Peticija protiv tacaka nacrta Zakona za dobrobit zivotinja

ljubimac nije za izlaganje. ili produzenje rase. ljudi koji ih vole ce ih uvek imati. onaj koji izlaze ili zaradjuje na stencima ce naci novu rasu za to. nece biti narusen ekosistem. pa sta ako su ih ljudi stvorili takve kakve jesu? ljudi su stvorili mnogo toga. groznog. pa sta?? mislim, ne znam ni sta da kazem za ovaj post. j----em ti estetiku. kako bi bilo da tebi neko odece usi. jer je tako moderno. a tebe boli. i ne znas zasto te neko koga volis toliko izdaje i povredjuje. da su svi vlasnici dobri ljudi, sve bi bilo ok, i ovaj tvoj rezon bi imao smisla. ali nije tako.
A sada ja tebe da pitam ovako, zasto onda ljudi gaje rasne pse, sto ne bi svi imali mesance i kraj, to je po meni vece licemerstvo gajenje rsnih pasa a pun grad stenaca kojima treba topli dom?? (ovde u licimere i sebe smatram i ja imam rasnog psa koga sam lepo platio).
Drugo koliko vidim i tvoj je pas kupiran, kao i moj ja samo pricam i govorim da to treba ostaviti na savest samim vlasnicima. I naravno da nece biti narusen eko sistem, i kakvo zaradjivanje na stencima, zaradjuje se na odraslim jedikama koje se pordaju u inoistranstvo za velike sume novca, a sa stencima odgajivaci pokrivaju troskove samo. I dobro razmisli da li ima para u odgovornoj kinologiji, Koliko sve kosta saberi oduzmi pa vidi!
 
Ali ima vlasnika ciji bi mozda jedini greh bio to sto im je pas kupiran, a po svemu ostalom tom psu bi obezbedili fenomenalne uslove za zivot, razvijanje i razvoj, pa zbog cega onda takvim ljudima zabraniti da kupiraju svoje pse????

kad bi tako uvek bilo... ali obzirom da nije, jednostavno je, ako je neko divan covek koji ce psu pruziti divan zivot, pruzice to bilo kom psu... kupiranom, ili ne... kao sto si rekao bolje ne.
 
A sada ja tebe da pitam ovako, zasto onda ljudi gaje rasne pse, sto ne bi svi imali mesance i kraj, to je po meni vece licemerstvo gajenje rsnih pasa a pun grad stenaca kojima treba topli dom?? (ovde u licimere i sebe smatram i ja imam rasnog psa koga sam lepo platio).
Drugo koliko vidim i tvoj je pas kupiran, kao i moj ja samo pricam i govorim da to treba ostaviti na savest samim vlasnicima. I naravno da nece biti narusen eko sistem, i kakvo zaradjivanje na stencima, zaradjuje se na odraslim jedikama koje se pordaju u inoistranstvo za velike sume novca, a sa stencima odgajivaci pokrivaju troskove samo. I dobro razmisli da li ima para u odgovornoj kinologiji, Koliko sve kosta saberi oduzmi pa vidi!

kamo lepe srece da je pre 7 godina neko zabranio nama kupiranje!! kamo lepe srece!!! ja sam tad imala 16, tako da...

a o mesancima, mislim da ljudi ne uzimaju pse (uglavnom) zato sto su rasni, vec zato sto vole neki karakter, ili izgled. kao ja staforde. a uzeti psa i menjati mu izgled... tako mi je ludacki kad ljudi gaje jorkisrce pa im gaje onu dlaku po pola metra a psi imaju 20cm!!! mucenje!
a to mesanci, ili rasni psi, i lutalice, za koje pokusavam da se borim, to je druga tema skroz...
meni je tvoj stav o kupiranju ok, ali nece svi tako, da se sazale...
 

Back
Top