Povlacimo se iz Iraka
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Povlacimo se iz Iraka

Ističe se freak tb clan (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    62

Podrazumevano Povlacimo se iz Iraka

Novoizabrani američki predsednik Barak Obama potvrdio je u nedelju spremnost da po preuzimanju dužnosti 20. januara povuče vojnike iz Iraka i da zatvori zloglasni zatvor u vojnoj bazi Gvantanamo na Kubi.

"Rekao sam tokom kampanje, a i dalje sam tog stanovišta da ću, po preuzimanju funkcije, pozvati Generalštab i zvaničnike zadužene za nacionalnu bezbednost i pokrenućemo plan za povlačenje naših snaga", izjavio je Obama u intervjuu za američku televiziju Si-Bi-Es (CBS), dodajući, "posebno u svetlu onoga što se događa u Avganistanu".

Obama namerava da oslobodi vojsku i budžet za rat u Avganistanu koji će biti prioritet u njegovoj spoljnoj politici.

Pošto se situacija u Iraku vidno poboljšala, Obama se zalaže za povlačenje američke vojske do leta 2010. godine.

Obama je istakao da hvatanje Osame bin Ladena, glavnog osumnjičenog za terorističke napade u SAD 11. septembra 2001. godine, ostaje jedan od "prioriteta".

"Mislim da je hvatanje ili likvidacija Osame bin Ladena od krucijalnog značaja za uništavanje Al-Kaide. On nije samo simbol, već i operativni šef organizacije koja nastoji da napadne američke interese", rekao je Obama.

Obama je takođe kazao da namerava da zatvori zloglasni zatvor Gvantanamo u kojem se od 2002. godine drže osumnjičeni za terorizam.
    U tom zatvoru trenutno ima 255 pritvorenika od ukupno 800 koliko ih je tamo držano.

Suprotno svim načelima američkog pravosuđa, ti ljudi su pritvoreni na neograničeni vremenski period bez podignute optužnice. Proglašeni "neprijateljskim borcima", ti pritvorenici tek od juna ove godine imaju mogućnost da se obrate federalnom sudu umesto vojnom kao što je to bilo do sada.

Obama je takođe potvrdio da namerava da prekine torturu kao metod ispitivanja u američkoj vojsci.

"Više puta sam rekao da Amerika ne vrši torturu. I pobrinuću se da mi ne vršimo torturu", rekao je on.

Zatvaranje Gvantanama i obustavljanje torture jesu, kako je dodao Obama, "deo napora da Amerika povrati svoj položaj na moralnom planu".

Govoreći o finansijskoj krizi, Obama se založio za plan spasavanja preduzeća uključujući i automobilsku industriju, ali ne po svaku cenu.

On je u tom kontekstu upozorio da bi na primer kompanija Dženeral motors mogla naredne godine da se nađe pred likvidacijom.

"Česma bi mogla da presuši", rekao je Obama navodeći da banke više ne kreditiraju preduzeća koja dobro posluju, a kamoli firme koje stoje loše.

Obama je ipak istakao značaj borbe protiv recesije i rekao da treba učiniti sve u cilju ponovnog pokretanja ekonomije
    http://www.mtsmondo.com/news/world/text.php?vest=115842
    Dalmatinac si ... tu si rodjen ti ,
    plavo more zna , tvoji preci svi ... SRBIN bio si!!!!

Poznat W.A.S.P. (avatar)
    Učlanjen
    16.08.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Povlacimo se iz Iraka

Obama namerava da oslobodi vojsku i budžet za rat u Avganistanu koji će biti prioritet u njegovoj spoljnoj politici.
    Ioak mora neko da nahebe ... srećom to ovaj put nismo mi

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

*** a kad ce da se povuce sa Kosova

Poznat W.A.S.P. (avatar)
    Učlanjen
    16.08.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio modjo Pogledaj poruku
    Kad na vrbi rodi Karađorđe.

Iskusan systemofadown (avatar)
    Učlanjen
    13.01.2006.
    Pol
    muški
    У Пријепољу смо прошли цензус резултати нису тачни.
    Reputaciona moć
    104

Citat Original postavio modjo Pogledaj poruku
    Ako se zaglave u Avganistanu.
    Always forgive your enemies; nothing annoys them so much.

Buduća legenda 27E (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    661

ja se ne povlacim iz iraka. ni mrtav. corba je corba.

cekaj malo, pa i nisam u iraku. onda dobro.
    dokle god pucaju puske na ljubinom grobu nemci nece proci,
    a kad prestanu znajte da na ljubinom gobu nema vise zivih proletera

Ističe se John McClane (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2008.
    Pol
    muški
    Nakatomi Plaza (1988), Dulles International Airport in Dulles, Virginia (1990)...
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    60

Citat Original postavio freak tb clan Pogledaj poruku
    Novoizabrani američki predsednik Barak Obama potvrdio je u nedelju spremnost da po preuzimanju dužnosti 20. januara povuče vojnike iz Iraka i da zatvori zloglasni zatvor u vojnoj bazi Gvantanamo na Kubi.

"Rekao sam tokom kampanje, a i dalje sam tog stanovišta da ću, po preuzimanju funkcije, pozvati Generalštab i zvaničnike zadužene za nacionalnu bezbednost i pokrenućemo plan za povlačenje naših snaga", izjavio je Obama u intervjuu za američku televiziju Si-Bi-Es (CBS), dodajući, "posebno u svetlu onoga što se događa u Avganistanu".

Pošto se situacija u Iraku vidno poboljšala, Obama se zalaže za povlačenje američke vojske do leta 2010. godine.

Obama je istakao da hvatanje Osame bin Ladena, glavnog osumnjičenog za terorističke napade u SAD 11. septembra 2001. godine, ostaje jedan od "prioriteta".

"Mislim da je hvatanje ili likvidacija Osame bin Ladena od krucijalnog značaja za uništavanje Al-Kaide. On nije samo simbol, već i operativni šef organizacije koja nastoji da napadne američke interese", rekao je Obama.

Obama je takođe kazao da namerava da zatvori zloglasni zatvor Gvantanamo u kojem se od 2002. godine drže osumnjičeni za terorizam.
    U tom zatvoru trenutno ima 255 pritvorenika od ukupno 800 koliko ih je tamo držano.

Suprotno svim načelima američkog pravosuđa, ti ljudi su pritvoreni na neograničeni vremenski period bez podignute optužnice. Proglašeni "neprijateljskim borcima", ti pritvorenici tek od juna ove godine imaju mogućnost da se obrate federalnom sudu umesto vojnom kao što je to bilo do sada.

Obama je takođe potvrdio da namerava da prekine torturu kao metod ispitivanja u američkoj vojsci.

"Više puta sam rekao da Amerika ne vrši torturu. I pobrinuću se da mi ne vršimo torturu", rekao je on.

Zatvaranje Gvantanama i obustavljanje torture jesu, kako je dodao Obama, "deo napora da Amerika povrati svoj položaj na moralnom planu".

Govoreći o finansijskoj krizi, Obama se založio za plan spasavanja preduzeća uključujući i automobilsku industriju, ali ne po svaku cenu.

On je u tom kontekstu upozorio da bi na primer kompanija Dženeral motors mogla naredne godine da se nađe pred likvidacijom.

"Česma bi mogla da presuši", rekao je Obama navodeći da banke više ne kreditiraju preduzeća koja dobro posluju, a kamoli firme koje stoje loše.

Obama je ipak istakao značaj borbe protiv recesije i rekao da treba učiniti sve u cilju ponovnog pokretanja ekonomije
    http://www.mtsmondo.com/news/world/text.php?vest=115842
    Obećanja, ludom radovanja... i da sve bude tako, naće nekoga novog da zezaju... što im i jeste u cilju...
    Yipee-ki-yay, motherfucker!

Buduća legenda Derer (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

"Obama dodzi nama"

Bin Laden
    ALL THESE WORLDS ARE YOURS EXCEPT EUROPA. ATTEMPT NO LANDINGS THERE.

Poznat W.A.S.P. (avatar)
    Učlanjen
    16.08.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Jelen_Pivo Pogledaj poruku
    Obećanja, ludom radovanja... i da sve bude tako, naće nekoga novog da zezaju... što im i jeste u cilju...
    Al sada će neku još goru gologuziju od nas i Iraka, tipa Etiopija ili Somalija pod iozgovorom da ih pirati smaraju

Slične teme

1. Buš i Turska napadaju sever Iraka
    Autor SUNCE_MOJE u forumu Politika
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 18.12.2007., 19:58
  2. Od srebrenice do Iraka
    Autor etleboro u forumu Politika
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 01.10.2007., 18:43
  3. Britanci beze iz Iraka......
    Autor inagadadavida u forumu Politika
    Odgovora: 22