Reinstalacija windowsa

fop

Početnik
Poruka
2
Kako da uklonim Windows XP profesional sa mog računara?
Pokušao sam preko kontrol panela u odeljku "add remove programs" i kliknuo na "remove windows components".
Proces je započeo ali je onda prekinut jer mu nedostaju neki fajlovi i traži da odredim gde se oni nalaze.
Preko "browse" prvo sam markirao windows folder u samom računaru pa kad to nije uspelo onda sam ubacio CD sa windows instalacijom i označio da je to odredište koje se traži. I ništa.
Da li može i kako da se Windows ukloni u celosti sa računara?
 
A ti si to hteo da nateraš Win da samog sebe ubije! Pa gde to može?! Ako hoćeš da zameniš postojeći Win (zbog grešaka, virusa itd.) novim Winom, onda ubaciš lepo Win CD i ideš na 'fresh install' preko postojećeg Wina. A ako hoćeš skroz da ga ukloniš iz kompa, onda radiš formatiranje particije na kojoj je instaliran Win, ili format celog hard diska, ali naravno da to ne možeš iz samog Wina, već se to uglavnom radi iz DOS-a, ili korišćenjem neke LIVE verzije Wina ili Linuxa.
 
Da ne bih otvarala novu temu, ova bi mogla da posluži.

Daklem, imam WinXp Sp2 kao .iso fajl, odpakovala sam ga direktno na CD preko programa PowerISO ali kada pokušam da reinstaliram windows piše da CD nije butabilan dok u windows okruženju odmah se pokreće autorun.exe i radi najnormalnije. Može li to nekako da se nareže na CD da bude butabilno bez kreiranja boot diska na brdu disketa?
Hvala.
 
@calamus

Nisi dobro narezala taj CD (ti si ga narezala kao DATA fajl, a trebala si kao IMAGE fajl). Uostalom na jednoj od skorašnjih tema je već pričano o tome...
pa u tome je problem, ako ga režeš kao klasični data disk, on neće biti bootabilan.
moraš da ga režeš kao cd image, znači ili Open u neru, ili desni taster na ISO fajl, Open with, i izabereš nero...

Ako ti je taj fajl u .ISO formatu, ne možeš da ga režeš kao DATA fajl. Nego ideš na opciju Image >> pa izabereš Burn Disc Image (ili Record a disc from disc image tako nekako) i kad ga tako snimiš disk će biti bootabilan i automatski će se pokrenuti kad ga ubaciš i startuješ komp...
 
Ljudi zabagovao mi je stari XP na c particiji. Ako instaliram novi u neki drugi direktorijum da li cu izgubiti document and settings zato sto su mi tu sve slike i muzika ili necu? Ili ce da mi on automatski preimenuje stari documents and settings u neki drugi direktorijum.
 

Back
Top