Zemlja koja ne voli svoj narod!
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 62

Tema: Zemlja koja ne voli svoj narod!

Početnik suzeodstakla47 (avatar)
    Učlanjen
    06.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Angry Zemlja koja ne voli svoj narod!

Zašto ja,kao majka sina kojeg je podigla sama od pete godine,priželjkujem da moje dete ode u inostranstvo,kako bi imao život dostojan čoveka! Da li je ovo zemlja koja ne voli svoj narod?!

Buduća legenda jomini (avatar)
    Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Zemlja koja ne voli svoj narod!

Tako nekako ispada...

Veoma poznat
    Učlanjen
    10.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    244

Bas juce pricam sa kolegom da jos nisam osetio da mi je drzava bila prijatelj...Slaze se covek.

Elita
    Učlanjen
    22.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Moze se reci da smo narod koji ne voli svoju drzavu.

Buduća legenda jomini (avatar)
    Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Imamo neki poseban razlog da je volimo (pitanje se prvenstveno odnosi na generacije kojima je mladost propala '90-ih)? Osim onog da je ''naša'' pa je to dovoljno... I kome je to dovoljno i zašto je samo to dovoljno?

Domaćin neverujuidole (avatar)
    Učlanjen
    31.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    68

Citat Original postavio suzeodstakla47 Pogledaj poruku
    Zašto ja,kao majka sina kojeg je podigla sama od pete godine,priželjkujem da moje dete ode u inostranstvo,kako bi imao život dostojan čoveka! Da li je ovo zemlja koja ne voli svoj narod?!
    Pre ce biti da se radi o situaciji da je ovo zemlja ciji narod ne voli sam sebe, a ni svoju zemlju. "Sami sebe saplicemo..." i to na svakom koraku.
    Mrzim lazne legaliste i lazne demokrate! I docekacu svog predsednika onako kako dolikuje!

Primećen član
    Učlanjen
    19.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    41

Citat Original postavio jomini Pogledaj poruku
    Imamo neki poseban razlog da je volimo (pitanje se prvenstveno odnosi na generacije kojima je mladost propala '90-ih)? Osim onog da je ''naša'' pa je to dovoljno... I kome je to dovoljno i zašto je samo to dovoljno?
    Meni dovoljno. Ako osetim da zasluzuje ljubav i zbog nekih vecih razloga jos bolje a ako ne nema veze. Ako trazim razloge za ljubav nije ljubav, interes je. Zvuci glupo, naivno, zenski ali sta mogu , istina je.
    Kad covek od neceg bezi nije vazno gde ce pobeci nego koliko daleko ce stici.

Primećen član
    Učlanjen
    19.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    41

Imam dva sina, podigla sm ih kako sam najbolje umela, zelim da ostanu u svojoj zemlji i da budu ponosni na nju.Da u njoj zive zivot dostojan coveka. Znaci li to da je ovo zemlja koja voli svoj narod i koja zasluzuje ljubav svih nas?
    Naravno da ne znaci isto kao sto ni tvoja zelja ne znaci da je ovo zemlja koja ne voli svoj narod. Sve sto se moze i iz tvojih i iz mojih zelja za nasu decu zakljuciti je to da smo mi kao jedinke razliciti i da zbog toga razlicito osecamo svoju zemlju.
    Kad covek od neceg bezi nije vazno gde ce pobeci nego koliko daleko ce stici.

Početnik suzeodstakla47 (avatar)
    Učlanjen
    06.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Imam dva sina, podigla sm ih kako sam najbolje umela, zelim da ostanu u svojoj zemlji i da budu ponosni na nju.Da u njoj zive zivot dostojan coveka. Znaci li to da je ovo zemlja koja voli svoj narod i koja zasluzuje ljubav svih nas?

Da,ja volim svoju zemlju i svoj narod i želim da moj sin živi u svojoj zemlji i da bude ponosan na nju.
    Ali,sve više gubim nadu i za njega i za sebe.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    07.11.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    36

...ziveli u jednom vremenu,sada je neko drugo,ja imam sina koji zivi sa mnom..jos je mali,nisam siguran da bih voleo da ode da zivi u kako mi kazemo inostranstvo,borim se sada,probacu tako da nastavim pa sta bude...videcu..
    ..cekam...sta god,kad god..

Aktivan član Ganci (avatar)
    Učlanjen
    14.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Kad kazemo zamlja mislimo na narod.. (zbog bukvalista) ..mnogo ljudi danas trazi pomoc.. teshko je vreme..
    potpis je u redu

Učlanjen
    31.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    68

Da,ja volim svoju zemlju i svoj narod i želim da moj sin živi u svojoj zemlji i da bude ponosan na nju.
    Nikad ne treba gubiti nadu. Ovu zemlju cine ljudi i ona je njihovo ogledalo. Polako, zaista polako oni se menjaju, ali i to nesto znaci. Bicu pomalo pateticna i neoriginalna i parafrazirati jednog velikog coveka - krenimo od svog dvorista, od svoje kuce. Napredak je mali, ali ipak vidljiv.
    Mrzim lazne legaliste i lazne demokrate! I docekacu svog predsednika onako kako dolikuje!

Elita
    Učlanjen
    01.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    319

Imam malog sina,i dok krene u vojsku,sigurno ce se mnogo toga promeniti,po tom pitanju.Ali ,ako vojska bude obaveza u obe drzave,i jos uvek zivimo ovde,ion moze da bira,onda ce sigurno ici u srpsku vojsku,pa makar ga i puskom terala.Ne mogu da zamislim da moj sin sluzi svapsku vojsku.............nikad.

Ističe se
    Učlanjen
    22.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    75

od svih bivsih jugo drzava samo se srbija nije odvojila od jugoslavije.
    da li mislis da ce jugoslavija stititi interes srbije, pa i tvoj onako kako treba?

Buduća legenda Lacibg (avatar)
    Učlanjen
    31.08.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    372

Izvinte ... da nisu malo kontradiktorna ova dva posta ?

Potpuno suprotne izjave u roku od dva sata ...
    Ljepo"ce, ljepo"ce probud' se
    Nemerem, nemerem zaćarana sam!

Početnik car4455 (avatar)
    Učlanjen
    16.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Greska,ne radi se o zemlji vec se radi o politicarima,politicari ne vole svoj narod!!!

Elita crveni oblak (avatar)
    Učlanjen
    25.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    379

Sposobni ljudi se mogu snatji i u Srbiji. Bezveze mi je vishe kad cujem te price da je u inostranstvu sve lakse i lepse, preteruje se s tim da bi se optuzhila drzhava za licnu nesposobnost.
    ...

Učlanjen
    31.08.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    372

Jednom je J.F.Kendi pozajmio sentencu i rekao :

"Ne gledaj šta tvoja država može da učini za tebe, nego gledaj šta ti možeš da učiniš za svoju državu ..."

Dakle, ne bih o tome jeli to u redu ili nije - samo napomenuh kako se nametalo najdemokratskijoj naciji

Buduća legenda Torrente Bgd (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    534

Ovo je zemlja u kojoj njen narod ne voli samog sebe. Ne moze zemlja da te ne voli.
    Narod sam bira g-ovna da mu vladaju pa samim tim ovako i prolazi.
    Ko je terao Srbe ( aj sad da ne idem dalje u proslost ) da posle prvog svetskog rata prave Jugoslaviju da bi neki magarac bio kralj Srba,Hrvata i Slovenaca....pa onda posle drugog svetskog rata da im vlada neki Tito za koga ni danas ne znaju ko je zaista bio..jedva je srpski i pricao...a seckao im je zemlju i svasta radio....a onda ko ih je terao da biraju Slobu , pa zatim onu mafijasku DOS-vlast i ove danasnje lopove....i svi su oni redom krali narod i zemlju,unistavali narod i zemlju i sve sto je srpsko a nesto ne vidim da se iko od istog tog naroda pobunio i izasao na ulice.
    Uglavnom su izlazili kada ih neko od tih lopova nalozi na to da bi taj lopov zaseo i krao kao sto je recimo bilo famoznog 5.oktobra.
    Narod radi za mizerne plate,vecina nije prijavljena,dele im otkae kako hoce,maltretiraju ih i izrabljuju na poslu,nemas pravo da kazes da si Srbin u srpskoj zemlji odmah se jave neke babe da te optuze da si fashista,krade te ko stigne, gradjani drugih zemalja imaju veca prava nego maticni gradjani ( crnogorci na primer ) ..itd....i svi to konstatuju ali niko se ne buni.U normalnim zemljama zbog nekih stvari koje su kod nas sitnica sta se sve ovde radi ljudi izlaze na ulice i prave demonstracije..spale pola grada ...a ovde nikom nista samo svi konstatuju da ih vlast krade,laze...itd.
    Daleko ti lepa kuca ahaahhahah

Učlanjen
    31.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    68

Citat Original postavio Lacibg Pogledaj poruku
    Jednom je J.F.Kendi pozajmio sentencu i rekao :

"Ne gledaj šta tvoja država može da učini za tebe, nego gledaj šta ti možeš da učiniš za svoju državu ..."

Dakle, ne bih o tome jeli to u redu ili nije - samo napomenuh kako se nametalo najdemokratskijoj naciji
    Opet cu dati sebi za pravo da pomenem velikog Coveka koji je prilagodio kenedijevu maksimu :" Ne gledaj sta drzava moze da ucini za tebe, nego sta ti sam mozes da ucinis za sebe!"
    Upravo je to poenta, da krenemo od sebe i svog mikro okruzenja.

Učlanjen
    31.08.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    372

Citat Original postavio neverujuidole Pogledaj poruku
    Opet cu dati sebi za pravo da pomenem velikog Coveka koji je prilagodio kenedijevu maksimu :" Ne gledaj sta drzava moze da ucini za tebe, nego sta ti sam mozes da ucinis za sebe!"
    Upravo je to poenta, da krenemo od sebe i svog mikro okruzenja.
    Bravo ! Sa ovom "prerađevinom" bih se i ja složio.

A ono, po nekoj logici, ako sam sebi omogućuješ napredak - mora da ima neke koristi i za tvoju državu ...

Učlanjen
    31.08.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    372

Citat Original postavio Torrente Bgd Pogledaj poruku
    Ovo je zemlja u kojoj njen narod ne voli samog sebe. Ne moze zemlja da te ne voli.
    Ko je terao Srbe ( aj sad da ne idem dalje u proslost ) da posle prvog svetskog rata prave Jugoslaviju da bi neki magarac bio kralj Srba,Hrvata i Slovenaca....pa onda posle drugog svetskog rata da im vlada neki Tito za koga ni danas ne znaju ko je zaista bio..jedva je srpski i pricao...a seckao im je zemlju i svasta radio....a onda ko ih je terao da biraju Slobu , pa zatim onu mafijasku DOS-vlast i ove danasnje lopove....i svi su oni redom krali narod i zemlju,unistavali narod i zemlju i sve sto je srpsko a nesto ne vidim da se iko od istog tog naroda pobunio i izasao na ulice.
    Uglavnom su izlazili kada ih neko od tih lopova nalozi na to da bi taj lopov zaseo i krao kao sto je recimo bilo famoznog 5.oktobra.
    Narod radi za mizerne plate,vecina nije prijavljena,dele im otkae kako hoce,maltretiraju ih i izrabljuju na poslu,nemas pravo da kazes da si Srbin u srpskoj zemlji odmah se jave neke babe da te optuze da si fashista,krade te ko stigne, gradjani drugih zemalja imaju veca prava nego maticni gradjani ( crnogorci na primer ) ..itd....i svi to konstatuju ali niko se ne buni.U normalnim zemljama zbog nekih stvari koje su kod nas sitnica sta se sve ovde radi ljudi izlaze na ulice i prave demonstracije..spale pola grada ...a ovde nikom nista samo svi konstatuju da ih vlast krade,laze...itd.
    Evo, to je moj ministar za higijenu.

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

Citat Original postavio jomini Pogledaj poruku
    znas za tango a pogotovo za ljubav je potrebno - dvoje.

e sad ti si recimo mlad momak imas 16 godina vaspitan da volis svoju drzavu, i onda ti je volis volis volis, a tebi ta drzava tu ljubav ne uzvraca ni malo nego te tretira ne ko da ti je majka vec kod da ti je maceha. e onda sledi razocarenje i ravnodusnost.
    Идите по свему свету и проповедајте Јеванђеље сваком створењу. Ко поверује и крсти се, биће спасен, а ко не поверује биће осуђен.

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

Citat Original postavio Torrente Bgd Pogledaj poruku

sve si rekao . i za to dobio bonu
    Идите по свему свету и проповедајте Јеванђеље сваком створењу. Ко поверује и крсти се, биће спасен, а ко не поверује биће осуђен.

Buduća legenda Sanovnik (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    853

Mislim da taj poseban osecaj, ti posebni odnosi , izmedju naseg naro0da i nase drzave , dolaaze pre svega kao eho proslih vremena . Mislim da , narod , ako ne voli Drzavo , ne voli je po inerciji iz proslih vremena , kada opravdano nisu voleli Jugoslaviju , i njenu Komunisticku - samoupravljacku strukturu . A sada , sada je u pitanju , pre svega samo inercija .

Sto se drzave tice i njenog odnosa prema narodu , Moram reci da smatram da u Drzavnom aparatu sede mahom ljudi kojima drzava , njen imidz , , Narod , Nacija , dostojanstvo naroda , medjunarodni prestiz , nista ne znace.

To je vidljivo , bas na samom koraku .

Slične teme

1. zasto nas narod toliko voli majonez?!
    Autor wet look u forumu Svaštara
    Odgovora: 123
    Poslednja poruka: 15.04.2016., 14:14
  2. Fioka koja jede akte iliti Besudna zemlja
    Autor Тихи u forumu Politika
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 08.12.2008., 09:38
  3. ne voli samo narod...
    Autor UAR u forumu Politika
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 25.01.2008., 13:50
  4. Koja afrička zemlja je u pitanju?
    Autor mali princ u forumu Azija, Afrika i Australija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 09.07.2006., 04:51
  5. Voli li neko u ovoj zemlji JELENU DOKIC? Kakav smo to narod?
    Autor Milan Dokic u forumu Ostali sportovi
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 01.02.2005., 19:58

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •