bi skinuti neki program koji kontrolise postu na serveru i naravno sve za sta nisi sigurna sta je brisati pre nego i dodje u Outlook. E tu postoji jedan problem. Neko
koga poznajes moze ti poslati virus a da i ne zna da ga ima... Zato ti preporucujem da odes na site www.hotmale.com i tamo se registrujes kao new user - pratis sta te pita i na kraju imas novu adresu i novo sanduce kome mozes pristupiti preko
interneta ili sa bilo kog kompjutera. Hotmail svu postu kontrolise na viruse ali to ne znaci da i dalje ne treba brisati nepoznate Attachmente. Velicina tog sanduceta nije velika i moras redovno brisati postu od nepoznatih posiljalaca ili u opcijama odabrati da primas postu samo od onih koji su na tvojoj contact listi ili one koji nisu oznaci kao junk pa ih pogledaj pre nego sto se automatski obrisu. Ovo sa Hotmailom je dobra opcija i zato sto tako mozes menjati provajdere a adresa ti je
uvek ista. Naravno ako u duzem vremenskom periodu ne koristis tu adresu oduzece ti je.
Nadam se da sam bar malo pomogla a ako ti se i pored toga desi da zakacis nesto...
pa..na greskama se uci.
Za kraj - mislim da ces pre uneti virus koristeci diskete i CD-e sa tudjih zarazenih kompjutera :)

Dobar antivirus i redovan update antivurus baza i ne moraš da razmišljaš da li će virus doći kroz Attachment ili sa nečijeg CD ....
 

Back
Top