Timbuktu: Monolog za jednog psa i ostavljene ljude

Koma_Koma

Obećava
Poruka
96
Timbuktu: Monolog za jednog psa i ostavljene ljude
Nova predstava Montažstroja u Novom Zagrebu
Timbuktu: Monolog za jednog psa i ostavljene ljude
Autor ŽELIMIR CIGLAR
Foto: Arhiva VL

Glavni akter ove predstave svjetski je prvak u agilitiju i višestruki svjetski prvak u spašavanju izgubljenih ljudi. Njegovo je ime Cap, on je pas kojem će Sven Medvešek posuditi glas u predstavi Montažstroja “Timbuktu” što će premijerno biti odigrana u novoj dvorani Zagrebačkoga kazališta lutaka u Travnom 4. listopada, na Svjetski dan zaštite životinja.

Udomi me
Osim tog profesionalca kojeg je odgojio i školovao Alen Marinković, Borut Šeparović dovest će još 12 pasa iz azila za životinje. Voditeljica azila Tatjana Zajec nada se da će poslije predstava gledatelji udomljavati njezine “glumce”.

– Psi trebaju ljude. U azilu imamo 150 pasa, ponekad i 180, ali to nije život. Najčešće ih uz autoput ostave njihovi vlasnici. Oni iza žičanoga kaveza neprestance čekaju da ih netko udomi – kaže Zajec. Šeparović je vrlo tajnovit, najavio je sudjelovanje glumaca poput Bojana Navojca, Marija Mirkovića i drugih...

– Ova je predstava monolog za psa koji je sam na pozornici – kazao je Šeparović, i sam družbenik psa Maksa.

– Život sa psom kvalitetniji je nego život bez njega. Otkako mi je uginuo pas, pala mi je kvaliteta života – kazao je Sven Medvešek, koji je prije nekoliko godina već glumio sa svojom kujom u Splitu.

Život na otvorenom
– Pas mi je bio prvi član obitelji. Imao sam ga prije djece i naučio me što znači odgajati nekoga. On je odgajao mene, ja njega.

Naučio me strpljivosti, mirnoći – kazao je Medvešek osobito se veseleći ZKL-u, tome novozagrebačkom kazalištu koje mu je u susjedstvu, pa na probe dolazi biciklom. Šeparović je dodao da njegova predstava računa na osnovnoškolsku i srednjoškolsku populaciju. “Timbuktu” je roman Paula Austera.
http://www.vecernji.hr/newsroom/culture/3179249/index.do
 
25 godina kasnije- jos uvek sokira svet kao i prvih dana prikazivanja, od sada i na DVD-ju THE ANIMALS FILMA
feature documentary that caused shockwaves when it was shown during Channel 4’s first week on air is now available on DVD.

The Animals Film received worldwide critical acclaim for its appraisal of the way animals are used and abused around the world – for food, for fur, for sport, for science and for vanity.

Twenty five years on the film is still as hard hitting and relevant as it was twenty five years ago.

The film’s maker Victor Schonfeld contacted Compassion in World Farming to find out what changes have been made in farm animal welfare since the film was made and says: ‘Although there has been increased public and political awareness of, and support for, animal issues over the last few decades, relatively little has changed for the millions of animals still suffering around the globe on a daily basis.
Back in 1982 The Guardian described the film as “Startling... impeccable... a storm of approval for The Animals Film” and The Sunday Times said: “I do not know when I have been so moved by the power of the cinema as a medium to transform the entire sensibility of an audience”.

Narrated by Academy Award-winner Julie Christie the 25th anniversary DVD is available from www.theanimalsfilm.com

An incredibly well-made , disturbing , blatantly honest , necessary film . Get this one . You won't be disappointed.
Website: http://www.nezavisni-aktivisti.bravehost.com
 

Back
Top