TV out

Gost
Citam ja ovde i citam i ima savsta o Tv out povezivanju, i jeste stvarno, kad iscupam kablovsku antenu, vise mi se ne mesa signal b92, vec vidim samo sliku sa kompa, ali problem je u tome sto je ta slika jako snegovita. Jel postoji neki filter ili neki fazon kako se resiti tog dosadnog snega. Inace imam GForce MX 4.. (nemam pojma da upamtim kako se tacno zove) koja je preko SCARTa povezana na TV, probala sam da promenim kabel, kao on ne valja, ali nije u tome problem.
 
Citam ja ovde i citam i ima savsta o Tv out povezivanju, i jeste stvarno, kad iscupam kablovsku antenu, vise mi se ne mesa signal b92, vec vidim samo sliku sa kompa, ali problem je u tome sto je ta slika jako snegovita. Jel postoji neki filter ili neki fazon kako se resiti tog dosadnog snega. Inace imam GForce MX 4.. (nemam pojma da upamtim kako se tacno zove) koja je preko SCARTa povezana na TV, probala sam da promenim kabel, kao on ne valja, ali nije u tome problem.

Ukoliko si podesila na racunaru sve kako treba, kao sto je to vec ranije napisano na forumu.

Proveri da li je kabl dobro utaknut u graficku karticu. Ugasi video ili neki drugi uradjaj koji eventualno koristis preko scarta i na kraju kazi tv-u da pusti sliku sa spoljnog ulaza (dugmence na daljinskom au, aux, dvd i sl.).

Kablovska nema veze sa slikom sa tv outa. Ono sto moze da ti smeta su drugi uredjaji poput dvd-a ili videa koje si povezala takodje preko scarta. Dovoljno je samo da ugasis ove uredjaje kad zelis da gledas sliku sa racunara na tvu.
 
Sve sam podesila kao sto su pametni ljudi po internetu objasnili, nemam nista osim graficke prikaceno na Tv, ali sneg jednostavno nece da se skloni. Sad jedino ako moze da mu smeta sto je sve dosta blizu (mislim komp i Tv, pa je tu blizu bezicni mis i mozda jos nesto svasta zraci neke talase - nemam pojma ja mogu samo da lupam) Tv mi jeste na Av kanalu, ali kada mi je ustekana kablovska u njega nema snega ali ispod slike sa kompa nazire se b92.
 
Razni bezicni uredjaji koji koriste radio talase poput bezicnih slusalica i telefona mogu da negativno uticu na tv (sliku i/ili zvuk). Pokusaj sa obicnim misem ili na drugom tv-u.
 

Back
Top