Platini: Kosovo jos ne moze u UEFA

vesnica_90

Aktivan član
Poruka
1.717
Председник УЕФА Мишел Платини рекао током пoсетe Албанији да Косово неће моћи да се учлани у међународне фудбалске организације све док не постане чланица УН.


Сајт "Еуобзервер" (еуобсервер.цом) пренео је, позивајући се на македонске медије, да је Платини рекао да је свестан захтева Косова, као и залагања Фудбалског савеза Албаније за прихватање тог захтева, али је остао при ставу да се правила морају поштовати.

ФИФА је крајем октобра званично одбила молбу Косова да постане чланица светске фудбалске федерације, а у образложењу је навела да "само независне државе које признаје међународна заједница могу бити чланови".

Према објашњењу ФИФА, Косово не сме да игра ни пријатељске међународне утакмице.

Косово је у мају послало захтев за пријем у ФИФА, а функционери тамошњег фудбалског савеза послали су по одбијању писмо председнику светске организације Сепу Блатеру у коме су навели да су "дубоко разочарани".

Косово је у фебруару једнострано прогласило независност од Србије, а до сад га је признала 51 дрзава, али не и Србија, која је чланица Уједињених Нација.

Власти Србије објавиле су да никада неће признати независност и да ће спречити покушаје да се Косово прикључи међународним организацијама.

malo za adema:D da se ne opterecuje kavajom:D
 
Ma imaju fudbalere..........vežbali fudbal po terorističkim kampovima................malo omatoreli.......a i ne smeju na doping kontrolu....bela pogača..................što bi rekao taj sa avatara TI......učlaniće se MALO MORGEN........................:hahaha::hahaha:
 
Ne bih znao tačno, ali valjda je poznato da SRJ na brojna sportska takmičenja nije učestvovala zbog sankcija, a ne zbog toga što nije bila priznata kao država.
Elem, ispravi me gdje god sam pogriješio...

P.S. mada i dalje tvrdim da Kosovo i SRJ ne mogu da se porede.

SRJ je postala clanica UN tek 95 godine i tek su tad poceli da nastupaju na medjunarodnim sportskim takmicenjima. A clanica UN je postala tek tada zbog sankcija.
Zato sam ja to nadovezao sa Kosovom, jer ce proci dugo vremena kad oni postanu clanica UN, najmanje pola godine.
 

Back
Top