Trošadžije, jedne mobilne...!!!

Poruka
19.925
Koliko mesecno potrosite para na mobilne komunikacije?
Koliko od toga ode na SMS poruke, koliko ode na minute razgovora? U procentima, odprilike.
Na kojoj ste mrezi i koji tarifni profil koristite? Jel redovno skupljate kreditne bonuse u vidu raznoraznih akcija i promocija?
Kad najvise archite mobilni?
Za sta ga najvise archite? Ili mozda bolje... na koga?
Jel stvarno mislite da imate dobar razlog da toliko trosite?
Ako trosite bez razloga mnogo... cemu bre sve to?
Jel volite da isqurchite mobilni na astal kafica ili kluba, kad sednete i raspistoljite se?
Koliko redovno updateujete vas model mobilnog? I koliko para ode na to zadovoljstvo? Jel se vremenom standard dizao?
U kojoj ruci drzite mobilni, a u kom ga dzepu nosite?

Ako ne trosite uopste mnogo... sto ste takva stipsa? :lol:
 
АПРОПО (чуо сам да је ово сад модерна европска реч, сви је користе, ''апропо тога, апропо овога'', што ја вечито да будем олош и да пишем ''значи ово, значи оно'', 'оћу и ја у елиту бре! ;) ), дакле АПРОПО мобилних телефона, сматрам да трошим просечно, ни мало ни много ;) Као што већ рекох од 1000 до 1500 динара месечно...
 
Koliko mesecno potrosite para na mobilne komunikacije?
Koliko od toga ode na SMS poruke, koliko ode na minute razgovora? U procentima, odprilike.
Na kojoj ste mrezi i koji tarifni profil koristite? Jel redovno skupljate kreditne bonuse u vidu raznoraznih akcija i promocija?
Много. За већину овде, премного.
СМС поруке презирем и 80% порука ми иде на паркинг, а остале су типа ''ок'', ''важи'' и сл. Укупно их има 80-100 месечно.
ВИП325 је мој, а имам у фирми пакет је неки солидно јефтин... БИЗ300 чини ми се, али са неким посебним и додатним повластицама шта знам... у то се не удубљујем јер то не плаћам ја :)

KadLupimLupim:
Kad najvise archite mobilni?
Za sta ga najvise archite? Ili mozda bolje... na koga?
Jel stvarno mislite da imate dobar razlog da toliko trosite?
Како мислиш када? У току дана или године? Доба дана је рецимо 12-22, а преко године април, мај, јун, новембар, децембар.
На много људи... нема никог посебно да се с њим чујем више него са било ким друго...
Па да, пошто то углавном зарађује ђунту :)

KadLupimLupim:
Ako trosite bez razloga mnogo... cemu bre sve to?
Jel volite da isqurchite mobilni na astal kafica ili kluba, kad sednete i raspistoljite se?
Koliko redovno updateujete vas model mobilnog? I koliko para ode na to zadovoljstvo?
Као што рекох, разлог је оправдан :)
Па у принципу не, али ако знам да ће ми звонити стално онда просто морам... практичније је :)
Мој телефон је стар три и по године, а други сам добио у фирми пре 6-7 месеци. Не купујем често телефоне и још мање дајем пара на исте, али ових дана ипак размишљам о куповини неког дуал-сим модела што значи неких ~250еур.

KadLupimLupim:
Jel se vremenom standard dizao?
U kojoj ruci drzite mobilni, a u kom ga dzepu nosite?

Ako ne trosite uopste mnogo... sto ste takva stipsa? :lol:
Па не баш претерано... углавном оно што је најактуелније, а ценовно најприступачније...
У левој руци у оба џепа.
Па јбга приговарали су ми да је мало нула на рачуну па се сад ево трудим да то поправим :lol:
 
Koliko mesecno potrosite para na mobilne komunikacije?
Koliko od toga ode na SMS poruke, koliko ode na minute razgovora? U procentima, odprilike.
Na kojoj ste mrezi i koji tarifni profil koristite? Jel redovno skupljate kreditne bonuse u vidu raznoraznih akcija i promocija?
Kad najvise archite mobilni?
Za sta ga najvise archite? Ili mozda bolje... na koga?
Jel stvarno mislite da imate dobar razlog da toliko trosite?
Ako trosite bez razloga mnogo... cemu bre sve to?
Jel volite da isqurchite mobilni na astal kafica ili kluba, kad sednete i raspistoljite se?
Koliko redovno updateujete vas model mobilnog? I koliko para ode na to zadovoljstvo? Jel se vremenom standard dizao?
U kojoj ruci drzite mobilni, a u kom ga dzepu nosite?

Ako ne trosite uopste mnogo... sto ste takva stipsa? :lol:


Nesto malo,sve zajedno oko 300 dinara..Uglavnom uplatim po 100 ,to traje 3 dana,i posle nemam ni dinara 10 dana...:roll: i tako ispocetka...

Imam neki Soni Erikson W200 :lol: crkla mi kamera,al koga briga...:hahaha:

Najvse mi znaci zbog slusanja muzike:worth:...Vadi me iz krize u koju zapadnem kad nisam kod kuce,a slusa mi se ekv...:p:mrgreen:

Drzim ga u farmerkama,desnom dzepu..:lol: i onda zabijem slusalice,a fon viri...:hahaha:
 
Poslednja izmena od moderatora:
najveca sam stipsa mrzim da chastim telekom...moje drustvo je stalno onlajn pa se cujemo preko skajpa ili sl..
a imam i jedan nalog na koji mi uplacuju sumu uplacenu pa pricam sa inostranstvom skoro dzabaka
a samo prvi telefon sam kupio skup..a nakon sto su mi ga ukrali imao sam dva krsha i njih furam.
iduce godine mozda sebe pocastim nekim blekberijem ili sl...
 
Koliko mesecno potrosite para na mobilne komunikacije?
Koliko od toga ode na SMS poruke, koliko ode na minute razgovora? U procentima, odprilike.
Na kojoj ste mrezi i koji tarifni profil koristite? Jel redovno skupljate kreditne bonuse u vidu raznoraznih akcija i promocija?
Kad najvise archite mobilni?
Za sta ga najvise archite? Ili mozda bolje... na koga?
Jel stvarno mislite da imate dobar razlog da toliko trosite?
Ako trosite bez razloga mnogo... cemu bre sve to?
Jel volite da isqurchite mobilni na astal kafica ili kluba, kad sednete i raspistoljite se?
Koliko redovno updateujete vas model mobilnog? I koliko para ode na to zadovoljstvo? Jel se vremenom standard dizao?
U kojoj ruci drzite mobilni, a u kom ga dzepu nosite?

Ako ne trosite uopste mnogo... sto ste takva stipsa? :lol:

Majke ti, čemu sve ovo? :lol: Praviš neku anketu? :p

Koliko mesecno potrosite para na mobilne komunikacije?
Rekoh na nekoj temi - kad je bilo promocija i džidža-bidžica, hiljadarku mesečno, sad više, ali nisam sigurna koliko je to više pošto nisam još nijednom uplatila u komadu, nego svakih par dana uplaćujem i zaboravljam kad sam uplatila i koliko...

Koliko od toga ode na SMS poruke, koliko ode na minute razgovora? U procentima, odprilike.
Većina na sms poruke. Baš sam sms manijak... :eek: Kad bih plaćala i svaki minut razgovora s dečkom, onda bi na to otišlo mnogo više para, al' ne plaćam.

Na kojoj ste mrezi i koji tarifni profil koristite? Jel redovno skupljate kreditne bonuse u vidu raznoraznih akcija i promocija?
064, tipi, i nećem menjam. Rekoh da sam sms manijak... Ranije sam skupljala te šta-god :P al' više ih nema.

Kad najvise archite mobilni?
Hajde da na to odgovorim ovako: uglavnom ga ne koristim dok spavam. :p

Za sta ga najvise archite? Ili mozda bolje... na koga?
Na dečka jer živi u drugom gradu i jednu drugaricu. Ostalo otpada na ostale drugarice i drugove i kolege, povremeno na roditelje.

Jel stvarno mislite da imate dobar razlog da toliko trosite? Ako trosite bez razloga mnogo... cemu bre sve to?
Ne razmišljam o tome sve dok imam para.

Jel volite da isqurchite mobilni na astal kafica ili kluba, kad sednete i raspistoljite se?
Ne! Stavljam ga na sto samo ako znam ili pretpostavljam da će me neko zvati ili poslati sms.

Koliko redovno updateujete vas model mobilnog? I koliko para ode na to zadovoljstvo? Jel se vremenom standard dizao?
Šta god da si sad rekao... :lol:

U kojoj ruci drzite mobilni, a u kom ga dzepu nosite?
U bilo kojoj, u desnom džepu jakne, tokom leta ili proleća u džepiću torbe.



Važan mi je zato što mi omogućava da se u bilo kom momentu čujem s ljudima koji nisu blizu mene. Upucala bih se kad bih ga izgubila.
Dobro, ne baš...
Ali mnogo mi znači.



E, a nasta trosite tolike poruke i minute, majke vam?
Aj' Dovla je delom objasnio, al' vi ostali?

Rekoh već na šta trošim te minute. Vlada i ja se čujemo nekoliko puta dnevno i u poslednje vreme su razgovori počeli da nam traju po 15-20 minuta ali ranije smo razgovarali satima. Pa to vam je 200tinjak minuta za jedan dan, i onda treba 500 da mi bude dosta za mesec? Hahaha.
Sreća pa postoji Omiljeni broj.
Druge brojeve ne pozivam često - drugaricu da pitam gde je i kad je slobodna, mamu i tatu da im kažem da sam položila ispit (s njima pričam uglavnom s fiksnog).
A poruke... jao, pa moje poruke su smehotres :D cimerki redovno šaljem izveštaj kad se u troli nalazi neko sa katastrofalnom odevnom kombinacijom a tu su i stvari tipa ''šta da stavim u mašinu'', ''kad dolaziš'' i ''je l' ti treba nešto iz maxija'', s jednom drugaricom se dopisujem oko gluposti i na nju mi valjda najviše poruka odlazi, s jednom koleginicom se takođe zaebavam preko poruka a s par koleginica se dopisujem čisto poslovno - ''upiši me, šta je za domaći, kad je kolokvijum'' i sl. Sve ostalo spada u kategoriju ''želje, čestitke, pozdravi i dogovori''.
I šaljem mom žasuu da ga volim, svako malo.
:rumenko: :heart:
 
Poslednja izmena:
1. Ovo je jako diskutabilno. Zato što je već duže vremena promocija u VIPu gde dupliraju uplaćen iznos, ali realno gledano (kada ne bi duplirali) - nekih 500 dinara. Da i dalje koristim MTS, ne bi me izašlo ispod jedno 1200-1500.
2. Najveći procenat ode na razgovore, neki deseti deo na poruke.
3. VIP koristim od kad se pojavio i veoma mi odgovara. Stalno su neke promocije (trenutno je ona 1 dinar za SMS i svaki minut posle prvog), pre toga je jako dugo bilo dupliranje kredita i free SMSovi.
4. Arčim ga konstantno, nema nekih posebnih termina. Uglavnom mi najviše ide za posao, ni na jednu osobu konkretno.
5. Da.
6. Nisam od kurčevitih osoba, a nikad me ne žulja mobilni u džepu.
7. Redovno ga apdejtujem nikad. Ovog sam kupio pre godinu i po, star je ukupno dve i ništa mu ne fali. Jedino mu je mana što nema neku kameru (2.0MPix je sad realno malo, s obzirom da često neplanirano slikam po ulicama).
8. Desna ruka - desni džep (u levom su ključevi, novčanik i hemijska :mrgreen:).

SMS poruke mrzim da šaljem, iz više razloga. Prvo što moj telefon nema neku tastaturu prilagodjenu za mass kucanje, drugo što su ljudi generalno operisani od neke veće komunikacije porukama (valjda ne umeju da kažu u tekstualnom obliku ono što misle - ima i toga dosta) i treće što je SMS half-duplex veza gde moram čekati odgovor. A odgovor se dešava da nikad ne stigne, bilo zato što primalac nije video poruku, bilo zato što nema kredita da odgovori, ili zato što ga boli uvo ili neće da odgovori. Jednostavno pozovem, i za 4 dinara više odmah dobijem odgovor, a za minut vremena se može mnogo više reći nego i sa pet poruka. Uglavnom poruke koristim kada samo poručujem nešto, a u poslednje vreme najviše šaljem ovu Dolazim kolima, kasnim i nemoj da me zoveš dok ne stignem.
 
Poslednja izmena:
Mrzi me da na sve odgovaram,dok popamtim,a da dizem gore-dole ne mogu :P
dakle trosim mesecno mozda oko 1000 i to ako ne trosim preterano puno kredit...ali ovaj telenor je stoka cim okrenem nekog skine 15 din iako sam mozda samo zvala da pitam Gde si i prekinem....dakle stoke....
Posle dve i po god sam sa samsunga d600 presla na samsung g400 i obozavam ga :mrgreen:
i posto ce sad i fix da poskupi,a meni su veliki racuni za fix(4500) moracu da nabavim vise omiljenih brojeva :P :lol:
 
Sta je bre ovo? Neka vrsta proslave povodom 18'000 napravljenih postova?

Sta god bilo.

1. Nula dinara sto ce reci koristim poslovnu karticu u privatne svrhe.
2. Fifti-fifti.
3. Posao, raznorazna glupa muvanja, kad sam u gradu pa nekom trebam (grrr) i tako.
4. Telenor. Ovo ostalo ne razumem.
5. Prepodne.
7. Mislim.
9. Volim da iskurcim mobilni na astal pred drustvo, itekako. Doduse sad mi zastareo mobilni pa me nekako vise blam da se kurcim njime, tako da mi to dodje ko neka prepreka, ali kurcim onako kad je nov i kad ga retko ko ima.
10. Ovaj mi je star nekih godinu dana i nemam nekih motiva a ni para da trosim da bezvezarije.
 
Ne koristim mnogo mobilni tel.samo da napisem poneku poruku.Kredita nikad nemam jer mi ne treba,nego imam neke besplatne poruke vec 100 godina pa troskarim....Koristim mob. za slusanje muzike posto ima dosta memorije a kameru uopste ne koristim i tako....
 
Koliko mesecno potrosite para na mobilne komunikacije?
Potroshim nekih hm...20ak maraka mjesechno.

Koliko od toga ode na SMS poruke, koliko ode na minute razgovora? U procentima, odprilike.
Zavisi,kako kad,ali recimo da vishe kuckam poruke...60:40. (=

Na kojoj ste mrezi i koji tarifni profil koristite? Jel redovno skupljate kreditne bonuse u vidu raznoraznih akcija i promocija?
Nema toga kod nas na zapadu. (((((=
Koristim m:tel,koji je izdanak mt:s. (=

Kad najvise archite mobilni?
U shkoli,kad sam bespomocjna.
I chachkam ga prije spavanja,da me uspava.

Za sta ga najvise archite? Ili mozda bolje... na koga?
Ma,imam par redovnih dopisivacha. (=

Jel stvarno mislite da imate dobar razlog da toliko trosite?
Da,dosada je najbolji razlog.

Ako trosite bez razloga mnogo... cemu bre sve to?
Ne troshim previshe ;ppp

Jel volite da isqurchite mobilni na astal kafica ili kluba, kad sednete i raspistoljite se?
Stavljam ga na sto iz navike,al nemam se shto raspishtoljiti kad je kanta. ;pp

Koliko redovno updateujete vas model mobilnog? I koliko para ode na to zadovoljstvo? Jel se vremenom standard dizao?
Jednom godishnje,nekad i rijedje.
Ne treba mi neki lud telefon,samo da mogu kuckati i prichati,sve ostalo nosim sa sobom [plejer,aparat]

U kojoj ruci drzite mobilni, a u kom ga dzepu nosite?
Nosim ga u torbi,a drzim ga jednako u obe ruke. (=









Molim lijepo. :mrgreen:
 
Kredit uvek potrosim u roku od dva dana, pa onda, posto imam jednu trafiku u zgradi, silazim na svaka dva sata da uplatim 50 din. Covek me naravno upamtio, sad ni ne pita sta mi treba...
Ali nekad u inat ne uplacujem i po mesec dana...
Inace, sve ode na poruke, a najvise na ove za inostranstvo koje su skuplje, a nemam drugo resenje kako da se cujem sa ljudima koji nisu u Srbiji ( net mozda, ali ne uvek, a fiksni telefon definitivno ne )
Zovem samo kad je hitno nesto, tako da na to mnogo para ne ode.
One posebne tarife, toki, tipi i te gluposti, pojma nemam ni sta su... Mada su mi vec rekli da su korisne, mene mrzi da se raspitam :roll:
I tako, sve u svemu, negde oko 1500 mesecno.
 
Koliko mesecno potrosite para na mobilne komunikacije?
oko 2000-3000 din ;p
Koliko od toga ode na SMS poruke, koliko ode na minute razgovora? U procentima, odprilike.
90% poryke...ostalo net i hitni razgovori...
Na kojoj ste mrezi i koji tarifni profil koristite? Jel redovno skupljate kreditne bonuse u vidu raznoraznih akcija i promocija?
Telenor,pripaid,sqpljam kad stignem ;p
Kad najvise archite mobilni?
kad sam in :heart: ;p
Za sta ga najvise archite? Ili mozda bolje... na koga?
na ljyse najvishe... :heart:
Jel stvarno mislite da imate dobar razlog da toliko trosite?
hmzzz...da ;p
Ako trosite bez razloga mnogo... cemu bre sve to?
:whistling:
Jel volite da isqurchite mobilni na astal kafica ili kluba, kad sednete i raspistoljite se?
kada ocheqjem poziv ili poryq da, al' ne smatram to qrchenjem ;p...
Koliko redovno updateujete vas model mobilnog? I koliko para ode na to zadovoljstvo? Jel se vremenom standard dizao?
ne tako chesto...kada vidim da mi je mob postigao izgled za myzej...ode prilichno dosta novtza ako mi se bash bash svidi neki ;P
U kojoj ruci drzite mobilni, a u kom ga dzepu nosite?
desnoj, desnom (pozadi yglavnom ;p)
Ako ne trosite uopste mnogo... sto ste takva stipsa? :lol:
kod nekih je osqdatzija mozda ;p...

ete ti kll kad bash sve 'otjesh da znash ;p
 
Poslednja izmena:

Back
Top