Hasim Tachi u Beogradu?!

dragosh

Veoma poznat
Poruka
11.827
..gostovao na talasima radija B92 u emisiji "Kaziprst":


Tači: Problem je u Beogradu
18. novembar 2008. | 01:58 -> 12:27 | Izvor: B92
Beograd, Priština -- Kosovski premijer Hašim Tači izjavio je za B92 da dokument u šest tačaka o raspoređivanju misije Euleks nije prihvatljiv za Kosovo.

21018279474922135045012803563907_extreme.jpg


U ekskluzivnom intervjuu za emisiju B92 "Kažiprst", Tači je rekao da je misija Evropske unije prihvatljiva samo u skladu sa planom Martija Ahtisarija. "Dokument generalnog sekretara UN Ban Ki Muna u šest tačaka nije predlog međunarodne zajednice već predlog Beograda i Priština ga ne prihvata u ovoj formi i sadržaju", kaže premijer Kosova.

On navodi da će Priština ipak prihvatiti Euleks na teritoriji Kosova i po uslovima koji nisu za nju povoljni, ali uz podršku Evropske unije i svih međunarodnih faktora.

“Euleks ima pun mandat i punu podršku svih međunarodnih mehanizama i dobro je prihvaćen od strane Prištine. Imamo tesnu saradnju, ali nećemo prihvatiti nove uslove za raspoređivanje Euleksa”, kaže Tači.

“Ali, ovo je i poruka da san Beograda o Kosovu treba jednom zauvek da umre. Oko suvereniteta i integriteta Kosova nikada neće biti nikakvih kompromisa sa Beogradom", kaže on.

"Za sva druga praktična pitanja spremni smo da razgovaramo. Aktuelne ideje Beograda identične su sa idejama Slobodana Miloševića”, dodaje kosovski premijer.

Tači je ponosan što je rukovodio Oslobodilačkom vojskom Kosova, kao i na njenu ulogu u oslobađanju zemlje.

"Trgovina organima izmišljotina"

Navode o trgovini organima 300 nestalih uglavnom Srba i Roma posle dolaska međunarodnih snaga Tali odbacuje, nazivajući ih izmišljotinama Karle del Ponte i Beograda kako bi se narušio ugled Kosova.

B92: Zar mislite da je Beograd u stanju da instruiše Karlu del Ponte i Hjuman rajts voč da lažu?

Tači: Ne bih rekao da ne može. Ja ne patim od paranoje, ali može se i to desiti.

B92: Ali niste spremni da istražujete ovaj slučaj?

Tači: Ovaj slučaj se istražuje.

B92: Vaše sudstvo radi na tome?

Tači: Domaći i međunarodni organi na tome rade.

B92: Dokle se stiglo u istrazi? Da li kao premijer znate?

Tači: Nisam istražitelj i tužilac, ja sam predsednik Vlade Kosova.

B92: Pitam da li ste se možda interesovali?

Tači: Jesam. I vi možete da dobijete te informacije od domaćih i međunarodnih organa. Sve je to čista izmišljotina.

Premijer Kosova je pozvao Srbe da se vrate u svoje domove, a one koji su im zauzeli stanove da ih oslobode, navodeći da za ekstremiste, bez obzira na nacionalnost, neće biti mesta na Kosovu.

Istovremeno, pozvao je i Srbiju da prizna Kosovo, što je, prema njegovim rečima, u interesu mira i stabilnosti i što će Srbiju, kako veruje, približiti Briselu.



http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=11&dd=18&nav_category=640&nav_id=329374
 
Premijer Kosova je pozvao Srbe da se vrate u svoje domove, a one koji su im zauzeli stanove da ih oslobode, navodeći da za ekstremiste, bez obzira na nacionalnost, neće biti mesta na Kosovu.

"Спуштава` се ја на ваше уже,
умало се уже не претрже,
отада смо виши пријатељи,
памет ми у главу ућерасте..."
 
Liči mi na "Niko ne sme vas da bije!" :whistling:
Mnogo si naivan, Ademe. Mislio sam da si manje pristrasan...[/QUOTE]:hahaha:
Је л' познајеш ти неког Шиптара уживо?
Да ли си имао прилике да им упознаш склоп ментални?

Очигледно ниси.

Види, сви они су слатки на речима и у лице ће ти се претварати да су супер с тобом, да немају ништа против тебе, али кад окренеш леша, ситуација се мења за 180 степени.

Е, то су ти Шиптари.

То ти је и адем.
Ко верује у његову непристрасност, наиван је за медаљу.
 
Liči mi na "Niko ne sme vas da bije!" :whistling:
Mnogo si naivan, Ademe. Mislio sam da si manje pristrasan...[/QUOTE]:hahaha:
Је л' познајеш ти неког Шиптара уживо?
Да ли си имао прилике да им упознаш склоп ментални?

Очигледно ниси.

Види, сви они су слатки на речима и у лице ће ти се претварати да су супер с тобом, да немају ништа против тебе, али кад окренеш леша, ситуација се мења за 180 степени.

Е, то су ти Шиптари.

То ти је и адем.
Ко верује у његову непристрасност, наиван је за медаљу.

Ne verujem u njegovu nepristrasnost, već u manju pristrasnost.
Takođe, nisam sklon generalizacijama... Bolji je dobar Šiptar od lošeg Srbina.
Nisam upoznao nijednog Šiptara (tj. znao sam više njih na "zdravo; zdravo", ali to se ne računa), ali sam siguran da poznajem dovoljno Srba za koje važi ovo boldovano...
 
ima istine u tome, garantujem ti.
ps.ne kazem da ima ljubavi, ali svejedno je ako se ima koristi

Nije problem u tome da li on zaista misli to što je rekao, već da niko taj problem neće moći da reši narednih 15 godina... minimum..., pa ni on...

Uzgred, ne verujem da je mnogo iskren... To što je rekao ide njemu i nezavisnosti Kosova u prilog. Diplomatija je to... Da mu ne odgovara da se te reči čuju širom sveta, ne bi ih ni izgovorio.
 
Колико знам потерница за Тачијем још увек постоји - не верујем да је толико луд да долази у Београд, вероватно су будалетине с Бе92 отишле у Приштину да узму интервју.
 
HapŠenje
Lideri Srba sa KiM Milan Ivanović i Marko Jakšić poslednjih dana na meti i srpske i prištinske policije
PRIŠTINA - Milanu Ivanoviću i Marku Jakšiću, liderima Srba sa severa Kosova i Metohije, sprema se hapšenje! Ova dvojica lekara već danima su na meti vlade Hašima Tačija, a kako Kurir saznaje, veoma je moguće da biti uhapšeni da bi prištinski premijer objasnio zašto će prihvatiti Euleks i šest principa Ban Ki Muna.
Prištinski Ekspres u jučerašnjem broju piše da se Srbija obavezala da će neutralisati ekstremiste na severu KiM koji predstavljaju opasnost po bezbednost Euleksa. Ovaj tabloid tvrdi da su Ivanović i Jakšić bili pozvani na informativni razgovor u MUP u Beogradu, jer je "Vlada Srbije Briselu obećala njihovu eliminaciju" (?!).

velkam:confused:
 

Back
Top