DA LI STE ZA REORGANIZACIJU OVOG PF-a

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

vilus

Iskusan
Poruka
5.145
Pozdrav drustvance,

evo Smeh i ja vec par dana ozbiljno razmisljamo o tome da izgled ovog pf-a promenimo i da ga rasclanimo u nekoliko podgrupa kako bi bilo lepse i preglednije. Ali mi to ne mozemo da uradima a da ne pitamo sve vas koji ste svakog dana ovde sa nama.

Da li se slazete da nas pf ovako nekako izgleda:

Zivotinjski svet

1. naši ljubimci
-pomoć, saveti i nega (u okviru njega: pitajte veterinara, buve, krpelji i ostala gamad, kako naučiti štene da..., dresura i sl.)
-psi (u okvirru njega: rase pasa (možda čak i po FCI grupama?), mešanci, agiliti, izložbe...
-mačke
-akvaristika
-glodari
-ptice
-egzotične vrste
-konji
-ostale (domaće) životinje
2. Zaštita prava životinja (i ugroženost)
-razna udruženja
-teme o pretučenim psima, mačkama i sl.
3. sve druge životinje
-ima ljude koji u prirodi brinu o srnama, divljim zečevima i ko zna kojim sve životinjama u prirodi
-ima "kako da oteram miša a da ga ne ubijem" slično za golubove i sl.
4. Sve ostalo
-foto albumi
-predstavite svog ljubimca
-o svemu po malo
-najslađe slike sveta
5. usvajaliste


P.S. naravno prihvatamo kritike,predloge i pohvale:D
 
Zaštita, izgubljeno/nađeno, udomljavanje i ostale životinje (srne, miševi, tvorovi, veverice...) po meni mogu zajedno u jedan odeljak. Inače, predlog je sasvim logičan, ni mi koji smo redovno ovde se ne snalazimo a kako tek nekog sa drugog pf da pošaljem da pogleda nešto?! Posebno što pretraživač nije baš pokazao neku efikasnost.
 
da me pogresno ne razumete volim zivotinje i nemam frku od istih ali gde da se postavi tema recimo "ujeo/la lutalica" ili "besni pas hara naseljem"....

ovde se prica i konkretno (cini mi se) polemise kada se zivotinje prirodno (da ne kazem normalno ponasaju) ne bi bilo lose da postoji kao recimo SOS-TEMA za sve one koji ne znaju kome da se obrate u slucaju napada od strane zivotinja.

p.s. kritika je dobronamerna jer imam ortaka koji muca od svoje 3-ce godine bas iz razloga sto ga je ujeo "novobeogradski gonic tramvaja"

pozdrav svima
 
da me pogresno ne razumete volim zivotinje i nemam frku od istih ali gde da se postavi tema recimo "ujeo/la lutalica" ili "besni pas hara naseljem"....

ovde se prica i konkretno (cini mi se) polemise kada se zivotinje prirodno (da ne kazem normalno ponasaju) ne bi bilo lose da postoji kao recimo SOS-TEMA za sve one koji ne znaju kome da se obrate u slucaju napada od strane zivotinja.

p.s. kritika je dobronamerna jer imam ortaka koji muca od svoje 3-ce godine bas iz razloga sto ga je ujeo "novobeogradski gonic tramvaja"

pozdrav svima

Pa posto je neminovno da ce i takvih pitanja biti ona mogu da se svrstaju u prava zivotinja :think: ili mozda gresim
 
a moze i tako.
mnogo se govori o zlostavljanju zivotinja, a kada neko posteno naebe od recimo komsijinog kera pardon psa onda nista.

lepo je da preuzimate inicijativu i pritom trazite sugestije od "registrovanih korisnika". to je obostrana dobit

SVAKO DOBRO i da reorganizacija uspe i zazivi.....frnjau av av av kre kre kre i naravno ćiju-ćiju-ćiju
 
i moja omiljena zivotinja oduvek

krist4.jpg
 
da me pogresno ne razumete volim zivotinje i nemam frku od istih ali gde da se postavi tema recimo "ujeo/la lutalica" ili "besni pas hara naseljem"....

ovde se prica i konkretno (cini mi se) polemise kada se zivotinje prirodno (da ne kazem normalno ponasaju) ne bi bilo lose da postoji kao recimo SOS-TEMA za sve one koji ne znaju kome da se obrate u slucaju napada od strane zivotinja.

p.s. kritika je dobronamerna jer imam ortaka koji muca od svoje 3-ce godine bas iz razloga sto ga je ujeo "novobeogradski gonic tramvaja"

pozdrav svima

ja bih deo teme ako ne i celu sa dip bas o ujedenima i kako se ponasati kad sretnes copor, ako se plasis pasa, prebacila ovde, mozda malo ocistila. da ima edukativna tema i za ljude koji se boje i sl.
 
Da napomenem još po nešto.
:rtfm:Nemojte ove podele shvatiti bukvalno i doslovce ztako kako su napisane. Naravno da ćemo negde svrstati i teme o ugroženosti ljudi od strane životinja (da ne kažemo pojedinih vlasnika), ali bi, po meni, kako je to neko već predložio sve te teme mogle naći mesto u podforumu "Prava životinja" (koji uopšte ne mora tako da se zove).
Sve ovo je samo ideja koja je krenula od osnovne da se teme tipa "izubijan pas" (molim da ovo niko ne shvati ironično, samo uopštavam) razdvoje od tema o ljubimcima i životinjama. Nas dve smo se konsultovale i da smo htele da završimo stvar kako smo zamislile - ne bismo ni postavljale ovu temu. :hej:Ali, pošto ovi moderatori znaju da Forum ne postoji zbog njih i ne smatraju se ništa "važnijim" od ostalih članova, najprirodnije im je i da sve to završimo zajednički. :pivce:
Ono o čemu još treba voditi računa je činjenica da je ovaj Forum vrlo dobro posećen, možda baš zbog raznolikosti i "papazjanije". Često puta otvaramo i one teme koje nas možda i ne bi zanimale, jer su "tu negde", pa onda o njima malo i razmišljamo... Podelom i "sređivanjem" se može desiti da mnogi članovi ni ne pogledaju kategorije koje ih manje zanimaju...
I što više razmišljam, sve sam sigurnija da će se ona "svaštara" (ili kako smo već napisale" zvati onako kako nam se zove postojeća (srodna) tema: "O svemu po malo". ;)
 
tema o svemu po malo kao jedna od najbitnijih (kako smo uopšte i videli za ovo pitanje) tako da bi morala da bude lepljiva, kao i one korisnosti tipa kako da postavite sliku a treba objasniti korak po korak i kako se postavlja klip.
Tema "O svemu po malo" nije postavljena kao lepljiva samo zato da ne bi "pravila gužvu".
U startu sam se sa autorom teme dogovorila da, za početak, bude tako, pretpostavljajući da će ona stalno biti aktuelna i "pri vrhu", što se i pokazalo tačnim. "Lepljive" su teme koje su korisne, trebalo bi ih pročitati, a nema šta mnogo da se dodaje, tako da bi brzo "pale".
I, kao što već rekoh, mislim da je naziv te teme odličan, te bih volela da čitav podforum nakon reorganizacije, ima isti naziv.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top