Figarova zenidba i razvod

Truman

Elita
Poruka
22.709
Bila juce premijera. Ovde ostavljajte utiske...Rec je o drami za koju nisam siguran koliko ima veze sa "pravom" Figarovom zenidbom. U svakom slucaju radnja se desava u dva vremena - na dvoru na kome vlada raspad morala i na pocetku 20. veka gde nakon revolucije nastaje haos. Deo predstave koji je opisivao ta dogadjanja medju aristokratijom bio mi je izuzetno dosadan, dok mi je ovaj drugi deo gde se prikazuje odnos izmedju supruznika ( Natase Ninkovic i jednog mladog glumca cije ime nazalost ne znam ) bio dosta zanimljviiji.
 
iskopah ovu temu,
predstavu sam gledala vecheras.
volela bih da chujem mishljenja ostalih koji su je gledali.

ne znam koliko su se snashili u tome da spoje komediju, dramu i operu zajedno.
pritom podela glumaca je malo.... hm.... neskladna.

moram reci(tab chujesh li me :lol: ) da me je komnenic iznenadio, pozitivno.
chak i on moze ne biti ''on'' kad hoce.

sve pohvale za nadu shargin(malog loockastog genija- ko je gledao zna o chemu pricham ) i za milosha djordjevica(chovek takodje genije).

teshka srca moram priznati da igor djordjevic(figaro) i nije bio neshto,..
prosto nije se video, niti je ostavio neki utisak.

natasha ninkovic(figarova zena),.. hm.. prosto teshko mi je da je gledam u ulozi koja nije karakterna. delovalo mi je kao da se polu-prisutna shetka po sceni.
od nje sam navikla da ochekujem da se da 100001 %



eh, da .. josh jedan utisak vecheri, iskra brajovic.
koju je cale(voja brajovic, koji takodje igra u predstavi starijeg ) ubacio.
slatka je, ali nishta vishe.
 
ja volim ovu predstavu i divna mi je. da, preduga je, ali izdrži se. Iskra i nema neku ulogu, više je dekor. Igor Đorđević mi se ne dopada, ali šta ću kad ne može da me ubedi, a i mislim da je loše uparen sa Natašom Ninković. prvo ta razlika u godinama koja je toliko očigledna na sceni, i on je premlad za tu ulogu, a drugo Nataša ga jede, nije lako naći njoj partnera
 
Meni se ova predstava jako dopala. Mislim da su odlicno napravili spoj svega. Dramski deo mi se najmanje svideo ali ako se sve pogleda celokupno predstava je odlicna. Pomenuo bi i to da bi mozda mogla da bude josh jedna pauza.. u prvom delu posto je po meni prvi deo predugacak i posle nekog vremena ljudima padne koncentracija.
Od glumaca su mi se najvishe dopali Rade Cosic i Milos Djordjevic.. u operskom delu mi se najvishe dopala Sofija kad peva Keruvimovu ariju :)
Ma mnogo je slatka predstava :)
 

Back
Top