a sta da radi dama sa mrtvom mackom ili drage moje da li ste nesposobne?

alal

Iskusan
Poruka
6.613
ako imate problem sa "feministickim" temama i ne zelite da citate jos jednu koja se bavi musko/zenskim odnosima/poslovima, ovo je mesto gde treba da prestanete da citate. dovidjenja :)
a za vas koji ste ostali: koliko ste nesposobne? ovo moze biti ona tema kako saznati koliko su zene jake ili da li je fer ocekivati da samo muskarci zaprljaju ruke? inspirisano sledecim situacijama:

"molim te komsija da kazes predsedniku kucnog saveta da treba da uradi to to to i to"-njoj je valjda neprijatno:?:

"komsija sta cemo sa ovim macicima u ulazu, dete mi buve pojedose, hajde vi pozovite sintere"- zasto bi njoj nesto u zivotu bilo na savesti :?:

"kada ce komsija A i komsija B da se zavuku (u smrad, buve i prljavstinu) i zatvore prozor na podrumu?"

"niko nece da odnese mrtvu macku ispod mog prozora"- sta dama da radi :think: kad nema ljubazih komsija?

zasto se od muskaraca ocekuje da u gadnim, prljavim (na vise nivoa) situacijama oni preuzmu inicijativu i rese problem? zasto on treba da se drnda sa majstorima? zasto je ok da komsiju a ne tebe izujedaju buve? zasto zene cesto hvataju krivinu u ovakvim situacijama? jel to ima veze sa tim sto su dame? ako s.ranja prepustas drugome da ih resava, da li imas pravo da se smatras ravnopravnom u donosenju vaznih odluka? da li neke zene zauvek ostaju deca zato sto muskarcima prepustaju da umesto njih resavaju probleme od fzicki prljavih do "moralno" prljavih?

da napomenem ne radi se o fizicki teskim poslovima. aj sad paljba :hvala:

gentleman.jpg
 
E sad ozboljno.
Uopšte nisam nesposobna, a ni preterano mazna.
Ima tu neki da mi to zameraju , al meni tako do sad bilo fino.
Al pre nekog vremena odlucim ja da vise necu tako.
Ocu bre i ja da malo budem mazna i da cvrkucem umesto da grakcem...

Drzalo me dva dana , do prve nervoze , a onda ...opet dobra stara ja .
Danas sam shvatila da sve mogu sama ...napisah vec na jednoj temi- kad hocu ja mogu , al je lepse kad imas sa kim da podelis .
 
E sad ozboljno.
Uopšte nisam nesposobna, a ni preterano mazna.
Ima tu neki da mi to zameraju , al meni tako do sad bilo fino.
Al pre nekog vremena odlucim ja da vise necu tako.
Ocu bre i ja da malo budem mazna i da cvrkucem umesto da grakcem...

Drzalo me dva dana , do prve nervoze , a onda ...opet dobra stara ja .
Danas sam shvatila da sve mogu sama ...napisah vec na jednoj temi- kad hocu ja mogu , al je lepse kad imas sa kim da podelis .

jeste ali partnerski odnos, a ne zavisni, dragi ti se prljaj (uvek!) a ja cu da citam novine da bi umela pametno da pricam kad nam dodju prijatelji, ja sam dama :manikir:
 
sto sam pukla? upristoji se i ozbiljno shvati temu :besna:

bas sam htela da te dam za primer sto ces da se bakces sama sa majstorima, neces muza da guras u prve borbene redove :D

Ne vuci me sad za jezik. :evil:

I pristojna sam da znas, veceras se ni sa kim nisam posvadjala, nikom nisam rekla nista ruzno , bila sam na visini zadatka cak na tri teme , to je draga sizifov posao .

Ozbiljno sam i tvoju shvatila temu., iako ima naslov za neozbiljne postove .....mrzim da budem nesposobna i sa dve leve ruke, ne podrzavam cekanje muza da okrene pile i te pizdarije, al to ozbiljno dovodi u pitanje moju zenstvenost.

Ne vole muškarci pametne i jake zene ( al sad sere.m ) vole one koje trepću i cekaju da budu spašene , jer us po prirodi spasioci uvek muškog roda .
 
Ne vuci me sad za jezik. :evil:

I pristojna sam da znas, veceras se ni sa kim nisam posvadjala, nikom nisam rekla nista ruzno , bila sam na visini zadatka cak na tri teme , to je draga sizifov posao .

Ozbiljno sam i tvoju shvatila temu., iako ima naslov za neozbiljne postove .....mrzim da budem nesposobna i sa dve leve ruke, ne podrzavam cekanje muza da okrene pile i te pizdarije, al to ozbiljno dovodi u pitanje moju zenstvenost.

Ne vole muškarci pametne i jake zene ( al sad sere.m ) vole one koje trepću i cekaju da budu spašene , jer us po prirodi spasioci uvek muškog roda .


Ovo je jedna velika istina......i ne se**š uopšte tako je...čim primete da im žene
mogu skoro sve same...samo se izvuku lukavo ili još gore odu da pomognu nešto
komšinici..ona ne zna a muž joj nije tu.....pa oprosti molim te čiji je to muž......:mrgreen:
 
Ne vuci me sad za jezik. :evil:

I pristojna sam da znas, veceras se ni sa kim nisam posvadjala, nikom nisam rekla nista ruzno , bila sam na visini zadatka cak na tri teme , to je draga sizifov posao .

Ozbiljno sam i tvoju shvatila temu., iako ima naslov za neozbiljne postove .....mrzim da budem nesposobna i sa dve leve ruke, ne podrzavam cekanje muza da okrene pile i te pizdarije, al to ozbiljno dovodi u pitanje moju zenstvenost.

Ne vole muškarci pametne i jake zene ( al sad sere.m ) vole one koje trepću i cekaju da budu spašene , jer us po prirodi spasioci uvek muškog roda .

a ja mislim da ne vole nesposobne-nezrele.

ja sam doduse krenula da se hvatam u tim nekim ocekivanjima da on nesto odradi, podvuklo mi se na kvarno :rumenko: i sad se ponekad mentalno lupam po prstima zbog podrivanja sebe same :)

ali ove komsinice su me sokirale sa stavom (i to bas onako jos se ljute) da neke stvari treba musko da odradi, nece one da se zaprljaju... ne pada im napamet koliko nije fer...
 
Uvak kazem da generalizacija ne valja.
Jeste ne vole ni nespospbne, one sto su ufitiljile i samo ćućore, al ne libe se da se nadju dami u nevolji :)

Genetika je čudo.

Ima muškaraca koji umeju na pravi način da se postave , kao sto ima i zena koje to znaju. Kad se nadju takvo dvoje, imaš partnerski odnos, al kad je klackalica poremećena na jednu stranu onda imaš ili zenu ko MarinaC il neku kao ...kao npr ...ne znam ko sa foruma al razumela si :)
 
a ja mislim da ne vole nesposobne-nezrele.

ja sam doduse krenula da se hvatam u tim nekim ocekivanjima da on nesto odradi, podvuklo mi se na kvarno :rumenko: i sad se ponekad mentalno lupam po prstima zbog podrivanja sebe same :)

ali ove komsinice su me sokirale sa stavom (i to bas onako jos se ljute) da neke stvari treba musko da odradi, nece one da se zaprljaju... ne pada im napamet koliko nije fer...


...:worth::worth::worth:...
 
a ja mislim da ne vole nesposobne-nezrele.

ja sam doduse krenula da se hvatam u tim nekim ocekivanjima da on nesto odradi, podvuklo mi se na kvarno :rumenko: i sad se ponekad mentalno lupam po prstima zbog podrivanja sebe same :)

ali ove komsinice su me sokirale sa stavom (i to bas onako jos se ljute) da neke stvari treba musko da odradi, nece one da se zaprljaju... ne pada im napamet koliko nije fer...

Kako ne vole nesposobne i nezrele......kad njima mogu da manipulišu kako im volja (čast izuzetcima nisu svi takvi ali većina jeste)...da ih prerađuju i dorađuju po svojoj volji, da
izigravaju viteza kad njima odgovara...a kad su ljuti da kažu kako si glupa kao to nisi
znala sama.......:mrgreen:
 
Ovo je jedna velika istina......i ne se**š uopšte tako je...čim primete da im žene
mogu skoro sve same...samo se izvuku lukavo ili još gore odu da pomognu nešto
komšinici..ona ne zna a muž joj nije tu.....pa oprosti molim te čiji je to muž......:mrgreen:

jeste treba ih drzati sakate i nesposobne da skuvaju, operu, nadju u kojoj fioci im stoje carape, mistifikovati sve kucne poslove i dovesti izvodjenje istih u nivo magijske radnje da bi ih zadrzali uz suknju. a da bi se osecali kao muskarci dozvoliti im da se prljaju, strokave i kilave, radeci "muske" poslove. povremeno glumiti nesposobnost da bi se osecali potrebni. savrseno izbalansiran zavisnicki odnos.
svi nesposobni ali zajedno sreca sreca rados' :zag:

(ja ovo dok nedodje lexa:mrgreen: posle cu opet da budem umerena struja:))
 
jeste treba ih drzati sakate i nesposobne da skuvaju, operu, nadju u kojoj fioci im stoje carape, mistifikovati sve kucne poslove i dovesti izvodjenje istih u nivo magijske radnje da bi ih zadrzali uz suknju. a da bi se osecali kao muskarci dozvoliti im da se prljaju, strokave i kilave, radeci "muske" poslove. povremeno glumiti nesposobnost da bi se osecali potrebni. savrseno izbalansiran zavisnicki odnos.
svi nesposobni ali zajedno sreca sreca rados' :zag:

(ja ovo dok nedodje lexa:mrgreen: posle cu opet da budem umerena struja:))

Ništa ja od ovog gore nisam rekla....a da više vole one pekmeze, što ih za ruku
treba prevoditi preko ulice, da ih ne zgazi auto, istina živa, samo to oni neće priznati
i takvim će se retko oženiti, jer im za život treba sposobna, jaka, otresita...koja će u
svemu moći da ih zameni kad god njih mrzi......:besna:
 

Back
Top