Fizikalac vs. intelektualac

summer girl 93

Domaćin
Poruka
3.385
Ovo je tema za vas mushke...:)Shta je po vama bolje, da ne zavrshite fakultet, pa da vuchete i tegljite stvari, ili da zavrshite schkolu koju zhelite i da se bavite nekim laganim intelektualnim poslom?
Meni je naravno vishe zhao mushkaraca koji puno rintaju, a ochekuju mnogo manje nego shto bi zheleli:(
 
Кеш колица и лаганица. :mrgreen:

kolica-gradjevinska.jpg
 
Meni je zao onih koje mama i tata izdrzavaju do 30e i sto izgube svaki korak sa realnim svetom..samo i sve im je u tome sto su ucili..ukrstene reci moja keva sa osmogodisnjom skolom bolje resava.
:lol:mozda ce te ovo saznanje sokirati, ali obrazovanje ne sluzi tome da bi se uspesno resavale ukrstene reci, niti je to merilo obrazovanosti... mislim, ukrstene reci su tupavi sablon... resis 5 resio si sve ostale...
 
da li mislis da je intelektualni posao laksi nego fizicki, posto se iz tvojih reci to tako moze protumatici...

...ako hoces lepo i posteno da zivis, za sve treba da "rintas"... ne postoje laki poslovi...
postoje.najlakse je otimati..sta mislis dal su na tezak nacin steceni svi ti silni milioni kojima se neki dice m?

otimanje u zemlji srbiji i zapadno uoblicenoj kapitalistickoj epruveti samo otimanje ima smisla i lako je..tesko je stvarati..i ja skidam kapu svakom ko je zaradio pare na stvaranju a ne na otimanju
 
Učio sam neke škole i fizikalisao i mogu reći da nije izbor da li je bolje i kako želiš da ti je lakše, jer u svakom slučaju moraš svojski zapeti i rintati, tako da na kraju sve dođe na isto, već se odluka vodi mogućnostima koje nam se pružaju. Sposobosti ne računam, a želje su i same ograničene mogućnostima.
 
Odavno gluplju temu ne videh.
:neutral:
Znala sam coveka (nema ga vise, na moju zalost), bio je godina mog dede.
Ni osnovnu skolu nije zavrsio.
Radio ceo zivot kao nadnicar.
Umro, i sahranjen kao socijalni slucaj.
Polozen u zemlju bez kovcega, bez icega.
Bez ikoga da ikad dodje na to mesto.
A ipak mi je drazi bio od svih fakultetlija ovog sveta.
Razgovarati s njim bilo je kao kad citam odlicnu knjigu, pa je ne mogu ostaviti, pa hocu jos, a kraj dolazi, iako bih ja volela da ima makar jos par strana...
Nista u zivotu nije stekao.
Sve sto je i imao je izgubio.
A ostao vedrog duha i bio prepun neverovatne mudrosti...
Mnogo od njega naucila, mnogo zapamtila, mnoge reci ce me, cini mi se, citav zivot pratiti...
 
:lol:mozda ce te ovo saznanje sokirati, ali obrazovanje ne sluzi tome da bi se uspesno resavale ukrstene reci, niti je to merilo obrazovanosti... mislim, ukrstene reci su tupavi sablon... resis 5 resio si sve ostale...

hahah vazi..taj neko ne zna osnovno iz ukrstenih reci..ne poznaje kulturu muzike,filma..neka su to kvizovi gde neku glupost nece znati..dakle imaju samo 1 pravac i sa njima ne mozes pricati realno o svakodnevnim desavanjima..naravno nisu svi takvi
 
samo da vozač autobusa dok prevozi putike ne rešava istovremeno i sudoku.
i da ne sedi na ladnom betonu.
"očekuju mnogo manje nego što bi želeli" ne znam ša je pisac hteo da kaže.
ne verujem da je mislila na to koga više cenimo, nego čiji je rad ili da li je nečiji trud uzaludan. tako bih ja to protumačio. oba posla, i intelektualni i fizički su podjednako teški i, sad, mislim da je užasno ako se neko bavi poslom koji narušava njegovo zdravlje i psih i fiz. tu su ljudi koji se bave fizičkim poslom, misim, manje izloženi stresu..e, ima i onaj mat. efekat..da su mnogi fiz. poslovi, sasvim opravdano plaćeniji od intelektualnih.
 
Ovo je tema za vas mushke...:)Shta je po vama bolje, da ne zavrshite fakultet, pa da vuchete i tegljite stvari, ili da zavrshite schkolu koju zhelite i da se bavite nekim laganim intelektualnim poslom?
Meni je naravno vishe zhao mushkaraca koji puno rintaju, a ochekuju mnogo manje nego shto bi zheleli:(
intelektualni poslovi nisu laki,naprotiv,ako naprezes mozak u kontinutetu bar jedno radno vreme,shvatis sta je pravi umor,umni...lakse je tegliti stvari,za to su ti potrebni misici,plus ti je umor krajnje fizickog karaktera...:neutral:
 
Htela sam da napišem nešto što vidim da je Banši napisala.
Ljudi svakakve poslove smatraju intelektualnim, pošto se ne naprežu mišići. Intelektualni rad je rad koji traži razmišljanje, a kada se radi nešto takvo nema pravog odmora niti radnog vremena. Čovek razmišlja o poslu koji radi i kad odmara. Fizički rad umori telo. Kad se završi posao ne razmišlja se o njemu, već se sedi, spava, bleji.
Računala sam skoro koliko zarađuje žena koja čisti po kućama i uporedila sa platom mnogih ljudi koji rade intelektualni rad, baš intelektualni rad. Ona za mesec dana može da zaradi oko 30000 i više. Kažu mi, ali to je težak posao, rintaš, čistiš za drugima. Ja ne vidim veću težinu od intelektualnog posla, čak mi je manje teško. Jedino što ona ne sme da bude gadljiva, ali opet postoje rukavice i maske za one gadljivije. Posle posla, ona ode kući sa novcem i spava, odmara. Intelektualac posao nosi sa sobom.
Ne potcenjujem ljude koji se bave fizičkim poslovima. Ali mi smeta podcenjivanje ljudi koji rade intelektualni posao, a to upravo rade oni koji govore stvari poput devojke koja je pokrenula temu.
 
Poslednja izmena:
Odavno gluplju temu ne videh.
:neutral:
Znala sam coveka (nema ga vise, na moju zalost), bio je godina mog dede.
Ni osnovnu skolu nije zavrsio.
Radio ceo zivot kao nadnicar.
Umro, i sahranjen kao socijalni slucaj.
Polozen u zemlju bez kovcega, bez icega.
Bez ikoga da ikad dodje na to mesto.
A ipak mi je drazi bio od svih fakultetlija ovog sveta.
Razgovarati s njim bilo je kao kad citam odlicnu knjigu, pa je ne mogu ostaviti, pa hocu jos, a kraj dolazi, iako bih ja volela da ima makar jos par strana...
Nista u zivotu nije stekao.
Sve sto je i imao je izgubio.
A ostao vedrog duha i bio prepun neverovatne mudrosti...
Mnogo od njega naucila, mnogo zapamtila, mnoge reci ce me, cini mi se, citav zivot pratiti...


:cmok:
 
pa probaj da cistis kucu osam sati dnevno...
ja sam bila u (otvorenom) pogonu neke fabrike pre neki dan... ybt, koji je to uzas... nisam ni znala kako to izgleda...
ljudima koji su svakodnevno izlozeni fizickim naporima mnogo brze strada zdravlje...
nijedan posao nije lak
i intelektualni poslovi mogu da budu izuzetno stresni
ali nema sanse da bi mi takav teze pao od fizikalisanja
do tacke mojih intelektualnih dometa, razume se
 
Ono što ti je iznad intelektualnog dometa ne možeš da uradiš ni kada bi htela. To je jednostavno nemoguće. Nisam ni govorila o trudu da se uradi nešto što je čoveku teško da shvati i nema sposobnosti da razmišlja o tome. Čišćenje 8 sati dnevno jeste teško, ali dan ima 24h i ako rmbaš 8h, spavaš 8h (što je dovoljno) imaš 8h da radiš druge stvari. Intelektualni rad nema takvu satnicu. Mozak radi 24h i često se i sanja ono o čemu se razmišlja toom dana.
 
sta je ovo ispade da intelektualci po vasceli dan samo misle o poslu, a fizikalci tako malo rmache i odu na spavanje... :lol:

elem, sticajem okolnosti poceo sam se baviti raznim fizickim poslovima u poslednje vreme: gradjevina, utovar-istovar, selidbe... sreca moja da sam mlad i imam elana, a uprkos tome mene trenutno svaka kost i misic bole. Ne mogu zamisliti sebe da to radim citav zivot, i najiksrenije zalim one koji moraju... ali ti do 45-50 nece vise biti ni za ******, a verovatno i ranije.
Intelektualni posao sa sobom nosi stres i kojeshta, ali dace bog da ja zavrsim studije pa nek se stresiram ceo zivot!!!
 
sta je ovo ispade da intelektualci po vasceli dan samo misle o poslu, a fizikalci tako malo rmache i odu na spavanje... :lol:

elem, sticajem okolnosti poceo sam se baviti raznim fizickim poslovima u poslednje vreme: gradjevina, utovar-istovar, selidbe... sreca moja da sam mlad i imam elana, a uprkos tome mene trenutno svaka kost i misic bole. Ne mogu zamisliti sebe da to radim citav zivot, i najiksrenije zalim one koji moraju... ali ti do 45-50 nece vise biti ni za ******, a verovatno i ranije.
Intelektualni posao sa sobom nosi stres i kojeshta, ali dace bog da ja zavrsim studije pa nek se stresiram ceo zivot!!!

Tako je.

Fizikalisanje je uvek fizikalisanje, a intelektualnih poslova ima više vrsta i ja sam govorila o onim poslovima koji su zbilja intelektualni, ne o administraciji ili nekim sličnim "kancelarijskim" poslovima.
Reklo bi se da sam onda govorila o nečemu na šta se nije mislilo u temi, ali nisam. Intelektualac je u suštini mnogo ređa pojava nego što mislimo. Nije intelektualac svako ko završi fakultet. Postoje razni fakulteti (ne govorim o stručnosti kadra, već materiji kojom se bave), pa tako ne stvaraju svi fakulteti intelektualce. A na stranu to što i među onima koji su završii fakultete za intelektualce nemamo zbilja samo intelektualce, već mnogi završe, a kao da nisu. Eto imaju diplomu, ali mozak je ostao netaknut.
Stoga je naslov malo loše definisan. Samim tim su mogući i nesporazumi.
 
Poslednja izmena:
Cenim one koji rade kako treba, daju sebe, prelaze prepreke kojih na svakom
putu ima i istraju, one koji postižu svoje ciljeve, koji imaju hrabrosti da urade
"nemoguće", koji su u stanju psihičkom, fizičkom, intelektualnom, duhovnom
da prate i ostvare svoje snove, da ih isprate do kraja i ne nalaze izgovore u
svakodnevnim okolnostima.
 
postoje.najlakse je otimati..sta mislis dal su na tezak nacin steceni svi ti silni milioni kojima se neki dice m?

otimanje u zemlji srbiji i zapadno uoblicenoj kapitalistickoj epruveti samo otimanje ima smisla i lako je..tesko je stvarati..i ja skidam kapu svakom ko je zaradio pare na stvaranju a ne na otimanju

ovo je politika, a o tome se ne pita na ovoj temi...

ili ti- pronasio-la si temu...
 

Back
Top